Dodaj do ulubionych

W Irlandii, a niedlugo w Polsce ...

14.11.12, 23:45
Wśród krajów europejskich najostrzejsze prawo antyaborcyjne obowiązuje na Malcie,
w Irlandii i w Polsce.

Ta sprawa oburza nie tylko bliskich zmarłej. Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w mieście Galoway nie chcieli dokonać aborcji. Czekali przez trzy dni, aż płód obumrze w łonie matki. Dopiero wtedy go usunęli, a kobietę przenieśli na oddział intensywnej terapii, gdzie wkrótce zmarła na sepsę...
31-letnia Savita Halappanavar zgłosiła się do szpitala w siedemnastym tygodniu ciąży z koszmarnymi bólami. Groziło jej poronienie.
Cierpiała tak bardzo, że zażądała aborcji, mimo iż kilku wcześniejszych ciąż nie udało się jej donosić.
Lekarze jednak odmówili wykonania tego zabiegu. Jak informuje „Irish Times”, uzasadniali swoją odmowę prawem antyaborcyjnym i tym, że Irlandia to katolicki kraj.
Pochodząca z Indii kobieta bezskutecznie argumentowała, że nie jest katoliczką i nie powinno się jej narzucać takich przepisów. To nie przekonało lekarzy.

www.fakt.pl/Kobieta-zmarla-w-szpitalu-Lekarze-odmowili-aborcji,artykuly,188018,1.html
Edytor zaawansowany
  • waga_1949 15.11.12, 05:27
    Tak się porobiło. Szkoda,że nie przeprowadzono w Polsce referendum na temat aborcji. Ale to zaszkodziłoby kościołowi,bo wiadomo,że większość naszego społeczeństwa chce legalizacji aborcji.
    --
    Póki nas ktoś pamięta, wciąż żyjemy.
  • pia.ed 15.11.12, 17:44
    waga_1949 napisała:
    Szkoda,że nie przeprowadzono w Polsce referendum na temat aborcji. Ale to zaszkodziłoby kościołowi, bo wiadomo,że większość naszego społeczeństwa chce legalizacji aborcji.

Nie wiem skad sie wywodzi moje przeswiadczenie,
    ale chyba musialam cos czytac na ten temat ...
    i wtedy doszlam do wniosku,
    ze przeciwnicy aborcji by wygrali ...
  • aga-kosa 15.11.12, 18:38
    Chyba w końcu osiemdziesiątych lat księża zbierali podpisy, że jesteś przeciwko aborcji. Byłam zdania, że jestem za stara aby o tym decydować a dzieciom powiedziałam, że w Dekalogu jest napisane: nie zabijaj i to powinno im wystarczyć.
    Oj nieładnie wypadły nasze dzieci nieładnie, nie podpisały.. aga
  • waga_1949 16.11.12, 19:01
    W tym wszystkim najgorsze jest to,że nie pytają o zdanie kobiet i za nic mają naszą godność.My już wypadamy z obiegu, ale nasze córki,synowe czy wnuczki?
    --
    Póki nas ktoś pamięta, wciąż żyjemy.
  • iryska2604 16.11.12, 20:37
    Skoro poseł ( Górski) głosno się wypowiada że nawet gdyby jego zona zaszła w ciążę wynikiem gwałtu to on by kazał jej urodzić. Ja na miejscu jego żony pokazałabym mu drzwi.
    --
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • baska123 16.11.12, 20:54
    A tych jełopów, co wybierają na posłów takich "gnojów" to w kibitki
    i na zaludnienie Syberii wysłać, albo przynajmniej prawa wyborców ich pozbawić.
    Qrde ja też głupstwa wypisuję.

--
    baska123http://s20.rimg.info/64c15fd086552019dfb1c72b318e9155.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka