Dodaj do ulubionych

Spadek Sprzedaz domu w polsce podatek w Uk ?

15.08.19, 16:10
witajcie , dostalam dom w spadku po tacie (w Polsce), ktory wlasnie sprzedaje. Podatek zaplace do urzedu skarbowego w PL czy po przelaniu pieniedzy na angielskie konto tu rowniez obowiazuje mnie zaplacenie kolejnego podatku ?
Pozdrawiam i dziekuje
M.
Edytor zaawansowany
  • princesswhitewolf 15.08.19, 16:32
    W Polsce placisz. Jest umowa znoszaca podwojne opodatkowanie.

Można zwolnić się z podatku, przeznaczając cenę sprzedaży na zakup mieszkania także w Anglii. ALE: Musisz to zrobic w najblizszych 2 miesiacach. Za 2 miesiace wszystko moze sie zmienic jesli bedzie Hard Brexit.
  • princesswhitewolf 15.08.19, 16:32
    * kwote a nie cene mialo byc....
  • illegal.alien 16.08.19, 08:18
    Umowa niby jest, ale ja na przykład jak zgłaszam polski dochód w UK to muszę zapłacić różnice miedzy podatkiem zapłaconym w Polsce, a stawka w UK.

--
    M. - grudzień 2010
    M. - marzec 2014
  • glasscraft 16.08.19, 08:39
    illegal.alien napisała:

> Umowa niby jest, ale ja na przykład jak zgłaszam polski dochód w UK to muszę zapłacić różnice miedzy podatkiem zapłaconym w Polsce, a stawka w UK.

No ale chyba na tym to wlasnie polega, ze placisz roznice, a nie pelny podatek (czyli podwojnie) w kazdym kraju.

--
    Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
  • illegal.alien 16.08.19, 10:27
    OK, tak napisalam, bo z Princess komentarza mozna wywnioskowac, ze placisz tylko w Polsce i tyle - a to jednak trzeba zglosic i ewentualna roznice zaplacic :)

--
    M. - grudzień 2010
    M. - marzec 2014
  • zurekgirl 18.08.19, 12:54
    A jesli mama przepisze na mnie dom w Pl w akcie darowizny (bede zwolniona od podatku w Pl, bo od matki), to czy bede musiala zaplacic podatek (jaki?) w UK?
  • illegal.alien 19.08.19, 00:48
    Żurek, nie wiem jak z nieruchomościami, ale ja w UK podatku od darowizny nie płaciłam. Zgłosiłam w US (polskim) i tyle. Tylko pamiętaj, ze jeżeli mama umrze w przeciągu siedmiu lat, to taka darowizna może się wliczać do masy spadkowej i wtedy płacisz podatek od spadku.

--
    M. - grudzień 2010
    M. - marzec 2014
  • boo-boo 19.08.19, 22:40
    Ja podobnie. Darowizna w PL więc w PL do US zgłoszona. Dzwoniłam nawet do "urzędu skarbowego" w UK z zapytaniem czy mam to gdzieś zgłaszać to mi powiedzieli, że skoro darowizna nie jest zrobiona na terenie UK to ich to nie interesuje.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • zurekgirl 24.08.19, 07:14
    Podatek od spadku place w UK? Pare lat temu zmarl moj tata i w Pl nie placilam podatku od spadku, zglosilam w US w 6 miesiecy od jego smierci i mi powiedziano, ze po rodzicach sie nie placi. W UK sie placi? Cholera, nie sprawdzilam wtedy, a teraz sie glupio przyznawac. Faktycznie do UK z zadnym majatkiem nie wrocilam, to tylko kawalek tego domu.
  • boo-boo 24.08.19, 18:25
    www.gov.uk/inheritance-tax
    --
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka