Dodaj do ulubionych

Epilepsja/drgawki/utrata przytomności

12.04.18, 15:37
2 dni temu miałam pierwszy atak/napad padaczkowy?
straciłam przytomność,przygryzłam język i usta i jak powiedzieli medycy moje mięśnie były mocno i długo napięte do granic wytrzymałości,obecnie ledwo się ruszam.
Nie pamiętam okolo 5 godzin od momentu kiedy się zaczęło.
Chciała bym się dowiedzieć co mnie konkretnie tutaj czeka jakie badania,czy długo będę musiała czekać itd.
Jak na razie miałam tylko badanie krwi wyniki w poniedziałek.
Konkretnie niewiem o co pytać ponieważ zdarzyło się to pierwszy raz w wieku 31 lat i jestem przerażona,tak samo jak mąż i dzieci.
Za wszystkie odpowiedzi/podpowiedzi bardzo dziękuję
Edytor zaawansowany
  • steph13 12.04.18, 23:33
    Z tego co sie orientuje, po pierwszym seizure robią MRI scan abu wykluczyć nowotwory w mózgu jako przyczynę. Jesli jest ok to zostawiają jako possible one off i nie robią nic Jesli wydarzy sie znowu po krótkim lub dłuższym czasie to ponowny scan, tym razem po nieprzespanych 24 godzinach aby sprawdzic czy powodem ńie jest sleep depravation. Jesli potwierdza jakieś nie normalne sygnały elektryczne to przepiszą leki. Znałam osobę dokładnie w twoim wieku, która przez to przeszła, tak jak u ciebie wzięło sie to znikąd. Przepisali jej leki ale jak poczytała
    ulotkę o skutkach ubocznych to nie zgodziła sie ich przyjmować. Była ok przez prawie 2 lata i znowu kolejny epizod. Straciła prawo jazdy, teraz leki bierze i od bodajże 2 lat nic sie nie dzieje. Trudno przewidzieć jak będzie dalej.
  • speedy123 14.04.18, 13:12
    jak na razie miałam tylko pobraną krew,wyniki w poniedziałek. Appointment do neurologa mam na koniec lipca.
    Lekarz wspomniał coś o badaniu EEG,mąż dostał wskazówki co ma robić w razie powtórki i tyle.
    8 miesięcy temu miałam uraz głowy ale lekarz stwierdził że za dużo czasu minęło żeby to ze sobą łączyć,od ataku zdarzają mi się zawroty głowy.
  • plain-vanilla 14.04.18, 13:29
    Ponad 3 miesiące na wizytę do neurologa? Myślałam, że są jakieś wytyczne w ciągu ilu tygodni powinno się zobaczyć specjalistę.
    Szczególnie, że to co odpisujesz brzmi dramatycznie i jedyne co zrobiono, to pobrano krew do badania? Spodziewalabym się TK czy MRI głowy na pierwszym miejscu. Chyba bym poleciała do Polski i zrobiła badania prywatnie. Nie wiem, czy bym psychicznie wytrzymała czekając prawie 4 miesiące na wizytę do neurologa. A gdzie jeszcze czekać na diagnostykę?
  • ann.38 14.04.18, 13:50
    Moze jak będą juz wyniki badania krwi, na podstawie których mozna coś potwierdzić i coś wykluczyć, to wtedy dostaniesz skierowanie na kolejne badania. Tez miałam kiedyś wizyte w odległym terminie do specjaisty a w międzyczasie przyszły tez skierowania na badania. Nie wydaje mi się zebyś miała tylko to badana krwi i dopiero w lipcu neurologa.
  • black.joanna 14.04.18, 20:59
    Mój syn ma epilepsję, ale "tylko" absence seasures". Zaczęło się gdy miał 8 lat, po prostu zaczął się na kilka sekund zawieszać i później nie wiediał co do niego mówiłam na przykład. we wrześniu poszłam z nim do gp. Najpierw miał badanie krrwi. Później wysłali nas na drugi koniec Londynu (wizyta dopiero w czerwcu), myślałam, że do neurologa, a okazało się, że to pediatra, która zrobiła dokłądnie te same testy co gp i zapytała zdziwiona dlaczego tak daleko nas wysłali, przecież mamy swój szpital Skierowała nas do naszego szpitala i znowu niespodzianka, kolejny pediatra, od którego dostaliśmy skierowanie na eeg i mri. We wrze śniu eeg i mri, które nie wyykazał nic szczególnego i kolejna wizyta u pediatry w grudniu. Na lekarza czekaliśmy ponad 3 godz, po czym na stojąco w korytarzu dał mi receptę na leki i sposób dawkowania kazał sfotografować. Bez tych cały ceregieli i straty pieniędzi NHS sama postawiłam diagnozę i nie myliłam się. trwało to półtora roku
  • speedy123 15.04.18, 16:40
    ann.38 no właśnie niewiem jutro się dowiem co i jak,w nocy znowu miałam uczucie jakbym była narąbana totalny helikopter w głowie (tak u mnie zaczął się ten pierwszy atak) wystraszyłam się że znowu będę miała drgawki ale jakoś przeszło.
    Od kilku godzin mam zasiniałe boki/kąciki ust plus powieki pod oczami mam podpuchnięte i zaczerwienione,ogólnie nic mnie nie boli ale i tak czuję się fizycznie jakbym była chora.
    Mam nadzieję że na badaniu krwi się nie skończy.
  • lianis 16.04.18, 22:04
    Nie bylas szczepiona ostatnio na cos?

--
    "Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." - Mark Twain
  • speedy123 17.04.18, 08:36
    nie nie byłam szczepiona,ostatni raz 3,5 roku temu na tężca.
    Badania krwi w normie,lekarz zrobił mi kilka testów i sam zauważył że z moją równowagą coś nie jest ok,tak samo z zawrotami głowy,skierował mnie na CT Scan więc czekam na appointment, mam podobno długo nie czekać.
    Zobaczymy jak to będzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.