Dodaj do ulubionych

Drzemka zmniejsza ryzyko zachorowań...

30.08.19, 19:08

www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/zdrowie-psychiczne/5-powodow-aby-uciac-sobie-drzemke-aa-BmDq-eT4j-1Qnq.html

Drzemka wpływa korzystnie na serce. Jeśli możesz, pozwalaj sobie na nią regularnie (2 do 3 razy w tygodniu).
Już 15-minutowa drzemka o 30 proc. zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby układu krążenia.

Naukowcy (...) przedstawili wyniki swoich badań, dotyczących wpływu drzemki na serce. Przebadano 200 mężczyzn i 186 kobiet w wieku około 60 lat, każda z badanych osób zmagała się z nadciśnieniem. Okazało się, że drzemka w ciągu dnia pozwala obniżyć jego poziom o około 5 procent w porównaniu z ciśnieniem osób, które na drzemkę w ciągu dnia się nie udały. Niższe ciśnienie po drzemce utrzymuje się nie tylko w ciągu dnia, ale i w nocy, podczas snu.

Naukowcy zaznaczają, że choć różnica może nie wydawać się duża - zaledwie 5 procent - to w przypadku zdrowia serca jest znacząca - o około 10 procent zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, sprawia też, że mniej prawdopodobne staje się wystąpienie u danej osoby zawału serca.
Edytor zaawansowany
  • chris.w4 30.08.19, 19:55
    > Drzemka wpływa korzystnie na serce. Jeśli możesz, pozwalaj sobie na nią regularnie

i znowu dobra wiadomość dla mnie, mogę i pozwalam sobie
  • pia.ed 30.08.19, 21:00
    chris.w4 napisał:
    > i znowu dobra wiadomość dla mnie, mogę i pozwalam sobie

A ja bardzo bym chciala... tylko ze w dzien nigdy nie moge zasnac...
  • engine8 31.08.19, 00:06
    Drzemka to taki polsen.
    Ja regularnie w południe ucinam sobie pół godzinna drzemke , ćwiczę i chodzę a i tak zawał mnie dosięgnąć. smile
  • adria231 01.09.19, 06:40
    Z załączonego tekstu zrozumiałam, że długie drzemki w ciągu dnia są objawem zbliżającej się tej strasznej choroby, a nie jej przyczyną.
  • pia.ed 01.09.19, 15:04

adria231 napisała:
    ... długie drzemki w ciągu dnia są objawem zbliżającej się choroby...

U 100% pacjentow, u ktorych wykryto pozniej wykryto chorobe, bez watpienia wystepowaly długie drzemki w ciągu dnia...
    ale te same "dlugie drzemki" moga byc pomocne u innych starszych ludzi... bo w czasie snu organizm generuje sie,
    wiec nie ma sie czego obawiac wink
    .

• marbor1 30.08.19, 22:21
    W sieci znalazłam coś takiego. Co o tym sądzicie?
    www.google.pl/search?source=hp&ei=uIRpXYGqAqyyrgTQw5-wDA&q=alzheimer+a+drzemki&oq=alzheimer+a+drzemki&gs_l=psy-ab.3...3976.19655..22142...0.0..0.160.1241.18j1......0....1..gws-wiz.......0i131j0j0i324j0i22i30j33i22i29i30.4v89a20KKGo&ved=0ahUKEwiB5oSrtavkAhUsmYsKHdDhB8YQ4dUDCAU&uact=5
  • marbor1 30.08.19, 22:23
    Przepraszam, podaję właściwy link.
    kobieta.onet.pl/zdrowie/choroba-alzheimera-dlugie-drzemki-w-czasie-dnia-moga-byc-wczesnym-objawem/ebq8s5t
  • chris.w4 30.08.19, 22:47
    > drzemki w czasie dnia mogą być wczesnym objawem alzheimera

mogą? ale czy są? komu tu wierzyć? jedni za, inni przestrzegają. Na dzień dzisiejszy
    medycyna nie zna przyczyn choroby Alzheimera, są to przypuszczenia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka