Dodaj do ulubionych

Materac, twardy, miekki, jaki?

13.09.19, 10:51
Wymienilismy materac, wzielismy twardszy, bo takie lubimy. 8 na skali 1-10 (10 najtwardszy). Nie pamietam, jaka skale mial nasz poprzedni materac. Po 2 nocach czuje, ze za twardy. Moge zwrocic do 100 dni. Zastanawiam sie ile jeszcze nocek poprobowac, kiedy cialo sie przyzwyczai? chce juz zamowic nr 6 poki sa promocje i chyba 2 na raz bede probowac?
Jakie wy macie materace, dlugo przyzwyczajaliscie sie do zmian?
Edytor zaawansowany
  • panixx 13.09.19, 11:00
    PS kupilismy Casper. Ktos ma ?
  • niyaa 13.09.19, 11:52
    Ja kupilam ostatnio simbe I do 27 pazdziernika mam czas zeby zdecydowac czy oddam... Mam mieszane u zucia szczerze mowiac, wydaje mi sie ten materac troche overpriced... Simba zapewnia ze ma wytrxymac ponad 10 lat.. Hm no nie wiem
  • niyaa 13.09.19, 13:36
    Simba mowi ze chyba minimum 30 dni trzeba zeby sie przyzwyczaic
  • boo-boo 13.09.19, 12:52
    Daj sobie tydzień co najmniej. Ja mam twardy materac ale ponieważ mam problemy z kręgosłupem to często się zdarza, że sypiam na podłodze bo tylko taka twardość jest dla mnie ok. Około 4-5 dni spania na podłodze mi zajmuje żeby mnie kości nie bolały po przespanej nocce. Potem już jest ok.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • illegal.alien 13.09.19, 14:54
    My mamy memory foam. Zawsze myślałam, ze twarde materace bez cudowania to jest to. Od kiedy mamy memory foam w życiu nie zamieniłabym na inny.

--
    M. - grudzień 2010
    M. - marzec 2014
  • niyaa 13.09.19, 15:05
    Mialam silentnight 7zone memory foam I byl taki sobie, wolalam ikea hovag twardy. Simba nie jest zla spi sie dobrze tylko nie jestem przekonana...
  • plain-vanilla 13.09.19, 16:45
    Moim zdaniem powinnaś dać sobie miesiąc. My kupiliśmy z Ikei i był niespecjalnie wygodny. Teoretycznie też mogliśmy wymienić, ale chyba po miesiącu nie czułam się w końcu połamana. Teraz śpi mi się bardzo dobrze.
  • wiwi1 13.09.19, 18:12
    NIe powiem Ci ile czasu sobie dac zeby sie przyzwyczic do materaca, bo mi sie wydaje, ze to jak z butami, albo sa wygodne od pocztaku albo nie, pewnie mozna rozchodzic, ale mozna tez kupic od razu wygodne... Ja uwazalam swego czasu, ze twardszy materac jest wygodniejszy dla mnie, ale zmienialam chyba ze dwa lata temu materac i wybralm ten:
    www.dojoeco.co.uk/product/medium-natural-mattress
    lateksowy, miekki (one sa do wyboru medium albo medium - firm), zdecydowalam sie na medium, ktory jest cudowny, od pierwszej nocy zakochalam sie w tym materacu, uklada sie do ciala, jest przewygodny. Nie ma zadnych sprezyn tylko latex i welna, nie ma sie co zepsuc.
    Pozdrawiam:)

--
    Eco Forum UK
  • cherrie 13.09.19, 18:57
    Ja mam twardy, gabczasty bez sprezyn (z Ikea), od pierwszej nocy bylam twardoscia zachwycona ( po latach na miekkich sprezynowych materacach w wynajmowanych chatach). Moim skromnym zdaniem, lepiej kupic tanszy i po paru latach zmienic. Nie wyobrazam sobie spania 10 lat na tym samym materacu. Ja od zawsze przyzwyczajona bylam do twardych materacy. Nie wiem, jak ludziska tubylcze moga spac na tych sprezynowo-skaczacych miekkich materacach. Brrrr

--
    Simplicity is the ultimate sophistication. Leonardo da Vinci
  • niyaa 13.09.19, 19:09
    Jaki masz model Cherrie?
  • cherrie 14.09.19, 00:07
    www.ikea.com/gb/en/p/malfors-foam-mattress-firm-white-60272309/

--
    Simplicity is the ultimate sophistication. Leonardo da Vinci
  • niyaa 14.09.19, 15:27
    Mialam go z lozkiem hemnes I sprzedalam szybciej niz kupilam... Lozko I materac. Materac to naprawde ciezki temat😂
  • zurekgirl 14.09.19, 14:43
    Kupilam tani twardawy materac w sklepie bez nazwy, sprezynowy, 30 cm wysokosci, bez memory foam, ale ma nad sprzezynami warstwe czegos sztywnego, w skali 1-10 twardosc jakies 6 wlasnie. Myslalam, ze wymienie po dwoch latach, a spie juz prawie 7 i jestem zachwycona. Nauczylo mnie to, ze w wyborze materaca niewazna firma i z czego, ma byc po prostu idealny dla ciebie. Od pierwszej nocy zasypialam na nim jak dziecko, budze sie niepolamana. Chlopu tez wygodnie. Nie pomoglam.
  • robak.rawback 18.09.19, 02:46
    jak wczesniej kupilam innej firmy medium firm chyba ze sprezynami byl za jakies £400 to byl jak beton dla mnie. meczylam sie pare dni , nie bylo mozliwosci sie przyzwyczaic. polamana, nie moglam spac. po 5 dnich odbylam pielgrzymke do ikei po medium firm malforsa. dlatego malforsa bo podobny foam mattress ikei, mialam wczesniej ze 3 lata, bardzo wygodnie mi sie spalo.

byc moze wyprobowywalabym materac za £1000 etc ale nie stac mnie wiec celuje w njtansze z ikei ktore sa odpowiednio miekkie.
    ja lubie jak jest miekko. ten jest dla mnie miekki. to chyba kwestia indywidualna i nikt nic nie poradzi. nie moge teraz na zwyklej kanapie spac bo mi twardo. jak dla mnie do czegos takiego sie nie mozna przyzwyczaic, albo pasuje albo nie.

--
    Sashimi rollin'... they hatin'...
  • niyaa 18.09.19, 14:37
    Malfors to bardziej rozwazylabyn w kategoriach mattress topper lub materac dzieciecy, dla malego dziecka
  • robak.rawback 18.09.19, 23:01
    to ma z 15 cm wysokosci, normalny double mattress. dwie osoby sie moga turlac po tym miesiacami i nie traci wygodnosci. a kosztowal chyba £140.
    ja potrzebuje cos co jest 100% wygodne dla mnie i miekkie i czego sie moge szybko pozbyc albo wymienic na nowe.
    nie mam wogole lozka nawet. na podlodze lezy.
    jak sie wyprowadzam z mieszkana to wywalam materac i na nowe kupuje nowy. i musze miec na tyle lekki zeby wyniesc w 5 minut z pokoju do pokoju jak chce w innym pokoju spac. ale to juz zalezy jaki styl zycia masz. nie kazdy to lubi, mnie pasuje. lubie miec puste pokoje na ile sie da.

--
    Sashimi rollin'... they hatin'...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka