Dodaj do ulubionych

Dowod dla dziecka

30.11.10, 20:37
Czy ktoras z Was wyrabiala w ostatnim czasie dowod osobisty dla dziecka bez meldunku w Polsce. Da sie tak czy robia problemy? Przymierzam sie do tego, ale w Polsce bede dopiero w okolicach marca. Chcialbym byc przygotowana na starcie z urzednikami w razie czego. Taki dowod (wazny 5 lat) bylby mi bardziej na reke niz jezdzenie co roku do konsulatu. Aha, trzeba miec PESEL do dowodu?
Edytor zaawansowany
  • agaciha 30.11.10, 21:01
    Wyrabialam dowody dzieciom w sierpniu. Trzeba i pesel i meldunek. Oczywiscie odebrac moze tylko jedno z rodzicow. Jak zapytalam czy moge upowaznic do odbioru mame (przez notariusza) to pani sie wrecz obruszyla. Efekt jest taki, ze dziecku skonczyl sie paszport a po dowod ani ja ani maz nie mamy kiedy leciec. Czekanie na dowod trwa ok 3 tygodni.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/atdc6iyee23qcgt4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc20mmxeoh6tuf.png
  • murasaki33 30.11.10, 21:24
    Meldunek nie jest konieczny, tak ma moj syn. Podanie o dowod i pesel bez meldunku skladaja oboje rodzice, odbiera jedno. Podanie - jedna strona bodajrze gotowego druku - skladasz w swoim urzedzie miasta/gminy wraz z polskim juz aktem urodzenia oraz z angielskim aktem urodzenia - do potwiedzenia za zgodnosc przez panie w Twoim urzedzie. Twoj urzad posredniczy w tym wydawaniu dowodu, ale wszystko robi Warszawa - Srodmiescie. Panie urzedniczki - u mnie - mialy traume zycia:) Ja z nimi, ale nie zalezalo mi na czasie a postanowilam, ze sie czegos nowego naucza. Nauczyly. Mnie najpierw nakazaly samej zalatwic sprawe przez MSWiA. Nie ma takiej opcji. Tylko droga jak wyzej. Jak masz pytania - pisz, jestem ekspertem w tej kwestii:)
    --
    Podazaj nieustannie za najwazniejszym

Ludwika 26.10.06. i Vincent 23.10.09. - moje dwa slonca:)
  • paola_k2 30.11.10, 22:01
    Pierwsza corke meldowalismy w Polsce. Teraz przy synku stwierdzilam, ze taki fikcyjny meldunek nie ma sensu stad moje pytanie. Czyli wystarczy sie udac do miejsca gdzie wydaja dowody i tam powinni wszystko zalatwic? Ten druk jakos konkretnie sie nazywa? Podejrzewam, ze to ja bede musiala ''pokierowac'' panie urzedniczki wiec wolalabym miec argumenty by nie odeslaly mnie z kwitkiem. Ile trwala cala ''operacja'' wydania dowodu. Bo w Polsce maksymalnie 2 tygodnie bedziemy. Z gory dzieki za odzew.
  • murasaki33 30.11.10, 22:26
    Dokladnie, tam gdzie wydaja zwykle, bezkomplikacyjne dowody:) Druk - nie pamietam nazwy. Wpisujesz tam swoje dane, dziecka i adres do korespondencji w PL, podajesz tam tez adres w UK. Dotyczy on nadania PESEL i wydania dowodu. Ile trwa wydawanie? Nie wiem. Ja zlozylam wniosek wiosna, odebralam latem dowod, ale nie zalezalo mi na czasie a tak jak pisalam - panie mialy "pod gorke"-wydzwanialy do mojej mamy ze 3 razy z roznymi problemami, bo nie rozumialy listow , tak panie urzedniczki!!!, nie rozumialy pism w mojej sprawie pisanych z Warszawy, w dwa tyg nie zalatwisz odbioru dowodu, chyba ze jestes z W-wy lub okolic, bo mozesz tam sie udac sama i tam zalatwiac wszystko. wystarczy, ze im powiesz, ze wiesz, ze takie dowody wydaje UM W-wa Srodmiescie i niech sobie radza. Na wniosku o ktorym pisze, panie powinny zrobic adnotacje, ze widzialy angielski oryginal aktu urodzenia, skopiowac ten akt i tam tez walnac pieczecie potwierdzajace zgodnosc z oryginalem. W innym wypadku W-wa bedzie Cie wzywac do doslania tlumaczenia notarialnego tegoz angielskiego aktu.
    --

• paola_k2 30.11.10, 22:44
    Wielkie, wielkie dzieki :)
  • murasaki33 30.11.10, 23:33
    Wazne - nie daj sobie wmowic, ze meldunek jest konieczny oraz ze to Ty masz sama sobie zalatwic, bo to tylko strata czasu - Twojego.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka