Dodaj do ulubionych

Prezenty swiateczne

18.10.18, 20:10
Rozgladacie sie juz za prezentami? Ja juz pare kupilam, dla syna mam duzo pomyslow (tylko skad brac na to wszystko pieniadze?) a dla corki jakos nie moge wymyslec nic specjalnego, pare drobiazgow o ktorych wspomina, jakies lalki chce, ale sie lalkami nie bawi, ma pare i leza. Corka ma 7 lat, jesli macie jakies pomysly to podzielcie sie prosze. Napiszcie co w tym roku kupujecie.
Ja na razie synowi kupilam gre na PS4 lego dimensions, za polowe ceny byla w smyths toys i nowa gre Starlink battle for Atlas.
Pozdrawiam:)

--
Eco Forum UK
Edytor zaawansowany
  • yuka12 18.10.18, 20:54
    Moja córka uwielbiała Barbie, więc kupowałam jej ubranka, domek, samochód etc. Co roku coś. Bawi się do dzisiaj. Oprócz tego puzzle, do dzisiaj zresztą je lubią, najbardziej 3d. Oczywiście zmienia się ilość elementów. Do tego jakieś książki, gry, ubrania.

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
  • illegal.alien 18.10.18, 21:45
    Moja córka ma 7 lat, tuż przed świetami kończy 8.
    Jej lista to: bilety do Harry Potter Studios, bilety na musical (wicked), kurtka czarna skórzana, zegarek, lalka, sukienki.

--
    M. - grudzień 2010
    M. - marzec 2014
  • nannyjo32 18.10.18, 22:35
    Ja na razie ps4, elektryczne szczoteczki do zebow, kolorowanki.

Tez polecam Barbie moja corka tez ma dom dla baribie i potrafi sie zamknac w pokoju i bawic godzinami. Moja skonczy 9 w styczniu, a tak naprawde gdzies dopiero od roku zaczela sie tak interesowac barbie. Domek i lalki miala juz od 3 lat i stalo.
  • niyaa 18.10.18, 22:56
    kupowanie prezentow pod choinke w pazdzierniku jest jak choinki w sklepie przed hallowen, psuje cala atmosfere swiat.

• illegal.alien 19.10.18, 00:21
    Komu psuje, temu psuje :) ja uwielbiam mieć wszystko gotowe w listopadzie i święty spokój potem :) ale takie święta, gdzie w Wigilie odbierałam ostatnie prezenty tez pamietam ;)

--
    M. - grudzień 2010
    M. - marzec 2014
  • niyaa 19.10.18, 10:00
    pewnie , jednak warto czasem przyczupnac i sie zastanowic ... idea swiat nie sa lowy i pierdylion wymyslnych prezentow a czas... celebrowanie... spokoj... blogosc a nie odsapne bo od pazdziernika googlowalam prezenty ogolnodostepne nie na zamowienie z usa ... podobne nastawienie mam do gotowania 😜gotuje i pieke ale nie ze padam na pysk jak zasiadamy jesc bo od tygodnia lepilam pierogi i lowilam
    sledzie...
  • niyaa 19.10.18, 10:01
    mniej znaczy wiecej!
  • illegal.alien 19.10.18, 10:41
    Haha, Niyaa, ale to, ze ja kupuje prezenty kupuje w pazdzierniku/listopadzie absolutnie nie oznacza, ze kupuje ich tony :) Od nas (rodzicow) nasze dzieci dostaja jeden prezent, od moich rodzicow jeden i po jednym symbolicznym od kazdego z moich dwoch braci - naprawde nie mysle, zeby to bylo jakies szalenstwo ;)
    Nie robie zadnych lowow i nie kupuje pierdyliona wymyslnych prezentow - jednak moja corka ma urodziny na poczatku grudnia, zawsze im dajemy jakis symboliczny drobiazg na 6. grudnia, a ja lubie moc sie skupic na innych rzeczach w okresie przed-swiatecznym. Wiec prezenty laduja u mnie w pracy pod biurkiem, a ja zajmuje sie organizacja urodzin mojej corki, czesto tuz przed swietami wpadaja do nas moi rodzice - skupiamy sie raczej na tym, niz na zakupach.

--
    M. - grudzień 2010
    M. - marzec 2014
  • wiwi1 19.10.18, 18:46
    NIe rozumiem dlaczego ktokolwiek mialby sie tlumaczyc dlaczego robi zakupy w pazdzierniku czy moze nawet w sierpniu i nie czeka z tym do grudnia bo sie to kloci z czyjas "idea swiat", jak rowniez skad sprowadza, ile kupuje i ile na to wydaje. Watek nie jest o celebrowaniu swiat a o prezentach swiatecznych, to jak kto celebruje swieta czy w spokoju czy w biegu, czy rodzinnie czy na Majorce, czy idzie na pasterke, czy sie zaduma nad losami swiata czy nie, nie jest tematem tego watku.

--
    Eco Forum UK
  • niyaa 19.10.18, 21:34
    wiwi nie pisalam do Ciebie. nikt sie nie tlumaczy , dyskutujemy sobie z illegal. jak zwykle jestes przewrazliwiona.
  • wiwi1 19.10.18, 21:52
    To interesujace, bo podpielas sie z wypowiedzia pod nannyjo, ale nawiazalas do mojej wypowiedzi kupowania prezentow w pazdzierniku. Nie jestem przewrazliwiona, napisalam ci po prostu jakie jest moje zdanie w kwestii celebrowania i postrzegania swiat, nawiazalam do twojej wypowiedzi.

--
    Eco Forum UK
  • niyaa 19.10.18, 23:30
    podpielam sie pod nannyjoi rozwinelam pod illegal. strasznie sie spinasz.
  • illegal.alien 20.10.18, 08:36
    Wiwi, ale przecież to o Niyaa świadczy, ze robi pewne założenia, nie o nas :) mnie to ubawiło, ze ktoś mnie poucza i mówi co powinnam robic, bo coś mu się wydaje :)

--
    M. - grudzień 2010
    M. - marzec 2014
  • wiwi1 20.10.18, 08:50
    illegal.alien zaluje, ze sie odezwalam, bo juz dawno sobie obiecalam nie odpowiadac na jej zaczepki, a szkoda mi psuc fajnej atmosfery jaka tutaj mamy, ech...

--
    Eco Forum UK
  • niyaa 20.10.18, 11:23
    poucza???
  • princesswhitewolf 22.10.18, 16:52
    >Komu psuje, temu psuje :) ja uwielbiam mieć wszystko gotowe w listopadzie i święty spokój potem :) ale takie święta, gdzie w Wigilie odbierałam ostatnie prezenty tez pamietam ;)

ja tez
  • wiwi1 18.10.18, 23:08
    Moja sobie zyczy baby Annabell ze wszystkimi akcesoriami. Jejku jakie to drogie, wozek prawie £ 50, domek jakies £ 60, high chair, ubranka, lozeczko, ech... Kupie jej gre na PS4 paw patrol, bo lubi ogladac a gra w wiekszosci gry brata, chciala zegarek, znalazlam fajny timex z jednorozcem. Barbie jakos nigdy nie przejawiala zainteresowania, moze kupie jedna lalke na probe. Harry Potter Studios to tez jest super pomysl, jest juz na mojej liscie, nawet jesli nie prezent swiateczny, to napewno sie tam wybierzemy no i musical, bardzo fajne pomysly, dziewczyny, dziekuje:)
    Z synem latwiej, ma bardziej sprecyzowane zainteresowania, jest tez troche starszy. Ciekawe jak mu sie spodoba gra Starlink, to jakas nowosc, nie ma wielu opini.

--
    Eco Forum UK
  • wiwi1 18.10.18, 23:12
    Zastanawiam sie czy ta Annabell jednak kupowac, bo ma kilka roznych lalek i sie nimi nie bawi. Kiedy sie wasze corki zaczely bawic lalkami? mi sie wydawalo, ze to raczej mlodsze dziewczynki, a moze niekoniecznie?

--
    Eco Forum UK
  • yuka12 19.10.18, 00:21
    Wiesz, moja skończyła 13 i Barbie wciąż się bawi 😁. Ale pozostałe lalki- niemowlaczki, mini, duże lalki jeszcze z mojego dzieciństwa leżą nieruszane w szafie od dwóch lat. Mam wrażenie, że Barbie interesowała się od zawsze, ale faktycznie zaczęła sie bawić gdzieś tak w okolicach 7-8 rż. W dodatku niemal każda jej koleżanka miała lub ma tą lalkę i różne akcesoria, więc jest to też czynnik wzmacniający więzi koleżeńskie i społeczne 😋.

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
  • illegal.alien 19.10.18, 00:22
    U nas odwrotnie - syn sam nie wie, czego chce i papuguje po siostrze ;)
    Nie mamy konsoli do gier, ani nawet komputera, wiec gry odpadają - a byłoby łatwiej ;)

--
    M. - grudzień 2010
    M. - marzec 2014
  • wiwi1 19.10.18, 07:35
    illegal.alien moj syn najpierw uzywal ps3 swojego taty jeszcze z czasow kawalerskich. Wszyscy koledzy naokolo podostawali ps 4 i babica ze strony taty zasponsorowala mu ps4. Gra dosyc duzo niestety,musze przyznac, ale jest wiele gier logicznych, do minecraft ma duzo ksiazek, ktore czyta i potem stosuje w grach rozne tricks. Kiedys powiedzial, ze ogladanie telewizji jest nudne bo jak gra to ma wplyw na to co sie dzieje na ekranie. Jakkolwiek dlugo bylam przeciwna graniu i ogladaniu... ech...

--
    Eco Forum UK
  • illegal.alien 19.10.18, 08:11
    My nadal jesteśmy przeciwni ;) moj syn ma 4 lata, wiec na konsole jest po prostu za młody. A córka nigdy nie wykazywała chęci posiadania. Telewizja u nas tez w ilościach dość minimalnych :) jak dzieciaki zaczną prosić o konsole, to się zastanowimy nad tematem, ale £200 to zdecydowanie jest kwota poza naszym zwyczajowym budżetem na Boże Narodzenie czy urodziny :)
    Tez myśleliśmy o robocie dla syna, ale takim: www.johnlewis.com/anki-cozmo-robot/p3248086?sku=236998874&s_kwcid=2dx92700037652263905&tmad=c&tmcampid=2&gclid=CjwKCAjw3qDeBRBkEiwAsqeO7vXaept13aCKiLHpqRlCC-X0FstdxGgVQxa-7MshCbbsAottQva8IhoCTmsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    Tylko właśnie cena jest dość wysoka.

--
    M. - grudzień 2010
    M. - marzec 2014
  • wiwi1 19.10.18, 08:50
    Ja w zeszlym roku tez patrzylam na tego robota, nie zdecydowalam sie jednak, bo chcialam cos co syn sam zbuduje,zaprogramuje, ale dla 4 latka to bedzie zbyt trudne, dla niego ten cozmo moze byc fajny. Popatrz na smyths toys bo czesto maja tam przeceny, ja mojego robota w zeszlym roku tam kupilam taniej.
    Ja zdecydowanie musze ukrocic screen time moim dzieciom, jakos zawsze w biegu szybko, praca, dom, gotowanie sprzatanie a dzieci przed telewizorem siedza cicho. Mam ogromne wyrzuty sumienia i dzisiaj zapowiedzialam ZMIANE;) A maja co rrobic, bo na niedostatek ksiazek czy zabawek narzekac nie moga.

--
    Eco Forum UK
  • tairo 20.10.18, 06:15
    Dla czterolatka ten będzie za skomplikowany trochę.
    Na początek możesz kupić coś takiego: www.amazon.co.uk/Learning-Resources-Robot-Mouse-Activity/dp/B01A5YMCH4 - nie trzeba żadnych dodatkowych urządzeń.
    Ewentualnie bardziej zaawansowaną wersję: www.amazon.co.uk/Learning-Resources-Botley-Coding-Activity/dp/B077MRB975 - też nie trzeba dodatkowych urządzeń, ale więcej umie i są dodatkowe akcesoria.
  • lucasa 21.10.18, 21:35
    Roboty za £60/70 widzialam.w Science Museum. Ale nie wiem jak wypadaja w porownaniu do Twoich zalinkowanych.
  • tairo 22.10.18, 12:36
    Tego w kształcie myszy mam przetestowanego na kilku czterolatkach.
    Jeden został zepsuty przez użytkownika upierającego się nim szurać po dywanie jak resorakiem. Dało się naprawić.
    Jest na tyle prosty w obsłudze, że dziecko może się nim bawić samodzielnie, budując trasy według instrukcji lub samodzielnie, wykonując zadania lub wymyślając sobie własne.

Warto zapolować na Amazonie, bo bywa za £25-30.
  • illegal.alien 23.10.18, 10:36
    Te w ksztalcie myszy moje dzieci maja w szkole - tylko w ksztalcie pszczoly :) Z science museum mamy dwa takie prosciutkie, ktore mozna kotrolowac komorka, ale nie ma mozliwosci zaprogramowania niczego :) Ale znalazlam tez cos takiego:

www.turingtumble.com/

Dla syna jeszcze pewnie zbyt skomplikowane, ale moze komus sie spodoba :)

--
    M. - grudzień 2010
    M. - marzec 2014
  • yuka12 19.10.18, 00:26
    Kiedyś kupiliśmy córce podobny komplet dla Annabello-podobnej lalki i szczerze powiedziawszy córka się tak średnio nim bawiła. A był i wózek gondolo-spacerówka i łóżeczko, bujaczek, huśtawka, krzesełko do karmienia, zestaw słoiczków i buteleczek i nawet nosidełko. Z tego wszystkiego korzystała jedynie z wózka i nosidełka 😃. Więc może zacznijcie od 1 rzeczy, czy w ogóle ją to intetesuje.

--
  • wiwi1 19.10.18, 07:39
    Wczoraj jeszcze chwile usiadlam przed kompem i zaczelam ogladac te lalki, corka sie przylaczyla, pokazywalam jej rozne lalki, takie niekoniecznie niemowlaczki z dlugimi wlosami (ja pamietam jak bylam mala to wlasnie takie chcialam), ale ona koniecznie chce Annabell. Nosidelko bardzo chce, moze rzeczywiscie to nosidelko i domek jej dokupie, wozek tez jest fajny, ale wyplaty mi braknie;)

--
    Eco Forum UK
  • wiwi1 19.10.18, 07:48
    Jeszcze napisze co mi sie sprawdzilo u syna w zeszlym roku, moze ktos skorzysta z pomyslu. Tutaj polecane przez was Hot Wires to byl hit, dzieci bawily sie razem i robot meccano, ten:
    www.johnlewis.com/meccano-robot-m-a-x/p3275111
    Syn go skladal z mala pomoca taty, ale radosc byla ogromna. W tym roku chce kupic robota lego, tego:
    www.johnlewis.com/lego-boost-17101-creative-toolbox/p3282293?s_kwcid=1dx39700020046942531&tmad=c&tmcampid=1&gclid=CjwKCAjw3qDeBRBkEiwAsqeO7qe_P_eUIb6xzSVDKgipKnbajPPKszhRGJsXnk5xFsfWt3HPmqBy-BoCON0QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    Mam nadzieje, ze mu sie spodoba

--
    Eco Forum UK
  • yuka12 19.10.18, 10:36
    My kupowaliśmy córze Lego Friends, a synowi w zeszłym roku Titanic z Oxford bricks (Oxford deluxe Titanic construction) w Smyths. Myślę o zamowieniu dla niego przez internet Lego Taj Mahal, ale zobaczymy, czy będzie nas stać.

--
  • lucasa 19.10.18, 19:42
    Yuka zobacz na Lego Technics.
    Ten Titanic jest duzy ale tam nic sie nie rusza, nie ma jakichs rozwiazan mechanicznych. Technics ma sporo roznych modeli. Te bardziej zaawansowane sa naprawde super. Tak gdzies na 10 lat?
  • yuka12 19.10.18, 20:50
    12. I układa puzzle 1000 elementów. Tego Titanica ułożył w 2 wieczory :). Potem się bawił.
    A o Technics jeszcze pomyślimy, dzieki za sugestię.

--
  • yuka12 20.10.18, 11:48
    Wczoraj z nim rozmawiałam, że z Technics chciałby dźwig, ale architekturę (!) też lubi, więc sam nie wie, co lepsze.

--
  • robak.rawback 22.10.18, 14:32
    oczywiscie ze rob przemyslane zakupy teraz, zeby miec spokoj w swieta, i nie kupowac czegos co ci sie nie popdoba, ale musiz wziasc bo juz nie ma czasu na co innego.

mnie zawsze cieszyly make up / styling kits roznego typu -
    sa takie make up kits dla dzieci glitter n shit - jak ma 7 lat to takie np

(ewentualnie tylko sie zastanowic ze jak male jakies czesci - ale chyba za duza zeby to zjesc i sie zadlawic czy cos w tym stylu ? )

Little Girls Make Up Set Kids Beauty Toy Vanity Set
    www.amazon.co.uk/Little-Cosmetics-Glamour-Children-Glitter/dp/B01MRLGUV1
    Little-Fairy-Princess-Tier-Make-up

www.amazon.co.uk/Little-Fairy-Princess-Tier-Make-up/dp/B0744K23H8/ref=pd_day0_hl_21_2?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B0744K23H8&pd_rd_r=eb469220-d5f3-11e8-a6c9-0d01f903a541&pd_rd_w=GhHvM&pd_rd_wg=Us9Ra&pf_rd_i=desktop-dp-sims&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_p=b082d07b-aaea-4f40-9ff3-d27463f747d7&pf_rd_r=27SAP858JX0NN68HG4A9&pf_rd_s=desktop-dp-sims&pf_rd_t=40701&psc=1&refRID=27SAP858JX0NN68HG4A9

GirlZone HAIR CHALK CHRISTMAS BIRTHDAY GIFTS FOR GIRLS
    www.amazon.co.uk/dp/B06W532RC3/ref=sspa_dk_detail_3?psc=1&pd_rd_i=B06W532RC3
    temporary tattoos for kids
    www.amazon.co.uk/dp/B073Z93MZL/ref=sspa_dk_detail_9?psc=1&pd_rd_i=B073Z93MZL&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_p=8e5be0e3-b258-4b06-8b6e-695b24f935a4&pf_rd_r=4Z3H6NMFQFCEJD8G4EKC&pd_rd_wg=KpHZA&pf_rd_s=desktop-dp-sims&pf_rd_t=40701&pd_rd_w=87eMN&pf_rd_i=desktop-dp-sims&pd_rd_r=702f61ad-d5f4-11e8-81eb-8b4f7ad445aa
    styling heads: do fryzur i makeupu
    Chad Valley 100 Piece Styling Dolls Head

www.amazon.co.uk/Chad-Valley-Piece-Styling-Dolls/dp/B014HJ20Z2/ref=sr_1_6?s=kids&ie=UTF8&qid=1540210952&sr=1-6&keywords=Styling+Head

scroll down i spojrz tez zawsze na:
    Customers who viewed this item also viewed ..... itp

tez lubilam lego z rycerzami i zamkami takie bardziej dla chlopcow ale i dziewczynek
    ale jak widze sa typowo dziewczynskie rowniez:

LEGO 41154 Disney Princess Cinderella’s Dream Castle Toy, Prince and Cinderella Figures, Building Set for Kids

www.amazon.co.uk/LEGO-41154-Princess-Cinderellas-Cinderella/dp/B075T1R6W9/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1540211234&sr=8-3&keywords=lego++castle

--
    Sashimi rollin'... they hatin'...
  • wiwi1 22.10.18, 16:18
    Ona uwielbia rozne blyszczyki do ust i swiecidelka, lakiery do paznokci itd. Fajny ten komplet kred do wlosow co zalinkowalas. Na pewno by sie jej to spodobalo. Dzieki za pomysly:)

--
    Eco Forum UK
  • princesswhitewolf 22.10.18, 16:30
    psa
  • wiwi1 22.10.18, 17:43
    moje dzieci najbardziej na swiecie to by chcialy psa. Ja pamietam, ze to bylo moje ogromne marzenie jak bylam mala. Obiecalam im kota , a wlasciwie dwa koty i te koty dostana na wiosne, caly czas sie rozgladam. Pies bylby super, ale nie ma nas caly dzien w domu, nie mamy tez ogrodka. Kiedys na pewno...
    Natomiast moja corka bardziej niz lalke Annabell to by chciala baby siostryczke:) Na to szanse sa bardzo male. To juz wieksze sa na psa:)

--
    Eco Forum UK
  • princesswhitewolf 22.10.18, 18:37
    psiak ma dopiero 4 tygodnie i odbieramy za 4

tak wyglada babcia i mama

https://i.imgur.com/xuXpre5.jpg
  • wiwi1 22.10.18, 18:40
    piekne, zazdroszcze:)

--
    Eco Forum UK
  • princesswhitewolf 22.10.18, 18:59
    nigdy nie wiesz z ta siostrzyczka. Sa rasy dobrze znoszace czekanie na wlascicieli.

U nas babcia pewno sobie przywlaszczy psa bo ona ciagle w domu
  • wiwi1 22.10.18, 20:32
    zazdroszcze tez babci:) jesli chodzi o siostrzyczke, to ja juz podziekuje, chyba, ze moj ex zaszaleje

--
    Eco Forum UK
  • princesswhitewolf 22.10.18, 23:08
    nie zycze ci tego by zaszalal akurat on. Po ci sie szarpac na nowo
  • wiwi1 22.10.18, 23:18
    :) zgadzam sie w zupelnosci:)

--
    Eco Forum UK
  • yuka12 23.10.18, 00:55
    Moje dzieci też chciały a jeszcze bardziej kota 😀. Ale ze względu na moją alergię i astmę raczej się nie zapowiada.

--
  • wiwi1 23.10.18, 09:10
    sa koty, ktore nie alergizuja, rozgladalas sie? Pierwszy to mi do glowy przyszedl sfinks, ale on mi sie tak bardzo niepodoba, nazwa swietnie do niego pasuje, ale tu na przyklad podaja kilka innych ras:
    www.petmd.com/cat/wellness/evr_ct_hypoallergenic_cat_breeds

--
    Eco Forum UK
  • leyre2 23.10.18, 10:17
    princesswhitewolf napisała:

> psa

Pies to nie zabawka a czlonek rodziny i ogromna odpowiedzialnosc. Sa ludzie (nie twierdze ze ty) ktorzy robia takie wlasnie prezenty a potem maja problem bo okazuje sie ze pies nie pasuje do stylu zycia rodziny.
  • karolina_zet 23.10.18, 12:34
    dla dzieci polecam patyki konstrukcyjne BAMP ( do kupienia w Polsce) integorowaly nie tylko nasze dzieci ale i nas samych az do pozniej wiosny. Teraz jesienia znow je wyciagnelismy. Mamy duze zestawy - mozliowsci nieograniczone. www.eduksiegarnia.pl/gry-edukacyjne-pomoce-edukacyjne/bamp-ukladanka-przestrzenna-1000-elementow

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.