Dodaj do ulubionych

U nas kryzys:-(,co robic?

28.11.07, 14:48
Minął ok miesiąc od naświetlania całego mózgowia mojej mamy(liczne przezuty do mózgu po czerniaku),do tej pory było wszystko ok,
nagle od ok 3 nastąpiło pogorszenie sampoczucia,tzn:zaczęło się jednodniową temperaturą,potem zupełna utrata apetytu,nudności,puste odbijanie,wymioty-ale mało,mama jest osłabiona,leży,wstaje tylko do ubikacji,dp tego stała sie strasznie apatyczna,
bierze cały czas leki przeciw obrzękowi mózgu,lekarz stwierdził że to podrażnienie żołądka po sterydach i zalecił ścisłą dietę,przepisał jakieś krople,czy mozna cos zrobic żeby poprawic mamie apetyt?mam nadzieje że to przejsciowe ale sie boje,tak bardzo chciałabym spędzic z nia świeta...:-(
Edytor zaawansowany
  • ewelka1308 28.11.07, 15:31
    stan Twojej mamy coś mi przypomina, ale może narazie nie ma się co
    martwić. Czy mama nie jest odwodniona? Czy nie mówi czasem coś bez
    sensu? Skoro ma gorączkę pilnuj, żeby bardzo dużo piła, bo ciągła
    gorączka bardzo osłabia organizm i powoduje jego odwodnienie, poza
    tym mogą pojawić się silne poty (u nas tak było i moja mama,choć
    piła jak na nią bardzo dużo trafiła do szpitala z powodu
    odwodnienia). Dobrze,że jesteście w kontakcie z lekarzem, który
    pewnie na bieżąco pomoże. Oby udało się pokonać chwilowe
    pogorszenie.I żeby Twoje życzenie świąteczne się spełniło. Trzymaj
    się. Życzę dużo siły.
  • narcyzka281 28.11.07, 23:20
    Mama nie jest odwodniona,a gorączke miała tylko przez jeden dzień,i było to jakis tydzień temu,ale od ok 3 dni zaczęła słabnąc i tracic apetyt,zrobiła sie taka jakby było jej już wszystko jedno,coraz rzadziej wstawała z łózka,lekarz z hospicjum przepisał na nudności które ją męczą krople-HALOPERIDOL(10ml),no i dzis po zazyciu tych kropli-7 na wieczór-stało sie cos strasznego-mama straciła mowę i dostała ślinotoku,podałam szybko dodatkowa dawke Furosemidum i wezwałam pogotowie,oni od siebie dali dozylnie jeszcze 4mg dexavenu,
    narazie wszystko wróciło do normy,tylko zastanawiam sie czy to osłabienie,nudnosci sa spowodowane tylko podraznieniem zołądka czy tym ze mama zmniejszyła od 3 dni o 1/4 dawke sterydu-Metypred,a co do tych kropli to na pewno je odstawimy,czy ktos z waszych bliskich brał te krople???HALOPERIDOL-7 kropli/doba
  • osmanthus 28.11.07, 23:40
  • polimeraska 29.11.07, 09:53
    moj tata pije taka zawiesine- cachexan, lekarz ja przepisal walsnie
    gdy zaczely sie problemy z jedzeniem, moze warto sprobowac.
    ew, jak mama nie chce jesc, to mozesz jej dawac odzywke ensure,
    zawsze mniej obciazajace i latwiej przyswajalna bo do picia, a
    zastepuje caly posilek. lepiej na takich plynnych rzeczach byc, niz
    wacle nic nie jesc.
    dodam jeszzce za odzywka jest na recepte i wtedy niecale 10 zl
    kosztuje, bo bez ok 25.

    duzo sily zycze!
    pozdrawiam

    --
    chcę morze zarzucić na głowę, by nikt nie dojrzał łez moich...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka