05.04.19, 22:43
wiem ze watek juz byl, ale dawno czy ktos moze podzielic sie wrazeniami z UK w okolicach implantow zebow. Niestety musze zrobic moje 2 jedynki jestem przerazona. Zdecydowalam sie na UK bo nie mam zamiaru latac tam i z powrotem w dodatku jesli wystapia komlikacje.
Klinika dobra chirurg z 20 letnim stazem ponoc bardzo dobry, skierowal mnie moj dentysta z NHS ktorego znam 12 lat.
Edytor zaawansowany
  • elle-joan 06.04.19, 00:41
    Musisz implanty? Nie mozesz korony?
  • nannyjo32 06.04.19, 09:39
    nie mam implantow mam korony niestety juz sa w takim stanie ze sie nie da ratowac
  • wiwi1 06.04.19, 09:57
    A mostek (tak to sie chyba nazywa) nie wchodzi w gre? Jesli tak bardzo boisz sie implantow, co rozumiem doskonale, bo ja tez nie zdecydowalam sie implanty i lekarz zaproponowal cos co z tego co przejrzalam net teraz na szybko nazywa sie chyba maryland bonded bridges.

--
    Eco Forum UK
  • elle-joan 06.04.19, 10:26
    Tak mostek (bridge), tylko trzeba by spiłować kolejne zęby (dwie dwójki) zeby na nich umocować ten mostek.
    A mogę zapytać co się stało z Twoimi koronami ze trzeba je zastąpić implantami. Przestraszyłam się, bo tez mam korony.
  • wiwi1 06.04.19, 11:01
    To ten moj mostek, ktory wydaje mi sie nazywa sie wlasnie maryland bonded bridge (moge sprawdzic u dentysty) ma takie metalowe skrzydelka, ktore zostaly osadzone (przyklejone) do sasiednich zebow i nic nie trzeba bylo pilowac.

--
    Eco Forum UK
  • elle-joan 06.04.19, 11:13
    Aha, ja miałam wiele lat temu robiony mostek w Polsce. Dobrze wiedzieć ze jest taki tez. Ja muszę mieć regularnie robiony rezonans głowy, ciekawe czy taka ilośc metalu nie jest przeszkodą. Tak na przyszłośc juz myślę gdybym musiala cos zmieniać.
  • wiwi1 06.04.19, 11:24
    Ja tez nie wiedzialam, ze takie cos istnieje i meczylam sie dlugo z jeszcze innym dentystycznym rozwiazaniem az kilka lat temu maz mojej kolezanki, ktory jest dentysta zaproponowal cos takiego, ulga ogromna. Nie mam natomiast pojecia jaki to ma wplyw na rezonans. Mysle sobie (ale nie jestem pewna) ze moze te skrzydelka nie koniecznie musza byc z meatlu? Moze jest jakies inne tworzywo dostepne, zwlaszcza teraz kiedy wszystko idzie do przodu i sa nowe techniki dostepne. Ja na przyklad z innego forum dowiedzialam, ze ze istnieje metoda znieczulania zeba zwana The wand (czy jakos tak) ale nie spotkalam tutaj gabinetu, ktory by ja stosowal a sama chodze prywatnie i moj dentysta na pewno nie stosuje tego. Dla mnie swietne rozwiazanie, bo ja z kolei bardziej nie lubie uczucia znieczulenia niz samego leczenia.

--
    Eco Forum UK
  • elle-joan 06.04.19, 11:39
    Przed rezonansem mówiłam, ze mam most i nikt nie pytał jaki rodzaj, tylke ze to ok. więc moze nie przeszkadza. Mój mostek ten z piłowaniem zębów mam juz ponad 10 lat, to moze jeszcze troche pociągnie.. Mialam niedawno w ramach kontroli stomatoligicznej RTG więc mam nadzieje ze na razie ok.
  • nannyjo32 06.04.19, 12:13
    w wieku 9 lat mialam na zywca odnerwione 2 jedynki( czasy przychodniowe na nfz;). Z czasem one zciemnialy i kladziono mi szkliwo, ale wiadomo ciagle to szkliwo odpadalo. Zrobilam korony w 2008 roku w Polsce niestety zly kolor i juz moj dentysta angielski mi powiedzial ze sruby sa za krotkie w tych koronach. Od 3 lat sie meczymy ja z nim bo one sie odlepiaja, a on je ratuje i przylepia. Juz 3 lata temu mi wspomnial ze trzeba bedzie implanty bo korzenie chyba tez siadaja, ale on tego nie stwierdzi tylko juz ta klinika dentystyczna bo on takiego sprzetu nie ma. Dentysta nie naciagacz bo sam zawsze jak cos sie dzieje mi mowi przemysl moze pojedziesz do Polski, sam ma rodzicow Polakow, ale urodzony tutaj facet juz 65 lat.
    Teraz ja nie chce zadnych mostkow itp chce jakbym miala wlasne zeby, ale mojej kuzynce w Polsce implant sie nie przyjal wiec wtedy juz musialabym miec mostek. Boje sie zabiegu mam zjechana psychike od dziecka na temat zebow nawet mi sie sni ze mi wypadaja i ich nie mama koszmary.
  • nannyjo32 06.04.19, 12:14
    ps. Tak to ponoc jest z koronami jak sie zaczynaja odlepiac coraz czesciej to juz koniec.
  • nannyjo32 06.04.19, 12:20
    ps tez mam rezonas glowy raz na rok
  • elle-joan 06.04.19, 12:32
    Ja nawet nie wiedzialam ze mozna kłaść szkliwo. Mam problem bo mam slabe szkliwo i robią sie takie wgłebienia, to dentysta trochę szlifuje i kładzie normalne wypelnienie, tylko troche lepsze (i drozsze). A jak mialam pociemnialy ząb, tez jedynkę, to zaproponowali od razu koronę. Ja jakos tak mam zaufanie do lekarzy i się zgodziłam, nie szukając innych rozwiązań, ale jak na razie most z Polski i korony tutejsze są ok.
    Kurcze, współczuje traumy z zębami, mam nadzieje, ze jakies dobre rozwiązanie się znajdzie.
  • nannyjo32 06.04.19, 13:26
    wiesz to szklowo to bylo 20 lat temu teraz duzo napewno sie pozmienialo
  • nannyjo32 06.04.19, 13:28
    mi koron nie chcieli robic zwlekali jak najdluzej bo mowili ze szkoda zeba bo mloda bylam. O implantach juz przez 20 lat czytalam itp wiedzialam ze nadejdzie taki dzien ale myslalam ze do 50 tki dociagne.
  • princesswhitewolf 07.04.19, 00:05
    z implantami jesli juz konieczne to robi sie w strategicznym miejscach a potem wklikuje sie wyjmowany do czyszczenia most. Moj znajomy tak mial robiony. Natomiast gdzie mozliwe robi sie most
  • princesswhitewolf 07.04.19, 00:03
    porzadnie zrobiona korona sie nie odlepia.
  • nannyjo32 07.04.19, 18:50
    najwidoczniej nie sa dobrze zrobione, pojde na konsultacje zobacze co powiedza moze bedzie inne rozwiazanie
  • princesswhitewolf 08.04.19, 09:24
    pociesz sie ze to czeste zjawisko niestety. Zakladanie korony to precyzyjna robota dla cierpliwych

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.