Dodaj do ulubionych

chiropractic/osteopaty - z czym to się je?

26.02.15, 23:58
Orientujecie się jaka jest różnica? Bo z tego co czytałam to nie bardzo rozumiem, zawsze kojarzyło mi się z medycyną alternatywną i różnym dziwnymi gabinetami z chińskimi ziołami, ale widzę, że np NICE też poleca osteopatie.
Od jakiś 2-3 miesięcy mam dokuczliwy ból "górnych pleców", ból zdaje się być ewidentnie w mieśniach i jest szczególnie nasilony w nocy, budzi mnie gdy próbuję się przewrócić na drugi bok itp. nie mogę głowy do końca obracać.
Korzystała któraś z Was kiedyś z usług takich specjalistów?
--
...
Nie kazdy chlop z widlami to Posejdon

:: my ceramics ::
Obserwuj wątek
    • steph13 Re: chiropractic/osteopaty - z czym to się je? 27.02.15, 00:59
      Ja korzystalam niedawno. Bol w ramionach - szyi- gorze plecow przez dobre dwa tygodnie. GP nie zdiagnozowal ale przepisal srodki przeciwzapalne I przeciwbolowe, ktore prawie wcale nie pomogly. Zalecilam wiec sama sobie wizyte u osteopaty. Nie bylam pewna, czy dobry wybor, myslac ze to pewnie spec od kosci a bol wygladal na miesniowy, ale na zasadzie tonocy brzytwy ..., umowilam sie na wizyte. Po godzinnej sesji I wydatku w wysokosci £65, czulam sie jakby traktor po mnie przejechal ale 24 godziny pozniej po bolu nie bylo sladu. Podobno jakis nerw wplatal sie pomiedzy gorne kregi kregoslupa no I osteopata go umiejetnie wyplatal.
        • onmytoes Re: chiropractic/osteopaty - z czym to się je? 27.02.15, 16:48
          derka1 napisała:

> Ja tez korzystalam i z osteopaty i z chiropractic - kompletnie inne cielesne do
          > swiadczenia :-), ale oba w moim przypadku skuteczne. Wiem, ze moja GP tez jest
          > goraca zwolenniczka tego typu interwencji, sama mi polecala.

haha, cielesne doświadczenia powiadasz??? ;)
          U mojego gp z bólem pleców to nie przeszłabym pewnie nawet przez zasieki recepcjonistki więc póki co diagnozuję się internetowo.

A Twój gp polecał Ci obu jako alternatywę na to samo? Z tego co wyczytałam to i osteopata i choropractic "zajmują się" mięśniami, więc nie bardzo rozumiem różnicę.

--
          ...
          Nie kazdy chlop z widlami to Posejdon

:: my ceramics ::
          • derka1 Re: chiropractic/osteopaty - z czym to się je? 27.02.15, 21:28
            Do kazdego miejsca poszlam akurat z inna dolegliwoscia i w innym czasie, ale wg mojej gp na to co "mialam" pomoglaby wizyta i w jednym i w drugim. Jakbys mieszkala blizej to bym Ci polecila pania z chiropractic. Niestety pani osteopatka przeniosla sie, chyba do Yorkshire, a szkoda bo dotyk miala genialny :-). Do tej pory pamietam jak mowila, ze "slucha palcami" tego co w srodku.
            • derka1 Re: chiropractic/osteopaty - z czym to się je? 27.02.15, 21:43
              A, inne cielesne doswiadczenia bo pani osteopatka tylko tak delikatnie dotykala opuszkami palcow, a pani z chiropractic jak "przywalila" to wszystko trzaskalo :-)).

Alternatywne czy nie ale z medycznego ubezpieczenia zawsze dostaje zwrot pieniedzy. Zakladam, ze za wizyte u szarlatana by nie placili :-).
      • heraa Re: chiropractic/osteopaty - z czym to się je? 27.02.15, 21:13
        moja jak to nazwac hmm osteopatka wytlumaczyla mi
        ze gp napewno niektorzy ich nie uznaja no i nie ma refundacji z nhs
        po polsku to chyba kreglarz? Ja mam wizyty tak mniej wiecej so 5-6 miesiecy
        pracuje z pochylona glowa i co jakis czas bol straszny dopada niestety
        ...ale po wizycie i nastawienu jest jak reka odjal
    • lovage2 Re: chiropractic/osteopaty - z czym to się je? 27.02.15, 23:03
      Miałam znajomą, która studiowała tu, żeby zostać chiropractic/kręgarzem(?). Trochę mi o tym opowiadała - jestem masażystką, więc porównywałyśmy doświadczenia edukacyjne. Stąd wiem, że w UK są całkiem poważne, medyczne studia w temacie - trwające 4 czy 5 lat, z praktykami, szczegółową anatomią, itp. Żaden tam new age'owy kurs na 3 weekendy ;-) Znajoma bardzo sobie chwaliła. Żałuję, że straciłam z nią kontakt, bo by mi się teraz przydała...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka