• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Litery drukowane i pisane - pytanie szkolne Dodaj do ulubionych

• 09.10.11, 23:56
    Czy macie moze jakies szablony jak powinny wyglądac prawidłowo litery pisane w primary school ? Córka zaczeła przynosic do cwiczen litery drukowane a ja pokazalam jej jak sie podpisac literami pisanymi, a poźniej sobie sprawdziłam w internecie i znalazłam takie przerożne litery zakecone z jakimis zawijasami, ze sama nie wiem czy jej dobrze pokazałam.
    --
    Mama Zosi 22.02.06, Michalinki 01.05.07 i Szymonka 25.08.09 :)
    Edytor zaawansowany
    • 10.10.11, 00:23
      Poproś w szkole o wzór - moje dzieci taki dostały.
      Dzieci teraz uczą się pisać kursywą - wygląda trochę inaczej niż pisane litery polskie.
      W naszej szkole nawet był kurs dla rodziców:)
    • 10.10.11, 00:27
      Moze najlepiej zapytaj w szkole. My dostalismy szablon ze szkoly i nam nauczycielka mowila, zeby uczyc dziecko literek 'pisanych', bo sa podobno trudniejsze i dziecku latwiej sie nauczyc drukowanych, jak juz potrafi pisane. Natomiast trudniej jest je przestawic w odwrotna strone.
      Literki z naszego szablonu sa podobne do tej gry:
      www.elc.co.uk/Magnetic-Letter-Word-Games/120639,default,pd.html
      • 10.10.11, 14:47
        My tez dostalismy ze szkoly szablon, poza tym w ksiegarni znajdziesz mnostwo pomocy w tym temacie dla Preschool.
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxvfxmf619za2u.png
        • 10.10.11, 15:38
          Ja tylko zwroce uwage, ze jezeli corka jest w KS1 to prawdopodobnie nie jest jeszcze uczona pisania kursywa. Sprawdz, czego dokladnie wymaga szkola.
    • 10.10.11, 15:36
      Kazda szkola wybiera sobie styl pisma, wiec trzeba zapytac u nich.
      • 10.10.11, 23:27
        Kinga, zaciekawilas mnie swoja wypowiedzia. Co to znaczy ze kazda szkola sama sobie wybiera styl pisania?
        Przypuszczam ze w kazdej szkole jest podobnie: najpierw pisane pozniej drukowane (??), wspomnialyscie o kursywie - ze niby jak? pochylone literki maja byc? A co do tego stylu to zupelnie nie wiem jak to rozumiec?
        Ech za rok i u mnie sie zacznie:)
        • 11.10.11, 09:09
          Poprostu literki moga sie roznic ksztaltem, byc nieco inaczej pisane i kazda szkola moze stosowac inny styl. Nie sa to szalone roznice, ale sa i szkoly ucza dzieci pisac, wg. swoich wytycznych. Moze to sie zaciera powoli ( nie wiem, bo sie nie interesowalam tym ostatnio), ale kilka lat temu bylo rozrozniane.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.