Dodaj do ulubionych

Buty szkolne - rady potrzebne pilnie

10.08.19, 18:53
Temat przerabiany naście razy. Mam bardzo wybredne dziecko w wieku 11.5 lat. Rozmiar buta 39. Ratujcie. Gdzie kupię buty ze skóry, koniecznie wiązane na sznurowadła, które wytrzymają dłużej niż 4 tygodnie?
Raczej nie interesują mnie typowo sportowe buty, więc coś ze Sports Direct na razie nie biorę pod uwage. Przerobiłam już kilka różnych wersji od kilku firm. Tak strasznie zdziera czubki, że w końcu kupiłam najtańsze w Asdzie z gumowanym i czubkami, ale na rzepy i była straszna obraza. Buty zapleśniały w środku po 4 tygodniach! I namakała wkładka. Młodszy też miał z Asdy i ten sam problem. Trochę deszczu i mokro i wkładka w środku mokra, więc musiały ciągnąć od spodu. M&S rozwaliły się po 7 tygodniach (rozkleiły na całym boku, więc nie od zniszczenia od używania). Z Tesco tak śmierdziała stopa, że musiałam buty wyrzucić. Kupiłam na Amazonie czarne hi-tech - zdarł czubki tak że się poobryesly w ciągu 4 tygidni. Mieszkamy w Szkocji, więc pada często i gesto. W kaloszach do szkoły nie pójdzie. Co kupić i gdzie??? Jutro poświęcam cały dzień na szukanie butów, bo szkoła zaczyna się za tydzień. Młodszemu kupię clarksy, więc będą gumowane czubki i na rzepy, więc zero problemu. Ratujcie, mamy chłopców.
Edytor zaawansowany
  • niyaa 10.08.19, 20:26
    dr martens ma sznurowki... gdyby mogly byc na rzepy to geox savage-to jedyne buty ktore daly rady blisko caly rok szkolny z moimi chlopcami.
  • alannda 10.08.19, 22:57
    ja w tym roku kupilam w Next, duzy wybor maja. Na sznurowki, wygladaja solidnie i “dorosle” ale moj syn w pilke nie gra wiec jakos specjalnie butow nie niszczy, predzej wyrosnie.
  • wiwi1 10.08.19, 23:48
    Z tego co piszesz to buty z gore texem by sie sprawdzily...
    Zobacz na kickers, nie mam wlasnych doswiadczen z tymi butami, ale widze duzo dzieci w tych butach w szkole, wygladaja dosyc solidnie i wiele modeli ma sznurowki.
    Dla mnie buty sa wazna (jesli nie najwazniejsza ) czescia garderoby, bo zdrowa stopa wplywa na postawe calego kregoslupa, wiec buty kupuje w sklepach, ktore zajmuja sie produkcja butow (czyli ecco, geox, clarks, teva, start rite - tu akurat plimsoles, bo sa porzadniej zrobione niz plimsoles z clarks, itd...), kupuje na wyprzedazach letnich, zimowych, zeby nie placic cen z kosmosu... mysle tez, ze sa tez wytrzymalsze (porzadniej zrobione) niz buty z supermarketow i dluzej wytrzymaja, wiec cenowo pewnie sie zrowna, czasem kupuje wieksze rozmiay jak mi sie model spodoba i dzieciom pasuje i leza sobie w szafie.
    Mam nadzieje, ze cos znajdziejsz.
    Pozdrawiam:)

--
    Eco Forum UK
  • plain-vanilla 11.08.19, 00:28
    Niestety przez internet nie jestem w stanie dopasować butów. Nie kupię też z wyprzedzeniem na wyprzedażach, bo nie trafię w rozmiar akurat na początek roku, wiadomo, że dwa numery za duże mogłabym kupić. Akurat te marki, które podałaś są bardzo drogie, jeśli kupowane w normalnych cenach. Jak syn ma zniszczyć buty po kilku tygodniach to nie jestem w stanie kupić 6 par w roku drogich butów. Widać, że albo jest do wyboru badziewie z supermarketu albo z najwyższej półki buty.
    Możesz napisać, jakie sklepy stacjonarne z obuwiem mają w sprzedaży dobre buty? Dzięki
  • wiwi1 11.08.19, 01:55
    Wiem, ze drogie, wlasnie dlatego zawsze poluje na wyprzedazach... Rozumiem problem z wyborem butow bo moj syn jest bardzo wybredny, u niego to z kolei wrazliwosc dotykowa i chociaz ma waska stope to lubi buty szerokie, musza byc miekkie, nie moga go zadne szwy w srodku dotykac, nie moga byc sznurowane, itd... czasem to mialam po kilka par butow w jednym rozmiarze... Nie kupuje stacjonarnie wlasnie z tego wzgledu, ze online mam wiekszy wybor i cenowy i wieksza dostepnosc marek i wzorow, tak ze niestety nie moge nic polecic... chociaz widze te kickers w sports direct maja:
    www.sportsdirect.com/kickers/all-kickers moze stacjonarnie tez maja.
    Patrze jeszcze w necie i wyskoczyl mi deichmann, maja jakies skorzane buty i promocje na szkolne buty buy one get one half price, co prawda nie mam doswiadczenia z deichmanem, nie wiem jak z jaoscia, poczytalam pare opini na necie, sa bardzo rozne od pozytywnych do negatywnych, ale zobacz sobie, maja sklepy w szkocji:
    www.deichmann.com/GB/en/shop/home-backtoschool/home-backtoschool-shoes/home-backtoschool-shoes-teens.cat?filter-isLeather=true&_=1565480698919&filter-size=213@6

--
    Eco Forum UK
  • wiwi1 11.08.19, 02:15
    Jeszcze przychodzi mi do glowy szukac wsrod marek butow, ktore specjalizuja sie w sportach outdoor typu regatta, tresspass, karrimor, np takie, skorzane, wzmocnione w palcach:
    www.sportsdirect.com/karrimor-summit-mens-leather-walking-shoes-183018?colcode=18301803

--
    Eco Forum UK
  • plain-vanilla 11.08.19, 11:28
    Dzięki, te buty znalazłam wczoraj. Musiałabym zamówić online z dostawa do sklepu, wiec trochę by to trwało. Tresspass już sprawdziłam, bo sama wpadłam na ten sam pomysł co ty. Dzięki za przypomnienie Deichmana bo zapomniałam zupełnie o nich. Rzadko tam kupuje, bo niestety sklepy są dość daleko od nas.
  • wiwi1 11.08.19, 11:37
    Jeszcze Gelert mi sie przypomnial z takich tanszych outdoor marek i byc moze udalo by sie przedluzyc zywotnosc buta jakimis waterporoof sprays typu:
    www.trespass.com/waterproof-leather-wax-125
    www.trespass.com/spray-on-waterproofer-for-footwear-75ml#color=Assorted&size=EACH?gclid=Cj0KCQjw-b7qBRDPARIsADVbUbXc7l3gR5_pyatr0vcU_HOxPxVkS3Fs3vrkih_h5XUJmZfGuzFuLOkaAp0REALw_wcB
    i do tego jakies wkladki izolacyjne do butow....
    A te buty ze sports direct to moze zadzwon do sports direct i zapytaj czy maja na stanie, moze nie musialabys zamawiac jesli je maja...

--
    Eco Forum UK
  • plain-vanilla 11.08.19, 13:21
    Jadę dzisiaj do Clarksa i Deichmann, więc na razie szukam stacjonarnie. Zamówiłam czarne buty Reeboka na Amazonie. Wiem, że wbrew zasadom, bo teoretycznie powinny być no name buty do szkoły. Cały rok patrzyłam w czym dzieci chodzą i mam już mniej restrykcyjne podejście do tego. Niestety nikt tego nie pilnuje a chodzą w butach footbolowych różnych kolorów, dziewczynki w różowych i białych sportowych butkach. Widać rodzice się nie przejmują.
  • alannda 12.08.19, 09:04
    Deichmanna nie polecam. Raz kupilam, Dobrze ze bylo buy one, get one free, bo zbyt dlugo te buty nie wytrzymaly.
  • sylaluk1 11.08.19, 01:49
    Przez Cala podstawowke syn śmigał w Clarksach, raz dla odmiany kupiliśmy Geoxy ale po 3 tygodniach rzepy sie urwały i buty były do zwrotu, na szczęście kupione w John Lewis wiec oddali kasę bez mrugnięcia okiem. Clarksy sprawdzały sie rewelacyjnie. W secondary syn oświadczył ze nie chce juz butów na rzepy wiec od 4 lat nosi Start Rite model Dylan, jedna para na rok mu w zupełności wystarcza, buty nie do zdarcia.

--
    Pozdrawiam
  • plain-vanilla 11.08.19, 11:30
    Dzięki. Bardzo ładne buty. Para za £60, wiec na razie zapisuje. Niestety myśle ze moje dziecko by je wykończyło w ciągu kilku tygodni.
  • kalpa 12.08.19, 09:25
    Ja polecałbym lepszą linię goretex z clarksa - moje wyjątkowo niszczące dziecię chodziło przez rok i potem kupowałam nowe.
    Kosztowały ok 95 funii, ale były nie do zajechania. Polecam naprawdę. Tyle, że dziecię płci męskiej.

--
    Taniec i wiatr to moje żywioły!
  • plain-vanilla 12.08.19, 13:39
    Moje dziecię też płci męskiej. Niestety nie rozumie, że matka chce praktyczne i trwałe buty. Spojrzałam na linię Gore-Tex w Clarks i nic nie ma. Niestety gra w piłkę i zdziera czubki od butów tak, że wygląda to okropnie. Boisko do piłki jest asfaltowo/cementowe. Jeszcze póki akceptował buty na rzepy to kupowałam ogumowane czuby i było ok. Z wiązanymi butami to już tak prosto nie ma. To już ostatni rok w primary. Myślę, że w HS nie będzie tego problemu bo boisko jest astro turf albo żwir, więc liczę na to, że nie będzie niszczył w takim tempie. Będę oczywiście walczyć, żeby przebierał buty, ale na to specjalnie nie liczę. Pamięć ma jak złota rybka.
  • boo-boo 12.08.19, 20:09
    Sports Direct nie ma w ofercie butów tylko typowo sportowych jeśli o szkolne chodzi. Kupowałam u nich buty skórkowe które wytrzymywały około 3 miesiące- co jest cudem przy moim starszym i tempie w jakim buty ubija.
    Poprzedni rok przechodził w butach ze skóry z Asdy- zabite 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego- byłam w szoku.
    TK Maxx sprawdź- jeśli u siebie masz. Geox jeszcze polecam.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka