Dodaj do ulubionych

detox, the raw food diet

09.01.12, 22:20
Przez ostatnie tygodnie czuje sie zmeczona, bez energii i taka ociezala, swieta tez wcale nie pomogly :-) zastanawiam sie nad przeprowadzeniem detoxu, ale nie picie herbatek i lykanie tabletek tylko ogolnie zmiana zywienia na jakies lzejsze na jakis czas (ostatnio z braku energii do gotowania i brak czasu jadlam dosyc czesto fast-foody). Przypadkowo natrafilam na ksiazke Natalii Rose - The Raw food (detox )diet. Zaczelam czytac i naprawde zainteresowal mnie ten sposob zywienia. Niestety ksiazka jest amerykanska i stad moje pytanie: czy w UK mozna kupic niepasteryzowane kozie sery lub inne niepasteryzowane produkty? (gdzies czytalam ze sprzedaz jest zakazana) czy ktos z Was próbowal taki sposób zywienia? lub slyszal o angielskiej wersji takiej diety?
pozdrawiam
--
Wszyscy wiedzą że coś się nie da zrobić,
i wtedy pojawia się ten jeden który nie wie,
że się nie da i on właśnie to coś robi....
Edytor zaawansowany
  • miwah 09.01.12, 22:57
    czy w UK mozna
    > kupic niepasteryzowane kozie sery lub inne niepasteryzowane produkty? (gdzies c
    > zytalam ze sprzedaz jest zakazana)

nie jest zakazana acz jest sporo obwarowan i dlatego rzadko sie trafia i drozsze oczywiscie
    Bym szukala raczej w lokalnych sklepach ze zdrowa zywnoscia. U mnie np w lokalnym farm shop jest kozie mleko raw, kozie sery.
    Maz niedawno z Morrissons chyba przyniosl ser niepasteryzowany.
    Jesli o mleko chodzi, szukaj Green Top www.naturalfoodfinder.co.uk/unpasteurised-raw-milk-uk acz to chyba akurat krowie tylko (glowy nie daje)
    Na tej stronie chyba powinnas znalezc wszystko co w tym temacie, rowniez ksiazki.
    Diety nie probowalam ale w oko mi sie rzucilo kiedy u nich suszarke zamawialam.
    Nie wiem czy nadal w temacie ale moj ulubiony(jeden z ) blog z ciekawymi pomyslami
    www.pure2raw.com/
    Sporo skladnikow pewnie na Goodness Direct i w innych online z zywnoscia. Moze i sery nawet bo np GD wysyla schlodzone produkty

inna opcja
    www.innescheese.co.uk/where-to-buy-innes-cheese.html
  • princesswhitewolf 09.01.12, 23:51
    zobacz shazzie.com a takze jej sklep detoxyourworld.com

przesada z tym surowym mlekiem. Jedz duzo salaty, surowek. Kup sokowirowke i blender. Potraktuj sie raz dziennie zamiast sniadanka i podwieczorku czy slodyczy nastepujaca bomba enzymowo-witaminowa:
    -wycisnij sok z gruszki, jablka, pomaranczy, 1 klacza naciowego selera, mozesz dodac nieco kapusty swiezej,
    - wlej to do blendera, dodaj swiezo wychodowanych kielkow, 1 lyzke proszku mieszanki spirulina/chlorella/wheatgrass ( swieza wheat grass jeszcze lepsza) + 1 banan, avocado, jakies pare orzeszkow czy ziarenek slonecznika.
    zmiksuj na jeden plyn ( gestosc smoothies): smacznego

wersja z malinami, acai berry i buraczkami- tez opcjonalna

surowa czekolada: kakao najlepszej jakosci od shazzie, maca root, cocoa butter, lucuma, troche syropu z agawy: wygniesc na jedna mase i do foremek i do do lodowki. Cudowne: ja robie wersje pomaranczowa, mietowa, z goji berries, rumem... opcje sa niezliczone.
  • robak.rawback 10.01.12, 00:09
    fajny przepis na smoothie. kupie w koncu blender po 3 latach zastanawiania hehe
    koziego surowego nie pilam wiec nie wiem jak smakuje.
    kiedys sprobowalam krowiego, prosto wydojonego do banki,
    paskudztwo jak dla mnie.
    ja jak pare dni nie jem zzadnych weglowodanow i tylko warzywa i miesko - chicken, turkey, albo chude wolowina od razu mi sily wracaja.

--
    No disrespect:
    a phrase tacked on to the end of a sentence that has a mitigating effect on any horribly offensive content preceding it.
    (urban d.)
  • liley11 10.01.12, 22:40
    Nie znalazlam tutaj niepasteryzowanego nabialu koziego niestety.
    Jezeli zywilas sie fast foodami, to taki efekt nie jest zaskoczeniem, ale super ze masz chec to zmienic!
    Ja osobiscie uwazam, ze Raw Food diet w tym klimacie nie jest najlepszym rozwiazaniem. Jest to dieta wychladzajaca organizm i bardzo odpowiednia do klimatu goracego. Moim marzeniem jest zywic sie samymi owocami. Poki co jadam dlugo gotowane zupy z dodatkiem cebuli teraz zima, ciepla owsianke na sniadanie, cieple obiady...;)
    " Odzywianie dla zdrowia" Paula Pitchworda jest biblia zywienia i leczenia dieta.
  • eni7.08 10.01.12, 23:52
    dziekuje za wszystkie odpowiedzi, linki posprawdzam. Sokowirówke mam wiec zaczne od "zielonej lemoniady" codziennie: salata, seler, kale, 2 jablka, imbir jak ktos lubi i cytryna (ktora podobno "zabija" smak selera jak ktos nie lubi :-) potem zaczne wprowadzac warzywa surowe i owoce jednoczesnie ograniczajac to co jadlam do tej pory....
    a potem zobaczymy jak sie bede czula :-) ale temat ogolnie ciekawy i bardzo mnie zainteresowal

--
    Wszyscy wiedzą że coś się nie da zrobić,
    i wtedy pojawia się ten jeden który nie wie,
    że się nie da i on właśnie to coś robi....
  • izabelski 11.01.12, 09:13
    zanim sprobujesz wszystko na surowo - odstaw produkty pszenne i i nie jedz tych, w ktorych jest glukoza jako dosladzacz

gwarantuje, ze zauwazysz roznice w tym jak sie poczujesz (na lepsze)

--
    "What other people think of you is none of your business"
    ANON

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.