Dodaj do ulubionych

Z psem do PL

28.01.12, 20:59
Witam, mam kłopot i choć wpisów i informacji o psach jest w necie miliony, to nigdzie nie znalazłam ospowiedzi na moj problem......
W czerwcu ub roku wyemigrowaliśmy z mężem i dziećmi do UK...w sierpniu ( bo tak się zakończyła kwarantanna) dołączyła do nas nasza 8letnia suka i żyjemy sobie teraz tu razem:)
w czerwcu tego roku wybieramy się autem do PL na 2 tyg i chcemy zabrać psa ze sobą....
Pies był czipowany szczepiony 7 stycznia 2011 na wściekliznę, pozniej miala robione testy serologiczne i od 22 stycznia 2011 zaczela 6 miesieczną kwarantanne.
Badanie to jest wazne na całe zycie, jesli sie regularnie szczepi na wscieklizne, i tu powstaje problem: bo w PL trzeba szczepic co 1 rok, a w UK co 3 lata, wiec teraz jestem calkiem oglupiala-ja bedzie z moim psem......
Dzis podjechalam do weta i pytalam o to wszystko, ale pan w rejestracji powiedzial, ze on tej wiedzy nie ma, ze mam przyjsc w srode z psem na wizyte za 45f i w razie czego dodatkowe 45f na szczepienie przygotowac........czy ktos mial juz takie doswiadczenia ze swoim zwierzakiem?
Wiem, ze w tej chwili moglabym smialo wyjechac z psem z UK, ale jak wrocic?
Edytor zaawansowany
  • dzieciakcouk 28.01.12, 21:24
    Tutaj znajdziesz info o podróżowaniu z psiakiem - www.direct.gov.uk/en/TravelAndTransport/Foreigntravel/BeforeYouTravel/DG_4000019
    --
    www.dzieciak.co.uk
  • mcamara 28.01.12, 21:38
    Dziekuje....profesjonalne informacje, dobra i oficjalna strona, juz ja kilka razy przegladalam, ale nic nie ma tam o roznicy "miedzyczasowej" w tym szczepieniu...chyba jednak trzeba ta stowke poswiecic.- w koncu to na mojego psa:)...oby tylko mi pomogli....ale i tak dziekuje....
  • agnes_6891 28.01.12, 22:01
    Może na tej stronie znajdziesz jakieś info na ten temat? Sporo jest tu dokumentów o przepisach dot. przewozu zwierząt, nie mam w tej chwili czasu się przez nie przebijać, ale może Ty coś znajdziesz: www.wetgiw.gov.pl/ albo spróbuj się z nimi skontaktować i zapytaj.
  • mcamara 28.01.12, 22:12
    dzieki....
  • galadriella 28.01.12, 22:21
    Na regionalnym forum w grudniu przemknęła mi informacja o jakichś zmianach przepisów od stycznia, ale piszący nei podał żadnych linków i nie wiem na ile to jest wiarygodne.

"Od stycznia zmieniają się przepisy i nie trzeba już badań na przeciwciała wścieklizny i 6cio miesięcznego okresu oczekiwania. Żeby wrócić z psem z Polski do Anglii trzeba mieć udokumentowane w paszporcie szczepienie psa przeciwko wściekliźnie i musi minąć conajmniej 21 dni od daty szczepienia. Ważna jest kolejność czynności czyli: najpierw psa/kota nalezy zachipować a nastepnie zaszczepić i te daty muszą "grać" w paszporcie. Jeśli zwierzak został zachipowany po szczepieniu i takie daty widnieją w paszporcie, trzeba go ponownie zaszczepić i odczekać 21 dni. Dodatkowo w ciągu 1-5 dni przed przekroczeniem granicy zwierzak musi zostać odrobaczony.
    To wszystko dopiero od 1go stycznia - do końca tego roku "stare zasady", czyli przeciwciała, 6 miesięcy i takie tam".

Ja psa nie mam i nie wiem jak to zweryfikować, ale może sobie coś wyszukasz.
  • azbestowestringi 28.01.12, 23:50
    jezeli z psem chcesz zostac w pl, czy innym kraju, ponad 3 miesiace to wtedy musisz sie poddac wymaganiom wewnetrzynym danego kraju.
    jezeli krocej, to beda honorwac te szczepionke trzyletnia bez problemu.
    teraz przepisy sie zmienily, wyjezdzasz jak chcesz i wracasz jak chcesz. nie ma kontroli na granicy, ograniczen czasowych, czy wymogow dotyczacych odrobaczenia i odpchlenia.
    krotka pilka wjazd/wyjazd tak samo. paszport trzeba miec ofkors :)

--
    gadulec: 251114
  • mcamara 29.01.12, 22:27
    strasznie sie komplikuje zycie ,gdy chce sie swego psa u boku miec:((....dziekuje za wszelkie info:D
  • azbestowestringi 30.01.12, 00:49
    no prosciej sie juz chyba nie da w tym momencie. zobacz sobie procedury zwiazane z wyjazdem psa do australii, to odetchniesz z ulga ;)

--
    gadulec: 251114

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.