Dodaj do ulubionych

Czy tutaj przecinek powinien być po "gdzie"?

30.09.17, 13:00
Niezależnie od tego gdzie ten obraz ścienny nada każdemu Twojemu pomieszczeniu szczególny charakter.
Edytor zaawansowany
  • 04.10.17, 08:52
    Czy tutaj przecinek powinien być po „gdzie‟:
    >>Niezależnie od tego gdzie ten obraz ścienny nada każdemu Twojemu pomieszczeniu szczególny charakter<<

Czy aby gdzieniebądź nie kuleje takie zdanko?
    Boć:
    Niezależnie od tego gdzie ten obraz ścienny zawiśnie, [tam] nada każdemu Twojemu pomieszczeniu szczególny charakter. [1 przecinek - ale nie tuż przed 'gdzie' - według zasady cofania przecinka być tam przed 'gdzie' nie ma prawa]

Boć przeć:
    Niezależnie od tego gdzie ten obraz ścienny nada każdemu Twojemu pomieszczeniu
    szczególny charakter, charakter ten będzie charakterny.
    [1 przecinek]

Niezależnie od tego gdzie ten obraz ścienny jest/ będzie, nada każdemu Twojemu pomieszczeniu szczególny charakter.
  • 05.10.17, 15:49
    Może nie mam racji, ale ja do tej ostatniej wersji wetknęłabym jeszcze "on" między "nada" i "każdemu".
  • 11.10.17, 14:31
    dar61 napisał:
    > Niezależnie od tego gdzie ten obraz ścienny zawiśnie, [tam] nada każd
    > emu Twojemu pomieszczeniu szczególny charakter
    .

Ja bym dopisał [to] zamiast [tam] (obraz nadaje całemu pomieszczeniu szczególny charakter, nie lokalnie), porównaj:
    Niezależnie od tego jak* ten obraz ścienny zawiśnie, [to] nada każdemu Twojemu pomieszczeniu szczególny charakter.
    */ np. do góry nogami ;-)
    k.
  • 07.10.17, 11:06
    Dziękuję i zmienię zdanie na to w ostatniej wersji.
  • 09.10.17, 18:56
    Popatrz do www.prosteprzecinki.pl/przecinek-przed-gdzie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.