Dodaj do ulubionych

Nietrzymanie moczu

04.04.19, 23:41
Temat wstydliwy, krępujący, niewyjściowy ale niestety ponoć bardzo częsty
Od kilku miesięcy cierpię na nietrzymanie moczu ale co dziwne ok 2 tygodnie po miesiączce a potem jest w miarę ok - czy któraś z Was może to miała/ ma i leczyła się w UK? Mam tez takie dziwne uczucie opuchnięcia od środka podbrzusza i takiego odrętwienia również jakby od środka podbrzusza - wiem, że to dziwny opis ale może ktoś to miał i przeszło po paracetamolu? 😂
Krępuje się iść do gp ale chyba nie ma innej drogi?
Edytor zaawansowany
  • sfornarina 05.04.19, 11:06
    Bardzo szybko do GP żeby wykluczyć ewentualne problemy z kręgosłupem. Niczego się nie krępuj, GP widzą nietrzymanie moczu na co dzień.

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • wiwi1 05.04.19, 11:39
    Kochana, nie ma sie czego wstydzic, lekarz juz wszystko widzial i slyszal. Od tego jest lekarzem, zeby Ci pomoc. Nie wiem czy twoj lekarz jest mezczyzna czy kobieta, ale jesli mezczyzna i jesli Cie to krepuje to jak umowisz wizyte to powiedz, ze wolalabys lekarza kobiete na tej wizycie, powinni to uwzglednic.
    Pozdrawiam:)

--
    Eco Forum UK
  • zurekgirl 05.04.19, 12:53
    Jako osoba z przewlekla choroba nerek i ukladu moczowego, zapewniam cie, ze GP nie takie rzeczy widzieli i nawet okiem nie mrugna. Dokladnie opowiedz o symptomach, z pewnoscia dostaniesz na biegu pojemniczek na podstawowe badanie moczu, zeby wykluczyc zwykle zapalenie pecherza (sprawdza papierkiem lakmusowym na miejscu). To trzeba zdiagnozowac, jesli trwa dlugo, to raczej samo nie przejdzie. Jesli to problem wyzej (z nerkami), to unikaj ibuprofenu, lepiej paracetamol. I idz do GP szybko, szkoda zdrowia. Aha, ja lecze nerki w UK, diagnostyka kiepska, ale jakos sie trzymam od antybiotyku do antybiotyku. Dla porownania w Pl mialam raz w roku usg, urografie, cystografie, dodatkowe badania krwi, tutaj potrzeby nie widza.
  • sfornarina 05.04.19, 14:29
    Zurek, jeżeli oprócz nietrzymania moczu dochodzi uczucie zdrętwienia, to sugeruje problem z rdzeniem kręgowym, nie pęcherzem. Bardzo rzadkie i często fałszywy alarm, ale się zdarza. To jest traktowane jako emergency i musi być zbadane natychmiast. Każdy sensowny GP po usłyszeniu objawów przyjmie w trybie natychmiastowym.

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • yumemi 07.04.19, 00:53
    A ja odwrotnie - jako dziecko i nastolatka leczyłam się w Polsce (zapalenie kłębuszków nerkowych) i ciagle rodzice musieli łazić za lekarzami. Tutaj w UK dostaje wezwanie na regularne badania krwi i moczu itp.

--
    -----------------------------------------
  • yumemi 07.04.19, 00:51
    Czemu krępujący i wstydliwy? Nie rozumiem czego się tu krępować. Normalny temat.
    Ja miałam problem takowy, rozmawiałam o tym, musiałam mieć operacje bo miałam bladder prolapse się okazało. Jakieś 7 lat temu - od tego czasu problemu nie ma.

--
    -----------------------------------------

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.