Dodaj do ulubionych

Rzad Dobrej Zmiany i podwojne opodatkowanie

13.09.17, 20:42
wiesci24.pl/2017/09/12/wsrod-polakow-pracujacych-granica-wrze-rzad-chce-wprowadzic-podatek-pracy-poza-polska/

Zrobia wszystko by odkrecic to co Tusk juz uzgodnil bylo jasne. Boziu...
Edytor zaawansowany
  • 13.09.17, 21:26
    Hmmm.... ciekawe jak urzad skarbowy w PL zmusi mnie do deklarowania czegokolwiek w PL? I jak sprawdzi, ze pracuje a nie jestem utrzymanka :-D

--
    Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
  • 13.09.17, 21:38
    Glasscraft, dopóki posiadasz polskie obywatelstwo to maja szanse upominać sie podatki jak im coś odpali. Moje córki podlegają double taxation, w ich wypadku UK Income tax etc oraz US tax, podobny do capital gains ze wszelkich gains poza regular Income. Nawet Konta ISA tutaj tax free, podlegają amerykańskim taxes. Z tego powodu Boris Johnson pozbył sie US nationality.
  • 13.09.17, 21:59
    Wiem, ze szanse maja, ale jak praktycznie sprawdza (bo na to potrzebna bylaby wpolpraca UK a w UK rzad jej Krolewskiej Mosci ma obowiazek mnie chronic I dopieszczac), ze ja zarabiam a nie w domu, jako pilujaca pazurki zona siedze? I jak niby, jako obywatel brytyjski, ktory w PL sie nie pojawia, nie ma tam nieruchomosci, dochodu z niczego itp itd wiec generalnie ma PL w glebokim... ja mam wiedziec, ze urzad skarbowy cos by ode mnie chcial? Chyba obowiazku sledzenia polskiego prawa jak sie z PL nie ma nic wpolnego raczej nie ma?

--
    Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
  • 13.09.17, 22:05
    Jak nie bywasz w ojczyźnie i nie posiadasz tam żadnych włości to rzeczywiscie możesz olać wszelkie roszczenia, podobnie jak ja.
  • 14.09.17, 22:30
    Jesli to wprowadza to Duda nie nadazy podpisywac aplikacji o zrzeczenie sie obywatelstwa polskiego
  • 15.09.17, 09:49
    Bez przesady, nie da sie chyba kogos opodatkowac za samo posiadanie obywatelstwa, jest jeszcze cos takiego jak rezydencja podatkowa. Czy da sie??
    Odnioslam wrazenie ze rzecz bedzie sie tyczyc ludzi de facto majacych osrodek aktywnosci zyciowej w Polce, a tylko zarabiajacych w UK? Nie sledze polskiej polityki, ale moze powinnam zaczac zeby sie w razie czego moc szybko wymiksowac z balaganu;-)
  • 15.09.17, 10:08
    Teoretycznie, rzad w PL moze sobie wprowadzic dowolny obowiazek dla obywateli PL, np ze mamy sie modlic trzy razy dziennie I nosic tylko rozowe majtki. Tylko ciekawe, jak chcieliby to egzekwowac w stosunku do tych, mieszkajacych poza granicami I niby skad mielibysmy o tym nowym prawie wiedziec :-D

--
  • 15.09.17, 12:20
    Problem w tym, że prezydent nie musi tych aplikacji podpisać. Ba, nawet nie musi potwierdzać, że taka aplikacja wpłynęła.
  • 25.09.17, 17:48
    ja nie lubię dobrej zmiany (mówiąc delikatnie), ale w ciągu ostatniego tygodnia przeleciał mi przed oczami tekst, chyba w rp.pl, że ta sprawa ma dotyczyć firm, a wręcz korporacji, a nie osób fizycznych, tzn. osoby zarabiające wyłącznie w UK korzystają z przepisów (ustawy?) czy też umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, podpisanej zapewne przez rząd tego wrednego Tuska ;)
    W wypadku osób, które mają dochód - częściowo - w Polsce, było coś wspomniane o przepisach abolicyjnych, ale nie doczytałem :)
    W każdym razie, gorąco zapewniali, że cenią Polaków na emigracji i że nikomu nie spadnie włos z głowy. Aż sprawdziłem w kalendarzu, czy kolejne wybory tuż tuż? Okazuje się, że jeszcze nie?! ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.