Dodaj do ulubionych

Oszczedzacie na emeryture?

16.02.19, 18:00
Ja nadplacam kiedyt co miesiac i oczywiscie pension scheme, oczywiscie tez oszczedzamy. A wy w jaki sposob zabezpieczacie sie na przyszlosc?

--
pozdrawiam serdecznie

MamaSzymka
Edytor zaawansowany
  • gabez1 16.02.19, 18:01
    Tak mnie jakis chyba brexitowy strach ogarnal lol

--
    pozdrawiam serdecznie

MamaSzymka
  • zurekgirl 16.02.19, 18:24
    Mam plan przejsc na emeryture wczesniej niz rzad zaklada. Oszczedzam, mam pension scheme, mam oszczednosci, konta oszczednosciowe roznego typu, ISA, nieruchomosc tu i w Pl, nie wydaje na pierdoly, przymierzam sie do inwestycji w akcje, ale tez mnie strach brexitowy ogarnal i jakos zwolnilam. Wciagnely mnie kalkulatory typu "early retirement". Zamierzam miec w mlodym reletywnie wieku czas i fundusze z odsetek na kurs garncarstwa i takie inne fajne rzeczy, na ktore przy dzieciach i pracy doby brakuje.
  • gabez1 16.02.19, 18:28
    Ja tez mam taki plan! Oby nam sie udalo 🙏

--
    pozdrawiam serdecznie

MamaSzymka
  • niyaa 16.02.19, 20:18
    ja wciaz planuje wyjsc bogato za maz :))
  • andgie 17.02.19, 11:22
    Kupilam male mieszkanie pod wynajem w taniej okolicy. Teraz je sprzedaje, zeby kupic wiekszy dom. To jest moj plan emerytalny. Oprocz tego oboje ja i maz mamy plany emerytalne z pracy, ale skladane jest tam bardzo malo.
  • illegal.alien 17.02.19, 23:19
    Nie. Mam emeryture prywatna w pracy, założyłam chyba dwa lata temu, wiec po 30.
    Nie kręci mnie ‚early retirement’, w ogóle planuje pracować jak najdłużej się da - ale ja się dopiero rozkręcam z praca ;)
    Mam troche akcji, które dają mi dodatkowy dochód co roku, ale nie traktuje ich jako zabezpieczenia emerytalnego, tylko dochód ogólnie - czy teraz, czy za 30 lat, nie ma znaczenia.

--
    M. - grudzień 2010
    M. - marzec 2014

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka