Dodaj do ulubionych

Czeste siusianie u kobiet - czy to norma?

12.09.17, 18:13

Jak w temacie, ok moze nie u mlodych kobiet, ale takich po 40-ce?
Od kilku/ -nastu miesiecy dreczy mnie glownie nocne wstawanie, ale nie tylko.
Rano chodze za potrzeba chyba ze 3-4 razy przed wyjsciem z domu, potem tez zycie od siusiu do siusiu:-) No i w nocy. Przed spaniem 2 razy, w nocy min 2-3 razy.
To chyba nie jest normalne? Ale moze sie myle i z wiekiem .....to moze starosc;-)
Bylam kiedys u GP, ale poradzil tylko nie solic i nie pic kawy. Hmmm kiedy ja kawe pic musze.
W zasadzie nie pije w ciagu dnia nic oprocz dwoch malych kaw. Poprostu nigdy nie jestem spragniona, wiec na sile nie wlewam w siebie wody.
Jakis zapasow wody tez nie trace, bo waze sie codziennie i jakos kg mi nie ubywa, a szkoda.
Troche to malo logiczne, ze malo pije, a duzo ...sikam.
Moze macie jakies pomysly co zrobic, albo czego nie robic? A...ale kawe pic musze;-)

--
Simplicity is the ultimate sophistication. Leonardo da Vinci
Edytor zaawansowany
  • 12.09.17, 18:55
    Podobno z wiekiem to moze nadejsc. Podobno moze to byc tez jeden z tysiaca objawow wczesnej menopauzy, albo okresu poprzedzajacego. Ja pije cale litry kawy i herbaty, zwykle chodzilam doslownie 2-3 razy dziennie, nie wiem w sumie gdzie mi to parowalo, ale ostatnio tez zauwazylam wzmozona aktywnosc w temacie. No z tym ze ja pije tych uzywek cale mnostwo wlasciwie przez calutki dzien, kaw nie licze ile, po poludniu przerzucam sie na herbaty, tez tak 4-5. Tak, wiem, wiem, powinnam ograniczyc, ale w imie czego? Najwyzej zdrowsza umre ;)

--
    Ania's Poland
  • 12.09.17, 19:38
    Ja tez dosyć często biegam "za potrzebą", po kawie to kolejno kilka razy. Czasem myślę, ze u mnie częściowo na tle nerwowym bo szczególnie się nasila przed wyściem z domu i przed pójściem spać. W nocy tez wstaje. Ale to juz nawet pomijając problem sikania, chyba nie jest zdrowo tak mało pić jak Ty.
  • 12.09.17, 20:07
    To picie chyba jednak troche przereklamowane. Zawsze, od dziecka bardzo malo pilam, i bardzo malo sie pocilam ( prawie wcale, nawet przy tem 30+). Nawet w takie upaly pic mi sie nie chce, do poznego popoludnia.
    Z moim synem jest tak samo. Pije bardzo malo.
    Kiedys pytalam lekarza, a on na to ze skoro zyje i mam sie dobrze tzn, ze nie wyschkam na proszek;-)
    Niby wiem, ze pic trzeba, ale...zmuszac sie? Z przypadloscia czestego chodzenia za potrzeba..?

--
  • 13.09.17, 00:07
    i masz racje cherrie. Sportowcy potrafia doprowadzic sie do hipotonii .

Organizm wie czego potrzebuje. Po to jest uczucie pragnienia by pic. Wszelakie wmuszanie w siebie wody na sile jest cudacznym wymyslem kosmetologow.
  • 13.09.17, 08:07
    Moja znajoma miala podobny problem. Jak zasiegnela opinii lekarza to to wynalezli u niej cukrzyce jako powód frequent urination. Najpierw szukali bladder problems ale wszystko było ok. Tak czy owak moze warto sprawdzić chociaż przy mojej niechęci do lekarzy pewnie nic bym z tym nie robiła na zasadzie,ze jak nic nie boli to zostawić w spokoju.
  • 13.09.17, 08:18
    To, ze malo pijesz, nie znaczy wcale, ze bedziesz malo sikac.. Mozesz miec tzw. Overactive bladder.
    W takim przypadku, nie ma znaczenia, ile pijesz, I tak bedziesz biegac do toalety. Co gorsze, podswiadomie juz prawdopodobnie zaczelac pic jeszcze mniej, niz do tej pory, zeby tego unikac- mam racje?
    Jest absolutna bzdura, ze organizm wie, czego potrzebuje w tym przypadku. Pic trzeba, glownie wode, aby oczyszczac nerki.
    Syna mozna nauczyc pic wiecej wody, wyszloby mu to tylko na zdrowie.

Udalabym sie do innego GP, tylko, ze zaden chyba nie skieruje Cie dalej, jesli powiesz, ze tak malo pijesz. Klamac nie ma co, bo wyjdzie to w badaniu moczu.
    Mozesz poczytac o tym, jak pic, bo to jest bardzo wazne.
    Powodzenia!

--
    pozdrawiam serdecznie

MamaSzymka
  • 13.09.17, 10:02
    Przy zdrowej diecie pelnej warzyw i owocow plus zupy spokojnie nerki dadza rade jak wypijesz dodatkowo litr wody dziennie czego organizm sie bedzie domagal.No chyba ze ktos zyje kanapkami z serem i stekiem, wtedy faktycznie moze to byc za malo.

Nadmiar wody prowadzi do hipotonii
  • 13.09.17, 14:33
    Zbadaj cukier.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Coco i Bruno
  • 13.09.17, 15:51
    Cherry, najlepiej idz do lekarza, bo przyczyn moze byc wiele.
    Z owocami cytrusowymi, pomidorami, zielona herbata i wiieeeelloma innymi produktami bylabym ostrozna, bo podrazniaja pecherz,
    Zupy, jak najbardziej, bo uzupelniaja plyny.
    Powodzenia, wierze, ze szybko znajda przyczyne I Cie wylecza!

--
    pozdrawiam serdecznie

MamaSzymka
  • 13.09.17, 19:46
    No niby tak, kiedys przy okazji zapytam. Z cukrem problemow nie mam, bo raczej mam zbyt niski poziom niz za wysoki.
    Jakos tak sobie myslalam, ze w pewnym wieku to juz.....no tak po prostu jest.
    Rany, gdzie te czasu co autokarem do Niemiec z Pl jechalam 18 godz, bez ani jednej wizyty w wc! Hihi, bylo minelo:-)

--
  • 14.09.17, 12:00
    ja tez duzo latam na siusiu, ale mam menopauze wiec latam caly dzien. W nocy tez sie wybudzam spragniona i wysuszona musze skoczyc na siku i sie napic. Czy mi to przeszkadza raczej juz sie przyzwyczailam.
  • 14.09.17, 12:01
    zreszta idzie wytrzymac, w porownaniu do hot flashes to juz wole to sikanie ;)
  • 14.09.17, 14:03
    A ile masz lat, jesli wolno zapytac?

--
  • 14.09.17, 21:36
    38 menopauze od 35 roku zycia
  • 14.09.17, 21:37
    czasami chodze do toalety co godzine
  • 14.09.17, 23:07
    Wow, to bardzo wczenie! No to pewnie i u mnie niedlugo sie zacznie. A mnie sie ciagle wydaje, ze nastolatka jestem jeszcze;-)

--
  • 15.09.17, 00:05
    no tak wczesnie bo mam zdiagnozowane POF premature ovarian failure.
  • 15.09.17, 00:13
    z menopauza to raczej obserwoj czy masz jakies zmiany w miesiaczkowaniu np. za duzo albo za malo, albo wogole miesiaczka sie nie pojawia, u mnie zmeczenie i to okropne sie pojawilo, juz mnie meczy 5 lat to byly poczatki, ale takie zmeczenie ze nie dalam rady podnisc sie z lozka, potem juz na koniec hot flashes sa okropne nie moglam funkcjonowac i calkowity zanik miesiaczki.
  • 15.09.17, 00:23
    Ja mam podobnie, ale u mnie przyczyną są duże mięśniaki uciskające pęcherz
  • 15.09.17, 15:16
    Nie wiem, jakie kawy pijesz, ale mogę na swoim przykładzie potwierdzić, że kawy rozpuszczalne powoduja u mnie wzmożoną pracę nerek. Piję tylko parzone że zmielonych ziaren i jest ok. Też częściej chodzę do toalety, ale po dwójce dzieci i w moim wieku, to uznałam, że to normalne. Po przestaniu picia kawy rozpuszczalnej jest ok. W nocy nie wstaje wcale, gdyby tak było, to bym pewnie poszła do lekarza. Na razie menopauzy nie mam, ale już bliżej niż dalej.
  • 17.09.17, 00:21
    Ja bym zrobiła jeszcze usg, oprócz rad, których udzieliły koleżanki. Przyczyn może być naprawdę wiele. Jesteś przy ciałku, prawda :), to też może być przyczyna, i np to, że z upływem lat nasze ciało wiotczeje i pozostałe narządy moga uciskać pęcherz, tak jak jest podczas ciąży. Najlepiej iść do znachora :)

--
    ---------------------------------------------------------------------------
    Kartki okolicznościowe na każdą okazję oraz inne ładne rzeczy :D
    ---------------------------------------------------------------------------
    www.facebook.com/roseshabbychic
  • 21.09.17, 18:51
    To zalezy jak Twoja dieta wyglada, gotowane jedzenie odwadnia. Kiedy surowe warzywa i owoce stanowia ponad 80% mojej diety w ogole nie odczuwam pragnienia picia czegokolwiek.
    Czeste bieganie za potrzeba moze moze miec rozne przyczyny, porob sobie badania.
    Dokuczliwe objawy premenopauzy nie wystepuja w miejscach gdzie pozycja kobiety w rodzinie i spolecznosci umacnia sie wraz z wiekiem. A jesli nastawisz sie, ze po czterdziestce mozesz sie juz tego spodziewac to one z pewnoscia sie pojawia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.