Dodaj do ulubionych

Trudny okres nastolatka-czyli mama szuka wsparcia

11.09.19, 21:52
Dziecię moje bardzo burzliwie przechodzi okres dojrzewania.
Wpadło w nieciekawe towarzystwo, zawaliło szkołę, buntuje się i generalnie matka posiwiała, zaliczyła pobyt na komisariacie i nie tylko więc generalnie czuje się zagubiona, bo aż tak jej źle w nastolęctwie nie było i poza wagarami i obrażaniem się na szkołę & życie nie dostarczała swoim rodzicom aż takich skoków ciśnienia.
To tak pół żartem pół serio, żeby nie wnosić smutnego nastroju, choć do śmiechu mi nie jest.
Dzieć jako chłopczyk był słodziakiem do potęgi, a potem nagle wyrosły mu rogi i... radośnie je pokazuje ku rozpaczy matki swojej.
Czy ktoś z was ma/miał takie urocze stworzonko i szukał profesjonalnej pomocy ?
Bo mówiąc szczerze chyba tego oboje potrzebujemy.
Szkolna pomoc na nic się zdała, na dodatek dziecię ze szkoły wyleciało i ma edukację alternatywną więc po ptokach, z tego źródła już niczego nie wyciśniemy, musze jakos inaczej i skuteczniej. GP i spółka niczego mądrego nie zaproponowało, na terapie wszelakie z dziecięciem chodziłam pare lat, ale chyba to niewiele wnosiło poza strata urlopu.
Aniu Ashley, może Ty masz jakieś porady praktyczne w dziedzinie szukania mądrych dorosłych, którzy mogliby jakoś rozsądnie nam pomóc przejść etap buntu mojego onegdaj uroczego i ślicznego aniołka?
Staram się zachować spokój, ale zwyczajnie się coraz bardziej obawiam, że to idzie w stronę, której żaden rodzic dziecku nie życzy.
--
Taniec i wiatr to moje żywioły!
Edytor zaawansowany
  • aniaheasley 11.09.19, 22:28
    J co prawda noe Ania Ashley ;) ale zblizona. Ile dziexko ma lat? Czy chodzi do szkoly dla trudnej mlodziezy, czy w ogole nie chodzi? Nie piszesz jakiego typu te problemy, czy wlamania, narkotyki czy np bron palna. Miala sprawy w sadzie? Wurok? Kuratora? Czy 'jeszcze' nie? Chce odejsc od towarzystwa czy wrecz przeciwnie wspina sie po szczeblach struktur polswiatka? Troche malo informacji podalas.
    Moze National Citizen Service?

--
    Ania's Poland
  • aniaheasley 12.09.19, 08:43
    Przepraszam za tysiace literowek ;)

--
    Ania's Poland
  • niyaa 11.09.19, 22:29
    Trudna sprawa. Trzymaj sie!
  • wiwi1 12.09.19, 19:09
    Kalpa a probowalas kontaktowac sie z roznymi charity organisations, ktore specjalizuja sie w pomocy trudnym nastolatkom? Jesli nie to moze warto? Z wyszukiwarki wyskoczylo mi kilka stron, zobacz sobie:
    www.helpguide.org/articles/parenting-family/helping-troubled-teens.htm
    www.itv.com/thismorning/troubled-teens-helplines
    www.teenagewhisperer.co.uk/
    www.familylives.org.uk/advice/teenagers/behaviour/
    www.relate.org.uk/relationship-help/help-family-life-and-parenting/parenting-teenagers
    www.youthaccess.org.uk/supernav/links
    wildernessfoundation.org.uk/
    --
    Eco Forum UK

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka