ból po leczeniu kanałowym -pomóżcie rozwiać moje Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • wątpliwości.
    W środę miałam zakończone leczenie kanałowe kolejnego zęba i nałożoną tymczasową koronkę.
    W czwartek czułam lekki ból, ale dało się żyć. Natomiast z nocy z czwartku na piątek do teraz ból daje mi niesamowicie popalić. Tabletki praktycznie nie pomagają. Wczoraj łyknęłam wszystkiego razem ok 20 (ketonal, paracetanol, ibupforen). Ból rozlewa się po lewej części twarzy (trochę ucho, skronie), idzie oszaleć. Od czasu do czasu się rozkleję z bezsilności. Jeżeli tabletki cokolwiek pomagają, to zmniejszają ból do wytrzymania, ale niestety działa to na 1h-2h. Mąż zadzwonił do dentystki, opowiedział jej o sprawie, a ona, że tak może być przez parę dni. Że jak się nie poprawi to we wtorek na emergency.
    Czy to rzeczywiście normalne, żeby po leczeniu kanałowym tak bolało???? Myślałam, że jak nerwy są martwe, to powinno być po sprawie, a tu taka niespodzianka.
    W swoim życiu miałam niestety już kilka kanałowych, ale chyba nigdy nie było tak źle po.
    Jak to u Was jest? Co wam pomaga na taki ból?
    --
    http://s10.suwaczek.com/201104291762.png
    • Mialam kilka kanalowo leczonych zebow i nigdy nie bylo takiego bolu. Dentysta ostrzegal zawsze ze po rozwierceniu zeba i zalozeniu trutki na nerwy, zab moze przez 2-3 dni pobolewac jeszcze ale pozniej juz powinno byc ok. I tak bywalo, choc bol byl raczej tepy i spokojnie do wytrzymania. Po wyczyszczeniu kanalow kiedy zalozona jest tymczasowa plomba i lekarstwo w kanalach nigdy nie bolalo, co najwyzej lekko cmilo przez dzien czy dwa. Taki bol wg mnie oznacza ze cos sie dzieje nie tak.
      Ja lecze sie w prywatnym gabinecie, place ubezpieczenie denstyczne, bo zeby mam slabe, chybabym dentyyscie nakladla po glowie gdyby mi kazal sie tak meczyc przez weekend, mowiac ze tak moze byc.
      --
      http://lb3f.lilypie.com/xcxkp1.png
    • Dokladnie, moj dentysta tez mowi, ze po kanalowym zab moze troche przeszkadzac, moze byc czuc lekkie rozpieranie. Jesli boli nie do wytrzymania, to moze sie tworzyc zgorzel czy jak to sie tam zwie. Ja bym nie czekala do wtorku, bo szkoda watroby.
      • ja muszę przyznać, że mam nadwrażliwe zęby, zawsze miałam. Dentyści się nie mogli nadziwić, że aż tak źle reaguje. Ale żeby aż tak?
        Też powiedziałam, ze jak się nic nie zmieni, to chce w poniedziałek iść na emergency a nie czekać do wtorku.
        To leczenie kanałowe jest zakończone. Jak mi wcześniej założyła lekarstwo (2 mce temu) to było ok, ale po skończeniu...napieprza że hej, żyć się odechciewa:-(

Co to masz za ubezpieczenie dentystyczne? Może ja też bym w coś takiego zainwestowała?

Ja tu z dentystami przeszłam piekło (za długa historia by opowiadać), jeden dentysta schrzanił mi 4 zęby, i mam je jeszcze raz robione (czyli 2 razy płacę za to samo), z czego 3 z nich są teraz kanałowo przeleczone. Zgłosiłam się do RAPID, bo chciałam zaskarżyć dwóch poprzednich dentystów za błędy, błędne diagnozy i ignorowanie moich objawów. Rapid odrzuciło moją sprawę. Jeszcze się zgłoszę do takiej instytucji, gdzie zajmują się typowo complains względem dentystów. Zobaczymy. I z tymi 4 zębami bujam się już rok i dopiero teraz właśnie ten ostatni jest zakończony, tylko jeszcze docelowa koronka na to. Ale co się nacierpiałam przez poprzednich 2 dentystów to moje.
        Teraz mam bardzo dobrą dentystkę z polecenia. Niestety dojazd do niej zajmuje mi godzinę, a że kobieta jest mocno obłożona to zazwyczaj wizyty 1 na 2 mce, co mnie przytłacza. Ale na nią nie mogę narzekać.
        --
    • Zab po kanalowym nie powinien bolec. Moj cmil gorzej niz przed kanalowka. Nie powinien reagowac na zimne lub cieple napoje. Jesli reaguje na cieple oznacza ze zab jest wciaz zywy i a zatem moze bolec. Moj zab ku zaskoczeniu dentysty mial 5 nerwow i choc norma sa 3 i o malo jednego nie przeoczyl
      --
      http://www.cosgan.de/images/smilie/tiere/e035.gif
      • Moze byc tak, ze kanaly nie sa dokladnie wypelnione i rozwija sie zakazenie pod zebem. Ja tak mialam, ale zaczelo sie pare tygodni po wypelnieniu. Wiem doskonale o jakim bolu mowisz. Powinnas miec zrobiony xray. Jesli to zakazenie to juz otwarcie zeba powinno ci przyniesc ulge. Powinnas tez dostac antybiotyk.
    • jedz na emergency od razu, nie czekaj do poniedzialku
      otwarcie zeba i antybiotyk a potem ponowne przeleczenie, najlepiej pod mikroskopem
      moja dawna dentystka tez kazala czekac, potem tylko lekko zaleczyla antybiotykiem
      w efekcie zgorzel, torbiel i resekcja korzenia, nie polecam
      • Po kanalowym mnie nigdy nie bolalo. Ale za to po zalozeniu korony oj bolalo przez jakies 3 dni.
        • nadal cierpię:-(
          maultier: a jak bolało Cię po założeniu korony? był to ból promieniujący?
          nikt mi nie powiedział, że po założeniu korony może boleć:-(
          dzisiaj nie mam jak pojechać, ale jutro pojadę na emergency
          --
          • Wiesz co?
            To co opisujesz to mi pasuje do zapalenia newru twarzowego. Boli jak s...yn. Dokladnie tak jak opisujesz-bol dotyczy calej polowy twarzy-lacznie z czolem, uschem (za uchem), potrafi promieniowac do karku, boli zuchwa i szczeka (gora i dol zebow). Masz wrazenie,ze bola wszystkie zeby jaki posiadasz po tej stronie twarzy.
            To typowe objawy-boli upiornie, nie do wytrzyania i niestety moze sie wiazac z leczeniem zeba-to jest przyczyna-leczony nerw zebowy przenosi bol na reszte nerwow.
            Jezeli pasuje Ci co pisze to przede wszytkim zimne oklady. Popros kogos coby Ci kupil Voltaren w zelu (Volarenol gel-w kazdej aptece) i smaruj-powinno troszke pomoc. Pilnuj by nie lezec po tej stronie i nie nagrzewac.
            No i masa p/bolowych-mi najlepiej dziala na zmiane (co 4h) voltaren (ale dawka lecznicza czyli 50mg na raz) plus paracetamol z kodeina (chyba bez recepty mozna nabyc co-codramol,albo jakos podobnie). voltaren (diclofenac) w tab. tez kupisz bez recepty,ale w malej dawce-musisz wziac po 4tab na raz (w sumie 3 dawki na dobe co 8h) i na "zakladke" paracetamol z codeina (tez co 8h). Powinno usmiezyc bol i dac funkcjonowac,bez chodznia po scianach. Choc jezeli to nerw to niestety lubi nawracac i bolec upiornie...
            --
            Dominik
            • yadrall, a jeżeli to zapalenie nerwu trójdzielnego, to co z tym fantem zrobić?
              Tzn, że coś jest źle zrobione z tym kanałowym?
              bo tak mi to coś wygląda
              --
              • tak sobie czytam o tej neuralgii i jednak nie wydaje mi się, bo opisywane bóle są napadowe, trwają kilka sekund. u mnie ból jest raczej stały, który się nasila, albo dzięki masom tabletek obniża.
                fak że jednocześnie bolą mnie zęby (na dole, lub górze -tu się ból przemieszcza) i skroń, a także ból promieniuje do ucha (ale to już nie jest bardzo bolesne). Dzisiaj też trochę popromieniowało mi na tył głowy i brodę. Jednak wiądącym bólem są zęby i skroń.
                Wydaje mi się, że albo pominęła jakiś kanał (które jest dodatkowy i go nie widziała), albo...no nie wiem, tak zareagowałam na koronkę. Nie wiem. Kurcze, nie chce mojej dentystki szkalować, bo do tej pory miałam o niej najlepszą opinię z najlepszych.
                heh...:-(

--
                • To co napisalas to typowe objawy zapalenia nerwu-zapewniam Cie,ze zaden kanal zebowy nie siega skroni...
                  Owszem leczenie kanalowe moze byc powodem zapalenia nerwu twarzowego/trojdzielnego,ale to co opisujesz to nie zab!

I zapewniam Cie,ze zapalenie nerwu jest k..o bolesne i wcale nie napadowe. Potrafi nape..ac calymi dniami i uprzykszyc tak zycie,ze o 5 rano w niedziele sie jedzie na pogotowie,bo sie wyje z bolu.
                  Niestety nie ma na to jakiegos specjalnego leczenia-mozna podawac niesterydowe p/zapalne (voltaren, naproxen),ale raz ze nigdy nie wiesz ile dany napad bedzie trwal (dzien, tydzien?),a dwa,ze to k...o lubi nawracac...
                  Ja sie z takimi napdami mecze od lat i czasem jest dlugo cisza i spokoj,a czasem nawroty sa co kilka tygodni...
                  --
                  Dominik
                  • Promieniujacy, o natezeniu raczej stalym. Na chwile tabletki przeciwbolowe pomagaly ale byly tez chwile co mi sie wyc chcialo. Po 3 dniach bol byl juz do wytrzymanie i stopniowo byl coraz mniejszy.
                  • yadrall, no ale tak by się to wzięło z niczego?
                    Ból jest ewidentnie po wizycie u dentysty, a więc musi być związany z zębem i na pewno jest. Bo nie jestem w stanie gryźć tą stroną ani dotknąć tego zęba, bo przy przygryzieniu prawie świeczki widzę. A że skubany promieniuje....

Podobną historię miałam z 4 lata temu, ale wtedy była wina dentystów. Nie chce mi się opisywać całej histori, więc w skrócie: miałam wrażliwego zęba, przez 9mcy dentysta na zmianę mi zakładał lekarstwo i plombę. kiedy zakładał plombę ząb na nowo robił się mega wrażliwy. Pomyślałam: naciąga mnie. Zmieniłam denstyste i było kanałowe. Po zamknięciu zęba takich bóli dostałam, w tym głowy, ze myślałam, że oszaleje.Babka dała mi antybiotyk i stwierdziła neuralgia. Pojechałam na pogotowie nocne, zrobili zdjęcie i powiedzieli, że kanał nie do końca zrobiony, i że raczej się już go nie uratuje. Pojechałam do nocnego dentysty i kazałam go wyrwać. Ten namówił mnie na kolejne kanałowe, bo stwierdził, żem za młoda i nie da mi wyrwać zęba i że znajdzie ten kanał. Zrobiłam. Nie będę się rozpisywać co się potem działo (ale trafiłam na konowała dentystę w Wawie właśnie) ale go koniec końcow wyrwałam. A że dupek nie poinformował mnie (zrobił to po złości), że po wyrwaniu nie powinno się płukać jamy ustnej -płukałam (myślałam że tak lepiej) i dostałam zapalenia okostnej. Kur... co się nacierpiałam z tym jednym zębem to moje, a 5000zł poszło... szkoda mówić.

Dzisiaj ból jest do wytrzyamnia, przynajmniej narazie. Oczywiście nieustannie co 4h aplikuje sobie 3 x nurofen (+ ketonal od czasu do czasu, gdy ból jest już mega silny).
                    Mąż będzie dzwonił do dentysty za chwilę i zobaczymy czy mnie dzisiaj przyjmą. Zależy mi by to była wyłącznie moja dentystka, bo tylko jej ufam. Nie dam już nikomu innemu moich zębów dotykać, za dużo się w życiu przez nich wycierpiałam
                    --
                    • Alez ja juz Ci dwa razy napisalam,ze zapalenie nerwu czesto jest zwiazane z robieniem zeba.
                      Tak na dobra sprawe nie wiadomo skad sie bierze to zapalenie-co jest przyczyna. Ale moze byc zwiazane wlasnie z leczeniem zeba (ten nerw dochodzi do wszystkich zebow-podraznienie powoduje stan zapalny, byc moze przy otwatym zebie doszlo do jakiegos nadkazenia bakeria/wirosem),a czasem sie pojawia sam z siebie. Ot, poprostu budzisz sie w nocy i boli jak cholera...

Oczywiscie wyjasnij u dentysyt co Ci jest,ale naprawde moze to nie byc zwiazane z zebem.

Ps. nurofen mozna przyjmowac max 4x2 tab,wiec zdecydowanie lepiej brac naprzemiennie z innym p/bolowym,a nie przekraczac dziennej dawki.
                      --
                      Dominik
                      • wizytę mam przed 14.00. Musze przyzhać, że mam stresa, bo nie wiem na co się przygotować... a i też boję się kolejnego bólu po tym co dzisiaj zrobi (cokolwiek to będzie).

Mam teraz tak mieszane uczucia. Jak już wizyta zarezerwowana, to ja się zaczęłam zastanawiać, że może powinnam przeczekać, bo w końcu udało mi się zacząć kontrolować ból i z pomocą tabletek jest znośny. Teraz głównie dokucza mi ciągły ból głowy. U bólu zęba przy dotknięciu nie wspomnę. Ale jest lepiej niż było wczoraj czy przedwczoraj.
                        Mam nadzieję, ze dentystka nie stwierdzi ze jestem drama queen
                        --
                        • po krtkiej wizycie u dentystki.
                          Stwierdzila, ze objawy wskazuja na infekcje i rpzepisala mi 2 antybiotyki.
                          Dodatkowo zakupilam sobie nurofen plus. Zazylam antybiotyki + nurofen plus i bol po ok 30 min jak reka odjal -wow, co za ulga. Mozliwe ze to ten nurofen (na opakowanie pisze, ze brac mozna tylko do 3 dni bo uzaleznia). Pierwszy raz od kilku dni ustal bol glowy. Dentystka bedzie dzwonic w srode dowiedziec sie czy sa jakies postepy.
                          --

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.