Dodaj do ulubionych

Borowka w ogrodzie

09.09.17, 15:46
Ktoras kiedys pisala,ze uprawia borowke amerykanska w ogrodzie. Dobrze pamietam?
Jak sie za to zabrac? Wiem,ze potrzebuje kwasnej ziemi-jaka kupic w UK? Posadzic w donicach? Co jeszcze jest wazne?
Edytor zaawansowany
  • 09.09.17, 17:25
    Princess chyba uprawia, jezeli dobrze pamietam.

--
    Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
  • 10.09.17, 09:56
    Mam kilka i w ziemi mialy sie w kiepsko.wysadzilam je w donice wielkie i jest lepiej Trzeba je wsadzic w ziemie taka jak do rhododendronow. Lesna tez moze byc.Mozna taka kupic w kazdym ogrodniczym. Kwasna ziemia. Borowki lubia kwasno. Kore tez rozsypuj na zewnatrz bo zakwasza. Jak zrobie serek to serwatka idzie pod borowke.
  • 10.09.17, 20:45
    Dzięki za te serwatkę, ja moją do zlewu wylewałam.Nigdy więcej.
  • 10.09.17, 22:42
    ale nigdy nie wlewaj wody od ogorkow ( sol).... bez soli byloby ok
  • 18.09.17, 18:17
    U mnie w ziemii rosly super. Ziemia gliniasta. Wykopalam duzy dol 1x1x1 na dno duze kamienie, potem drobne, potem kora na to torf i kwasna ziemie, a w to borowki. Wiosna podawalam zelazo dla kwasnolubnych, plus odzywka do borowki wiosna i jesienia. Pilnowac wilgotnosci gleby, nie lubia suszy, ale nie moga stac w wodzie, korzenie jak pajeczyna, dosc plytko, szeroko, drobne.

--
    "Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." - Mark Twain
  • 19.09.17, 10:33
    mech ci wlazi za to. jesli kwasna ziemia to sie mech panoszy
  • 05.10.17, 22:43
    u nas rosna ok ale chyba ziemia kwasna bo mech wlazi tam gdzie cien

--
    Nie nalezy mylic prawdy z opinia wiekszosci.
    Jean Cocteau

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.