Dodaj do ulubionych

steam cleaner

25.06.13, 14:51
był już o tym wątek jakiś czas temu i za wiele info w nim nie ma , może w międzyczasie któraś z was kupiła to cudeńko i podzieli się spostrzeżeniami? lub kto ma dostęp do Which?- może napisać ich typy.
ja znalazłam 2 tanie z dobrymi parametrami technicznymi-nie ustępujące tym droższym sporo-co sądzicie?
www.bmstores.co.uk/products/prolex-hand-held-steam-cleaner-246384
www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/4060716.htm
Obserwuj wątek
    • oolijull Re: steam cleaner 25.06.13, 15:31
      mam ten:
      www.amazon.co.uk/Morphy-Richards-70495-Detachable-Handheld/dp/B009L68NBC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1372166761&sr=8-1&keywords=2in1+morphy
      tak jak mowilam w poprzednim watku - po wielu namyslach kupilam. Ty co prawda wkleilas linki takiego recznego, ale ten moj tez ma wbudowany reczny. i tak. moim zdaniem ten do podlog super, czysci szybko, pozegnalam bez zalu smierdzacy mop i wiaderko ;) wygodny, lekki, prosty w obsludze. nie jestem super pedantka, ale moim zdaniem podlogi sa czyste.
      za to ta reczna czesc to tak... hmm, srednio. goraca para raczej rozbryzguje brud, kibelek sprobowalam umyc raz i wiecej raczej nie bede ta metoda. lustra w lazience niezle, szyb nie probowalam. na plame na wykladzinie nie podzialalo mimo ze wg obietnic producenta powinno ;) mialam tym jeszcze sof potraktowac ale jakos mam opory.
      generalnie zakupu nie zaluje, chodzilo mi glownie o podlogi - plytki w kuchni, panele w pokojach, nawet linoleum w lazience czysci ladnie i szybko.
    • petuniasta Re: steam cleaner 25.06.13, 17:11
      Sześć najlepszych według wspomnianej organizacji konsumenckiej to Bissell 90T1-E ; Montiss CSM5761M; Thane Housewares H20 Mop X5 handheld; Efbe-Schott Delta Head S HST 78Y; Home-tek Light 'n' Easy HT838 i Home-tek Light 'n' Easy HT839
      • marninor Re: steam cleaner 25.06.13, 18:25
        moj typ to:
        Thane Housewares H20 Mop X5 handheld
        bo jako jedyny z tych naj w pierwszej kolejności jest mopem ale ma tez taki do ręki o który mi najbardziej chodziło -tylko cena jakoś nie powala bo znalazłam za 17, i 25 funtów a ten stówe ;b
          • marninor Re: steam cleaner 25.06.13, 20:39
            jak oceniasz jego pracę? zwłaszcza jeśli chodzi o czyszczenie glazury, szyb,piekarnika?
            wiem ze na Ebayu są po tyle niestety -may not post to northern ireland ;/
            • liley11 Re: steam cleaner 26.06.13, 23:42
              Ehmmmm jak by to powiedziec.... Przyszedl 2 tygodnie temu i jeszxze w kartonie siedzi... Wczesniej kupilam uzywany JML i super mi polowe kuchni odczyscil, a pozniej sprzedawczyni zabrala mi koncowke co ponoc nie byla od tego urzadzenia, ale byla na zdjeciu no i chcialam dokupic ja na ebay i ostatecznie kupilam caly h2o. Planuje rozpakowac w weekend
              --
              Nie nalezy mylic prawdy z opinia wiekszosci.
              Jean Cocteau
    • cherrie Re: steam cleaner 25.06.13, 18:25
      ja wlasnie dzisiaj kupilam karchera sc 2.500. Ale to troche wiekszy sprzet/wydatek.
      dokupilam jeszcze dysze do tekstyliow i turbo szczoteczke.
      Jutro go testuje:-)
                • cherrie Re: steam cleaner 26.06.13, 21:08
                  no wiec testowalam dzisiaj wstepnie karchera i.....bez rewelacji. Zycie bez niego jest rownie przyjemne:-)

Fajny jest, jak narazie do czyszczenia podlog i plytek sciennych.
                  Zupelnie nie widze sensu czyszczenia nim jakis mniejszych powierzchni tj. kuchenki, piekarniki, umywalki itp.
                  kupa pary i tyle, nawet nic nie widzialam, bo para buchala mi w twarz. Z czyszczeniem nie ma to nic wspolnego.
                  Ten sam efekt mozna osiagnac polewajac goraca woda.
                  Niestety sila miesni i ewentualnie jakas chemia jest tu niezastapiona.
                  Jesli chodzi o tekstylia, to dosyc je moczy. ubrania zdecydowanie musza byc potem przesuszane, zaslony i firany juz jakos sobie same wyschna.
                  Nie sprawdzalam go jeszcze na szybach.
                  Jesli chodzi o samego karchera to tez jestem troche rozczarowana. Instrukcja obsugi bardzo marna! dalej nie wiem kilku rzeczy i musze zadzwonic do serwisu.
                  Wyposarzenie tak drogiego sprzetu tez smieszne, szczegolnie 2 sciereczki- kawal szmatki i to wszystko.
                  Karcher 2500 nazwalabym mopem parowym i tyle.
                  To urzadzenie mialo w miare dobre reviews, wiec z innymi steamerami jest juz chyba tylko gorzej.
                  Zupelnie nie widze sensu urzywania tych malych steam cleaneow. Na youtubie, albo czyszcza czyste juz powierzchnie, albo sa to zabrudzenia tylko powierzchowne specjalnie do tego celu stworzone. Zwykly brud niestety trzeba wyczyscic.
                  Moze i mozna bawic sie steamerem, jak ktos chce - i w koncu cos tam wyczysci, ale zdecydowanie wydluzy to czas pracy.
                  Jesli macie jakies pytania, chetnie odp.
                  • marninor Re: steam cleaner 26.06.13, 21:16
                    > kupa pary i tyle, nawet nic nie widzialam, bo para buchala mi w twarz. Z czyszc
                    > zeniem nie ma to nic wspolnego.

hahaha czyli rozszeżyłaś sobie pory na twarzy żeby lepiej kosmetyki chłonąć przy okazji....nawilżyłas i zrobiłąm inhalacje ;) ja to chyba zakupie tego za 17funciaków z b&m-najbardziej chce umyć tym czymś glazurę ;) zwłaszcza w kuchni-tłuszcz no i może pobawiłąbym się w mycie okien-ale to może ;) ma 3 bary ciśnienia -jak się rozczaruje to 17nie będzie mi szkoda ale 150 czy 200 już by było...
    • petuniasta Don't buys 26.06.13, 23:52
      No to jeszcze te, których wg whicha kupować nie należy (najdroższy ponad 300 kosztuje!):
      Cimex - 2000S
      Montiss - CSC5375M
      Karcher - SC 1020
      Polti - Vaporetto Evolution (Plus Iron Kit)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka