Dodaj do ulubionych

Alergia wziewna

06.05.13, 10:48
Moja nastolatka zaczęła kichać. W rodzinie są problemy z alergiami, a to w dużym stopni dziedziczne, więc podejrzewam, że dorwała ją jakaś alergia. Wiem, wiem, że to sprawa dla lekarza, ale wczesniej chciałam was zapytać o doświadczenia. Tutaj podobno nie robi się testów i leczy tylko objawowo o ile stan nie zagraża życiu? A może ktoś z Was spotkał się z robieniem testów? Oprócz unikania alergenów (wietrzenie, odkurzanie itp) co jeszcze (oprócz leków) mozna zrobić? czytałam, że zielona herbata hamuje uwalnianie histaminy, a moje dziecko od dłużego czasu akurat pije prawie tylko tenże napar. No cóz, może bez herbatki byłoby gorzej. Podobno pomagają inhalacje z zioł i olejków, smarowanie pod nosem balsamem jako zapora przed wpadaniem pyłków, codzienna higiena solą morską wkrapianą do nosa. Macie jakieś dobre rady? A te leki antyhistmainowe mają działania uboczne? Dziecko kicha i w domu, i w szkole, więc to chyba nie wina naszej kociny, która zresztą jest z nami od lat.
Edytor zaawansowany
  • zuzanka77 06.05.13, 23:26
    Mnie skierowal GP do szpitala do alergologa bo dwa razy spuchly mi oczy I twarz tak ze skonczylam na dawce sterydow przez 4 dni. Mialam robione badania alergologiczne z krwi ktore powtorzylam w Pl. idz I sie dowiedz
    Powodzenia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka