• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

skutki odstawienia antydepresantów? Dodaj do ulubionych

  • 12.06.11, 10:55
    Przez rok brałam Citalopramum. Tydzień temu za wiedzą GP odstawiłam.
    Po ok dwóch dniach zaczęłam cierpieć: dziwne uczucie odrealnienia/zamroczenia w głowie, większy apetyt i ogromna senność - to właśnie z tym nie mogę sobie poradzić.
    Mam wrażenie, że zapadam w śpiączkę. Nie mogę się obudzić po 12 godz snu, po południu, tak ok 15.00 dopada mnie znowu mega senność - jak po tabletkach nasennych i tak już do wieczora.
    Czy to tak zawsze? Poczekać jeszcze czy udać się do GP?
    Niby czytałam w necie, że objawy odstawienne możliwe do ok 10 dni. Możliwe też, że to nawrót depresji.
    Podzielcie się swoją wiedzą jak to było u Was. Może być na priva, jak się wstydzicie publicznie.
    Dzięki
    Zaawansowany formularz
    • 12.06.11, 10:58
      Zasada jest taka, że odstawia się stopniowo. W zależności od tego na jakiej dawce byłaś będą mniejsze lub większe skutki odstawienia, ale generalnie możesz spróbować brać połowę dawki przez miesiąc do 6 tygodni przed całkowitym odstawieniem i to powinno złagodzić objawy.
      • 12.06.11, 11:33
        przepraszam że się wtrące bo o objawach nic nie wiem... mam tylko pytanie czy antydepresanty przepisuje gp? czy trzeba się wybrać do psychiatry?
        • 12.06.11, 11:41
          antydepresanty przepisuje GP.

          tak, jak napisano, nie mozna odstawiac w jednym momencie, tylko stopniowo, zmniejszajac dawki.
    • 12.06.11, 11:50
      GP zalecił odstawienie z dnia na dzień. Ja się sama pomądrzyłam i przez miesiąc brałam połowe dawki tj. 10mg. Od tygodnia nic. Ciężko to znosze;-(
      Słyszałam, ze problem z antydepresnantami to właśnie fakt, że nie można ich odstawić. Czekałam więc na sprzyjające warunki: lato, urlop itp.
      • 12.06.11, 12:28
        Wrazliwsi moga cierpiec, niestety.
        Zwykle zalecam 10mg codziennie przez kilka tyg, potem albo pol codziennie albo 10mg co drugi dzien 1-2 tyg, potem co 3-ci, 4-ty dzien i stop.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.