Dodaj do ulubionych

Leczenie okulistyczne

05.10.17, 20:51
Czułam ze pogarsza mi się wzrok, ale przede wszystkim w kierunku dalekowzroczności, co jest normalne w procesie starzenia się, czułam tez ze jedno oko jest słabsze. No i podczas badania wzroku okazało się, ze nie tylko słabsze, ale bardzo niewiele na nie widze. Oko wydaje się lekarzom w porządku czyli coś z nerwem. Potrzebne są dokładniejsze badania ale wizyte wyznaczono dopiero na grudzień. Co robić? Strasznie się denrwuję. Mozna coś w między czasie robić, pójść prywatnie, ale co i gdzie. A moze ktoś ma doświadczenia w problemach z nerwem wzrokowym?
Edytor zaawansowany
  • 05.10.17, 21:18
    Kiedy pojawiły sie w moim oku floaters wpadłam w panikę i poszłam do A&E w lokalnym szpitalu skad odesłali mnie na A&E do Western Eye Hospital. Odsiedzialam w poczekalni 8 godzin, w sumie zbadali i niby coś tam robili ale pózniej okazało sie, ze ich laser tego dnia nie działał wiec nic nie wskórali. Nastepnego dnia rano zadzwoniłam do Clinica London na Harley Street. Wizyta pare godzin pózniej, dokladne badanie oczu,normalnie i komputerowe, laser treatment godzine pózniej, wróciłam do
    domu uleczona i o £1400 biedniejsza. Ale zaoszczędziłam sporo nerwów. Korzystałam tam z usług Dr Khan, polecam. Przyjemny, rzeczowy, wszystko wyjaśniał.
  • 06.10.17, 17:42
    My mamy doswiadczenie. Lekarstwa nie ma. Wazniejsze jest aby kontrolowac ewentualne dodatkowe schorzenia - jaskre, cisnienie w oku itd.. Nie wazne ile impulsow przepuszcza nerw - wazne jak to co dziala jest wykorzystywane. I jak oko widzi (np czy nadal 3D? Czy bedziesz mogla nadal prowadzic samochod?).

Badanie za 2 mce to calkiem przyzwoity termin.
    Mam nadzieje, ze nie bedzie nic powaznego.
  • 06.10.17, 20:31
    W jakim optyku bylas? W sieciowce czy independent?
    Robili OCT-picture back of the eye?
  • 06.10.17, 20:58
    Dzięki dziewczyny. Byłam najpierw w spacesavers, okulistka odesłała mnie do kliniki okulistycznej walk in, ale tam stwierdzono ze jezeli to nie jest coś nagłego tylko stopniowe pogarszanie wzroku, to muszę czekać na dokładniejsze badania. To jest faktycznie za 3 miesiące bo byłam pod koniec września. W obu miejscach oglądano oko dokładnie- ciśnienie, dno oka itp. Pierwsza diagnoza była- leniwe oko, ale wkońcu pani doktor ze spacesavers nie potwierdziła jej i odesłała mnie własnie do tej kliniki. Lucasa, ale jak to ze nie ma lekarstwa? Generalnie jak coś z nerwem to nie ma lekarstwa? Nie robi się czegoś na poprawienie widzenia? Jakie badanie ostatecznie potwierdza ze to nerw? Jest coś co moze być wykryte poprzez badania krwi? Kurcze, no a jak z drugim będzie z czasem to samo? Alez się martwie.. Nigdy w zyciu nie mialam problemow ze wzrokiem. Nie prowadze samochodu, to akurat tym się nie martwie ale w ogóle zeby jakoś funkcjonować.
  • 06.10.17, 21:46
    Nic sie nie martw grudzien za chwile.jak po badaniubedzie cos do korekty to na urgent nhs bedziesz miec termin.jesli nic pilnego to dluzej.sa przerozne zabiegi na rozne problemy z oczami.nie wiwc co jest dokladnie zle,jak sie dowiesz to zdecydujesz czy czekasz na nhs czy pojdziesz prywatnie.

--
    A pocalujcie mnie wszyscy w sygnaturke !
  • 07.10.17, 10:59
    Nie martw sie na zas. Moze lokalny okulista powiedzial ze to nerw bo nie znalazl innej przyczyny.

My na pierwsza wizyte w Moorfield czekalismy 9 mcy.
  • 07.10.17, 13:36
    Moze sproboj jeszcze isc do independent opticion w twojej okolicy. poczytaj opinie na necie ktory jest najlepszy. Oni maja zazwyczaj o wiele lepszych lekarzy niz sieciowki specssavers czy vision express. Mozliwe ze beda w stanie cos wiecej powiedziec do czasu badania w szpitalu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.