• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Dlaczego zmywarka nie suszy? Dodaj do ulubionych

• 17.08.12, 16:23
    No kupiłam najtańszą w swojej kategorii, spodziewałam się, że będzie głośno pracować, że plstiki będa gorszej jakości itd, ale na boga, jak ma 5 programów z czego cztery mają suszenie na koniec, i przerobiłam wszystkie, i ani widu ani słychu tego szuszenia, to zaczynam sie lekko denerwować.
    Miałam już do czynienia ze zmywarkami, i suszenie w nich polegało na tym, że nczynia byly suche, a nie na tym, że po skończeniu mycia wieczorem zostawiam zmywarke otwartą, wysuwam szufldy i na rano mam suche...
    Jakies sugestie? Coś źle podłączone? Coś źle robię?
    Czy od razu dzwonić do customer service?
    Zaawansowany formularz
    • 17.08.12, 16:39
      Nie wiem, ale moja dobrze suszy tylko talerze i szklanki/kubki. Misek i niektorych garnkow nie dosusza.
    • 17.08.12, 16:50
      moja niedosusza plastikowych pojemnikow, bo tak sie zbieraja duze krople wody ale reszta jest sucha od razu
      wiec pewnie powinnas zareklamowac

a otwieranie goracej zmywarki zpowoduje rozwarstwienie blatu nad nia, lub odklejenie okladizny - wiec nie polecam
      --
      ‎"I've failed over and over and over again in my life. And that is why I succeed." Michael Jordan virg.in/mj
      • 17.08.12, 17:04
        Aha... Czyli moja w takim razie też suszy. Tylko mnie się we łbie poprzewracało, bo wieki temu w Polandzie to mi suszyło takie ustrojstwo wszystko na pieprz, a nie na wyrywki.
        Blat mam od spodu oklejony jakąś ochronną taśmą, co to niby ma go ochronić przed tą parą. Pewnie działa tak samo jak suszenie. Ale ja nie otwieram od razu, tylko jak już wystygnie, więc pary nie ma już wcale.
        • 17.08.12, 17:09
          Nawet najdroższe zmywarki nie dosuszają garnków i plastików. Ale talerze, kubki, sztućce - powinny być suche.
          -------------
          I almost agree...
          • 17.08.12, 17:20
            A czemu tak jest?
            • 17.08.12, 17:32
              Fizyka - plastik nie nagrzewa się tak mocno jak szkło, jak również nie utrzymuje długo ciepła, więc woda nie bardzo ma jak z niego odparować:)

-------------
              I almost agree...
              • 17.08.12, 17:36
                Tak samo - z powodu parametrów technicznych - naczynia teflonowe będą mokre identycznie jak plastik. Natomiast metalowe dosuszą się bez większych problemów.

To nie wina zmywarki, nie ma czego reklamować, bo wyśmieją;)

--
                I almost agree...
                • 17.08.12, 17:51
                  no to gry ze stali niedzewnej powinny byc suche, a cos nie ten tego :)
                  i faktycznie, kiedyś nie miałam tylu plastikow, albo raczej, nie miałam ich wcale.
                  no to wszystko jasne. zostawiać otwarte na noc. albo wycierać.
                  • 17.08.12, 18:42
                    > no to gry ze stali niedzewnej powinny byc suche, a cos nie ten tego :)

Tak mi się wydaje:/ Ale może też kwestia materiału.

Gwarantuję jedno - najwyższa półka zmywarek Miele, nówki sztuki prawie nieśmigane, też plastików nie suszą. Przetestowane na wielu modelach;)

--
                    I almost agree...
        • 17.08.12, 17:09
          A wiesz, nasza gorzej suszy jak ma za malo nablyszczacza. A mamy dobra, bosch. Moze sprawdz poziom tego plynu?
          --
          Ola&
          Zuzka w UK
          • 17.08.12, 17:41
            > A wiesz, nasza gorzej suszy jak ma za malo nablyszczacza. A mamy dobra, bosch.

Nabłyszczacz może powodować, że woda bardziej się "ześlizguje" z plastiku, więc siłą rzeczy zostaje na nich mniej wody.
            Nie ma to jednak żadnego związku z samym suszeniem ani marką Twojej zmywarki:)
            --
            I almost agree...
    • 17.08.12, 19:10
      moim zdaniem nie suszy ci dlatego ze nie zaaplikowałas soli i rinse aid(płyn) tylko używasz do mycia samej kostki...
      też tak miałam i byłam zdziwiona bo w pl wszystko było pięknie i wystarczyła kostka a tu niestety... miałam ten sam problem do czasu kiedy "nakarmiłam" zmywarkę i wszystko jest suche i plastik też ;)
      • 17.08.12, 19:11
        www.tesco.com/groceries/Product/Details/?id=267446904
      • 17.08.12, 21:16
        A żebyśs wiedziała. Znaczy solą nakarmiłam od razu, ale potem nie było w sklepie osobno proszku i rinse aid, wiec kupiłam kostki. Dawno temu w Polandzie to takich cudów jak kostka nie było, tylko się jechało analogowo. A teraz panie to taka kostka, tańczy, śpiewa, recytuje. A nie suszy.
        • 17.08.12, 21:51
          no właśnie tu tkwi wasz problem z suszeniem-wiem z doświadczenia! wlejcie te cudeńko, wsypcie sól i normalnie kosteczkę do mycia i wszystko bedzie suche i cacy!
    • 17.08.12, 22:58
      kurcze, mam ten sam problem :/
      a gdzie to cudenko sie wlewa? :P
      --
      Dominika 04.10.2007 r. godz. 21:06, 4820 gr.

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2197216,2,2,DSC00173.html
      • 17.08.12, 23:06
        Tam, gdzie instrukcja obslugi mowi, zeby wlac :-)
        U mnie w "drzwiach" od strony wewnetrznej zmywarki.
        --
        Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
    • 17.08.12, 23:48
      oprócz tego suszącego cudeńka bardzo lubie suszyć pranie w suszarce z tym:
      www.ebay.co.uk/itm/LENOR-TUMBLE-DRYER-SHEETS-SUMMER-BREEZE-20-SHEETS-/380429057929?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item589356bf89
      polecam! ja kupuje w b&m ale ostatnio widziałam też w tesco
      • 18.08.12, 08:34
        o jesu, faktycznie, ja zawsze miałam w zmywarce powieszony taki plastik pachnący
        a teraz 10 lat przerwy w użytkowaniu zmywarki i nie ogarnełam tematu zupełnie :)
    • 18.08.12, 08:41
      że jak mam jakieś durne pytanie, którego nie powinnam zadawć w zasdzie na tym forum, tylko poszukac odpowiedzi u producenta/na forach branzowych/w googlach, ale mi się nie chce, i po kilku dniach czekania nie wiem na co, w końcu to pytanie tu zadaję, z góry spodziewając się odpowiedzi, że google nie gryzie a lenistwo nie popłaca, to się okazuje w mig, że zgłasza się 20 babeczek z tym samym problemem, i 20 innych, które już problem rozwiązały i mają gotowe konkretne porady. I jest szybko, sprawnie i miło złatwione. Wszyscy zadowoleni. A ja bym normalnie tego pytania nie zadła, jakbym taka leniwa nie była... :)
      • 18.08.12, 10:22
        > I jest szybko, sprawnie i miło złatwione. Wszyscy zadowoleni.
        No i te twoje tytuly- zawsze sa takie rozrywkowe:D
        Ten powyzszy przypomnial swietna ksiazke, ktora pamietam z dziecinstwa: lubimyczytac.pl/ksiazka/63719/dlaczego-woda-jest-mokra-czyli-odpowiedzi-na-glupie-pytania
        hihi
        ;)
        --
        Ola&
        Zuzka w UK
    • 18.08.12, 17:04
      że płyn zalinkowany przez marninor zakupiłam, wlałam i jest o niebo lepiej. Nawet połowa plastików wysuszona, tylko jeden kubeczek w kąciku mokry został.
      Kto nie wierzy, niech też wleje. :)
      • 18.08.12, 22:41
        Też na początku kupowałam ten płyn i suszyło o niebo lepiej. Ale bez płynu, w samych kostkach dobrze myje, a zmywarkę i tak wstawiam na noc, a dopiero na drugi dzień po południu jest wypakowywana, więc rano otwieram drzwi i dosycha samo.
        --
        http://i9.photobucket.com/albums/a74/biala2004/BABYBOND_22.jpghttp://tickers.baby-gaga.com/p/dev269prs__.png
    • 19.08.12, 00:02
      kupilam dzis ten magiczny plyn, wlalam i chyba jest lepiej ;)
      nie wiem tylko ile go wlewac...
      instrukcja obslugi... zebym ja tylko wiedziala gdzie ja schowalam, heh :D

tez planowalam zadac to pytanie na forum, ale jakos nie mialam kiedy.... ;)
      --
      Dominika 04.10.2007 r. godz. 21:06, 4820 gr.

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2197216,2,2,DSC00173.html
      • 19.08.12, 08:56
        u mnie sie wlewa tyle, zeby sie kontrolka przestała swiecic, a ze mam najtansza mozliwa zmywarke no name wersja basic, to wnioskuje, ze kzda taka kontrolke ma:)
        • 19.08.12, 10:43
          ja wlewam dopóki się da ;) troszkę więcej niż pół butelki tego płynu zużyłam od ok 4 mies a w zmywarce jeszcze jest, jedno mycie dziennie obowiązkowo...
          • 19.08.12, 13:23
            U mnie jest taka kropeczka przy tym pojemniku na płyn. Jak się zrobi czarna to znaczy, że jest dość płynu. Jak włączam zmywarkę to gaśnie wskaźnik, że płynu brak.
            --
            http://i9.photobucket.com/albums/a74/biala2004/BABYBOND_22.jpghttp://tickers.baby-gaga.com/p/dev269prs__.png
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.