Dwoch chlopcow w jednym pokoju Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Ostatnio z mezem sie zastanawialismy jak zaplanowac pokoj chlopcom. Puki co mlodyszy spi z nami,a starszy w swoim pokoju (zwyke,bo zdarza sie,ze wedruje do nas),ale docelowo beda miec pokoj razem.
    Pokoj ma troche ponad 12m2 i jest w prostokacie-na wezszej scianie jest okno,a pod nim kaloryfer.
    Na tej powierzchni powinny byc dwa spania (lozko pietrowe czy dwa lozka na antresoli?), szafki na ciuchy, zabawki oraz docelowo miejsce do pracy-nauki. Czy wstawiac dwa osobne biurka? Czy jakis blat? Kiedy tak naprawde dzieci potrzebuja wlasnego miejsca do pracy? Dzis prace plastyczne/pisanie itp. robimy w duzym pokoju przy duzym stole. Co z jakims miejscem gdzie moga usiasc chlopaki jak ktos do nich przyjedzie? No i fajnie by bylo miec troche miejsca,gdzie moga poprostu wyjac zabawki i sie bawic :)
    Co z tego mozna zagospodarowac w innych czesciach domu?
    Jak macie rozwiazane pokoje dla rodzenstwa?

Ps. miedzy chlopakami jest 2.5r roznicy.
    • Dwa lozka odpadaja-do spania ma im byc wygodnie,a wg mnie tylko plaski materac to zapewnia to raz,a dwa dla starszaka mam doskonalej jakosci materac i nie bede wymieniac na badziewskie lozko rozkladane. Wiec tu albo lozko pietrowe,albo antresole.
      Puki co chlopaki male,a i wspolny pokoj to za jakis rok pewnie (beda miec ok.2 i 4.5 roku),ale ciekawa jestem kiedy te dwa biurka beda potrzebne-od razu w rception czy pozniej?
    • My mamy dla chłopców łóżko piętrowe i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej mieliśmy dwa łóżka i mieli mało miejsca na zabawę, nie mówiąc już o miejscu na biurko. Teraz przymierzam się kupić im biurko, ale chcę kupić jedno duże żeby nie zagracić pokoju, ale żeby mieli też swoje miejsce na kredki itp.
      A łóżko polecam takie:
      www.ebay.co.uk/itm/KACPER-2B-with-safety-rail-BUNK-BED-Free-P-P-with-foam-mattresses-and-drawers-/130832519790?pt=UK_HG_ChildFurniture_RL&var=&hash=item1e7639d26e
      mam takie w Polsce i teraz tu, tylko nie montowaliśmy tej dolnej barierki bo dzieci za duże i wygodniej siadać bez niej ;)
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/zpbnkrhmenz01qnn.png

Jakub 24.04.2003
      Maciej 29.08.2007
    • moje chłopaki też bedą dzielić pokój. Bedą wtedy w wieku 5,5l i 2 lata. Narazie jest to pokój tylko starszaka. Co do biurka to mój syn posiada (jest teraz w reception), ale jakoś namiętnie z niego nie korzysta, woli rysować, pisać itd. przy stole w salonie. Myślę, że z czasem sie do niego przekona, może jak będzie miał jakieś prace domowe do odrabiana ? no nie wiem :) czas pokaże. Nie widze potrzeby dwóch biurek, przynajmniej do momentu jak młodszy będzie mial 5-6 lat.
      My planujemy kupić łożko piętrowe i postawić w miejscu gdzie teraz stoi single bed starszego syna. Pokój ma taki sam kształ jak u Ciebie, z tym, że grzejnik jest na długiej ścianie, trochę to niepraktycznie, bo w tym miejscu nie możemy nic postawic, żeby nie zasłaniać grzejnika.. Planujemy tez wymienić szafę na większą (syn ma obecnie taka "child size", kupimy taką normalną wysoką, z dużą ilością półek, bo ja preferuję półki, nie bardzo lubie wieszac ubrania, poza np. kurtkami).
      Co jeszcze... napewno planujemy zerwac stare tapety, położyć nowe, wymienic zasłonki, kupic dodatkową lampkę nocną.. to chyba tyle :)
    • w ikei maja swietne lozka wysuwane z miejscem na posciel, moze to bedzie rozwiazanie
      bo rzeczywiscie, lozka pietrowe w malych pokojach przytlaczaja i zabieraja przestrzen
    • wszystko zalezy jak wysoki jest ten pokoj
      bo ten co na pietrze musi usiasc tak, zeby sie nie uderzal glowa o sufit + troche zapasu na rosniecie ;)
      • Dla mnie kazde spanie,kotore nie jest plaskie (w sensie jest w jakis sposob skladane/lamane) jest badziewskie :) Ot, takie wypaczenie. Dodatkowo nie widze powodu zamieniac super materaca,ktory dopiero co kupilam dla starszego na jakies byle co skladane.
        O lozkach wysowanych nawet myslalam,ale wtedy ten co spi na tym chowanym lozku nie moze sie polozyc w czasie dnia czy jak bedzie chory. I dodatkowo trace miejsce pod lozkiem,gdzie mozna schowac jakies zabawki czy inne pierdolki.
        To lozko pietrowe z linku widzialam i bardzo mi sie podoba. Mysle,ze bedzie super i dzieki wysokim barierkom bede mogla je kupic dosc wczesnie,bo mlodszy nie bedzie spadal z dolnego lozka,a i gorna barireka jest wysoka,wiec starszak bedzie bezpieczny. A miejsca zajmie dokladnie tyle co w tej chwili pojedyncze lozko starszaka.
        Raczej sie zastanawiam co z biurkami-jedno czy dwa? A moze skladany blat? I kiedy,bo byc moze zanim beda potrzebne biurka to bede mogla zlikwidowac czesc pojemnikow na zabawki,albo porpostu ustawic je pietrowo,bo chlopcy beda na tyle wysocy,zeby sobie poradzic?
    • ja mam wielki pokój dla córek, kwadratowy
      narazie są tam 2 szafy i 2 komody z zestawu docelowego, to zajmuje jeden kąt
      w drugim kącie chciałam dać łóżko piętrowe
      i jeszcze pół pokoju by miały zabawki, a potem już biurko

i jeszcze miejsca zostaje

ale nie wiem czy dawac to piętrowe czy jednak dwa osobne....jeszcze mam czas
      • a jakie materace kupowalyscie do tych lozek pietrowych bo ja sie przymierzam do zakupu na wiosne i nie wiem jaki materac wybrac czy spring czy foam
        • Ja mam foam. Moim zdaniem są super. Wygodnie się na nich śpi i nie są za miękkie. W Polsce kupiliśmy z cieńszymi materacami i były za cienkie, ale już nie wymieniałam bo wyjechaliśmy.
          --
          http://www.suwaczki.com/tickers/zpbnkrhmenz01qnn.png

Jakub 24.04.2003
          Maciej 29.08.2007
    • Moje dzieci maja duza sypailnie, wlasnie sie z nimi zamienilismy jesienia. Pokoj chyba 4x4 lub ciut wiecej. Maja pietrowe lozko i to jest super rozwiazanie. Mlodszy czesto nadal wedruje do nas albo nas wola do siebie i spokojnie moge sie z nim tam wyspac. Pod lozkiem mnostwo miejsca na zabawe a docelowo na pudla na kolkach z klapami zamykanymi - na zabawki czy ubrania/posciel/reczniki. Do tego jest jedno biurko a i tak cora uczy sie w salonie na dole. Do tego stoi szafka z ikea na jednej ze scian, taka 150x150 a na drugiej scianie sa 2 szafy wnekowe. Posrodku pokoju mnostwo miejsca na maly stolik i 2 male krzeselka, bo czasem tam lubia rysowac czy jesc razem i nadal duzo miejsca na zabawe. Postawienie drugiego osobnego lozka w miejsce pietrowego spowodowalby zupelne zagracenie pokoju i zero przestrzeni do zabawy.
      --
      Podazaj nieustannie za najwazniejszym

Ludwika 26.10.06. i Vincent 23.10.09. - moje dwa slonca:)
      • Łóżko piętrowe, chodz niby 2 lepsze bo mozna w ciagu dnia posiedzieć.
        Biurko bym odpuściła zupełnie, moja 9-latka odrabia przy stole w jadalni, i tak nie usiadła sami zeby zrobić lekcje bedziesz musiała zaglądać pomagać.
        Cos na książki i zabawki, minimalnie narazie kup, łóżko cos na ciuchy i zabawki a potem sie przekonasz co potrzeba jeszcze.

--
        -----------------------
        Myśl o tym co mówisz...
        Nie mów tego co myślisz...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.