Dodaj do ulubionych

Pranie marynarki - szkolny mundurek

10.09.19, 18:04
Hej,
Jak sobie radzicie z utrzymaniem uniformu szkolnego w czystości? O ile w primary nie było z tym problemu ( 5 zestawów bluza, koszulka i spodnie) to w secondary już trochę gorzej. Spodnie i koszule ok ale martwi mnie marynarka - nie kupię 5 naraz z uwagi i na koszt i na to, że młody nie jest zadowolony ze szkoły i być może będzie zmieniał. Ma teraz 11 lat i pomimo używania antyperspirantu i zachowania higieny bardzo się poci - zapach jest intensywny i marynarka po 1-2 użyciach pod pachami jest nieświeża ( żeby nie powiedzieć capiąca 🙈). Jestem przeczulona na punkcie zapachów no ale mimo wszystko - kiedyś trzeba ten żakiecik prać. Jak sobie z tym radzicie? Pierzecie w pralce, czyścicie chemicznie - jak często i ile macie kompletów? I może macie jakieś sposoby na przepocone ubrania? Zwykły proszek pod pachami nie daje rady... nie ma żółtych plam ale przy prasowaniu czuć pot.
Będę wdzięczna za wszelkie rady.
Edytor zaawansowany
  • niyaa 10.09.19, 18:20
    Wg metki prac tylko w pralni ale byloby to szalenstwo cenowe. Piore w 40 stop na 1200 ale zaczyna lam od prania recznego na 30 stop (w pralce pranie reczne program) zeby zobaczy jak to wyglada. Zeby zneutralizowac zapach polecam Dettol Laundry Sanitizer.
  • kolorowadrukareczka 10.09.19, 19:59
    O super,dziękuje - sprawdzę ten środek.
  • niyaa 10.09.19, 20:12
    Ja susze marynarke w suszarce. Nic sie z nia nie dzieje.
  • niyaa 10.09.19, 20:19
    A jeszcze Co do pocenia to ja I moi synowie uzywamy mitchum roll on. Rozwiazal problem zapach chlopcow. Po kapieli uzywaja I ranoniezaleznie czy zdaza wziazc prysznic czy nie I problem ulotnil sie.
  • boo-boo 10.09.19, 22:24
    "ja I moi synowie uzywamy mitchum roll on"
    Jak zawiera aluminium to bym sobie darowała. Mam znajomego z pracy- miał raka piersi.
    Bardziej bym postawiła na jakiś dezodorant naturalny niwelujący zapach potu.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • niyaa 10.09.19, 22:46
    Kevin z shameless tez mial raka piersi boo boo, ciekawe jakie go deozodorantu uzywal.
    Dyskusja nt trwa od lat takze zacznijmy od poczatku, Co teraz nie powoduje raka?
  • boo-boo 11.09.19, 11:36
    Dyskutujemy o dezodorancie zawierającym aluminium. Dezodorancie, który będzie używało dziecko. Za mojego dzieciństwa nikt dezodorantu nie używał.
    Owszem- mnóstwo rzeczy może przyczyniać się do raka, nowotworu czy jak go tam zwał- ja uważam, że jeśli pewne czynniki ryzyka mogę wyeliminować to czemu nie....

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • cherrie 11.09.19, 19:44
    Ooo, tez polecam Mitchum ( stick wprawdzie)!

--
    Simplicity is the ultimate sophistication. Leonardo da Vinci
  • elle-joan 10.09.19, 19:34
    W szkole mojej córk dla nowych uczniów jeden zestaw mundurkowy był za darmo więc dokupiłam jedną marynarkę. Prałam ręcznie, dobrze sie prała, szybko schła, ale nie mielismy problemu z potliwościa.
    Ale do radzenia sobie z zapachami to dobry jest ocet, mozna namoczyć rzecz przed praniem, a czasami chlapię octem i wrzucam takie do pralki.
  • kolorowadrukareczka 10.09.19, 19:56
    U nas niestety trzeba kupić wszystko
    :) chyba kupię jeszcze jedna marynarkę bo z jedna nie dam rady z praniem nadążyć. Kupiłam kiedyś taki spray na plamy który świetnie usuwa zapach ale niestety nie widziałam go więcej - dr Beckman czy jakos tak, w lidlu był w ofercie specjalnej.
    Będę próbować z octem, dziękuje. Nie powinien odbarwić chyba? Ocet raczej utrwala kolor🤔
  • wiwi1 10.09.19, 20:35
    Sprobuj sody do usuwania brzydkiego zapachu z tkanin:
    www.thespruce.com/baking-soda-tip-washing-machine-1900716
    --
    Eco Forum UK
  • boo-boo 10.09.19, 22:25
    Soda powinna zadziałać. Dezodorant domowej roboty z sodą niweluje zapach potu bez problemu.

--
  • black.joanna 20.09.19, 01:20
    www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=dr+beckmann+odour+remover
  • aniaheasley 11.09.19, 13:31
    Piore marynarke w pralce, cykl delicate, na poczatku kazdego half termu, czasami czesciej. Marynarka jest jedna per dziecko. Starsza corka wlasnie skonczyla Y11, w ciagu 5 lat miala 2 marynarki, pierwsza po 3 latach uzywania bez przerwy wygladala jak szmata, wyswiecona, zmechacona, poplamiona w wielu miejscach, prawdziwa weteranka, kupilam nowa bo pomimo kupna na poczatku Y7 o trzy rozmiary za duzej, rekawy i tak sie zrobily 3/4.

--
    Ania's Poland
  • alannda 11.09.19, 13:57
    aniaheasley napisała:

> Piore marynarke w pralce, cykl delicate, na poczatku kazdego half termu, czasam
    > i czesciej. Marynarka jest jedna per dziecko. Starsza corka wlasnie skonczyla Y
    > 11, w ciagu 5 lat miala 2 marynarki, pierwsza po 3 latach uzywania bez przerwy
    > wygladala jak szmata, wyswiecona, zmechacona, poplamiona w wielu miejscach, pra
    > wdziwa weteranka, kupilam nowa bo pomimo kupna na poczatku Y7 o trzy rozmiary z
    > a duzej, rekawy i tak sie zrobily 3/4.
    >

Mam nadzieje, ze chociaz butow nie kupujesz dzieciom o trzy rozmiary za duzych;-)
  • aniaheasley 11.09.19, 14:52
    Kupowanie za duzych marynarek to chyba nie tylko moj zwyczaj. W pierwszym dniu secondary school facebook az sie roi co roku od zdjec 11-12 latkow topiacych sie z mundurkach kupionych na wyrost. Moj syn dorosl do swojej marynarki tak w polowie Y9, niestety kilka miesiecy pozniej w niewyjasnionych nigdy okolicznosciach, wyrwal rekaw i trzeba bylo nowa kupic.
    A butow im w ogole nie kupuje, chodza w onucach dopoki im stopa nie przestanie rosnac.

--
    Ania's Poland
  • alannda 11.09.19, 15:08
    aniaheasley napisała:

> Kupowanie za duzych marynarek to chyba nie tylko moj zwyczaj. W pierwszym dniu
    > secondary school facebook az sie roi co roku od zdjec 11-12 latkow topiacych si
    > e z mundurkach kupionych na wyrost.

Haha, nie widzialam, ale bede pamietac w przyszlym roku:-)

Moj syn dorosl do swojej marynarki tak w po
    > lowie Y9, niestety kilka miesiecy pozniej w niewyjasnionych nigdy okolicznoscia
    > ch, wyrwal rekaw i trzeba bylo nowa kupic.

Moj syn tak kiedys "zalatwil" sweter, siedzial sobie na lekcji i sie nudzil a ze wystawala nitka ze swetra to ja pociagnal i caly rekaw odpadl:-)))

> A butow im w ogole nie kupuje, chodza w onucach dopoki im stopa nie przestanie
    > rosnac.
    >

eee, w samych onucach sie nie da chodzic, chyba ze sznurkami zwiazane;-) Ale podoba mi sie twoje poczucie humoru.
  • kolorowadrukareczka 11.09.19, 15:54
    Wow, raz na 6 tygodni (lub częściej - rozumiem że w razie potrzeby) - mój to by wieszaka nie potrzebował - z brudu by się do ściany przykleiła sama🙈 taki egzemplarz mi się trafił. Zawsze na ubraniu jest przegląd dnia - i pasta do zębów, i jakiś sos, trochę kleju, jakiś brokat czy inne brudzace szczęście... najchętniej to bym prała po każdym użyciu ale do końca semestru by pewnie w jednym kawałku nie dotrwała 🙈
    Onuce - hahaha
  • aniaheasley 11.09.19, 16:16
    Kiedys myslalam, ze moze powinnam sie bardziej przykladac do estetyki mundurka, ale ile razy ide do szkoly na jakies zebranie to widze, ze moje dzieci i ich mundurki utrzymuja sie sredniej szkolnej. Najbardziej mnie kiedys zadziwila zaobserwowana u jednego chlopca w klasie syna kieszen zewnetrzna cala przyfastrygowana spora iloscia agrafek, a w srodku wyscielona woreczkiem foliowym. Chlopiec nie byl bynajmniej bezdomnym sierota. Plamy z farby, atramentu, kleju to norma z tego co widze. Piekne (choc zwykle za duze) mundurki to tylko w Y7 raczej. Szkola moich corek nie zwraca na estetyke marynarek zbytniej uwagi, walczy za to ofiarnie z podwijaniem spodniczek.

--
    Ania's Poland
  • alannda 11.09.19, 13:53
    A z jakiego materialu jest ta marynarka? Ja tam wszystkie moje zakiety piore w pralce, nawet te, na ktorych pisze czyscic tylko chemicznie. Na delikatnym cyklu i niskich obrotach, potem zaraz wyjac i powiesic na wieszaku zeby sie nie pogniotlo.
  • panixx 11.09.19, 14:45
    Moj syn to jescze dzieciuch i nie poci sie jeszcze...ALE! Kupilam marynarke ze szkolnym logo w lokalnym sklepiku sprzedajacym mundurki do wielu okolicznych szkol. Material kiepski, sam polyester, nieprzyjemny, na pewno skora w tym nie oddycha. Nastepna kupie w M&S albo John Lewis, marynarki maja lepszy kroj i material.
  • kolorowadrukareczka 11.09.19, 15:56
    Tez bym chętnie kupiła coś lepszej jakości ale szkoła ma mundurek granatowy w delikatne prążki dostępny w 2 sklepach... ten sam producent
  • kolorowadrukareczka 11.09.19, 15:55
    Jakaś standardowa poliestrowa mieszanka, będę prać i tyle - nie ma opcji żeby chodził w przepoconych ubraniach.
  • plain-vanilla 11.09.19, 18:13
    Mam chłopca w tym samym wieku i 3 roku chodzi w marynarce codziennie. Teraz już ostatnia klasa primary. Dwa lata wystarczył jeden rozmiar. Teraz nosi o jeden większą. Trafił mi się egzemplarz czysty wyjątkowo. Marynarka rzadko się brudzi. Piorę na 30st w szybkim cyklu. Nic się nie dzieje. Nie pomyślałam, żeby inwestować w jakąś lepszą. W liceum chyba kupię mu dwie, bo obawiam się, że jedna może być za mało. Bardziej ze względu właśnie na pocenie. Nie wiem czy akurat w tej kolorystyce są dostępne jakieś lepsze wersje. Od siebie to mogę polecić odplamiacz, bo sprawdziłam i byłam zaskoczona pozytywnie. Stain Devil Dr Beckham
  • plain-vanilla 11.09.19, 18:14
    Stain Devils Dr.Beckmann
  • kolorowadrukareczka 11.09.19, 22:45
    U nas w primary były bluzy a nie marynarki wiec nie było właściwie problemu - 3 bluzy to cena jednej marynarki plus pranie bezproblemowe. Żebym miała pewność że on w tej szkole zostanie to bym kupiła 5 marynarek i prała co weekend🙈 pranie to jeszcze nic, weź to wyprasuj ładnie 😂
  • niyaa 11.09.19, 22:53
    Cooo?? Prasuj??? Boze bron 🤣
  • kolorowadrukareczka 11.09.19, 23:15
    Susze w ogrodzie na wieszaku a ona jak psu z gardła...
  • niyaa 11.09.19, 23:38
    Ja w suszarce wszystko, strzacham, wiesz am, sklafam odrazu jak cieple
  • elle-joan 11.09.19, 20:47
    Widzialyscie tę małą jak wraca ze szkoły? Ta mama to chyba najwięcej musi zainwestować w gumki i spinki do włosów ;-)

www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-glasgow-west-49445515
  • nannyjo32 11.09.19, 23:32
    widzialam to. Moja jedna w Y2.Y3 to wracala cala brudna ze moczylam polowki w Vanish.

Jesli chodzi o pocenie to moja corka ma ten problem zaczelo sie koncem Y4. Kupilam dezodorant z neals yard, ale woli green people. Uwazam na to zeby nie bylo aluminium, w tkmaxx jest dosc dobry wybor organic kosmetykow bo sama dla siebie kupuje, cenowo tez sie oplaca.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka