Dodaj do ulubionych

Numer Identyfikacji Podatkowej

06.01.19, 22:00
Jeden moj bank w Polsce sobie zazyczyl (w zwiazku z FATCA), ale na zadnym tutejszym "finansowym" dokumencie, ktory posiadam nie ma takiej informacji. Co mam im podac? - NIN? Pewnie najlatwiej byloby zadzwonic do "skarbowki", ale dlugosc oczekiwania na rozmowe z zywym czlowiekiem mnie przeraza.

Ktos cos wie moze? dziekuje.
Edytor zaawansowany
  • niyaa 06.01.19, 22:11
    nin i nip to dwie rozne sprawy wiecbank w pl nie chce nin . jak zadzwonisz do skarbowki i podasz pesel to powinni podac nip
  • derka1 06.01.19, 22:25
    Ale to nie chodzi o skarbowke w Polsce tylko tutejsza. Bank polski domaga sie numeru identyfikacji podatkowej w kraju mojej rezydencji podatkowej czyli w UK. A ja nie posiadam tutaj zadnego innego numeru oprocz numeru NI. Stad moje rozterki.

• niyaa 06.01.19, 22:59
    aaaa zle zrozumialam.
  • bisiek10 06.01.19, 23:00
    A UTR? Nie rozliczalas sie tu nigdy z podatku?
  • derka1 06.01.19, 23:17
    Sama niczego nie wypelnialam, wszystko zawsze sie jakos tak poza mna dzialo :-).

Obejrzalam swoje ostatnie P60 i tam tez nic nie ma, ale znalazlam na jakiejs stronie w necie, ze rzeczywiscie NIN ma taka niezwykla moc i uzywa sie go w celach identyfikacyjnych. W sumie to ma nawet sens. Pamietam, ze wieki temu musialam zadzwonic do skarbowki i podawalam NIN, zeby uzyskac jakiekolwiek informacje. Zmylilo mnie tylko to, ze jakis czas temu inny polski bank domagal sie tez w zwiazku z FATCA - numeru identyfikacji podatkowej w formie 9 znakow, ale to musialy byc same numery, bez liter.

Ech, skarpeta pod lozkiem jednak latwiejsza w utrzymaniu od jakichkolwiek bankowych kont. Przynajmniej zadnych formularzy wypelniac nie trzeba ani niczego deklarowac :-)

Dzieki.
  • alannda 07.01.19, 09:08
    UTR ma 10 znakow i jesli nigdy nie bylas samozatrudniona to go raczej zwyczajnie nie posiadasz. Tez mi sie wydaje ze dla osoby pracujacej na etacie i odprowadzajacej skladki przez PAYE numerem identyfikacyjnym jest NIN.
  • niyaa 07.01.19, 10:06
    o utr trzeba aplikowac zeby moc sie zalogowac w revenue online. chyba urocze chwile oczekiwania na polaczenie z konsultantem sa nieuniknione- niestety, chyba ze podaj im nin a jak to nie to to powiedza Ci ze nie zgadza sie i prosza o korekte to wtedy bedziesz szukac
  • derka1 07.01.19, 16:54
    I tak wlasnie zrobilam. Dzieki wielkie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.