Dodaj do ulubionych

Pralka - porady

06.08.19, 11:30
Możecie odetchnąć od tematu Brexitu i poradzić mi w sprawie pralki. Mogę się od razu przyznać, że choć jestem tu 13 lat (rocznica była tydzień temu) to jeszcze nie miałam przyjemności kupić nowej pralki.
W związku z tym potrzebuje rad. Wiem już co chcę mniej więcej, jeśli chodzi o pojemjosc bębna i programy. Nie wiem na co zwracać uwagę, a mianowicie czy gwarancja 2 czy 5 lat jest istotna? Czy zarejestrować się w Which I tam spojrzeć na polecane modele? Chciałabym pralkę, która będzie służyć minimum 10 lat bez żadnych problemów. Jakie firmy polecacie? Budżet mam ok, ale nie mam zamiaru wydać kroci na sprzęt użytkowy typu pralka, więc Miele odpada.
Która z was kupowała pralkę w ciągu ostatnich kilku lat i jest zadowolona? Napiszcie, co polecacie i gdzie się rozglądać? John Lewis, Argos, Currys, AO? Gdzieś jeszcze?
Obecna pralka ma 10 albo więcej lat, więc czas już ja wymienić, nie spełnia oczekiwań i pokrętło programatora jest zepsute.
Dzięki
Edytor zaawansowany
  • niyaa 06.08.19, 12:53
    na ta chwile kupilabym Grundig. szukalam pralki z duzym bebnem i suszarki heat pump zeby byla ekonomiczna w uzytkowaniu bo uzywam non stop.jakby jeszcze ladnie wygladal ten komplet to wogole super. no wiec -Grundig. cena przy tym tez ok. mam zmywarke Grundig i jestem zachwycona -cena, wygladem, jakosci zmywania, tym jaka jest cichutka, jest doprawcowana.
  • niyaa 06.08.19, 12:55
    a gdzie bym kupila? tam gdzie akurat jest jakas oferta dobra. jesli wszedzie to samo to wybralabym tam gdzir najszybciej dostarcza.
  • plain-vanilla 06.08.19, 16:40
    Dzięki. Spojrzałam na pralki Grundig. Funkcje i wygląd bardzo fajny. Gwarancja 5 lat. Będę sprawdzać w instrukcjach, jakie mają programy do wyboru. Panel też wygląda, że nie powinna być skomplikowana w obsłudze.
  • niyaa 06.08.19, 17:02
    zmywarka jest prosta w obsludze intuicyjna. i wolnostojaca wyglada bardzo elegancko. dla mnie to wazne tez. nie znioslabym parzenia na nowa piekna kuchnie i brzydka zmywarke. gdybymnie miala grundig na czas robienia kuchni toz pewnoscia zrobilabym w zabudowie. (do zabudowy mam swojavfaworytke zmywarke, ktorej zadna w zabudowie nie przebije). ogolnie jak ogladalam w sklepie pralki i suszarki to sa one dopracowane, fajnie zrobione.opinir tez maja bardzo dobre , gdzie trafilam na porownanie do miele i boscha z gornych polek cenowych z korzyscia dla grundig. i mysle ze ceny ktore maja sa bardzo ok za to co sie kupuje. takze gdyby dzis umarlo cos z mojego beko to z pewnoscia grundig. zreszta nawet jak nie umrze a zrobie wszystko co mnie jeszcze bedzie kosztoeac i pojawia sie wolne srodki to i tak wymienie
  • alannda 06.08.19, 13:14
    Nie jestem przekonana czy dzisiejsze pralki, i nie tylko pralki bo tyczy sie to wszystkich sprzetow, posluza przez co najmniej 10 lat. ale to taka dywagacja. Sama posiadam pralko-suszarke BOSH, ma 4 lata wlasnie sprzawdzilam i juz tego modelu nie produkuja. Przy wyborze kierowalam sie szybkoscia wirowania (chcialam co najmniej 1400) i iloscia programow z roznymi czasami prania. Na przyklad opcja szybkiego prania 15 minut jest bardzo przydatna. Jedyne czego mi brakuje to opcji prania w 90 stopniach ktora bylaby krotsza niz 2 godziny i 9 minut, bo czasem mam do wyprania 3 biale reczniki i godzina by spokojnie wystarczyla. Kupowalam w John Lewis wlasnie ze wzgledu na rozszerzona gwarancje. Ale jestem przygotowana psychicznie ze w momencie zakonczenia gwarancji pralka sie zepsuje;-)
  • niyaa 06.08.19, 13:38
    moja pralka i suszarka obie beko maja 8lat. pralka byla naprawiana raz , po gwarancji, przez lokalnego pana. naprawa kosztowala mnie z £60, suszarka tez byla raz naprawiana przez tego samego pana, potrzebowala nowa grzalke. koszt naprawy tez cos £60-80 juz z czescia. pan ma ze 100lat juz odbiera tylko tel stacjonarny i naprawia hobbystycznie juz wiec jego ceny to diagnostyka za darmo a jak naprawia czy wymienia czesc to jakies £20/h czy cos w okolicach. nie pamietam dokladnie.dlatego naprawialam. ale licze sie ze dni sa policzone, bo pralka i szukaszrka leca u nas codziennie przynajmniej raz.
  • plain-vanilla 06.08.19, 16:24
    Szybkość i programy to akurat wiem, jakie chce. Bardziej chodzi o jakąś ogólna niezawodność. Wiadomo, że pecha można mieć.
    Myślałam o Hoover, Hotpoint, ale nie wiem nic o tych firmach. Candy i Bush na pewno nie. Beko biorę pod uwagę. Widzę, że jest bardzo duży wybór pralek Samsung. Jakoś mi się kojarzy ten producent z laptopami i TV a nie pralkami.
  • plain-vanilla 06.08.19, 16:26
    Jestem zdecydowanie fanką szybkiego prania. Mam tę funkcję w starej pralce i bardzo często używam. Wirowanie jak najbardziej minimum 1400.
  • cherrie 06.08.19, 15:40
    Ja w listopadzie kupilam pralke Beko, bo taka mialam w wynajmowanym domu i sie przyzwyczailam do niej. Generalnie nie cierpie Beko, szczegolnie lodowek, ale pralka byla tania, prosta, z duza pojemnoscia. Chodzi ok i nie narzekam, a jak sie zepsuje nie bede plakac! Lepiej kup tania pralke i zainwestuj w Dyson stick vacuum 🤪 Najlepszy kobiecy gadzet na swiecie! Uzywam codziennie i nie moge wyobrazic sobie, jak ludzie moga bez niego zyc😀

--
    Simplicity is the ultimate sophistication. Leonardo da Vinci
  • plain-vanilla 06.08.19, 16:21
    Dysona stick kupiłam sobie w prezencie w grudniu, także mam. Mamie wybrałam pralkę Beko jak byłam w Polsce i bardzo mi podoba w kwestii użytkowości, wyglądu, ale nie mogę znaleźć z wsadem 9kg tutaj.
    Beko mam zmywarkę i jestem niezadowolona, więc podchodzę nieufnie. U mamy zdecydowała cena i funkcjonalność. Pralkę obecną mam Whirlpool i ma 10 lat. Lodówkę też mam Whirlpool 11 lat.
  • cherrie 06.08.19, 18:35
    No to ja jeszcze pralke Boscha moge polecic. Mam w polsce i jest caly czas w super stanie, a ma 15 lat! Tutaj tez u znajomych dwie widzialam, dzialaja jak trzeba;-)

--
  • niyaa 06.08.19, 17:05
    moj dyson kona, wymaga przynajmniej nowej baterii ;)bo jest naladowana na full, wlaczy sie na kilka sekund i gasnie wiec znowu do ladowania na kilka sekund , odpala, gasnie , proces powtarzam i tak z 3-4 raz zanim odkurze.
  • cherrie 06.08.19, 18:33
    A o filtry dbasz jak trzba? Gdzies slyszalam, ze tak sie dzieje, jak filtry zapchane🤔

--
  • niyaa 06.08.19, 20:10
    oj tak , czyscilam dysona rozebranego do naga ;)kilka razy bo przez pewien czas bral czynny udzial w moich remontach. widzialamna amazonie baterie zeby wymienic i tak sie zbieram ze moze go zmienie na nowszy model bo jesli czlowiek pozna zycie z nim to bez niego zyc juz nie moze ;))
  • kingaolsz 06.08.19, 18:50
    Ja od 15 lat mam pralke Hoover (model HNF 3157-80) i jest niezawodna, a piore duzo. Jest na 8kg, wirowanie do 1600, najkrotszy cykl 29 minut, opcje pol wody tez ma. Generalnie jest fajna.
    Ale mam tez suszarke z Beko od 5 lat, ktora swietnie sie sprawuje i 12 letnia zmywarke Bosch-a.
    Wydaje mi sie, ze podstawa to dobry "research" i czytanie opinii w wielu miejscach.

Co do kupowania to - AO.com , wiele razy korzystalismy i zawsze super obsluga, jak przyszlo cos wadliwe to od reki wymieniali, jak ostatnio zamowilam zla plyte grzewcza to na drugi dzien mi ja wymienili bez problemu.
    Powodzenia!
  • kingaolsz 06.08.19, 18:52
    a z kolei John Lewis tez ma swietna obsluge i serwis dlugoterminowy/gwarancyjny.
  • boo-boo 06.08.19, 20:57
    Obawiam się, że dzisiejszy sprzęt to już jednak nie tej jakości, żeby pociągnął 10 lat. Choć przyznam, że pralka Candy mojej mamy 20 lat ma i nadal jest OK.
    Ja kupowałam przez AO bo akurat mieli ceny fajne na tą co mnie interesowała.
    Unikałam pralek z programami w stylu "baby" bo nie mam dzieciaków aż tak małych.
    Interesowały mnie krótkie programy, niskie temperatury prania, duża pojemność bębna i wysokie obroty do odwirowania. Mam pralko-suszarkę Candy. Suszarkę używam tylko kiedy muszę. Stwierdziłam, że nie ma sensu z pierdylionem programów bo i tak będę używać kilku podstawowych. Żałuję tylko, że tą co mam to nie było opcji dodatkowych małych drzwiczek w drzwiach- żeby można było coś szybko dorzucić w trakcie prania- bo zawsze się gdzieś jakaś jedna czy dwie skarpetki zaplątają i nie trafią do pralki na początku prania.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka