02.08.19, 23:10
Czytam Was kochani od jakiegos czasu, nie udzielajac sie, ale lubie Was czytac☺. Chcialam sie przywitac i dzis jest ten dzien kiedy postanowilam napisac. Jestem na wakacjach w pl i jestem zszokowana jak w polsce strasza twardym brexitem, w uk tyle nie slyszalam ile slysze tutaj! Wiem ze ten temat jest nudny i bezsensu bo nikt nic nie wie, ale ciekawi mnie wasza opinia? Chodzi mi o ekonomie w uk, ceny itd: jak myslicie bedzie kiepsko?
Pozdrawiam wszystkich
Edytor zaawansowany
  • kalpa 03.08.19, 00:16
    Żeby oszczędzić sobie nerwów... nie słucham tych dysput, bo niczego to poza nerwem nie wniesie w moje życie.
    Mam nadzieję, że będzie dobrze i że damy radę ;)

--
    Taniec i wiatr to moje żywioły!
  • cherrie 03.08.19, 10:35
    Moja znajoma (prawnik i wysoka urzedniczka w public services), wlasnie zorganizowqla sobie “Brexit Box” z zapasami!
    Nie moglam w to uwierzyc, bo kobieta zarabia rocznie 100k+, jej maz podobnie, dzieci nie maja i w pokoju stoi plastikowy box z zapasem tabletek do zmywarki, platkow owsianych, pomidorow w puszkach.....No zmiluj sie! Czegos glupszego jeszcze nie widzialam! Z drugiej strony moze jednak warto jakies zapasy robic?

--
    Simplicity is the ultimate sophistication. Leonardo da Vinci
  • catintheshed2007 03.08.19, 10:54
    😱😱😱😱nie wiem czy smiac sie czy powaznie to brac??
    Ja ciagle mam nadzieje ze do no deal nie dojdzie
  • niyaa 03.08.19, 11:14
    hahah u nas lokalny portal opisywal przypadek ze pan w lokalnym sadzie tlumaczyl sie ze jechal pijany przez brexit;) poprostu napil sie ogladajac kolejna porcje brexitowych bzdur i napil sie zapiminajac ze musi gdzie jechac (do pracy czy gdzies juz nie pamietam) . nie ogladam juz. zmeczyl mnie temat. co ma byc to bedzie. za to na netflixie jest dokument "hakowanie swiata " czy jakos tak , o tym jak skloniono ludzi do glosowania na trumpa i do glosowania za brexitem uzywajac facebooka i danych ktore nie swiadomie ludzie udostepniaja
  • plain-vanilla 03.08.19, 12:23
    Ja, jak kalpa. Nie śledzę już od 18 miesięcy tak intensywnie, jak wcześniej przez wiele lat interesowalam się polityką. Czytam wyrywkowo newsy polityczne, bo jakąś wiedzę trzeba mieć. Jestem zdegustowana tym wszystkim, co się dzieje. Szczerze, to nie wiem, co będzie 31 października. Skoro May się nie udało, to nie mam pojęcia, co zdziała BoJo, poza samym faktem twardego wyjścia, co zapowiadał i dlatego wygrał stołek PM. To, że do Brexitu nie doszło wcześniej było mi bardzo na rękę w kwestii ubezpieczenia zdrowotnego (EHIC) i dostępności internetu w Polsce w te wakacje. Mieszkam w Szkocji. Mam poczucie, że unia się kruszy. Jakoś nie widzę, żeby Anglii i Szkocji było po drodze, co nie znaczy, że ma coś się dramatycznie zmienić w najbliższych kilku latach. W opcji no deal i jeśli konsekwencje będą dramatyczne typu brak jedzenia, brak leków, to nie trzeba będzie długo czekać na reakcję rządu szkockiego.
  • catintheshed2007 03.08.19, 13:12
    Nie bardzo rozumiem jak moze dojsc do no deal- nawet jesli BJ tego chce, ale kilka razy zaglosowali przeciw no deal, teraz nagle beda za?
  • glasscraft 03.08.19, 13:44
    Np tak, ze nie bedzie innego rozwiazania od tego wypracowanego przez poprzednia premier i nikt nie poprosi Uni o kolejne przedluzenie terminu/albo Unia sie nie zgodzi - Macron nie raz sie odgrazal, ze wiecej czasu Unia nie da UK (a chyba na przeluzenie musza zgodzic sie wszystkie kraje czlonkowskie). Mam nadzieje, ze wyjdziemy 31 pazdziernika i ten caly nakrecany przez dziennikarzy, ktorzy uwielbiaja dzwiek wlasnego glosu, cyrk sie skonczy i wrocimy do zycia zamiast bicia piany.

--
    Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
  • catintheshed2007 03.08.19, 14:05
    Wszyscy maja dosc tego cyrku to nie ulega watpliwosci. Niewiedza i impas sa gorsze od decyzji. Ja tez juz chce zebysmy wyszli, ale przyznaje ze no deal mnie triche przeraza. Ceny nieruchomosci, strach przed recesja. To mnie przeraza
  • glasscraft 03.08.19, 14:43
    No o to wlasnie mi chodzi - scenariusze sa od bardzo rozowych do konca swiata. To samo bylo przed referendum - slonce mialo przestac swiecic, rzeki mialy plynac krwia i zombies biegac po ulicach. I jak dla mnie to jest dowod na to, ze nikt tak do konca nie wie (chyba, ze jest sie dziennikarzem BBC - oni wiedza wszystko i na kazdy temat :-D a ze naprawde to jest z nimi tak, jak w starym kawale o tym jak w Warszawie rozdawali samochody, po czym sie okazalo, ze nie samochody tylko rowery i nie rozdawali, tylko kradli, to juz insza inszosc :-)) co bedzie i jak bedzie.

Co do cen nieruchomosci, to nie do konca rozumiem, dlaczego mialoby sie z nimi cokolwiek stac - ludzie potrzebuja mieszkac gdzies, czy jestesmy w Unii, czy nie. OK wiem, ze w sytuacji recesji, kiedy ludzie zaczynaja tracic prace i nie sa w stanie znalezc nastepnej/splacac hipoteki utrata dachu nad glowa jest bardzo realistyczna, ale cena takiego domu sie raczej nie zmienia z dnia na dzien i tylko dlatego, ze wlasciciela nie stac na splaty.

A jezeli ceny truskawek w styczniu pojda w gore - jestem jakos bardzo pewna, ze ludzkosc przetrwa bez wiekszego problemu :-D i moze akurat powrot do jedzenia tego, co Matka Natura daje nam w danym czasie roku akurat nam na dobre wyjdzie.

Mnie osobiscie bardziej przeraza wizja lata trwajacego przez pol roku z upalami powyzej 30paru stopni czy z burzami zrzucajacymi miesieczny opad w ciagu kilku godzin.

--
    Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
  • catintheshed2007 03.08.19, 16:34
    Ceny nieruchomosci- niby w ostatnim roku w Londynie ceny spadly o 4 %.. boje sie ze bede miec wiecej kredytu niz warte moje mieszkanie
  • niyaa 03.08.19, 17:54
    ja mam nadzieje ze cyrk sie skonczy ale brexit anuluja. a przynajmniej zrobia drugie referendum zeby ci co nie bardzo zdawali sobie sprawe za czym glosuja lub dali sie poniesc beda mieli szanse
  • steph13 03.08.19, 18:28
    A potem trzecie referendum dla tych , ktorym dwa poprzednie pogmatwaly w glowie. A przyszlosci stosowac ten sam system do wynikow wyboroch parlamentarnych, bo zawsze bedą nieoswieceni i niezadowoleni bo nikt im nie powiedział jak głosować. Z takim doświadczeniem możemy śmiało i bez żenady kontynuować narzucanie tzw demokracji krajom trzeciego świata.
  • niyaa 03.08.19, 19:22
    zgaduje Steph ze jestes za wyjsciem... zapewne dlatego ze mieszkasz w Anglii... w Irl Pln wyjscie z unii zapewni powtorke z historii... tu i tak sytuacja jest napieta i chyba nie dozyjemy czasow gdzie nie bedzie konfliktu na linii katolicy-protestanci a postawienie granicy sprawi tylko ze wojsko brytyjskie wroci na ulice. takze demokratycznie jesli drugie referendum zostanie przeglosowane to jestem za. mysle tez ze ci glosno krzyczacy zeby wychodzic bez referendum to tak jakby "na zlosc babci odmroze sobie uszy". a jak bedzie -zobaczymy.
  • glasscraft 03.08.19, 19:26
    Steph13 - doskonale napisane!!!

Ciekawe dla mnie jest to, ze politycy ktorzy teraz gardluja za tym, ze musi byc kolejne referendum, bo przeciez ludzie nie wiedzieli na co glosowali - jak np Anna Subry (swoja droga chcialabym wiedziec, kiedy to odbylam rozmowe z pania Subry i kiedy jej to powiedzialam, bo naprawde nie pamietam i na dodatek wiem dokladnie na co glosowalam), kompletnie olewajac demoktracje i ludzi, ktorzy zaglosowali, sami oddali glos za wypowiedzeniem art 50, bo zgodzili sie z tym, ze nalezy uhonorowac wynik referendum. I rowniez ciekawe jest to, jakby im sie podobalo, gdyby dokladnie tak samo zostali potraktowani przez swoich wyborcow - jednego dnia sa w parlamencie, nastepnego dnia im sie mowi: dziekujemy ale zmienilismy zdanie i chcemy powtorki z rozrywki, bo dzisiaj mamy ochote glosowac na Pana X, Pania Y ale nie na ciebie. Wiem, infantylne moze ale mam dosyc traktowania jak idiota, ktorego sie ceni, jak idzie stawia znaczek na papierku do glosowania, a potem mozna traktowac jak kogos, kto nie wie co robi.
    Rant over :-D

--
  • saskia44 03.08.19, 19:42
    Tyle ze wielu nie wiedzialo co robi. Cameron chcial za wszelka cene wygrac wybory jak to zwykle rzucil najtansza kielbase wyborcza a glupole sie nazarli, a teraz niestrawnosc. No coz.
  • niyaa 03.08.19, 19:48
    "The Great Hack" na netflixie naprawde polecam!
  • niyaa 03.08.19, 19:53
    swoja droga drugiego referendum nie mozna porownywac w kategoriach to dzis zaglosujemy za panem x a jutro chcemy na y . To nie o to chodzi Glass. Drugie referendum to dopuszczenie swiadomomych do glosowania i obawiam sie ze nie bylo by brexitu w drugim glosowaniu. w pierwsze bylo przeklamane. nie chodzi zeby co dwa dni wybierac rzad bo jutro mi sie nie podoba a o prawdziwe glosowanie oparte na faktach ,nie na kielbasie,nie na zastraszaniu imigrantami itd itd
  • saskia44 03.08.19, 19:57
    Jest wiele osob ktorzy przyznaja ze glosowali za wyjsciem a teraz glosowaliby za pozostaniem.
  • glasscraft 03.08.19, 20:00
    Super, tylko jak chcialabys te "swiadomosc" sprawdzac i dopuszczac? IQ test? Czy zadeklarowanie tego, co chcesz uslyszec? :-D

Pierwsze bylo przeklamane po obydwu stronach. Pradziwych faktow nie miala zadna ze stron (i nadal nie ma) i obydwie tak samo jechaly na kielbasie i zastraszaniu koncem swiata.

--
  • saskia44 03.08.19, 20:01
    glasscraft napisała:

> Super, tylko jak chcialabys te "swiadomosc" sprawdzac i dopuszczac? IQ test? Cz
    > y zadeklarowanie tego, co chcesz uslyszec? :-D
    >
    > Pierwsze bylo przeklamane po obydwu stronach

Czyzby?
  • glasscraft 03.08.19, 20:02
    A owszem.

--
  • saskia44 03.08.19, 20:05
    glasscraft napisała:

> A owszem.
    >
    A bzdura.
  • glasscraft 03.08.19, 20:09
    Ok wygrywasz w przepychankach rodem z piaskownicy, nie pierwszy i nie ostatni raz.

--
  • saskia44 03.08.19, 20:23
    glasscraft napisała:

> Ok wygrywasz w przepychankach rodem z piaskownicy, nie pierwszy i nie ostatni r
    > az.
    >

A ty moze napisz cos sensownego zamiast jak zwykle sie dopier...c do mnie. Sama z piaskownicy jak widac nie wyszlas.
  • glasscraft 03.08.19, 20:37
    Nie wiem, kiedy "zwykle" sie dopier...lam do Ciebie, bo nie pamietam kiedy ostatni (i pierwszy raz) z Toba wymienilam jakakolwiek opinie. Wiec moze troche spasuj po pierwsze z jezykiem z rynsztoka, po drugie z oskarzeniami z palca wyssanymi i sprawdz z kim sie ostatnio w internecie poprztykalas, bo na 100% nie ze mna. Nie musisz sie zgadzac z moim ani kogokolwiek innego zdaniem, ale nie musisz osoby z ktora dyskutujesz mieszac z blotem.

--
  • saskia44 03.08.19, 21:27
    glasscraft napisała:

> Nie wiem, kiedy "zwykle" sie dopier...lam do Ciebie, bo nie pamietam kiedy osta
    > tni (i pierwszy raz) z Toba wymienilam jakakolwiek opinie.

Robisz to za kazdym razem. Na szczescie nie mam tej watpliwej przyjemnosci wymiany a toba opinii czesto.
    >
  • glasscraft 03.08.19, 21:37
    Najma, lecz sie na omamy. Po raz pierwszy na twoj post odpowiedzialam w tym watku. Nie wiem z kim mnie mylisz wiec "za kazdym razem" moze sobie odpusc.

--
  • niyaa 03.08.19, 20:06
    nie chcialabym sprawdzac ani dopuszczac jak to ujelas. pierwsze referendum nie bylo przeprowadzone rzetelnie. ludzie glosowani za wyjsciem bo mysleli ze imigrantow nie bedzie i ze uk jest swietnoscia sama w sobie , zycie jednak zweryfikowalo ze i borys klamal, ze imigranci beda ze wyjscie to niepewnosc i strzal sobie w kolano. poza tym kto nie mieszka w NI, nie ma namacalnie na codzien , ni3 zdaje sobie sprawy jakie bedzie pieklo jak postawia granice. straty poniosa wszyscy.
  • glasscraft 03.08.19, 20:16
    Oraz ludzie glosowali z innych niz imigracja powodow.
    I niestety, nikt kto mieszka gdzie indziej nie zrozumie problemow innego regionu - moje hrabstwo od marca ma glowna autostrade zamieniona w wolna dwuliniowke - na wszelki wypadek jezeli bedzie trzeba zaparkowac ciezarowki. Dla Ciebie pewnie problem z d... wziety (i zupelnie nie porownywalny z problemami w NI, ale dla wielu mieszkancow ktorzy musza codziennie sie po tej drodze poruszac - realny problem).

--
  • saskia44 03.08.19, 20:24
    glasscraft napisała:

> Oraz ludzie glosowali z innych niz imigracja powodow.

😂😂😂
  • plain-vanilla 03.08.19, 20:36
    Moim zdaniem atmosfera i nastroje przeciwko imigrantom z UE zaczęły się w 2011. Dało się to odczuć w relacjach TV, prasie. To wszystko w efekcie kryzysu gospodarczego roku 2008, ogromny sukces Faraga z jego partia, która zaczęła realnie zagrażać konserwatystom. Wzrost pogladow prawicowych, prasa brukowa i artykuły w necie pięknie to napędzały. Obietnica referendum to była próba odebrania elektoratu Faragowi i to się torysom udało. Referendum trzeba było zrobić. Wystarczylo poczytać anonimowe wpisy ludzi w necie, a czytałam mnóstwo, żeby wiedzieć jaki jest nastrój w społeczeństwie i jak się będzie kształtował wynik referendum. Ludzie wiedzieli na co głosują, niekoniecznie jakie będą konsekwencje. Cała kampania Camerona przed referendum to była jedna wielka porażka, po prostu żenada. Zero charyzmy. Duet Gove i Johnson zagrali pieknie swoje role i mogli sobie pogratulować po fakcie. Dla mnie jest oczywiste, ze referendum rozerwało społeczeństwo brytyjskie. Pokazało tak naprawdę, co myślą masy zwykłych ludzi. Moja sąsiadka, która określa się wręcz moja przyjaciółka w moim domu powiedziała mi, ze imigranci zabierają prace miejscowym. Nie wierze, ze ci ludzie koniecznie myśleli o polityce UE, dla nich liczyło się tylko, ze nie będzie już immigrantow z UE i ze nie będzie im unia mówiła, co maja robić. Dla mnie to oczywiste, ze nie powinno być żadnego drugiego referendum. Byłoby to skrajne podważanie demokracji. Konsekwencje hard brexit mogą być dramatyczne, ale myśle, ze naród to weźmie na klatę i ewentualne rozerwanie unii wewnętrznej tez. Jednego, czego sobie nie wyobrażam to rozlewu krwi. Sprawa NI bardzo mnie niepokoi. I szczerze nie mam pojęcia jak to ma być rozwiązane, żeby nie doprowadzić do zamieszek.
  • glasscraft 03.08.19, 20:46
    plain-vanilla napisała:

> I szczerze nie mam pojęcia jak to ma być rozwiązane, żeby nie doprowadzić do zamieszek.

I to chyba jest wlasnie najgorsze (bez wzgledu na to, po ktorej stronie sie stoi) - nikt nie wie nawet jezeli krzyczy, ze wie i, moim zdaniem, dopoki sie te noge w wodzie sie zamoczy, nikt nie bedzie wiedziaj czy to wrzatek, czy lod.

--
  • glasscraft 03.08.19, 19:54
    Najma, to "wielu" to z jedynych slusznych przekazow BBC, czy masz dostep do jakiegos rzetelnego badania, ktore by to % potwierdzilo? Jak glosujesz w wyborach parlamentarnych i dostajesz inny rzad, niz ten na ktory glosowalas, to tez to Ci glupole zapewnili, ktorzy en masse glosowali nie wiedzac co robia?

--
  • saskia44 03.08.19, 20:01
    Popelniasz zasadniczy blad traktujac wybory parlamentarne do referendum. Owszem glupole zapewnili odpowiedni wynik tym ktorym na tym zalezalo. Wielu z tych glupoli dzis glosowaloby inaczej bo okazuje sie ze kielbacha sie nie nazarli a niestrawnosc maja.
  • glasscraft 03.08.19, 20:07
    Moglabys jakos uzasadnic ten moj blad? Wybieram dzisiaj X, zmieniam zdanie jutro, wiec chce znowu miec szanse zaglosowac bo chce wybrac Y. Ten sam proces. Dzisiaj jako MP glosuje za aktywacja art 50, bo jako glupol szanuje wybor wiekszosci elektoratu, jutro pyszcze zeby bylo kolejne referendum, bo elektorat pelny glupoli (ktorego wybor tak szanowalam wczoraj) nie wiedzial co robil.
    Po raz kolejny, to "wielu" skad masz? Daj namiary, chetnie poczytam.

--
  • steph13 03.08.19, 20:44
    Tu chodzi o principle. Dajesz ludziom głos i respektujesz rezultat, czy podoba sie czy nie. Niezależnie czy jest to referendum, wybory parlamentarne czy selekcja most sexy son of a bus driver in the UK. Jesli wynik można podważyć według czjegos widzimisie to przestajmu bredzić o demokracji.
  • niyaa 03.08.19, 20:58
    ok to co w takim razie z The Good Friday Agreement?? mozna go podwazyc , zmienic zasady bo teraz to Anglicy chca tak ?? to jest demokracja ?? i postawic granice w kraju w ktorym wze i tak i choc trudno to pojac komus kto w NI nie mieszka... skutki beda oplakane.
  • saskia44 03.08.19, 21:24
    steph13 napisała:

> Tu chodzi o principle. Dajesz ludziom głos i respektujesz rezultat, czy podoba
    > sie czy nie.

Ah, daj glos tylko daj jeszcze rzetelne informacje a tych zabraklo, a moze o to wlasnie chodzilo.
  • niyaa 03.08.19, 22:08
    w w/w dokumencie netflixa pokazano jak ludzie zostali zmanipulowani w glosowaniu na trumpa oraz wlasnie brexitu i to jest fakt
  • glasscraft 03.08.19, 22:24
    Ludzie od dawna sa zmanipulowani. U mnie byly lokalne gminne (czy jakby sie je zwalo) wybory w maju. Radna, ktora zyly sobie prula dla mieszkancow zostala wykopana przez nowa pania, ktorej nikt nie znal. Powod -radna Tories zaslyzyla na kopa wd.. bo Tories MP w parlamencie mieli w d... to na co hrabstwo zaglosowalo. Moim zdaniem nie manipulacja ale "mam wk.rw na dobre wiec.................

--
  • niyaa 03.08.19, 22:40
    Glasscraft , manipulacja o jakiej mowa w tym dokumencie dotychczas byla sie spotykana. ludzie nie zdaja sobie sprawy w jaki sposob sa wykorzystywane ich dane /fejsbuki itd. Obejrzyj
  • niyaa 03.08.19, 22:47
    Cambridge Analytica nieistniejaca juz pracowala i dla Trumpa i dla brexitu i to jest fakt , kulisy - szokujace. gdyby nie ich przestepstwo zapewne ani Trumpby nie wygral ani tez opcja leave.
  • glasscraft 03.08.19, 23:07
    No u mnie zdadza sobie sprawe, jak pierwszy problem sie pojawi i nowo wybrana pani radna nie bedzie miala zieonego.

--
  • niyaa 03.08.19, 23:11
    dlatego wyjscie z unii powinno zostac anulowane a przynajmniej po ujawnieniu przekretu z jakim swiat dotychczas nie mial doczynienia, zwiekszeniu swiadomosci spoleczenstwa co oznacza wyjscie , referendum powinno zostac powtorzone.
  • saskia44 03.08.19, 22:44
    niyaa napisał(a):

> w w/w dokumencie netflixa pokazano jak ludzie zostali zmanipulowani w glosowani
    > u na trumpa oraz wlasnie brexitu i to jest fakt

Oczywiscie ze to jest fakt, manipulacja i dezinformacja dlatego smieszy mnie ten lament o sponiewieraniu demokracji kolejmym referendum zwlaszcza biorac pod uwage ten cyrk ktory sie dzieje.
  • pro-creatio 12.08.19, 16:42
    Są różne rodzaje referendum. To referendum w sprawie Brexitu było z założenia tylko opiniotwórcze a po fakcie parlament przyklepał je jako wiążące. Demokracja leży i zdycha.
  • steph13 04.08.19, 10:43
    Niesłychany poziom arogancji. A wiec wszyscy, którzy glosowali na OUT nazarli sie lapczywie tej podłej kiełbasy, odjęło im masowo rozum i zapragnęli w oszołomieniu wyjścia z kołchozu. W tym samym czasie Saskia z Grojca konsumowała wszelkie delicje prosto z Brukseli podawane na platerach BBC i the Guardian,i wzdymala ja duma obywatelki Europy. No i wpadała w panikę: koniec z urlopami na Costach, Brie made in England only, włoskie wino tylko przy ołtarzu, no i leki dostępne tylko z głuchej Afryki. Saskia połknęła project fear. Doctor doctor.
  • sylwus34 03.08.19, 22:19
    Ja troszkę z innej beczki. Pół roku temu wróciliśmy na stałedo Polski( szczęśliwie😊) , i może spotkałam się z dwiema sytuacjami, gdzie były rozmowy o brexicie. W moim otoczeniu, mam wrażenie że kompletnie ich ten temat nie "grzeje" 😊,
  • aniaheasley 04.08.19, 12:00
    Catintheshed, gratuluje efektownego debiutu na forum :)
    Jatki jak dawno juz nie.

Saskia, bardzo lekko przychodzi Ci obrazanie 17 milionow wyborcow jako zmanipulowanych idiotow, ktorzy nie mieli pojecia na co glosowali i dlaczego. Typowe dla Remainers poczucie wyzszosci, ktore po 3 latach kwituje juz tylko ziewnieciem.

Sprobuj moze jednak uszanowac przeciwnikow politycznych i swiatopogladowych zamiast ich obrazac za caloksztalt.
    Sprobuj tez uszanowac fakt, ze w kraju w ktorym albo ciagle mieszkasz albo mieszkalas respektuje sie zasady demokracji. Drugie refernedum byloby zaprzeczeniem tych zasad. Drugie referendum i co dalej? A jak bedzie remis? Bo wbrew temu co tutaj twierdzisz, wynik bylby bardzo zblizony do ostatniego.
    Do trzech razy sztuka? Rock paper scissors?
    Ludzie glosowali bo nie chcieli byc w UE ktora widza jako skostniala niedemokratyczna zbiurokratyzowana instytucje obca kulturze brytyjskiej.
    Niekontrolowane wpuszczenie imigrantow z UE po 2004 dopelnilo przypieczetowalo sprawe.

Polecam dzisiejszy wywazony artykul w DM ktory spokojnie, w kilkunastu punktach opisuje jakie beda skutki no deal brexit. Konca swiata nie bedzie.

--
    Ania's Poland
  • aniaheasley 04.08.19, 12:20
    www.dailymail.co.uk/news/article-7318477/So-does-No-Deal-Brexit-really-mean.html
    --
    Ania's Poland
  • niyaa 04.08.19, 17:53
    "unia europejska obca kulturze brytyjskiej" hmm czyz kultura brytyjska to kolonializm i multikultury... ani Ania ani Steph ,obie fanki out z Anglii- nie pomyslalyscie co oznacza postawienie granicy w Irlandii. Rozumiem ze historie znacie ale namacalnie juz nie... W NI poleje sie krew. Szkocja ma o tyle luksusowo ze moze sie odlaczyc, co pewnie zrobi. Ale postawienie granicy jest olaniem The Good Friday Agremeent.Uszanowac glos przeciwnikow , hmm ktorzy sami przyznali ze nie do konca zdawali sobie sprawe i zaglosowaliby inaczej? co z afera z wykorzystaniem personal data w celu zmanipulowania nieswiadomych ludzi ze ich fejs to narzedzie o ktorym mysleli ze sluzy do czego innego? I wreszcie ilu glosujacych za pozostaniem zaglosowaloby za wyjsciem jednak? jakos cisza w ta strone. Uk brexitem osmieszylo sie poprostu na arenie miedzynarodowej . Takze to nie arogancja, ale punkt patrzenia zalezy od punktu siedzenia.
  • niyaa 04.08.19, 17:56
    cambridge analytica,brittany kaiser slyszalyscie? ogladalyscie? to bylo demokratyczne? czy poprostu po waszej mysli?
  • steph13 04.08.19, 20:22
    Divide and Rule. How the EU used Ireland to take control of Brexit. Backstop, hard border etc, kto to powymyślal, UK?
  • niyaa 04.08.19, 20:37
    Trudno sie dziwic ze unia chce zabezpieczyc swoje granice. gdyby nie brexit nie byloby cyrku. kto podpisal The Good Friday Agremeent, Steph? kto skolonizowal czesc Irlandii, unia? nadal nie odnioslas sie do doniesien nt cambridge analytica/ brittany kaiser. czy to nie warte wogole uwagi? i jak mantre z klapkami na oczach "leave means leave"... czy po polsku " niech sie dzieje wola nieba z nia sie zawsze zgadzac trzeba"...
  • glasscraft 04.08.19, 20:43
    Niyaa, a Ty glosowalas w referendum (nie pytam jak tylko czy)?

--
  • niyaa 04.08.19, 21:35
    nie, nie glosowalam. nie mialam wtedy jeszcze obywatelstwa. gdyby zostalo powtorzone zaglosowalabym. znajac historie mojego regionu i widzac co sie dzieje zdecydowanie za pozostaniem , bo choc w NI daleko jest do normalnosci i konflikt jest i tak i nie sadze ze za mojego zycia czy nawet moich dzieci nie bedzie nie iskrzylo na linii katolicy-protestanci to wyjscie z unii bez umowy i postawienie granicy pociagnie za soba powtorke z historii. od czasu pierwszego referendum ujawniono i udokumentowano jakim przekretem bylo to glosowanie dlatego uwazam ze powinno zostac powtorzone.
  • glasscraft 04.08.19, 21:49
    Nie mam ani nie potrzebuje netflixa wiec, obawiam sie, nie bedzie mi dane. Co mnie troche dziwi, to o ile o przekretach z CA BBC owszem mowilo, to jakos apetytu na gloszenie tego swiatowego skandalu (a oni zwykle przylaczaja sie do chorow jak jest juz bezpiecznie) nie mieli/maja. A oni zwykle te bezpieczne skandale przekazuja.

--
  • niyaa 04.08.19, 21:55
    wygoogluj wiec .cambridge analytica,brittany kaiser. skoro nie masz netflixa ani nie chcesz... poczytaj . to nie sa zamkniete tematy ale z pewnoscia jest to "nowosc" jakiej swiat wczesniej nie widzial i nie ma na celu dobra spoleczenstwa zas zyski jednostek ktorym wisi co bedzie pozniej , jak historia ich zapamieta.
  • glasscraft 04.08.19, 22:09
    Que? Przeciez Ci napisalam ze BBC o tym donosilo (tylko bez otoczki nzjwiekszego w skali swiata skandalu o czym Ty piszes) wie googlowac nie musze bo o tym slyszalam.

--
  • steph13 04.08.19, 22:25
    A UK nie ma prawa dbać o swoje granice i nasze well being tak jak nam pasuje ? Przesiąkłaś propaganda EU, przekonali cię remainers no i martwisz sie. Domyślam sie, ze nie żyjesz w Irlandii od dziada pradziada wiec możesz sie prźeprowadzic w bardziej bezpieczne miejsce. Tak, wszyscy slysźelismy o ciemnych siłach, które programują umysły podatnych osobników na swój użytek. Ale skoro jesteśmy tego swadomi i to łatwo nie ulec.
  • niyaa 05.08.19, 00:23
    "UK nie ma prawa dbać o swoje granice i nasze well being tak jak nam pasuje ? " nam ? czyli obywatelom? bo jako obywatel mysle ze moje well being bedzie sie mialo lepiej jesli zostaniemy. "Przesiąkłaś propaganda EU, przekonali cię remainers no i martwisz sie. "
    aTy czym przesiaklas? " Domyślam sie, ze nie żyjesz w Irlandii od dziada pradziada wiec możesz sie prźeprowadzic w bardziej bezpieczne miejsce." Domyslam sie ze Ty w Anglii tez z dziada pradziada nie mieszkasz i zupelnie bezpodstawnie nadajesz sobie prawo narzucania innym gdzie maja mieszkac i jak maja sie czuc. bardzo masz waska perspektywe. "Tak, wszyscy slysźelismy o ciemnych siłach, które programują umysły podatnych osobników na swój użytek. Ale skoro jesteśmy tego swadomi i to łatwo nie ulec." otoz wyobrax sobie ze kazdy slyszal ale nikt nie wie, sama widzisz ze uleglas leave means leave. Steph,z calym szacunkiem ale sprowadzasz ta dyskusje do niskiego poziomu. zero argumentow zas opluwanie.
  • sylwus34 04.08.19, 19:37
    100/100
  • aniaheasley 05.08.19, 13:28
    Brexit wyplynal na fali ogolniejszego sprzeciwu wobec ujednolicania calego kontynentu i udawania ze wszyscy jestemy jednym wielkim narodem europejskim. Naprawde nie wszystkim po drodze z molochem jakim jest UE. Jezeli ktos naprawde wierzy ze haslo na autobusie wyborczym mialo decydujacy wplyw na wynik referendum to sorry, ale po prostu nie zna nie rozumie nie czuje tego kraju.
    Kreujesz sie na eksperta ds NI, wiec chyba masz swiadomosc ze powracajace regularnie jak bumerang the Irish question jest w zasadzie nierozwiazywalne, ale Brexitu ono nie powstrzyma, jakas proporcjonalnosc myslenia musi byc zachowana. Granicy z Irlandia nie bedzie, to pewnie tez wiesz, jezeli wiesz cokolwiek w temacie.

--
    Ania's Poland
  • niyaa 05.08.19, 14:10
    nie kreuje sie na eksperta ds. NI , bo zwyczajnie ekspertem nie jestem. ton waszych angielskich wypowiedzi jest poprostu zenujacy. zapewne "nie czuje" waszego kraju , tak jak wam zapewne jest ciezko zroumiec ze ktos moze miec inne zdanie i ze ten kraj to zlepek kultur i nie wszyscy kochaja krolowa. zdumiewajace ze nie ktore z was chca byc bardziej brytyjskie niz krolowa i bardziej konserwatywne niz Boris (no przynajmniej z nazwy). nie ma co ciagnac tej dyskusji bo wiadomo ze to temat jadka, a jak ktos ma inne zdanie to glupi, burak z Grojca ( doprawdy ciekawa jestem Steph na jakiej wsiosce sie urodzilas bo po 100 latach w uk czuc malomiasteczkowa mentalnosc). zreszta widac ze kilka osob juz w tej dyskusji sie nie udziela , zeby nie podpasc chyba ;)
  • steph13 05.08.19, 14:35
    Niyya kobieto, o co ci chodzi? Mine nie interesuje czy ty popierasz Sinn Fein, DUP czy moze nawet PiS. Twoja sprawa. Tak, ja od zawsze głosuje Tory, tak, uważam sie za brytyjkę i losy tego kraju są mi blisze niż NI. Żenuje cię ton angielskich wypowiedzi? Wszyscy w domu????
  • glasscraft 05.08.19, 15:47
    niyaa napisał(a):

> … zreszta widac ze kilka osob juz w tej dyskusji sie nie udziela , zeby nie podpasc chyba ;)

No pewnie, smutni panowie w czarnych garniturach czekaja za progiem. #KochamTeorieSpiskowe xxx

--
  • steph13 05.08.19, 15:53
    Hahaha to dopiero zrobili kobiecie brainwashing. Starch wyjsc z domu z obawy o napatoczenie sie na evil brexiteer! Yey
  • niyaa 05.08.19, 16:00
    kolko wzajemnej adoracji , nie bede zaklocac wam spijania sobie z dziubkow. z domu wychodze bez strachu bo debile mieszkaja w innej czesci miasta , maja wymalowane krawezniki i krzycza glosno palac stosy- leave means leave.
  • glasscraft 05.08.19, 16:23
    Slyszalas o poczuciu humoru? Komu niby kto ma podpasc piszac na forum umieszczonym w Pl, pisanym w jezyku polskim? To, ze nazywasz ludzi, z ktorymi opinia sie nie zgadzasz debilami swiadczy tylko i wylacznie o Tobie - i swiadczy zle. Nie musisz sie zgadzac z czyjas opinia, ale to naprawde nie znaczy ze Twoje IQ jest wyzsze od osoby, z ktora sie nie zgadzasz i ze Twoja racja jest jedyna sluszna.

Nikt nie kwestionuje, ze NI to wrzacy kociolek nienawisci z powodami, o ktorych wiekszosc nienawidzacych nie ma zielonego pojecia, bo tak na dobra sprawe nikt juz nie pamieta o co poszlo (uproszczajac bardzo). Ja osobiscie dobrze pamietam Londyn 1996, niestety z bardzo zlych powodow. Ale to nie znaczy, ze cala reszta kraju (wlaczajas te znienawidzona - jak to wynika z Twoich wypowiedzi - przez Ciebie Anglie, ktorej z kolei Ty nie rozumiesz i widzisz tylko przez pryzmat krolowej) ma obowiazek miec to samo samo zdanie co wyborcy w NI, bo tak, bo co z GFA. Ludzie maja prawo glosowac tak jak im sie zamarzy, kwestionowanie demokratycznego wyboru spoleczenstwa uzasadniane tym, ze to byla masa debili, ktorzy nie mieli pojecia ma bardzo ale to bardzo krotkie nogi. Tak samo podpieranie sie programme z netflixa. Tak samo jak niby ci debile lykneli to co im pasowalo, tak samo Ty lyknelas co Tobie.

--
  • niyaa 05.08.19, 16:41
    piszac o podpadaniu mialam na mysli kolko wzajemnej adoracji, gdzie racja jest tylko jedna i sluszna. a sprobuj sie nie zgodzic...zadne argumenty nie trafiaja i jak matre o demokratycznym wyborze gdzie wyborcy sami przyznaja ze sie z lekka pomylili...
  • glasscraft 05.08.19, 16:59
    Ok, zgodzmy sie, ze sie nie zgodzimy. Ty widzisz tych glosujacych na wyjscie z EU jako kolko wzlajemnej adoracji/debili, gdzie racja jest jedyna i sluszna, ja - jako ta z glosujacych na wyjscie z EU - widze debili/kolko wzajemnej adorcji gdzie racja jest jedyna i slyszna jako argument za tym, ze Ty masz racje bo debile nie wiedzieli czego chcieli wiec nawet nie zadajesz sobie trudu, zeby sie zainteresowac dlaczego ludzie glosowali tak, jak glosowali. Na pewno ludzie zmienili zdanie i, jestem bardziej niz pewna, ze zmiany sa po obydwu stronach z tysiaca roznych powodow. Tylko, ze stwierdzenie politykow "ludzie na to nie glosowali" bez zadnych door-to-door podpartych wynikach ma taka sama wage, jak zuzyty papier toaletowy.

--
  • steph13 05.08.19, 17:32
    Dla tych światłych, fajny website komentarzy politycznych
    www.order-order.com
  • glasscraft 05.08.19, 17:45
    niyaa napisał(a):

> … gdzie wyborcy sami przyznaja ze sie z lekka pomylili...

Trudno uhaha. Tak samo mozna sie pomylic w wyborach na rade koscielna, rade gminna, rade miasta, parlament, EU parlament albo w wyborach na miss pieknosci. Kazdy odpowiada za swoje wybory, wiec tylko dlatego ze kilka osob zrobilo spektakularna kupe na indywidualnym poziomie nie spowoduje, ze wynik calego spoleczenstwa ma byc odwolany i dostaje sie nastepna szanse uzycia olowka za kurtyna.

--
  • pro-creatio 12.08.19, 17:42
    Jasne 😬 bo przecież Brytyjczycy rozróżniają imigrantów na tych pożytecznych i na imigrancką, obcą im kulturową hołotę. 😂
    Dla nich imigrant z Polski czy z innego kraju trzeciego świata wsjo rawno, nieważne czy mieszka w domu obok czy na Litwie. Obcy to obcy. Niektorzy nawet nie wiedzą że Polska w Europie leży (jak mój lekarz w poprzedniej przychodni). Dla nich jesteśmy kozłem ofiarnym za dekady niedofinansowania instytucji publicznych które teraz leżą i kwiczą. My im zabieramy prace, miejsca w szpitalu, a nasze dzieci miejsca w szkołach, gdyby nie my, to nie trzeba by Policji bo nie byłoby przestępczości, a kraj by mlekiem i miodem popłynął.
    Niech w końcu zrobią ten Brexit, niech pokażą tej Unii kto tu rządzi (mimo ze ponad 90% decyzji podjętych przez Unię jest zgodnych z tym jak głosowali brytyjscy reprezentanci), niech pouciekają większe firmy (jak Dyson) zatrudniające tysiące Brytyjczyków, zamiast setek (tych ukradzionych przez imigrantów) stracą tysiące miejsc pracy. Niech kraje unijne ochłodzą stosunki, niech te wszystkie ciepłe kraje, w których Brexiterzy tak lubią spędzać wakacje i starość wprowadzą wizy i kupę papierków tak żeby lepiej się opłaciło jeździć do Grimsby.
    Niech wreszcie - pozostawszy sami - staną się żerem dla Trumpa który już kombinuje gdzie użreć NHS żeby jak najtłustszy kęs chapnąć.
    Remainersow nic nie ruszy - będą z fanatyzmem bronić swoich racji nie bacząc na prawa ekonomii, na argumenty, a doprowadziwszy kraj do zapaści odwrócą kota ogonem i będą szukać winnego gdzie indziej.

• sylwus34 12.08.19, 20:44
    Nic dodać, nic ująć.
  • botu 13.08.19, 06:20
    > Remainersow nic nie ruszy - będą z fanatyzmem bronić swoich racji

Miała(e)ś na mysli remainersów TEŻ nic nie ruszy, tak jak leaversów wyżej opisanych?...
  • ilonka45 13.08.19, 19:13
    Brawo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka