Dodaj do ulubionych

5 lat temu desperacko szukałam tu "dobrego słowa"

07.03.14, 08:36
Byłam właśnie w momencie pomiędzy diagnozą a koniecznością poinformowania o tym rodziny.Ponieważ czytałam często wpisy na tym forum, spontanicznie napisałam o swoim problemie a zostałam posądzona o chęć wyłudzenia finansowej pomocy. Jak widzicie - żyję, chociaż przeszłam b. inwazyjne leczenie ze wszystkimi możliwymi skutkami ubocznymi, jednak jednym z gorszych wspomnień z tamtych czasów jest uczucie z jakim czytałam wpisy na swój temat.
I to by było na tyle - jak mawiał klasyk.
Obserwuj wątek
    • baska123 Re: 5 lat temu było tak: 07.03.14, 13:37
      Kto chce wiedzieć, niech poświęci swój drogi czas, by wyrobić sobie zdanie na
      temat "niechęci" do icotobedzie"
      Oto fragmenty wpisów, pierwsze z brzega, żeby nie było....

Re: icotobedzie--bądż dobrej myśli

agata-52 02.01.09, 22:55 Odpowiedz

Teraz przeczytałam Twój wątek. Wczoraj trudno było się
      skupić o co w nim tak naprawdę chodzi. Kto atakuje, a kto
      jest atakowany. Zwróciłaś się z trudnym pytaniem. Ja uważam,
      że Ty znając swoich najbliższych znajdziesz moment
      odpowiedni. Uważam, że najbliższa rodzina powinna wiedzieć.
      Tobie też będzie łatwiej. Pomyśl, że jak napisała Aga, to
      wcale nie musi być wyrok. Jest wiele przypadków całkowitego
      pokonania tej choroby. Pozytywne myślenie i nie poddawanie
      się czyni cuda. Napewno masz wokół siebie kogoś pozytywnego.
      Moja koleżanka była tym beznadziejnym przypadkiem, lekarze
      jej dawali max. 2 miesiące, a stał się cud i minęło 8
      lat. Ale jej rodzina tak zorganizowała harmonogram dnia, że
      ona nie myślała o chorobie, nie zostawała też sama, żeby
      nie myśleć. Pozdrawiam Cię i bądź aktywna na forum. Agata

kumpelka15 02.01.09, 22:46 Odpowiedz

Gdyby tak można było
      Serce każdego człowieka wyjąć
      Otworzyć, popatrzeć i znowu ukryć go w ciele
      Wtedy wiedziałabyś dobrze
      Kto wrogiem jest a kto przyjacielem.

Życzę zdrówka i spokojnych przemyśleń.Będzie dobrze.

baska123 02.01.09, 22:36 Odpowiedz

Przepraszam Cię za uczestniczki forum,
      które piszą, byle coś napisać.
      Gwarantuję za autentyczność osoby pod nickiem "icotobedzie"
      Proszę by w tym wątku nie pisały "forumki" od wypieków jakie ja
      teraz mam na twarzy.
      Adminka-Baśka.

--
      baska123

icotobedzie--bądż dobrej myśli

iryska2604 02.01.09, 22:22 Odpowiedz

Musimy cie chyba przeprosic -zrobiły sie z nas straszne niedowiarki od
      pewnego czasu...Trzymaj się -jesli jeszcze nie powiedziałas rodzinie to
      najpierw przemyśl- czy chcesz oszczędzic rodzinę czy boisz sie ich reakcji.Co
      jest dla ciebie lepsze.Ale na dluzszą metę i tak tego nie ukryjesz .A nowotwór
      też choroba i nie musi by wcale wyrokiem.Pamiętam jak ryczałam kiedy się
      dowiedziałam że mama ma nowotwór.Potem to ja musiałam na mamę nakrzyczec żeby
      wyraziła zgodę na operację (nowotwór krtani)No i z rurka w tchawicy co prawda
      ale przeżyła ładnych kilka lat i wcale nie umarła na nowotwor.Miała juz 82
      lata i kupę innych chorób.Myśl pozytywnie,walcz z chorobą a rodzina powinna
      cie w tym wspierac -taka jej rola.Pozdrawiam i wybacznam-odzywaj sie do nas.

więcej po kliknięciu:

forum.gazeta.pl/forum/w,37412,89230746,89232424,Re_icotobedzie_badz_dobrej_mysli.html?wv.x=2
      --
      To ja Baśka co leje wodęhttp://s3.rimg.info/2aba65fdfa0fd7042bd7fbd3c6f396ec.gif
      • baska123 Re: 5 lat temu było tak: 07.03.14, 13:47
        xy.5. Lecytynę polecam-dobrze robi na zapamiętywanie.
        Jesteś na FEiR znacznie dłużej.Załaczony tekst tego dowodzi
        i proszę nie dawaj się omamić wrogim wpisom.
        Na tym forum nie jest najgorzej.
        Źle jest trollom to znaczy X, Y, Z, W, S i A

Re: xy.5

Nie wiem, to szkoła wyższa dająca dyplom, czyli licencjat. Pierwsze absolwentki były podobno w tym roku i takie miały propozycje. Mogłam o tym czytac tylko w GW, w którymś pewnie z dodatków, albo w Polska Times Gazeta Wrocławska też w którymś pewnie z dodatków, bo innych gazet nie kupuję.

Pt, 29-08-2008 Forum: Forum emerytów i rencistów. Wątek: Nie będzie trzeba chodzić do szkoły Autor: dede43

--
        To ja Baśka co leje wodęhttp://s3.rimg.info/2aba65fdfa0fd7042bd7fbd3c6f396ec.gif
          • iryska2604 Re: 5 lat temu było tak: 07.03.14, 21:53
            To był bardzo trudny okres na forum, atmosfera zaczęla sie psuć dokładnie we wrześniu 2008 r. I było bardzo różnie,wiem coś o tym bo bardzo dostałam wtedy w kosć,do tej pory nie bardzo wiem za co.Było, minęło...
            --
            mieć w górze niebo a w sobie spokój...
            • pia.ed Re: 5 lat temu było tak: 08.03.14, 02:13
              Jeśli było niedowierzanie to uzasadnione ... bo gdy jakiś nieznany nikomu nick
              wchodzi po raz pierwszy na forum, to ma zwyczaj sie przedstawić,
              napisać kilka slow o sobie ... a nie:

jak powiedziec rodzinie o chorobie...o raku?
              Autor: icotobedzie 01.01.09, 18:54

nie wiem...

Odpowiadając na pytanie trzeba mieć trochę faktów, choćby wiek osoby
              i jakiej "rodziny" to dotyczy, bo mężowi musi sie natychmiast powiedzieć,
              a ojcu po dwóch zawalach raczej w tej chwili nie ...
              Autorka kompletnie nic nie napisała, a na pytanie jednej z pan "kogo to dotyczy"
              odpowiedziała lakonicznie: mnie, co brzmiało jakby niezbyt grzeczne
              ucięcie rozmowy uncertain

Aby zdobyć zaufanie powinna choćby napisać, dlaczego akurat weszła na to forum
              a nie inne ... Istnieją z pewnością na Gazecie porady psychologa, albo osób
              które przeżyły np. raka piersi..
              • jantoni.jajcorz Re: 5 lat temu było tak: 08.03.14, 06:50
                Pia!
                Jesteś bardzo zasadnicza, bez śladu empatii!
                Przy ciężkiej chorobie człek nie zawsze myśli racjonalnie, więc wejście na FER, z prośbą o poradę/życzliwość, bez przedstawiania się, uważam za dopuszczalne!! Sam się nie przedstawiałem, bo nie uważam tego za konieczne. Jako człek z natury towarzyski, nawiązuję słowny [pisemny też] kontakt z osobą wyglądającą na sympatyczną, bez przedstawiania swego światopoglądu.
                Fora to nie tylko Towarzystwa Wzajemnej Adoracji.
                Zróbcie z FER forum zamknięte, gdzie kandydat na forumowicza musi "Napisać dlaczego chce dołączyć do forum" ... To dość skuteczna metoda zaniku każdego forum...

BTW, z okazji Dnia Kobiet, życzę wszystkim Forumowiczkom dużo zdrowia, pogody ducha i wysokich emerytursmile
                • baska123 Re: 5 lat temu było tak: 08.03.14, 09:38
                  Jantoś.
                  Zakładaj i zdejmuj sobie u siebie.
                  Krytykanctwo, to jest to, co uprawiasz natrętnie i z lubością.
                  A potrafisz być na +, jak chcesz.
                  Pozdrawiam, JaBaśka - Adminka Forum Otwartego dla Emerytów i Rencistów.
                  --
                  • almityr Re: zawsze tu jest tak: 08.03.14, 10:53
                    Tak durnego, zarozumiałego babska , jaką jest tu czerwona adminka,
                    jakaś prawie psychopatka , nie ma nigdzie!
                    Każdemu potrafi zaleźć za skórę, każdego zgnoić , to jej specjalność.
                    Jedynie tytuł forum ,naiwnych tu ściąga, którzy po czasie opamiętują się,
                    biedni i okaleczeni....
                      • almityr Re: tu jest tak: 08.03.14, 16:29
                        Otóż to,
                        to jej właściwa odpowiedź jest właśnie.
                        Nawet na post niewinny xy.5,
                        otworzyła się jej pięść!
                        Niby czym ta niewinna osoba jej czymś tam zawiniła?,
                        że aż tak bardzo baska123 się wkurwiła, cytując tam jakiś tam X, Y, Z?

Dlatego, ja mam plan,
                        by redakcja gazety.pl
                        jakieś bezstronne forum dla emerytów założyła.
                        • pia.ed Re: tu jest tak: 08.03.14, 16:54
                          almityr napisał:

Dlatego, ja mam plan, by redakcja gazety.pl jakieś bezstronne forum dla emerytów założyła.

Przecież nic nie stoi na przeszkodzie abyś sam takie prywatne Forum założył.
                          Nawet nie musisz mieć pozwolenia redakcji gazety.pl ... natomiast tam chętnie
                          udziela Ci informacji co zrobić, aby Ci się powiodło.
                  • jantoni.jajcorz Re: 5 lat temu było tak: 08.03.14, 15:24
                    Coś się Admince pop...ło!
                    Gdzie ty widzisz krytykanctwo w mej pisaninie?
                    Pytanie retoryczne, bo ... patrz post poniżej (almityr'a), co prawda nie czuję się okaleczony, a tylko zniesmaczony.
                    Do niewidzenia się!
                    --
                    Największe z upokorzeń, gdy nawala korzeń!
                    • baska123 Re: 5 lat temu było tak: 08.03.14, 15:56
                      Jantośku. Co prawda napisałeś, że "do niewidzenia się".
                      Widzieć, to i tak się nie widywaliśmy, ale podczytywać będziesz, żeby nie wiem co.
                      Wiem, mogę zablokować, ale szkoda mi czasu, ponieważ wielonickowcem jesteś.
                      A mnie nic się nie pop..ło.
                      Zarzut, że pia.ed pozbawiona jest empatii to co to jest?
                      może komplement w dniu Kobiet?
                      Nie atakuj, nie przytakuj, dyskutuj argumentując.
                      Zadbaj o podniebienie i kubki smakowe, a doszukasz się smaczku na FEiR.
                      --
                      • pia.ed Re: 5 lat temu było tak: 08.03.14, 16:46
                        baska123 napisała:

> Zarzut, że pia.ed pozbawiona jest empatii to co to jest?

Nie przejmuję się anonimowymi wpisami ... bo wiem jaka jestem naprawdę ... Zawsze rozumowałam racjonalnie, i w czasach kiedy na tym forum aż roiło się od trolli, pojawienie się nowego nicka założonego specjalnie na tę okazję, bardzo skąpe informacje sobie, a potem po prostu milczenie ... musiało spowodować reakcję ...

A można było zacząć po prostu tak:

Witam, jestem 30-letnia mężatką z małymi dziećmi/ samotną kobietą po 50-ce/
                        emerytką ... i właśnie dostałam diagnozę rak. Ponieważ często zaglądam
                        na Wasze forum, wiec ... itd itd

Mnie by nigdy do głowy nie przyszło zwracać sie do ludzi którzy nic nie wiedza
                        o mnie, i o mojej sytuacji zyciowej, tylko pisałabym pod swoim starym nickiem
                        i zwróciła sie do znajomych internautów ...

• waga_1949 Re: 5 lat temu było tak: 10.03.14, 14:12
                        Nie pamiętam(ale w tym wieku nic dziwnego) . Być może adminka, Basia, potrafi odświeżyć moją pamięć. Bo nie pamiętam od kiedy wpadam na forum. Wiem jedno - lubię swoich znajomych i w zasadzie jestem pewna,że gdybym potrzebowała porady i wsparcia - na pewno je tutaj uzyskam.
                        Najgorsza rzecz, to użalanie się nad sobą i zwalanie na innych winy za rzeczy nie zawinione przez nich. Pozdrawiam serdecznie,życzę więcej empatii.
                        Póki nas ktoś pamięta, wciąż żyjemy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka