Dodaj do ulubionych

wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium

15.02.13, 11:54
Witam wszystkich serdecznie. 1 kwietnia wyjeżdżam do Buska Zdroju i tak sobie pomyślałam, że fajnie byłoby poznać ewentualnych przyszłych kuracjuszy, a kto wie może i umówić się na wspólną podróż.
Obserwuj wątek
    • super.222 Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 17.02.13, 19:53
      perelka1501 napisała:

> Witam wszystkich serdecznie. 1 kwietnia wyjeżdżam do Buska Zdroju i tak sobie p
      > omyślałam, że fajnie byłoby poznać ewentualnych przyszłych kuracjuszy, a kto wi
      > e może i umówić się na wspólną podróż.
      -------------------
      pomysałam : które sanatorium w busku rozpoczyna turnus
      w wielka niedziele ? sprawdz moze dokładnie bo mozesz wielkanoc
      spedzic na ławce w parku.

do buska warto pojechac. miłego pobytu i poprawy zdrowia zycze.
    • super.222 Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 21.02.13, 07:17
      duzy plus dla twojego n f z , ze skierował cie do buska. miałas szczescie,
      bo leczenie w tym uzdrowisku nie da sie porownywac z zadnym innym.
      malutka czesc uzdrowiskowa, ale urokliwa.
      szukanie towarzystwa przed wyjazdem - w mojej ocenie - jest bez sensu.
      przeciez to dopiero t a m beda ludzie do towarzystwa.
      nie piszesz z jakiego miejsca masz odbyc podroz; busko ma dobrze
      zorganizowana siec autobusowa, to z dojazdem wiekszych kłopotów
      miec nie bedziesz. wiecej mogłabym napisac o warunkach w poszczególnych
      sanatoriach, bywam w b. w kazdym roku, ale skoro nie podajesz nazwy,
      to zamilkne. bedziesz zadowolona. ja pojade dopiero w lipcu ew. sierpniu.
      • perelka1501 Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 21.02.13, 08:40
        Witam, Dziękuję za odpowiedź. Nie pisałam nazwy ośrodka, bo raczej myślałam o umówieniu się na wspólną podróż, gdyż pierwszy raz wybieram się w te rejony. Jadę do szpitala uzdrowiskowego Krystyna. Czytałam wiele pozytywnych opinii nt Buska i dziękuję, że je potwierdzasz. Jeżeli możesz kilka słów o Krystynie i na co zwrócić uwagę, to byłabym wdzięczna. Nie jest to mój pierwszy pobyt uzdrowiskowy i ogólnie zasady znam, ale każdy ośrodek jest inny.... więc jeżeli możesz kilka słów.
        • super.222 Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 21.02.13, 09:36
          ... wszystkie zabiegi na miejscu. basen solankowy i cwiczenia z instruktorem,
          kapiele siarczkowe - fantastyczne efekty leczenia. do b. jedzie sie po "siarke".

b. opanowane jest przez warszawiaków, którzy przyjezdzaja najczesciej p k s -ami.
          dogodne połaczenie, kup bilet odpowiednio wczesniej.
          wazne: wysiadz na koncowym przystanku w busku, nie wysiadaj po drodze
          w miasteczku, bo trzeba dojsc strefa bez samochodów, spory kawałek ...
          na końcowym mozna zadzwonic po /lub złapac taksowke.

... i popatrz jacy pracowici ... nawet w swieto ... dobra oganizacja.
          mozesz wczesnie zadzwonic i cos zarezerwowac - 1 lub 2 osobowy

super, super, super sanatorium ... i wszedzie bliziutko ... zazdraszczam .... usmiech
        • narewa Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 25.02.13, 12:38
          Z Warszawy jeżdżą autobusy,to te w kierunku Krynicy,Muszyny.Moim zdaniem dojazd jest dobry,tylko autobus w Busku przyjeżdża gdzieś daleko od cześci uzdrowiskowej, tzw.dworzec
          stoi w polu,trzeba dojechać taxi,wtedy to najlepiej z kimś się dogadać .Jechałam kilka lat temu,może cos się na lepsze zmieniło,oby.
          • perelka1501 Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 25.02.13, 14:18
            Witaj, Tak, wiem już, że jeżdżą autobusy i innego dnia nie byłoby problemu, ale 1 kwietnia to Poniedziałek Wielkanocny.... i to jest ten problem, że jest maleńko połączeń. Planowałam wyjechać w godzinach popołudniowych, ale chyba to będzie bardzo trudne do zrealizowania.
          • super.222 Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 25.02.13, 14:28
            ... tzw. dworzec stoi w polu ...pisze narewa

uzupełniam - mój pobyt w 2012 roku - dworzec usytuowany jest
            przy znaczacej ulicy i przy wyjezdzie z miasteczka. w kurortach
            tak jest, by nie zatruwac powietrza spalinami.

gdy sie wpisze w googlach dworzec pks w busku zdroju - grafika
            to sie ujrzy sliczny obiekt. tam trzeba wysiadac - nie po drodze bo tez
            sie pks zatrzymuja - i do sanatorium podjechac taksówka, jak przystało
            na warszawiake, czyli z fasonem, a nie ciagnac walizke po kocich łbach
            taxi = 10 złotych, w ub. roku.

miłego pobytu ... napisz po powrocie >>> to do autorki watku <<<
            • aga-kosa Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 26.02.13, 09:04
              Byłam kiedyyyyyyś w Busku w sanatorium. Wysiadłam na dworcu i do miasta było szmat drogi.Pytam potem kogoś czy ten dworzec musi być tak daleko od miasta. - Nie musi. Może być w mieście ale wtedy do torów byłoby bardzo daleko. wink aga
              • super.222 Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 26.02.13, 10:52
                miasteczko b-sko jest malutkie i gesto zaludnione.
                zadne tory by sie nie zmiesciły. dlatego stacyjka kolejowa
                jest usytuowana "przed" miasteczkiem.z dzielnicy uzdrowiskowej
                >>> wydzielonej <<< mozna dojechac autobusem miejskim.
                w połaczeniu z nowiutkim i slicznym dworcem pks, z komunikacja
                nie jest najgorzej. a juz siec pekaesów, do najdalszych miast
                w polsce, budzi podziw ...kocham byc w busku ...
                • perelka1501 Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 26.02.13, 15:26
                  Próbowałam rozpatrzyć jakieś warianty dojazdu z Warszawy do Buska....ale dzień świąteczny 1 kwietnia wszystko krzyżuje. Mój kręgosłup raczej nie pozwoli mi na siedzenie w autobusie przez blisko 5 godz., więc pewnie wybiorę jazdę łączoną...pociągiem do Kielc a później autobusem.
                  • super.222 Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 26.02.13, 18:54
                    to nie jest dobry pomysł ...
                    z dworca pkp do dworca pks w kielcach, spory kawałek trzeba
                    przejsc z bagazem - twoj kregosłub nie wytrzyma.
                    autobusem jedzie sie wygodnie i z przerwami ...mozna kosci
                    rozprostowac. przemysl jeszcze ... dobrze radze ...
                    • perelka1501 Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 27.02.13, 09:43
                      Dzięki Super za podpowiedź. Na mapce wygląda, że te dwa obiekty PKS i PKP są blisko siebie w Kielcach, ale jeżeli to złudzenie optycznesmile...to przemyślę jeszcze to rozwiązanie.
                      Podpowiedz proszę..... czy w czasie jazdy jest jedna przerwa czy więcej..... Ja przez godzinę do półtorej to dam radę wysiedzieć, ale później to już są problemy... Z Płocka do Warszawy wracałam (1,5godz.) klęcząc przed fotelemsmile.
                      Hehhhh....chyba rozejrzę się za jakimś szoferemsmile
                      • super.222 Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 27.02.13, 17:40
                        ...podpowiedz prosze ... czy w czasie jazdy jest jedna przerwa czy wiecej ...

mieszkam znacznie blizej i nigdy nie podrozowałam z w-wy.

zawsze mam szofera >>>starszego albo młodszego.
                        zaleznie od tego, który aktualnie ma czas dla mnie.
                      • pia.ed Re: wyjazd 1 kwietnia do Sanatorium 01.03.13, 08:57
                        Czy sa przerwy w podrozy, powinno wynikac z rozkladu jazdy autobusu.

Jechałam ze Świnoujścia do Kołobrzegu (autobus jedzie aż do Gdańska),
                        to byla jedna przerwa 20 minut.

Natomiast kiedy jechałam z Warszawy do Kołobrzegu 3,5 godziny,
                        to żadnych przerw nie było, choć autobus miał trasę Warszawa-Bydgoszcz.

To byly prywatne linie autobusowe bardzo wygodne, a pasażerów bylo niewielu ...
                        W razie potrzeby można było zrobić sobie spacerek po autobusie.
                          • inka117 Jedziemy do sanatorium.... 08.03.14, 01:16
                            Witam!
                            Fajnie tak pojechać na leczenie do sanatorium,ale długo trzeba czekać na realizację wniosku.Kiedyś byłam w Ciechocinku i w Busku-Zdroju trafiłam na letni miesiąc.Byłam także w Ustroniu w górach właśnie zimą i także sobie chwalę .Zima w górach jest piękna a było śniegu sporo.Złożyłam wniosek i mam czekać aż 26 miesięcy...dot. NFZ na Śląsku.Napiszcie jak jest u Was z NFZ.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka