• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

czy jest jakas alternatywa dla globulki dopochw.? Dodaj do ulubionych

• 06.02.10, 10:02
    Strasznie glupia sprawa ale za nic w swiecie nie moge zaaplikowac sobie globulki Canesten.
    Kremy nie dzialaja, potrzebne jest cos co zwalczy to paskudztwo od srodka. Tabletki w ciazy odpadaja, lekarka przepisala globulke.
    Zadne rady dot. aplikacji sie nie zdadza, po prostu nie ma sily zeby ja zaaplikowac, oszczedze szczegolow.

Czy ktoraz z Was stosowala w ciazy cos innego niz globulke i krem?
    Gdzies na pl forum czytalam o kremie dopochwowym...
    A moze lekarka albo pielegniarka moglyby mi pomoc?
    Co zrobic w takiej sytuacji?
    Zaawansowany formularz
    • 06.02.10, 10:06
      Mi gp przepisala tabletke (tylko jedna) zapomnialam nazwe i mi
      przeszlo.Jestem w szoku,ze po jednej tabletce objawy ustapily.
      Nie wiem tylko czy w ciazy mozna ja wziac.

--
      ***** 8-my CUD SWIATA *****

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ta/wi/ob5r/Gi6EvRV3Vvf9tUCK0A.jpg
      • 06.02.10, 10:11
        Mozesz sie umowic z pielegniarka (practice nurse) w przychodni, na
        pewno pomoze.

Albo poprosic GP o przepisanie doustnej tabletki Canesten zamiast
        dopochwowej.
        --
        ------
        Z cyklu: Ulubieni mezczyzni Jaleo - Echo & the Bunnymen zmartwychwstali w Birmingham jako Editors :-)
        • 06.02.10, 10:21
          Flukonazol - jedna tabletka i po kłopocie, bez recepty.
          --
          I'm not addicted, I can quit anytime. Really.
          moje SŁODKIE życie
          • 06.02.10, 10:21
            oj, sorki, niedoczytałam, że jestes w ciąży..
            --
            I'm not addicted, I can quit anytime. Really.
            moje SŁODKIE życie
        • 06.02.10, 10:25
          Tak, ale w ciazy nie mozna nic z tych rzeczy lykac
    • 06.02.10, 10:35
      a lekarka bez problemu ci przepisała ten lek? bo ja też się bujam z tymi
      cholernymi przypadłościami już na samej końcówce ciąży i w aptece mi powiedzieli
      że ten canesten nie może być używany w ciąży. dostałam jakiś krem dopochwowy z
      aplikatorem do "środka", ale czy zadziała to nie wiem, bo dopiero zaczęłam
      używać. a ten canesten mnie zaintrygował, skoro tyle dziewczyn pozytywnie się o
      nim wypowiadało to i ja chciałam spróbować ;)
      --

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;6;30/st/20100324/dt/5/k/9afd/preg.png

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę, ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
      jestem przy Tobie od pierwszego grama...Ty moje dziecko... Ja Twoja mama.....
      • 06.02.10, 10:48
        natalinka,
        krem canesten z pewnoscia mozna stosowac w ciazy. nawet pisalam maila do mojego gina w pl, aby sie upewnic ;-)
        Nie jestem pewna czy ta globulka canesten jest super bezpieczna w ciazy, jezeli w ogole. Czekalam kilka dni zanim sprobowalam jej uzyc, ale nic sie nie zmienialo, wiec sprobowalam, ale nic z tego nie wyszlo.
        A jesli moge spytac: jaki krem dostalas? Troche mnie jednak znowu ten aplikator odstrasza...
        • 06.02.10, 11:00
          to jest taki:

www.chemistdirect.co.uk/bio-fem--active-gel_1_5589.html
          aplikator ma moze z 5cm i jest cieniutki, ja nie miałam problemu z aplikacją,
          można go też używać tylko na zewnątrz, ale wydaje mi się, że leczenie od środka
          będzie bardziej efektywne ;) ale jak wspominałam- dopiero zaczęłam używać, więc
          tak naprawdę nie wiem, czy zadziała, w każdym razie warto spróbować. zapłaciłam
          w bootsie niecałe 10f. no i oczywiście jest bez recepty. a zauważyłaś jakąś
          poprawę po tym kremie canesten? wypytam moja położną w piatek o to, może mi coś
          przepisze, bo zostało kilka tygodni i trzeba się pozbyc tego paskudztwa ;)
          --

• 06.02.10, 12:50
            Natalinka,
            ale ten Twoj zel to srodek zapobiegawczy, a nie leczniczy - z tego co przeczytalam na stronie. Poza tym, ja dostalam juz w sumie trzy kremy, (canesten 1%, Canesten HC, a potem Canesten 2%) wszystkie na recepte (choc mozna kupic i bez) dlatego za darmo.
            Pierwszy raz jak dostalam Canesten, to objawy ustapily wlasciwie na drugi dzien. Pomyslalam sobie, ze po problemie. Nawet sie zmusilam, zeby isc do GP, bo sadzilam, ze nie ma potrzeby. GP stwierdzila jednak thrush - ku mojemu zdziwieniu.
            Stosowalam pozniej Canesten HC przez tydzien i przez kolejny tydzien ten zwylky 1%. Dolegliwosci jakis konkretnych nie mam, oprocz uplawow z bialymi drobinkami - po tym wlasnie sadze, ze nie pozbylam sie dziadostwa jeszcze.Od wczoraj stosuje ten 2% krem, ale nie widze jakies roznicy.
            Nie wiem, moze powinnam poprosic GP o ten wymaz...
            • 06.02.10, 13:32
              wiem, że on tylko zapobiega, ja nie twierdzę, że mam trush, bo moja położna nie
              widzi żadnego problemu w upławach i nie chciała mi nic wypisać, także nie miałam
              też robionego wymazu ani nic takiego. ale wkurza mnie to już i chciałabym się
              tego pozbyć. chyba ją przyprę do muru i wymuszę ten wymaz żeby się przekonać ;)
              w sumie mam tylko upławy i żadnych więcej objawów i wiem, że zwiększona
              wydzielina jest normalna w ciąży, zwłaszcza w 3 trymestrze, ale niestety nie
              wygląda mi to na taką normalną wydzielinę :/ nie będę się wdawała w szczegóły ;)
              daj znać cherrie jak coś znajdziesz co w końcu zadziała a ja w piątek pogadam z
              moją położną.. pozdrowionka i miłego weekendu :)
              --

• 06.02.10, 18:20
      ja uzylam jednej globulki canesten w 36tc i wszystko poslzo dobrze,
      mala ma pol roku;) w pierwszym trymestrze bym odpuscila,ale w
      ostatnim? Poza tym grzybica podczas porodu jest znacznie grozniejsza
      niz sama globulka, nie wspominajac tego jak sie bedziesz czula z
      grzybica po porodzie. Wnioskuje ze jestes pierworodka, wiec staraj
      sie pozbyc grzybice przed porodem!.
      aha ja nie uzylam aplikatora,sam gp odradzil, normalnie palcem.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.