Dodaj do ulubionych

sprzataniowo....

04.03.11, 11:10
jako ze wiosna nadchodzi i chyba kazda z nas zabierze sie za generalne porzadki , mam takie jedno pytanko. Czym mujecie szklane stoly albo inne blyszczace powierzchnie? ja chyba jakas nieszkolona w tej dziedzinie bo za chiny mi nie wychodzi ladne wyczyszczenie szklanego stolika , nie mowiac juz o braku smug na tv lcd czy monitorze. Macie jakies sprytne rady?
Edytor zaawansowany
  • 04.03.11, 12:03
    mi wystarcza dobry plyn do szyb i papierowe reczniki, ale czasem do zabrudzen na oknacz zeby nie bylo smug stosowalam zwykle gazety-najprostszy sposob okazal sie skuteczny najbardziej :)
  • 04.03.11, 12:13
    okna myje woda z plynem albo spray do szyb i wycieram ręcznikiem papierowym , tv i komputer spcjalnym sprayem do monitorów i szmatką miekka
    --
    3letni syn: mama, a jak robi drzewo?
    Mama:nie wiem kochanie...
    3letni syn: chyba stoi ....:D
  • 07.03.11, 00:38
    łyn tak, aierowy recznik czy gazeta - nie, nie nie. Mój cleaner uzywa specjalnej sciereczki.
    --
    Przepraszam, gdzie jest główna?
  • 04.03.11, 12:27
    chyba te gazety musze wyprobowac bo mi ciagle smugi zostaja :/
  • 04.03.11, 12:42
    Ekrany i tv albo sciereczka i ciepla woda, albo specjalnym plynem.
  • 04.03.11, 13:12
    okna i stolik szklany myje woda z plynem do naczyn i odrobina octu ,wycieram gazetami albo recznikami.
  • 04.03.11, 13:28
    Mnie reczniki papierowe denerwuja bo zostawiaja biala mgle. Spray do szyb i gazety super zalatwiaja sprawe. A gazety im bardziej brudza rece tym lepsze ;)
  • 04.03.11, 14:18
    niebieski Pledge tylko i wylacznie:) czyszce nim:
    - meble
    - lustra
    - szklany stolik
    - "srebrny" smietnik (!)
    - drzwi od kuchenki (!)

niezbedny:)
  • 04.03.11, 17:34
    Szklane najzwyklejszym płynem z funciaka albo tescowym. LCD traktuję pronto- ta wersja do wszystkiego- albo szmatka nawilżona wodą. Raz do LCD kupiłam jakiś specjalne chusteczki nawilżane- wtedy to smugi były- myślałam,ze mnie szlag trafi na miejscu.
    --
    Muszę nad nią dopiero pomyśleć :)
  • 04.03.11, 18:13
    Szyby i lustra woda z octem (w proporcjach 10:1) i e-cloth do szyb, telewizor samym suchym e-cloth.

W ogole e-cloth to jest super wynalazek.

--
    Az sie nie chce wierzyc, ze to "nie pasowalo" na "Darkness on the Edge of Town"!
  • 06.03.11, 21:32
    Wszelkie powierzchnie blyszczace doskonale myje moj syn, zaleznie od tego co jadl - mamy np na oknie w sypialni (bardzo niskie okno-parapet na wysokosci jego lokci) efekt - jablko/winogrono/borowka, wafel ryzowy, ziemniaki z baranina, czasami z braku odpowiednich produktow pod reka wlasna slina lub smarki:))))
    --
    Podazaj nieustannie za najwazniejszym

Ludwika 26.10.06. i Vincent 23.10.09. - moje dwa slonca:)
  • 07.03.11, 12:06
    sciereczki z microfibre,niezastapione:-) do wszystkiego sie nadaja,od telewizora po kuchnie czy okna:-) czsami mozna spotkac zestawy z roznymi w srodku(okna,polerowanie,zlew,podloga) ostatnio taki zestaw w aldim byl. na wieksze powierzchnie kup np do czyszczenia samochodu,sa w asdzie.ja nimi caly dom czyszcze;-)aha,no i nie trzeba zadnych plynow do nich:-) i jak prane musza byc w zwyklym proszku,bez plynow do plukania bo nie beda dobrze absorbowac i beda zostawiac smugi.pozdrawiam
  • 07.03.11, 14:08
    Tez polecam takie sciereczki, ja kupuje wylacznie firmy ecloth, mam juz je od 4 lat prawie i dopiero zaczelam dokupywac nowe, so doskonale, nie potrzeba zadnych plynow,. Odkad je mam to nie kupilam plynu do szyb. O np. takie amzn.to/gEMcOD
    Jedna sciereczka sie myje do czysta, a druga poleruje, z tym ze doslownie wystarczy przetrzec, nie trzeba sie pocic przy tym polerowaniu. :-) Myje tak wszystkie okna, TV, ekrany, szafki wszystko. Nawet stalowe rzeczy typu baterie lazienkowe czy nawet umywalka, po wypolerowaniu sprzety kuchenne wygladaja bosko :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.