Dodaj do ulubionych

Stamp Duty wyzsze o 3% jesli w PL nieruchomosc:-((

22.11.17, 18:20

Wiedzialyscie o tym? Placilyscie extra 3%? Ok, dotyczy tylko tych co posiadaja nieruchomosc w PL nawet jeli to tylko jakis % spadku! To takie niesprawiedliwe:-(
Chodzi o jakakolwiek nieruchomosc na swiecie, kiedy kupuje sie pierwsza w UK!
Fajnie, jak tos ma lepianke w Republice Kongo np. warta £10, to bedzie musial zaplacic extra kilka tysiecy£ za ta lepianke, no chyba ze ja sprzeda! Ale jesli sentyment np na to nie pozwala, to ...o zgrozo, placic trzeba!

--
Simplicity is the ultimate sophistication. Leonardo da Vinci
Edytor zaawansowany
  • saphira 22.11.17, 19:46
    A czy ktos moze mi powiedziec od kiedy bedzie zniesione stamp duty dla first time buyers? Wlasnie jestem w trakcie kupna domu i az nie moge uwierzyc, ze uda mi sie uniknac tego wydatku!!
  • andgie 22.11.17, 20:49
    Prawo to prawo. Z tego samego powodu ludzie posiadajacy mieszkania w Polsce raczej nie dostana mieszkania z councilu, nawet, jesli jest to male mieszkanko po babci w Wolce Dolnej. Rownie dobrze moze ktos miec luksusowy apartament w Niemczech czy Francji.
  • glasscraft 22.11.17, 21:17
    Dura lex sed lex. Tak samo moznaby powiedziez, ze niesprawiedliwe jest to, ze skoro wiecej zarabiasz, bo wiecej czasu na nauke/szkolenie/praktyke sie spedzilo to wiecej podatku sie placi. Z Twojego punktu widzenia, zakup nieruchomosci na dodatek do tej zagranica kosztuje Cie wiecej niz, kogos kto jej nie ma. Ale Ty masz I ona jest warta X, jak sprzedasz to X pojawia sie na koncie. Ten kto placi 3% mniej, tego X nie bedzie miec. Wiec chyba ile zdan, tyle sprawiedliwosci.
    To obowiazuje chyba od zeszlego roku?

--
    Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
  • cherrie 22.11.17, 22:20
    Chyba tak, w 2016 przepisy sie zmienily. Ok, ja juz sie chyba troche pogodzilam z ta "niesprawiedliwoscia", ale zlosc pozostaje, bo uwazam, ze ten podatek to powinien byc jakos do tego zagranicznego "luksusu" troche bardziej dopasowany. Jak mozna porownac np apartment w NY do tego w Wolce Dolnej? Jeden i drugi wlasciciel zaplaca taki podatek.

--
    Simplicity is the ultimate sophistication. Leonardo da Vinci
  • panixx 22.11.17, 23:59
    To jeszcze ma jakis sens - choc boli
    Bardziej bez sensu byla zmiana zasad na child benefit, jesli jeden pracujacy rodzic ma wieksze zarobki, np 60k to rodzina traci zasilek na wszystkie dzieci. A jak dwojka pracuje i indywidualne zarobki sa ponizej pulapu 50k, to mimo ze wspolnie rodzina ma znacznie wieksze dochody, to zasilek dalej pobiera.
    I teraz mozna dyskutowac.... ci drudzy pewnie I tak majatek wydaja na childcare.
    Ty mozesz czerpac dochod z nieruchomosci w Wolce Dolnej. Mozna tez wnioskowac, ze kupujesz skromniejszy lokal w UK niz wlasciciel apartamentu w NY; ty zaplacisz propocjonalnie mniejszy 3% podatek.

Ciezko wymyslec taki system podatkow, zeby zawsze dla wszystkich byl jednakowo sprawiedliwy.
  • andgie 23.11.17, 00:02
    Council tax dziala dosc podobnie. Moj to band C i £1450 rocznie. Najwyzszy to F i £3200 rocznie. Dwa razy wiekszy od mojego, ale czy to sprawiedliwe, ze ja mieszkam w semi-detached, czyms, co kiedys bylo coucil house i place £145 co miesiac, podczas gdy ktos dwie mile dalej ktos mieszka w palacu wartym miliony i placi £3200?
  • panixx 23.11.17, 00:27
    Wg mnie - tak. Ci co placa £3200 w porownywalnym poziomie korzystaja z uslug gminy, a I tak placa duzo wiecej. Jak ktos zarabia duzo, to I tak jeszcze placi podatki od dochodu. A jesli tam mieszka osoba, ktora ten milionowy Dom nabyla dekady wstecz i nieruchomosc bardzo nabrala na wartosci z powodu obecnego zachowania rynku, a osoba wcale zamozna nie jest?
  • andgie 23.11.17, 08:33
    Palac zostal zbudowany jako palac , zawsze byl bardzo drogi. Ktos, to mieszka tam samotnie dostanie znizke 25% , tak Samo Jak ktos mieszkajacy w Malym mieszkanku.
  • princesswhitewolf 23.11.17, 13:00
    Nie, jak kupowalam tu dom takiego prawa jeszcze nie bylo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka