Dodaj do ulubionych

Zmiana dostawcy internetu

16.05.19, 18:10
Duzo jest zamieszania? Trzeba zadzwonić do obecnego, potem do wybranego? Ile to będzie trwało? Wiem ze pewnie zalezy od firmy, czasem są potrzebne nowe instalacje, czasem korzystają z istniejacych. ale jak ktoś ma doświadczenia to chętnie skorzystam, moze w jakimś stopniu uzaleznie wybor nowego dostawcy jezeli szybko i bezproblemowo załozy. Teraz mam virgin.
Edytor zaawansowany
  • leyla76 16.05.19, 19:59
    Zmieniałam z BT na TalkTalk. Wszystko załatwił TalkTalk, nigdzie nie dzwoniłam, nie zmieniałam nie załatwiałam. Podpisałam umowe z TalkTalk , potem dostawałam maile z BT informujące o zakończeniu z nimi umowy i kiedy ich internet przestanie działać. Dostałam pocztą nowy router , podłączyłem zamiast tego z BT o tyle.
  • ann.38 16.05.19, 20:02
    Dzieki. Jak długo byla przerwa w dostawie internetu?
  • leyla76 16.05.19, 20:05
    Szczerze nie pamietam.
  • ann.38 16.05.19, 20:10
    Aha, ok, To pewnie nie za długo skoro nie pamiętasz;-) Ten nowy dostawca na którego myślę ze sie zdecyduje nie korzysta podobno z instalacji virgin więc moze byc dłuzej.
  • zurekgirl 17.05.19, 14:26
    Zmienialam ze Sky na Plusnet, wszystko zalatwil Plusnet, ale mialam przerwe trzydniowa, troche na wlasne zyczenie, bo nie odebralam z poczty nowego routera na czas, stary internet sie skonczyl, nowy pewnie juz dzialal, ale nie na starym routerze. Pamietam, ze kiedys zmienialismy z Bulldoga na Sky i wtedy przerwa byla doslownie kilkugodzinna. Potem ze dwa dni internet "mrygal", ale przez wiekszosc czasu dzialal.
  • boo-boo 17.05.19, 15:40
    Wejdź sobie na jakąś stronkę "porównawczą"- czasami można dobry pakiet w fajnej cenie znaleźć. Ja z takiej skorzystałam i muszę stwierdzić, że dużo lepsza oferta niż na stronie usługodawcy. Ja do mojego usługodawcy dzwoniłam i wymawiałam umowę- Virgin właśnie bo są, że tak napiszę pojebani. Mimo, że im wymówiłam z dwumiesięcznym wyprzedzeniem to mi przysłali fakturę - próbowali mi narzucić opłatę karną za zerwanie umowy bez powiadomienia w odpowiednim terminie. Dopiero jak pani na infolinii powiedziałam, że im mogę zapis rozmowy audio przesłać- tej w której umowę wymawiam z konkretną datą- to zdanie zmienili i powiedzieli żebym w takim razie tą fakturę zignorowała. Ja bym jednak obecnemu wymówiła- tak dla pewności.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • ann.38 17.05.19, 16:00
    Ano właśnie, ja tez mam virgin, od 10ciu lat, juz nawet nie pamiętam co mąz podpisywał odnośnie wypowiedzenia. Tak, stronę porównawczą znalazłam, wiele ofert bardziej korzystnych niz to co mam. Tylko od tej strony ogranizacyjnej chciałabym to jakos sprawnie przeprowadzić.
  • boo-boo 17.05.19, 22:57
    Dowiedz się jaki okres wypowiedzenia masz, kiedy mogą ci założyć nowy internet- możliwe, że to też będzie Virgin, a potem wypowiadaj umowę tak, żebyś nie miała za dużej przerwy.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • ann.38 18.05.19, 12:31
    boo-boo napisała:

> możliwe, że to też będzie Virgin, a potem wypowiadaj umowę tak, żebyś nie miał
    > a za dużej przerwy.
    >
    Nie bardzo rozumiem. Mam teraz virgin, bardzo drogo, jezeli mają taniej to raczej dla nowych klientów. No i po co byloby wypowiadac gdyby to znowu bylo virgin.
    Pytam co masz na myśli, bo moze jest jakas opcja, której nie znam.
  • boo-boo 18.05.19, 15:35
    Na kogo masz umowę teraz - na siebie czy na męża ? Jeśli na stronie z porównaniem cen będzie zapis, że oferta dla nowych klientów to bierzesz ofertę na tą osobę, która nie figuruje na obecnej umowie. Raz tak robiliśmy- umowa była na mnie- w bezpośrednich negocjacjach ceny z dostawcą nie mogli zejść do ceny tak niskiej jak na stronie z porównaniem cen. Więc umowę wymówiłam, a mój mąż na siebie z nimi zawarł poprzez chyba gocompare czy jakąś inną. Dlatego napisałam, że może się tak zdarzyć, że nadal będziesz miała w domu Virgin. W tym przypadku nawet nie powinnaś mieć długiej przerwy w dostawie usług bo jako, że okablowanie już masz to przysyłają ci modem/hub czy jak go tam zwał, tylko go podłączyć i postępować jak w instrukcji dołączonej.

--
  • ann.38 18.05.19, 15:42
    Dzieki. Na męza. Tez o tym myslalam. Tyle ze kiedys probowalismy przepisac na mnie z innego powodu (zeby bylo po prostu na moje imie, ta sama oferta). Wypytywali dlaczego, więc mysle ze chcą unikać takich sytuacji, ze inny mieszkaniec tego domu, to nowy klient. W koncu przyjęli moje dane do zmiany, ale tak namieszali ze odcieli nam internet na kilka dni a umowy nie zmienili. No ale to byla pomyłka, błąd konkretnej osoby. Moze znowu spróbuje.
  • boo-boo 18.05.19, 16:41
    Przepisanie danych w umowie to nie to samo co zerwanie umowy. Po zerwaniu umowy jest koniec umowy. Może sobie zawrzeć ktoś inny nawet pod tym samym adresem. Bez problemu powinno się dać.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.