Dodaj do ulubionych

Eco programy

16.11.19, 11:54
Cos tam czynie dla dobra planet ­čĄú zmienialam auto na eco, segreguje smieci itd itd ale uzywam suszarki do ubran, zeby byc bardziej dla planety kupilam heat pump A++ kiedy to dwa tyg temu moja suszarka B wyzionela ducha... Iiii do rzeczy... Suszenie trwa do blisko 4!!! Godzin!!! Niby widzialam Co kupuje ale ciezko mi psychicznie ze to AZ tyle trwa plus suszarka chodzi teraz non stop bo moge wyprac tylko 2 pralki dziennie ­čśé Co do prania najbardziej lubie quick daily 60min ale teraz puszczam eco skoro I tak bedzie czekalo na Suszenie to niech sie I eco pierze. Czy ta irytacja dlugoscia cykli minie? Tez tak macie? Uzywacie eco programow?? Do pralki, suszarki, zmywarki
Obserwuj w─ůtek
    • lucasa Re: Eco programy 16.11.19, 14:11
      Jak kupuje nowa pralke to pierwsze co studiuje strone z instrukcji na ktorej sa rozpisane pobory elektrycznosci i wody. Program eco jest tak ustawiony ze pobiera min ilosc wody. Wiec niby eco a zzera bardzo duzo energii...
      Ja place za wode ryczaltowo wiec wybieram program z najmniejszym zuzyciem energii (i wlaczam na dodatkowe plukanie).

Eco program na zmywarce tak samo - pobiera malo wody ale wiecej pradu.

U mnie w suszarce podstawowe suszenie jest na 3h i to dla mnie za dlugo. Ustawiam na 1,5h i jak potrzeba dosuszam.
    • glasscraft Re: Eco programy 16.11.19, 14:21
      Moja suszarka ma dwa programy - bawelna i nie bawelna, wiec nawet jakbym eco chciala, to se ne da :-)
      W pralce uzywam taki program, jaki potrzebuje (wlaczajac pranie recznikow w 90 stopniach), w zmywarce jest eco ale nie uzywam (raz sprobowalam i mialam wrazenie, ze bylo niedomyte - mozliwe, ze to coz zwiazana z twarda woda, ktora tu mamy plus staram sie uwazc co do rur idzie, bo nie chce zabic "friendly bacteria" w naszym szambie).

--
      Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
      • niyaa Re: Eco programy 16.11.19, 14:56
        No wlasnie, z tym eco czuje sie nabijana w butelke choc jesli chodzi o suszarka to przez te 3:56 pobiera faktycznie OK 2,5 kW tylko. Zmywarka na eco myje bardzo dobrze ale znowu blisko 3 godz. Czlowiek chce ale to strasznie irytujace. Strasznie.
    • wiwi1 Re: Eco programy 16.11.19, 15:31
      Dluzsze programy ustawiam na noc kiedy nie czekam zeby mi sie cos szybko wypralo czy wysuszylo. Suszarka jest eco z pompa ciepla i suszenie trwa kolo godziny, troche dluzej jak mam posciel czy reczniki, ale nie dluzej niz 1,5 godziny. Zmywarki na programie eco nie lubie. W zmywarce akurat wybieram wysoka temperature mycia, na noc program 2, 5 godzny a jak w ciagu dnia potrzebuje wlaczyc to kolo 1,20 godziny. W pralce uzywam raczej krotkich programow do prania ubran na biezaco.

--
      Eco Forum UK
      • niyaa Re: Eco programy 16.11.19, 16:20
        A mozesz uchylic romba tajemnicy ktora to suszarka? Bo nie znalazlam zadnej heat pump ktora wg producenta suszylaby posciel w 1,5h. Dzis mam akurat dzien posciel, zaslony do wyprania I leci blisko 4h... Moze cos robie zle ale ustawiam program dedykowane I to jest never ending story. Az z ciekawosci spisywalam licznik przed I po I faktycznie pradu duzo nie zre ale cierpliwosc owszem
        • wiwi1 Re: Eco programy 16.11.19, 16:32
          Moja to miele eco, ale nie pamietam ktory model dokladnie, moge sprawdzic jesli chcesz. Wlasnie sprawdzilam na jakim programie suszy mi sie pranie teraz i to jest delicate. Wszystko na tym susze i to jest zazwyczaj 1h - 1,5h (dluzej wlasnie przy recznikach i poscieli). Musze sprawdzic czy bedzie jakas roznica na programie do bawelny.
          Na programie warm air susze wszystkie rzeczy z polaru, spiwory,koldry i poduszki (ale nie welniane) kurtki i doszusza mi sie wszystko ponizej godziny.

--
          Eco Forum UK
          • niyaa Re: Eco programy 16.11.19, 16:35
            Na miele nie patrzylam, fakt, bo po odkurzacz cat&dog mam uraz. Byl to zdecydowanie najgorszy odkurzacz jaki w zyciu mialam i padl ekspresowo. No nic, pozostaje przywyknac
            • niyaa Re: Eco programy 16.11.19, 17:04
              Hahaha tak czytam na apce jakie programy I ile trawaja I odkrylam program anywszowy ­čĄúmoze ja cos zle nastawiam, moze musze cos doregulowac
              • wiwi1 Re: Eco programy 16.11.19, 17:46
                poczytaj reviews swojej suszarki na necie, moze trafisz na jakies rady. Programy antywszowego nie mam, pewnie suszy w wyzszej temperaturze.
                Tez mi sie wydaje, ze to kwestia ustawien, bo 4 godziny na suszenie to baaardzo duzo. Ja mam program espress, ktory jak sie domyslam skraca czas suszenia, ale nigdy go nie uzywalam, wiec nie wiem jak dziala w praktyce.

--
                Eco Forum UK
                • niyaa Re: Eco programy 16.11.19, 18:02
                  Czytalam zanim kupilam, ale albo ktos narzeka na dlugosc suszenia zwykle nie maja porownania z inna suszarka albo byl zachwycony. Albo narzeka ze malo programow. Na pokretle jest OK a na apce pierdyliona wiec nie traktuje powaznie takich recenzji. Poprobuje moze zapauzowac I obmacywac I jak ustale kiedy suche to zaprojektuje swoj program. (ten wszowy tak jest opisany ze w wysokiej temp I 3'50" I max 2/3load oby sie nie przydal ­čĄú). W poprzedniej uzywal am tylko 1 programu do wszystkiego i bylo bosko. Takze moze ja musze sie do uczyc I poskracac bo jest opcja ustawienia czasu do kazdego programu chyba wiec moze oni daja z duzym zapasem automatycznie
    • yuka12 Re: Eco programy 17.11.19, 19:41
      Nie u┼╝ywam. Do prania srosuj─Ö najcz─Ö┼Ťciej rapid - 14' , 30ÔÇÖ lub 44' w zale┼╝no┼Ťci od za┼éadowania pralki i dostosowuj─Ö temperatur─Ö i wiriwanie. Do po┼Ťcieli mam program mix, mog─Ö wtedy pra─ç na 60 stopniach nieca┼ée 2h z p┼éukaniem w┼é─ůcznie. W zmywarce na codzie┼ä wybieramy program 30' i wszystko si─Ö ┼Ťwietnie zmywa, eco w┼é─ůczy┼éam tylko raz, r├│┼╝nicy nie widzia┼éam, a trwa┼é ponad 3h. Jedynie kiedy czyszcz─Ö zmywark─Ö lub mam du┼╝o brudnych garnk├│w czy blach wstawiam na program 70 stopni, ┼╝eby mi doczy┼Ťci┼éo, czyli max 1x w miesi─ůcu.
      Suszarki nie posiadamy.
      Dodam, ┼╝e i zmywark─Ö i pralk─Ö kupowali┼Ťmy m.in. pod k─ůtem mo┼╝liwo┼Ťci wyboru szybkich program├│w.

--
      "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
      • nannyjo32 Re: Eco programy 27.11.19, 00:18
        Nie mam suszarki. Pralke nastawiam na 1h 20 min albo na biale 60C albo na kolorowe 40C to sa szybkie prania. Zmywarke tylko zalaczam na quick myje chyba okolo 30 minut. Jesli juz naprawde mam cos bardzo brudnego to wtedy daje eco ale to jest chyba 2 h.
        W okresie zimowym wiec od okolo konca pazdziernika do okolo marca ciezkie rzeczy i duze oddaje wyprane do laundrette do suszenia. Za 2 duze torby z ikea place £12. W tamtym roku bylam tylko 3 razy. ( nawet nie przeliczalam czy taniej by wyszla suszarka)
        Mam duzo poscieli na zmiene 2 komplety dla dzieci 4 dla nas wiec nie ma jakiekos duzego pospiechu no i zdarza sie ze nawet suszylam posciel/recznikl na zewnatrz w grudniu, nie musi byc cieplo byle by troche wialo, a jak przewieje pranie i mi nie wyschnie to doslownie 2h w srodku i jest suche.
        • niyaa Re: Eco programy 27.11.19, 09:10
          Uzylam laundrette raz jak wlasnie mialam zaladowane suszenie I padla suszarka. Nie oplaca sie. Zdecydowanie. Suszarka heat pump a++ kupilam za £350. I faktycznie jest mega ekonomiczna. Ucze sie jej jeszcze, zeby zredukowac czas. Odkrylam ze odwirowanie na 1600 obrotow zamiast 1400 zmniejsza czas suszenia o OK godzine.
          • nannyjo32 Re: Eco programy 27.11.19, 17:11
            no niestety nie mam miejsca na suszarke, tez zamiast chociaz zakupic pralko suszarke, kupilam sama pralke, a lepsze to bo mozna chociaz podsuszyc. Coz na nastepny raz juz bedzie pralko suszarka.
            • yuka12 Re: Eco programy 27.11.19, 21:53
              My te┼╝ nie mamy miejsca na suszark─Ö - st─ůd pomys┼é przebudowy dobud├│wki ­čśü. A ┼╝e mieszkamy b.blisko morza, suchych wiatr├│w te┼╝ brak ­čśé. Ale sobie jako┼Ť radzimy.

--
              "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo

Popularne w─ůtki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si─Ö

Nakarm Pajacyka