Dodaj do ulubionych

LIBRATUS- Bezplatna polska edukacja.

22.02.13, 11:42

www.libratus.edu.pl/zapisy2013/?utm_source=gazeta&utm_campaign=baner&utm_target=London
Dziewczyny co sadzicie o tym projekcie?? Slyszalyscie juz o tym?
--
Klaudia 02 lipca 2007r.
Dominik 28 kwietnia 2011r.
pomoz-amelce.pl
Edytor zaawansowany
  • londynwarszawaparyz 22.02.13, 15:23
    moja corka rok temu uczeszczala do tej szkoly, niestety ja i 33 innych rodzicow w czerwcu doznalismy szoku, byl placz i wscieklosc...zalozenie bylo takie ze rodzice ucza dzieci w domu, a egzaminy sa przez internet.Niestety, szkoly Libratus jako jedyne tak dzialajace nie dostaly z MEN zgody na przeprowadzanie egzaminu online i rodzice i dzieci dowiedzieli sie ze aby uzyskac swiadectwo i dostac promocje do nastepnej klasy...dziecko musi przyjechac do Polski w wyznaczonym terminie (na sierpien).Mamy z Niemiec czy z UK moglyby jeszcze to zorganizowac ale te z Singapuru czy innych dalekich zakatkow , ze Stanow, juz nie....kosztowna to by byla impreza i zrezygnowalysmy. Od wrzesnia zaczela druga klase w innej szkole on line gdzie egzaminy sa robione tu, na miejscu, w UK.To juz ostatni rok jej edukacji...ciezko to pogodzic i malo czasu na polska szkole bo glownie ta angielska wiec dam sobie spokoj...
  • mamumilu 22.02.13, 16:06
    A moglabys powiedziec, w ktorej szkole - czesto matki pytaja o taka szkole.
  • londynwarszawaparyz 22.02.13, 16:14
    alfa i omega polskie szkoly internetowe
  • klaudia020707 22.02.13, 16:42
    Mnie osobiscie bardzo sie ten pomysl spodobal. I chyba nie bylby to az tak duzy problem leciec z dzieckiem do Polski zeby zdalo egzamin. Mysle, za dalibysmy sobie z tym rade.

A teraz mam pyt. czy 'Alfa i Omega' na zakonczenie roku wydaje swiadectwo ukonczenia szkoly, takie jak jest w PL? czy jest to bezplatne?

Moze ktos Was juz uczy swoje dziecko w tego typu szkole. Nie powiem, bo projekt bardzo mi sie podoba i chcialabym woedziec jak najwiecej.
    --
    Klaudia 02 lipca 2007r.
    pomoz-amelce.pl
  • londynwarszawaparyz 22.02.13, 16:48
    tak moja corka uczy sie obecnie w alfa i omega, jestem zadowolona, ale brak nam czasu-pamietaj ze ty jestes nauczycielem dziecka i musisz wygospodarowac czas na ta szkole poza szkola normalnie tu w uk, a material nie jest okrojony.swiadectwo jest wydawane bezplatnie, wogole szkola jest bezplatna takze.
    alfa i omega nie zmusza rodzicow do bukowania biletow na testy pod koniec roku szkolnego do Pl-tak jest z Libratusem, a raczej bylo, bo zmienil zasady-pocztaj na ich stronie wszystko jest opisane. Mnie nie stac bylo na podroz do PL i mloda po roku nauki nie otrzymala z Libratusa swiadectwa gdyz w czerwcu pod koniec roku okazalo sie jednak ze testu online nie bedzie a wyjazd nie wchodzil w rachube, szkoda tylko dzieci ktore poswiecily mase czasu godzin i energii na nauke a ta poszla na marne-nie otrzymaly swiadectwa ukonczenia klasy pierwszej przez cholerna polska biurokracje a o tym marzyly.....
  • klaudia020707 22.02.13, 17:01
    A moglabys mi napisac ktory rok z rzedu Twoja corka uczy sie w tej szkole?
    Jak duzo czasu poswiecasz na nauke z dzieckiem? Czy musisz kupic jakis konkretny zestaw ksiazek?
    No i najwazniejsze, czy swiadectwo wyglada tak samo jak polskich dzieci ktore koncza szkole stacjonarnie?

Faktycznie przykro, ze dzieciaki poswiecily tyle czasu i nie otrzymaly za to nagrody w postaci swiadectwa.
    Poczytalam troche i na ich stronie jest napisane ze egzamin mozna zdawac online, ale swiadectwo jest wydawane przez nich i jest to opcja odplatna.
    Napisane jest rowniez, ze egzamin zdaje sie raz w roku w wybranej szkole w PL lub w Londynie.

londynwarszawaparyz napisał(a):

> tak moja corka uczy sie obecnie w alfa i omega, jestem zadowolona, ale brak nam
    > czasu-pamietaj ze ty jestes nauczycielem dziecka i musisz wygospodarowac czas
    > na ta szkole poza szkola normalnie tu w uk, a material nie jest okrojony.swiade
    > ctwo jest wydawane bezplatnie, wogole szkola jest bezplatna takze.
    > alfa i omega nie zmusza rodzicow do bukowania biletow na testy pod koniec roku
    > szkolnego do Pl-tak jest z Libratusem, a raczej bylo, bo zmienil zasady-pocztaj
    > na ich stronie wszystko jest opisane. Mnie nie stac bylo na podroz do PL i mlo
    > da po roku nauki nie otrzymala z Libratusa swiadectwa gdyz w czerwcu pod koniec
    > roku okazalo sie jednak ze testu online nie bedzie a wyjazd nie wchodzil w rac
    > hube, szkoda tylko dzieci ktore poswiecily mase czasu godzin i energii na nauke
    > a ta poszla na marne-nie otrzymaly swiadectwa ukonczenia klasy pierwszej przez
    > cholerna polska biurokracje a o tym marzyly.....

--
    Klaudia 02 lipca 2007r.
    pomoz-amelce.pl
  • londynwarszawaparyz 22.02.13, 17:18
    w tej rok. na nauke czasu jest za malo-biorac pod uwage ze ok 16 jestesmy w domu nie ma w tygodniu czasu na nauke i zostaja weekendy. w weekendy zwykle sa inne rzeczy w domu do roboty i z czasem krucho he he no i mloda nie lubi nauki polskiego bo uwaza ze jest za trudny. Czasowo jest to tak ze schodza cale weekendy zeby przerobic caly material ten co dzieci w Polsce robia w tydzien ona musi przerobic w weekend jakies 8 godzin dziennie nauki przez sobote i cztery do 6 w niedziele z malymi przerwami rzecz jasna.swiadectwo jest takie samo.zestaw ksiazek jest podany na stronie jaki obowiazuje do danej klasy i online sa skrypty jak uczyc dziecko dla rodzica i cotygodniowe testy wiedzy.jest matematyka, polski z przyroda i geografia w jednej ksiazce plus angielski. Egzamin jest w Uk takze takie informacje dostalam na pocztaku roku i ze nie trzeba jechac do Pl, ale nie byl to Londyn.Za szkole nic nie placilam.
  • sfornarina 22.02.13, 17:24
    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam - Twoje dziecko zalicza kompletny materiał w szkole polskiej i w szkole angielskiej? I w obu szkołach dostaje promocję do następnej klasy?
    --
    I almost agree...
  • londynwarszawaparyz 22.02.13, 17:29
    Tak, dobrze zrozumialas, jest zdolnym dzieckiem i daje rade ale ogromnym nakladem pracy i sil moich i jej bo ona tej szkoly szczerze polskiej nienawidzi i zmusza sie do nauki, nieraz sa lzy, placz, potem szczescie gdy zaliczy piec testow naraz a nawet nie przerobi materialu...no poprostu dzieci sa zdolne...:) Dostaje promocje w kazdej szkole, dwujezycznosc nic nadzwyczajnego
  • sfornarina 22.02.13, 17:39
    > Tak, dobrze zrozumialas, jest zdolnym dzieckiem i daje rade ale ogromnym naklad
    > em pracy i sil moich i jej bo ona tej szkoly szczerze polskiej nienawidzi i zmu
    > sza sie do nauki, nieraz sa lzy, placz, potem szczescie gdy zaliczy piec testow
    > naraz a nawet nie przerobi materialu...no poprostu dzieci sa zdolne...:)

W zasadzie chciałam podpytać, PO CO dziecko zmuszać do kończenia równoległych szkół, skoro i jedna, i druga daje w zasadzie taki sam papier i uprawnia do edukowania się dalej?

Jeśli masz zdolne dziecko, to może warto rozwinąć jej zdolności w kierunku, który później jej się przyda i który ona doceni? Gra na instrumencie, taniec, trzeci język, zajęcia sportowe czy artystyczne? Mała nawiąże nowe znajomości, a zajęcia - jeśli sama sobie wybierze - będą bardziej rozrywką niż znienawidzoną szkołą.

No nie wiem, tak mnie się wydaje tylko - przecież mała dwujęzyczna jest siłą rzeczy, a ta polska szkoła i ten papierek do kompletnie niczego nigdy jej się nie przyda; a tylko zmusza do pracy ponad dziecięce siły.
    --
    I almost agree...
  • liley11 22.02.13, 17:55
    Podpisuje sie pod tym dwoma rekoma i nawet stopami! Dorosli najgorzej wspominaja bycie przymuszanym do czegos w dziecinstwie i tego najbardziej nienawidza i unikaja. Nie chcialabym, aby moje dzieci unikaly nauki w przyszlosci i poszerzania wiedzy w wyniku traumy z dziecinstwa.

sfornarina napisał(a):

> > Tak, dobrze zrozumialas, jest zdolnym dzieckiem i daje rade ale ogromnym
    > naklad
    > > em pracy i sil moich i jej bo ona tej szkoly szczerze polskiej nienawidzi
    > i zmu
    > > sza sie do nauki, nieraz sa lzy, placz, potem szczescie gdy zaliczy piec
    > testow
    > > naraz a nawet nie przerobi materialu...no poprostu dzieci sa zdolne...:)
    >
    > W zasadzie chciałam podpytać, PO CO dziecko zmuszać do kończenia równoległych s
    > zkół, skoro i jedna, i druga daje w zasadzie taki sam papier i uprawnia do eduk
    > owania się dalej?
    >
    > Jeśli masz zdolne dziecko, to może warto rozwinąć jej zdolności w kierunku, któ
    > ry później jej się przyda i który ona doceni? Gra na instrumencie, taniec, trze
    > ci język, zajęcia sportowe czy artystyczne? Mała nawiąże nowe znajomości, a zaj
    > ęcia - jeśli sama sobie wybierze - będą bardziej rozrywką niż znienawidzoną szk
    > ołą.
    >
    > No nie wiem, tak mnie się wydaje tylko - przecież mała dwujęzyczna jest siłą rz
    > eczy, a ta polska szkoła i ten papierek do kompletnie niczego nigdy jej się nie
    > przyda; a tylko zmusza do pracy ponad dziecięce siły.

--
    Nie nalezy mylic prawdy z opinia wiekszosci.
    Jean Cocteau
  • agg3 22.02.13, 22:22
    rowniez sie podpisuje pod tym!
    nigdy nie mialam cisnienia na polska szkole dla corki, po prostu nie widze potrzeby.
    z babcia sie dogaduje. jak juz babci zabraknie to i nie bedzie po co do polski latac. juz teraz to zadko sie zdarza....
    jak podrosnie oczywiscie bedzie miala mozliwosc nauki jezyka polskiego i historii polskiej - jak bedzie chciala.
    ja nie lubialam byc do niczego przymuszana i tak mi zostalo, wiec nie bede tego czynic w stosunku do corki.
    --
    Dominika 04.10.2007 r. godz. 21:06, 4820 gr.

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2197216,2,2,DSC00173.html
  • londynwarszawaparyz 22.02.13, 18:25
    tak, pisalam juz ze to ostatni rok tej szkoly i koniec...nie chce jej meczyc dluzej.nie jest zupelnie dwujezyczna tzn po polsku mowi (niegramatycznie ale jednak) i czyta, nie pisze.chcialam zeby znala jezyk ojczysty, nie chodzi mi o to ze material przerabiany jest ten sam (bo tu w UK jest na wyzszym poziomie teraz), chodzilo by czytala i pisala po polsku ale niestety...nie zmusze jej wiec nie ma sensu dalej tego ciagnac, pogodzilam sie juz ze rozmowy na skype z dziadkami sa przeplatanka polsko-angielska (ma maly zasob polskich slow ale jakos sie dogaduje) za to czyta biegle polskie ksiazki :)
  • dag_dag 25.02.13, 00:33
    W przypadku moich przyjaciół, których dwójka dzieci ciągnie tą szkołę, powodem jest zaplanowany od dawna powrót do Polski, po wielu latach w UK. Dzieci zdolne baaardzo, dają radę, egzaminy bodajże w Krakowie zaliczają. Od września zaczynają szkołę w Polsce i jest szansa, że jednak łatwiej im będzie. Oby!
  • klaudia020707 22.02.13, 17:34
    Dzieki za odpowiedz.
    A czy porownywalna jest Alfa i Omega do Libratusa, chodzi o system nauczania i ilosc materialu?
    Piszesz, ze w tej szkole corka jest rok czyli juz zaliczyla jeden rok i otrzymala swiadectwo, tak?
    Jak wyglada egzamin koncowy po ktorym dziecko przechodzi do nastepnej klasy?

londynwarszawaparyz napisał(a):

> w tej rok. na nauke czasu jest za malo-biorac pod uwage ze ok 16 jestesmy w dom
    > u nie ma w tygodniu czasu na nauke i zostaja weekendy. w weekendy zwykle sa inn
    > e rzeczy w domu do roboty i z czasem krucho he he no i mloda nie lubi nauki pol
    > skiego bo uwaza ze jest za trudny. Czasowo jest to tak ze schodza cale weekendy
    > zeby przerobic caly material ten co dzieci w Polsce robia w tydzien ona musi p
    > rzerobic w weekend jakies 8 godzin dziennie nauki przez sobote i cztery do 6 w
    > niedziele z malymi przerwami rzecz jasna.swiadectwo jest takie samo.zestaw ksia
    > zek jest podany na stronie jaki obowiazuje do danej klasy i online sa skrypty j
    > ak uczyc dziecko dla rodzica i cotygodniowe testy wiedzy.jest matematyka, polsk
    > i z przyroda i geografia w jednej ksiazce plus angielski. Egzamin jest w Uk tak
    > ze takie informacje dostalam na pocztaku roku i ze nie trzeba jechac do Pl, ale
    > nie byl to Londyn.Za szkole nic nie placilam.

--
    Klaudia 02 lipca 2007r.
    pomoz-amelce.pl
  • klaudia020707 22.02.13, 18:27
    Kazdy ma swoj rozum, wie co robi i na co stac jego dziecko. Nie chodzi mi o to czy ktos jest za czy przeciw, ze zmuszac badz nie itd
    Wiedza nie rosnie na drzewach i zeby cos w zyciu osiagnac trzeba pracowac, systematycznosc przynosi efekty w przyszlosci. Kazdy z nas ma wybor, nikt nikogo do niczego nie zmusza.
    ja jestem zainteresowania tym tematem i jestem w stanie posiwecic czas na nauke polskiego bo dwujezycznosc to nie tylko komunikacja.
    --
    Klaudia 02 lipca 2007r.
    pomoz-amelce.pl
  • londynwarszawaparyz 22.02.13, 18:43
    Klaudia, masz racje, tez tak myslalam....gdy rodzina tu w uk mowila olej polski, ona jest tutaj i lepiej sie skupic na angielskim wiedzialam ze nie maja racji. Nauka przez zabawe nie jest meczaca forma nauki, a o tym juz przedmowczynie zapomnialy :P Owszem mloda nie lubila uczyc sie na pamiec jak pisac jakies wyrazy ale wszystko jest po cos. To trenuje pamiec.Szybko liczy bo jest na bierzaco w szkole angielskiej i polskiej takze. Natomiast szczerze mowiac wiem jakie to maczace dla rodzicow takze jest-pomysl ze w maju w piekny weekend bedziesz siedziala nad ksiazkami ze skryptem otwartym na stronie internetowej i przerabiala lekcje, a dziecko bedzie sie rwalo na dwor. A jezeli pojedziesz na wycieczke w tygodniu nie nadrobisz zaleglosci, wiem bo rok to przerabialam-za wiele materialu a po angielskich 6 godzinach dziaciaki nie maja sily i nie skupiaja sie juz tak jak rano.Systematycznosc jest wazna.Moim wyborem byly te dwie szkoly, i nie zaluje.Teraz jednak widze ze nie ma sensu uczyc dzieciaka pisac KSIEZNICZKA po polsku bo i tak powie w rozmowie princess, napisze princess, a z polskiego, no coz, niewiele jej zostaje.Zyje w UK i sama juz wybrala swoj jezyk....Smutne, ale prawdziwe. Ja tez zrozumialam ze na sile nie da rady i przyzwyczailam sie do tego, ze moje dziecko nie bedzie wladalo dwoma jezykami tak biegle jak potrafia niektorzy :P
  • londynwarszawaparyz 22.02.13, 18:32
    Libratus mial lepiejk oparacowany skrypt dla rodzicow, wszystko bylo zgrane i przejrzyste tutaj niestety jest gorzej bo jest latanie-dwie kartki tego dwie tamtego z innej ksiazki, cwiczenia, wyklejanka, jakies glupoty, przeczytaj plastusiowy pamietnik i znowu matematyka.Jakos tak ze stronami tez dziwnie skakanie nie pokolei co zmusza mnie do sprawdzania czy wszystko jest ok i nieprzeoczone.Ilosc materialu ta sama, jak pisalam-normalna polska szkola i zakres ten sam, ksiazki podobne, te same zadania itd.corka rok byla w libratusie, teraz we wrzesniu 2012 zaczela alfe i omege wiec rok szkolny jeszcze nie minal i nie ma swiadectwa..jak sie uda bedzie miala ale nie mam czasu jakos narazie na zajecia bo teraz np na basenie zamiast nauki :) egzamin koncowy to przypuszczalnie egzamin z calego roku najwazniejszych rzeczy- dziecko musi samodzielnie cos przeczytac, odpowiedziec na pytania, umiec liczyc do 20 dodawac odejmowac biegle, pisac, znac ortografie, wiedziec gdzie sa gory na mapie Polski gdzie morze i rozrozniac jaszczurke od traszki :) egazmin jest takze z jezyka angielskiego ale to dla naszych dzieci pikus.
  • klaudia020707 22.02.13, 23:19
    Bardzo Ci dziekuje za wszystkie odpowiedzi, sa bardzo cenne dla mnie.
    Moge jeszcze zapytac ile lat ma Twoja corka i czy Twoj maz jest agnlojezyczny?
    Moja corka skonczy w lipcu 6 lat ale po polsku mowi biegle i nawet bez problemu pisze niektore wyrazy po polsku, czasami gubi jakies literki.
    Z ang jest w czolowce, ale jak narazie to jezyk polski jest jej pierwszym jezykiem a ang drugim i ciagle sie go uczy.
    Ja chce zeby znala polski bo chcialabym wrocic do kraju. Rozumiem te osoby, ktore chca zostac na stale w UK ze nie potrzebuja tego...ale jezeli ja wroce za 3 lata, to moje dziecko nie odnajdzie sie w polskiej szkole. A tym sposobem bedzie juz posiadala jakas wiedze.
    Poza tym wydaje mi sie, ze te pierwsze 3 lata to w miare lajtowe. A moze sie mylke...
    --
    Klaudia 02 lipca 2007r.
    pomoz-amelce.pl
  • londynwarszawaparyz 23.02.13, 17:07
    Nie ma za co :) Mala ma 9 lat a maz nie jest anglojezyczny, natomiast bywa tak ze z mala rozmawiam w domu po angielsku, to jest tak 50;50 :)Oba jezyki zna dobrze, ale woli poslugiwac sie angielskim.Masz racje, jezeli rozwazasz powrot warto aby dzieci znaly jezyk.ja wracac nie zamierzam tak wiec czesciowo mam problem z glowy :) W polskiej szkole akceptowane sa ang swiedactwa ale rodzice sami musza nadrabiac braki dziecka, wiem, gdyz moja mama jest nauczycielka.
  • murasaki33 29.06.13, 10:01
    Podnosze watek, bo kolezanka przymierza sie do tej szkoly a nie bywa na forum, wiec dla niej pytam.
    Czy sa jakies nowe osoby, ktore moga sie wypowiedziec w temacie?
    A Autorka watku? Zapisalas corke?
    --
    Podazaj nieustannie za najwazniejszym

Ludwika 26.10.06. i Vincent 23.10.09. - moje dwa slonca:)
  • londynwarszawaparyz 29.06.13, 12:33
    watpie abys szybko znalazla nowe osoby- z klasy mojej corki tylko 3 osoby byly z UK, reszta rozsiana po calym swiecie, w takich krajach ze nawet nie wiem gdzie one leza :) szkola libratus nie jest darmowa!! jest to bzdura. jako jedyna nie zostala zaaprobowana przez polskie MEN w tamtym roku. koszt ok 250 zl/miesiecznie i egzaminy on line
  • klaudia020707 30.06.13, 00:55
    Nie zapisalam corki do zadnej z powyzszych szkol, ale zakupilam juz zestaw ksiazek do pierwszej klasy takich jakie sa uzywane w szkole do kotorej corka chodzilaby gdyby byla w Pl. W miare mozliwosci bedziemy sie uczyc. Nie zalezy mi na swiadectwie polskim bo to z UK jest uznawane w Pl rowniez, corka ma bardzo dobre wyniki w szkole wiec mysle ze bez problem damy rade z ksiazkami polskimi.
    Dla mnie wazna jest edukacja nie sam papierek. Czas pokaze jak to bedzie wygladalo.
    --
    Klaudia 02 lipca 2007r.
    pomoz-amelce.pl
  • porzeczka666 30.06.13, 01:11
    Witam zainteresowanych uczeniem polskiego. Moja corka chodzi do polskiej sobotniej szkoly. Ma chec do nauki,ale nie przepada za pracami domowymi. Prosi natomiast zeby z nia czytac po Polsku, gorzej jest z pisaniem,bo pisze jak slyszy i uzywa angielskiej pisowni. Znalazlam taka oto strone MEN z nowym innowacyjnym programem ,ktory pozwala samemu zbudowac sobie podrecznik:
    wlaczpolske.pl/index.php
    W zwiazku z tym ze u nas nowy zarzad szkoly kladzie ilosc bardziej na podnoszenie oplat niz jakosci nauczania chce sprobowac stworzyc grupke 3-4 uczniow i podjac sie uczenia polskiego wlasnym sumptem uniezalezniajac sie od sytuacji ze place i dowoze dzieci a one niewiele z tego korzystaja.Moze jeszcze komus sie ta strona przyda.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka