Dodaj do ulubionych

Farba do włosów z H&B - bomba!

14.04.13, 11:06
Zwykle staram się nie spamować po forach, ale tym razem nie mogę się powstrzymać ;) Od lat farbuję włosy farbami drogeryjnymi na różne odcienie bakłażana. Nie znoszę własnego koloru włosów, a w tym (zdaniem moim i otoczenia) wyglądam korzystnie. No ale jak wiadomo farby niszczą włosy, więc za każdym razem z ciężkim sercem nakładałam kolejną warstwę, a moja łazienka i tak pełna jest maseczek, odżywek i olejów, które trzymają moje włosy w jako takiej formie. Ostatnio koleżanka poleciła mi farbę Naturtint (do kupienie m.in w Holland & Barret) , sama używa odcienia blondu i ma piękne, zdrowe włosy. Kupiłam odcień Light Mahogany Chestnut, wypróbowałam w zaciszach domowej łazienki i jestem zachwycona! Wyszedł piękny, mahoniowo-bakłażanowy, głęboki kolor, włosy są gładkie i miękkie, farba nie śmierdzi i w ogóle nie niszczy włosów, jest całkowicie naturalna. Można ją stosować choćby i co drugi dzień ;) Podczas farbowania miałam obawy co do efektu, bo na włosach farba wyglądała na czarno- zieloną, ale po spłukaniu kolor wyszedł dokładnie taki, jak oczekiwałam (ale troszkę ciemniejszy niż na opakowaniu). W dodatku, co mnie zaskoczyło, to że woda była zabarwiona tylko podczas pierwszego mycia głowy, teraz jest czyściutka , więc mam nadzieję, że kolor się utrzyma. Dodam, że wcześniej, przy farbach drogeryjnych przez kolejne kilka - kilkanaście myć widziałam, że piana z mycia głowy jest zabarwiona. To samo z ręcznikami po pierwszych myciach głowy, zawsze były pobrudzone, teraz czyściutkie. Co prawda farba jest droższa niż drogeryjne (ok. 10 funtów w H&B) a opakowanie nie powala urodą, ale uważam że naprawdę warto! Żałuję, że dopiero teraz odkryłam tą farbę, na pewno żadna farba z amoniakiem z bootsa już się przez moje ręce nie przewinie. Przepraszam jeszcze raz za spam, ale może któraś z dziewczyn, które farbują włosy skorzysta i sama wypróbuje :)
Edytor zaawansowany
  • plain-vanilla 14.04.13, 11:41
    A czy masz siwe wlosy, czy tylko zmieniasz odcien wlosow? Moje siwe wlosy sa bardzo ciezkie do zafarbowania.
  • gnusmas12 14.04.13, 11:44
    Mam siwe, niewiele co prawda, ale na odrostach widoczne, zwłaszcza na skroniach. Naturtint pokryła je całkowicie, ale fakt ze inne farby, których używałam też nie miały z tym problemu.
  • gnusmas12 14.04.13, 11:45
    Na opakowaniu jest napisane, że pokrywa całkowicie siwe włosy, ale skoro mówisz, że Twoje są trudne do zafarbowania, to cieżko powiedzieć...
  • plain-vanilla 14.04.13, 11:56
    Skusze sie chyba. Niedlugo wlasnie bede farbowac i szczerze nie mam zadnej ulubionej marki. Ciezko mi jest tez dobrac kolor. A widze, ze ta farba ma akurat duzo odcieni chestnut, czyli jak moj naturalny kolor wlosow. Znalazlam 3, ktore mi sie podobaja. Pojade do sklepu i zobacze, czy maja na polce, bo na monitorze, to nie widac dobrze koloru.
  • gnusmas12 14.04.13, 12:06
    Heh, w sklepie chyba lepiej się nie przekonasz, bo jak wspominałam opakowania mają nie za ciekawe i ze zdjęcia dużo się nie dowiesz :) Chyba, że Twój lokalny h&b ma katalog z próbkami włosów (u mnie nie mieli, ale są dostępne). Wybierz jaśniejszy odcień, bo i na opakowaniach pisze,a i z mojego doświadczenia wychodzi, że kolor wyjściowy jest ciut ciemniejszy, niż wskazuje na to opakowanie.
  • plain-vanilla 14.04.13, 12:31
    Kupilam na Amazonie, nawet teniej niz w H&B i z darmowa dostawa. Zobacze, czy bede zadowolona. Zdam relacje za jakis czas.
  • nadave 14.04.13, 13:26
    Skoro piszesz, ze takie fajne sa te farby, to moze sie skusze...:)
    --
    To co nas spotyka przychodzi spoza nas.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9ho50qclb1.png
  • robak.rawback 14.04.13, 14:02
    bardzo dobrze ze piszesz o tym - przynajmneij sie skorzysta - wlasnie dzisiaj mialam farbowac ale sie wstrzymam i pojde to kupic. ja uzywam jedno pudelko ale musi byc spore tak zeby mi wyszlo ze 120 ml roztworu - to i tak nie pokrywa calej dlugosci. czy to ci sie trzyma w miare dlugo - ja yje codziennie i po 2 tygodniach juz widze ze ten kolor jest taki zmyty - szczegolnie na okolo glowy tam gdzie najwiecej szamponu idzie.

takie cos skopiowalam pod spodem - o co z tym chodzi?
    czyli daja dwie butelki roznej wielkosci i kaza mixowaac po rowno? troche glupio bo zawsze cos zostanie w takim razie?

Directions: In each box of hair dye there is a small bottle that contains the actual hair colorant and a larger bottle that contains the color developer. Must always mix them in equal amounts.

Need not use whole box each time you use Naturtint hair color e.g.
    - if you have short hair
    - if you are mixing different colors
    In a separate plastic/glass bowl, just mix up the amount of colorant and color developer that you require, leaving the remaining colorant and color developer separately in their own individual bottles with their tops on and they will both keep for several months.

--
    А в конце концов все будет хорошо. Если не хорошо, значит, это ещё не конец
  • gnusmas12 14.04.13, 14:27
    Robak, w opakowaniu są dwie buteleczki, które po wymieszaniu dają 120ml farby, ja mam krótkie włosy więc dla mnie ta ilość była wystarczająca, ale jeśli masz włosy długie i gęste to kupiłabym dwa opakowania... Całą zawartość obu buteleczek wymieszałam od razu, nic mi nie zostało. Zostaje chyba tylko w przypadku, jeśli ktoś chce zafarbować same pasemka albo wymieszać dwa odcienie farby - w takim przypadku policzyłabym po prostu procentową ilość potrzebną do uzyskania równych proporcji i odmierzyła miarką przed wymieszaniem. Jeśli farbujesz całe włosy, to ten problem odpada, po prostu mieszasz oba płyny w całości i już, uzyskujesz 120ml. Dają butelki różnej większości, ta większa jest w połowie pusta, żeby można było do niej wlać zawartość drugiej i wymieszać. Ja mieszałam w miseczce, bo łatwiej mi z niej nabierać farbę pędzlem i tak farbować odrosty.
    Co do trwałości, to póki co niewiele mogę powiedzieć - farbowałam włosy 10 dni temu, myję codziennie i póki co nie zauważyłam, żeby kolor się zmywał czy płowiał, nadal jest intensywny. Nie wiem, jak będzie później, ale jestem dobrej myśli, zwłaszcza że widzę, że nie zmywam go z wodą (piana po myciu jest biała).
  • tonia2005 14.04.13, 21:19
    Farbe znam, uzywalam ok roku i niestety nie mogę dać o niej pozytywnej opinii. Po roku jej używania musiałam poszukać czegoś innego ponieważ moje włosy wyglądały juz tragicznie. Mój fryzjer był załamany kondycja moich włosów. Uzywalam koloru 8N. Siwe włosy pokrywa w 98% ale dosyć szybko sie wyplukuja. Farbowalam nią włosy średnio co 2 miesiące.
  • justmaga 14.04.13, 22:02
    a ja uzywam juz od kilku lat. mam wlosy dlugie az do pasa. Czarne. Siwe wlosy pokrywa bardzo dobrze a moje wlosy sa miekkie i ladne.

Ja farbuje mniej wiecej 3 razy w roku ale fakt,ze farba sie wyplukuje. Po ok 2, 3 miesiacach juz siwe widac
    --
    Mieszanka moja
    Mieszanka fotograficzna
  • ssabaudia 14.04.13, 22:42
    kużwa, temat na czasie, wlaśnie dzisiaj zafarbowałam włosy. Ferie cie choroba, miał być rudy, wyszła mi PORZECZKA - czerwona do tego....
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4zbw61htud.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ctrd8j28b64cc.png
  • mamumilu 15.04.13, 10:29
    Jakby na siwych trzymala sie 2 mce to dla mnie byloby super. Zeby u mnie nie bylo widac siwizny, to co miesiac musialabym farbowac :( Ale moje wlosy bardzo szybko rosna a i siwych juz z 50% bedzie. Zebym miala czarne wlosy, to bym henne stosowala jak Hinduski a tak, to jeszcze pare lat i chyba na nature sie przestawie ;)
  • tonia2005 15.04.13, 16:19
    Henna bardzo szybko schodzi z siwych włosów, praktycznie co 2-3 tygodnie trzeba robić odrosty itd. Poza tym nie odczulam na moich włosach specjalnie odżywczych właściwości tych naturalnych farb. Następna sprawa, to, ze strasznie dużo bałaganu sie robi farbujac henna, nie wspomnę o poplamionych recznikach i wannie.
  • gnusmas12 15.04.13, 08:15
    Tonia, muszę przyznać, że po Twoim poście mój entuzjazm trochę opadł ;) Jesteś pewna, że to farba zniszczyła Ci włosy? Nie używałaś mocnych kosmetyków, prostownicy? I na jaką (lepszą) farbę zmieniłaś?
  • tonia2005 15.04.13, 10:30
    Nie używam prostownicy, włosy zawsze susze naturalnie bez suszarki. Miałam okropne siano na głowie. Wlosy wyglądały jakbym notorycznie je rozjasniala mocnym rozjasniaczem.

Teraz używam henny khadi jasny brąz ale to nie mój kolor, i splukuje sie bardzo szybko.
    Po pól roku włosy wyglądają ok, udało mi sie przywrócić je do życia tonami olejów, odżywek, maseczek itd.

Sama jestem w kropce co nakładać, czym Farbowac bo mam już sporo siwych i odrosty.
  • carmelaxxx 14.04.13, 22:48
    fajne sa, jak farbowalam na rudo to je kupowalam i bylam baaaardzo zachwycona
  • wiwi1 15.04.13, 11:56
    Tonia tak mysle, ze przyczyna problemow moze byc nie sama marka ale konkretny kolor. Poczytajcie sobie opinie na Amazonie, wiekszosc to pozytywne opinie, ale niektore kolory daja silne podraznienia i problemy ze skora moze u bardziej wrazliwych ludzi. Sama szukam farby, mysle, ze zdecyduje sie na herbatint tymbardziej, ze na ich stronie jest lista zakladow fryzjerskich, ktore uzywaja herbatint i wole isc do fryzjera zrobic pasemka. Przy pasemkach farba nie ma takiego kontaktu ze skora glowy.
    Pozdrawiam:)
    --
    Eco Forum UK

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka