Dodaj do ulubionych

staz wojskowy

07.03.18, 22:09
kiedy ktos z rzadu podejmie uhwale dla zolniezy ktuzy slozyli za rzadow komonistycznyh to byly lata 46 i dalej za lata dolaczone do stazu pracy jako skladkowe.
Edytor zaawansowany
  • engine8 08.03.18, 03:21
    A mysli pan ze jak ktos tam z rzadu sobie taka uchwle gdzies tam podejmie to bedzie ona miala jakiekolwiek znaczenie?
    Trzebe by bylo zeby to zrobila jakas wieksza instytucja jak np Sejm to zrobil bo jedynie oni moga podejmowac ustawy
  • zenon1969 08.03.18, 11:09
    oczywiscie rzad mialem na mysli sejm jak do tej pory to jeszcze nikt sie nie upomnial o taka ustawe a jak sie slozylo w tamtyh latah czy panwie
    mamy duzo programow w telewizji czy ktos powie o tyh zolniazah co slozyli za zold a praktycznie za paczke papirosow za 1 dzien slozby
  • marbor1 08.03.18, 12:47
    Z tego co mi wiadomo, to okres obowiązkowej służby wojskowej wliczało się do stażu pracy. Warunkiem było podjęcie pracy w ciągu 1 miesiąca po wyjściu z wojska.
  • engine8 08.03.18, 17:23
    Do stazu pewnie tak ale watpie czy skladkowego? No bo skladek nie placili z zoldu?
  • czuk1 05.04.18, 12:54
    zenon1969 napisał(a):
    > oczywiscie rzad mialem na mysli sejm jak do tej pory to jeszcze nikt sie nie u
    > pomnial o taka ustawe a jak sie slozylo w tamtyh latah czy panwie
    > mamy duzo programow w telewizji czy ktos powie o tyh zolniazah co slozyli za
    > zold a praktycznie za paczke papirosow za 1 dzien slozby
    Jakieś pomieszanie. Masz czelność pisać o żołdzie ? Państwo polskie opłacane z naszych podatków łoży środki na nauczanie, naukę, ochronę zdrowia, opiekę społeczną, uzbrojenie armii, itd a TY domagasz się, by płacić żołd za przygotowanie się - jak każdy obywatel to robi - do obrony państwa ?
  • pandaber 05.04.18, 16:51
    czuk1 napisał:

> > zold a praktycznie za paczke papirosow za 1 dzien slozby
    > Jakieś pomieszanie. Masz czelność pisać o żołdzie ? Państwo polskie opłacane
    > z naszych podatków łoży środki na nauczanie, naukę, ochronę zdrowia, opiekę sp
    > ołeczną, uzbrojenie armii, itd a TY domagasz się, by płacić żołd za przygotowan
    > ie się - jak każdy obywatel to robi - do obrony państwa ?

Do ciebie nie dociera że facet był w służbie czynnej z poboru i za to otrzymywał żołd czyli 75 zł w tamtych latach a nie wypłatę jak trep. Wiem, dla ciebie taka wiedza jest nieosiągalna.

--
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
  • czuk1 09.04.18, 05:29
    pandaber napisał(a):
    > Do ciebie nie dociera że facet był w służbie czynnej z poboru i za to otrzymywał żołd czyli 75 zł w tamtych latach a nie wypłatę jak trep. Wiem, dla ciebie taka wiedza jest nieosiągalna.

No tak tylko dla mnie, jakiegoś durnia (wg ciebie) taka wiedza jest nieosiągalna ?? Po co mi była ta wiedza o 75 zł "żołdu". Tobie służy ona teraz do manipulowania, dyskredytowania mojej wypowiedzi . Kiedy wiem (wg mnie), że był to wikt żołnierski a nie żołd, bo sama kwota o tym świadczy, że nie było to wynagrodzenie żołnierza. Facet odbywał służbę wojskową z poboru, obowiązkowo, był utrzymywany przez państwo. A więc co ma porównywać się do obecnych żołnierzy zawodowych czy tych z wojsk terytorialnych, którzy pracują jak inni pracownicy najemni, na podstawie umowy o pracę. I im zazdrości ?
    Dlatego mu tak napisałem:
    Wtedy było inne państwo niż dziś. Jakie wywalczyłeś takie masz.
  • zenon1969 10.03.18, 09:03
    jak to jest obywateli w polsce coraz mniej a sejm taki sam i jest komu sie klocic 'wieczorne wiadomosci maja co mowic czas zeby ustalic warunki dla polakow ktuzy wyjehali za robota za granice a roboty w polsce jest sporo zpewnic robote ipszdzielic mieszkani z odplatnosciai wiele by wrucilo

• zenon1969 11.03.18, 21:17
    ci co slozyli zemna sa obojetni maja pare groszy emerytory i sa zadowoleni cihutko siedza i bja sie odezwac a ci co nas cwiczli maja duze emerytory i staz polczony skladkowy z slozby czynnej
  • czuk1 05.04.18, 13:22
    zenon1969 napisał(a):
    > ci co slozyli ze mna sa obojetni maja pare groszy emerytory i sa zadowoleni cihutko siedza i bja sie odezwac a ci co nas cwiczli maja duze emerytory i staz polczony skladkowy z slozby czynnej .
    Wtedy było inne państwo niż dziś. Jakie wywalczyłeś takie masz.
  • pandaber 05.04.18, 16:53
    Ty naprawdę jesteś idiotą czy tylko udajesz? Nawet obecnie czynna służba wojskowa wliczana jest do stażu pracy.

--
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
  • czuk1 09.04.18, 05:54
    pandaber napisał(a):
    > Ty naprawdę jesteś idiotą czy tylko udajesz? Nawet obecnie czynna służba wojskowa wliczana jest do stażu pracy.

Do kogo piszesz ? Jeśli do mnie, to się czepiasz.
    Czy to, że okres służby wojskowej (w PRL, teraz jako praca na etacie żołnierza w wojsku czy w okresie służby WOT) wliczany był /jest do stażu pracy - to jest źle, czy ma znaczenie w polemice o "wynagrodzeniu żołnierza"?
    Czy naprawdę ktoś w ZUS, obliczając okres pracy do celów emerytalnych mógłby odjąć mu od lat pracy okres służby wojskowej !? Przecież nikt tu tak nie twierdzi. Przy obliczaniu okresu pracy (do celów emerytalnych) można sobie dodać czas pomagania rodzicom w gospodarstwie domowym, to tym bardziej służba wojskowa nie polega na wylegiwaniu się ale jest okresem pracy młodego człowieka.

• chris.w1 09.04.18, 15:31
    w moim przypadku zasadnicza służba wojskowa została zaliczona do stażu pracy i nie miała wpływu
    na wysokość emerytury gdyż w tym czasie nie były odprowadzane składki do ZUS
  • pandaber 10.04.18, 08:11
    Okresem składkowym są jednak jeszcze inne okresy, w tym czynnej służby wojskowej w Wojsku Polskim lub okresy jej równorzędne albo okresy zastępczych form tej służby. Tak stanowi art. 6 ust. 1 pkt 4 ustawy o emeryturach i rentach z FUS, zwanej ustawą emerytalną, który w pozostałych punktach i ustępach wymienia wszystkie okresy, które należy traktować jako składkowe. Jeżeli chodzi o okresy nieskładkowe, to pełny ich katalog zawarty został w art. 7 ustawy emerytalnej.

--
  • leszekmarc 06.04.18, 22:40
    No i co dało Ci to coś? Ja bym teraz ich pozwał o odszkodowanie i windykacją ścigał! vindicat.pl/faq/jak-skorzystac-z-pieczeci-prewencyjnej-vindicat/
  • zenon1969 16.07.18, 03:54
    a co
  • zenon1969 16.07.18, 03:59
    wieze ze kiedys taka ustawe zrobia ale tylko ja sie o nia dopominam dla reszty jest to obojentne
  • zenon1969 08.08.18, 11:14
    brak zainteresowania rocznik 1949 nie istnieje
  • zenon1969 15.09.19, 08:03
    kiedy rzad czy sejmwymysli taka ustawe zeby na rewalizacji cay na podwyszkah rentemyrytur skozystali wiecej ci co maja malo a ci co maja duzo mniej mowi sie ze to nie zgodne z konstytucja to jest nie prawda zmienic knstytucje

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka