Dodaj do ulubionych

OKROPNA HISTORIA !!

10.03.06, 17:46
Witam wszystkie uczestniczki Forum, jakos zawsze nie mialam odwagi zabrac
glosu na Forum, czy cos opowiedziec, ale historia,ktora chce wam opowiedziec
bardzo mnie poruszyla.
Rozmawialam sobie wczoraj z rodzinka z Polski na gg i na skype, moja bratowa
ma kolezanke, kolezanka jej byla w ciazy w 5 miesiacu, od samego poczatku
(prawie) ciazy bylo wiadomo, ze dziecko ma bardzo powazne wady genetyczne, a i
samopoczucie przyszlej mamy tez bylo nienajlepsze. Lekarze powiedzieli jej ,ze
ma marne szanse na urodzenie dziecka, ale zaden z nich nie chcial w tej
sprawie nic zrobic mowili "samo sie poroni" i kazali jej czekac ( na co ,
ile), nie chce nawet myslec co czula owa dziewczyna.
Jestem tym poprostu poruszona, poronila wczoraj, dziecko puchlo i sie
zadusilo, ona tez cierpiala.
Taka jest polska rzeczywistosc.
Jest mi smutno gdyz mysle o tym z przerwami od wczoraj,ale pozdrawiam
wszystkie uczestniczki Forum. :(
Obserwuj wątek
    • ewika-uk Re: OKROPNA HISTORIA !! 10.03.06, 19:31
      rzeczywiscie tragedia,moja znajoma od 7 miesiaca wiedziala ze jej dziecko
      prawdopodobnie nie przezyje,podczas badania wykryto ze ma wodoglowie i
      rozszczep kregoslupa,lekarze dosc chlodno serwowali jej te informacje,kiedy ona
      szalala z rozpaczy,polozna ja opierdzielila ze stresuje inne matki.. niunia
      urodzila sie tydzien przed terminem i zmarla 5 dni po porodzie,minelo 6 lat a
      dziewczyna nawet nie chce slyszec o kolejnej ciazy,zreszat nie wiem czy po tej
      ostatniej jeszcze doszla do siebie..ehhh coz mozna dodac..pozdrawiam
      --
      KlubMatki Polki w UK
      • wyspowamatka Re: OKROPNA HISTORIA !! 10.03.06, 20:19
        Ale wiecie co w Niemczech takie dzieci sie operuje w lonie matki. Mam znajoma z
        Niemiec co wlasnie miala dziecko (ona 25 lat on 55 lat)ktore mialo wodoglowie i
        rozszczep kregoslupa i dziecko operowali zanim sie urodzilo. I chopiec zyje do
        dzisaj ma ok 7 lat. Jest sparalizowany od pasa w dol i ma wszyty wezyk pod
        skora od mozgu do pachwiny chyba aby plyny mialy jak uchodzic. Jest normalny
        umyslowo.

Szczegolow nie znam dokladnie ale cos w tym rodzaju.

Ps. Tak na marginesie jednak chyba wiek mezczyzny takze ma znaczenie.

--
        Klub Matki Polki w UK
    • justyna_be Re: OKROPNA HISTORIA !! 10.03.06, 21:47
      > Taka jest polska rzeczywistosc.
      Nie mozna tak generalizowac... Sa rozne szpitale i rozni lekarze. W wielu
      polskich szpitalach/klinikach stosuje sie leczenie plodow. Rowniez wywoluje sie
      porody i poronienia, gdy wiadomo, ze z dzieckiem cos nie tak, a matka sobie tego
      zyczy (bo nikt nie bedzie zmuszal kobiety do usuniecia ciazy, jesli ona tego nie
      bedzie chciala) i jest to zupelnie zgodne z polskim prawem. Informacja, ktora
      podajesz jest z trzeciej reki, nie wiadomo, co tak naprawde sie dzialo, a moze
      ktos jej cos proponowal, sugerowal, ale ona nie chciala sie zgodzic? A moze
      wlasnie nie namawiali jej na "drastyczne" posuniecia ze wzgledu na jej stan
      psychiczny? Decyzja o usunieciu ciazy, nawet gdy wiadomo, ze dziecko nie ma
      szans jest bardzo ciezka...

A tak swoja droga, gdzie (w jakim miescie?) to bylo?

• joaska321 Re: OKROPNA HISTORIA !! 10.03.06, 22:45
        Hm, nie uwazam za stosowne podawania szczegolow calej sprawy.
        Dodam jedynie,ze dziewczyne ta znam osobiscie i niestety nie stworzono sytuacj,
        w ktorej moglaby dokonac wyboru.
        Nie jestem rowniez ani zwolenniczka, ani przeciwniczka aborcji, kazda sytuacja
        jest indywidualna, i nie zamierzam wywolywac dyskusji na ten temat.
        Ale tu znowu dodam niestety, polska rzeczywistoscie nie jest zbyt "rozowa",
        podziemie aborcyjne kwitnie, w szpitalach wykonuje sie bardzo niewiele aborcji z
        tak zwanym wskazaniem.
        Nie ma powszechnego, refundwanego, nie mowie juz darmowego dostepu do antykoncepcji.
      • ewika-uk Re: OKROPNA HISTORIA !! 10.03.06, 23:01
        pewnie ze nie mozna generalizowac,bo zdarzaja sie szpitale takie o ktorych
        wlasnie piszesz,ale mozna na palcach u reki wyliczyc,przyklad szpitala
        rejonowego w lubelskim,tam sie dzieja takie rzeczy ze az ciarki przechodza,w
        ciagu tygodnia z 10 nowo narodzonych dzieci ,8 ma zwichniety bark lub
        bioderko,a juz szczytem sa plakaty w tym wlasnie szpitalu,,Rodzic po
        ludzku"smiech na sali,tam to kobieta urodzi po ludzku jak zaplaci 1200 zl,a jak
        nie zaplaci to uslyszy,,co sie pani tak drze,musi bolec i tyle,a jak nie
        chciala bolu to bylo chlopu d... nie dawac!..Boze mam nadzieje ze nigdy tam nie
        trafie brrrrr
        --
        KlubMatki Polki w UK
      • monisia98 Re: OKROPNA HISTORIA !! 14.04.06, 22:48
        ja nie opowiem historii z czyjejś ręki lecz własnej - otóż z pierwszym synem
        leżałam na patologii ciązy był po terminie - dostawałam zastrzyki na
        przyspieszenie - mniej więcej po 3 dniach - jedna z dziewczyn zeszła na
        porodówkę ciązy żeby dostać po 7 zastrzykach kroplówkę - zaznacze że leżał tam
        juz 3 tyg. zasada stosowana w tym szpiatalu 7 dni zastrzyki na przyśpieszenie
        po czym kroplówka jak cię nie weźmie na porodówce wracasz znów na patologię
        ciązy i znów 7 dni zastrzyki - kiedy zeszła 3 raz a sama z nią osobiście
        rozmawiałam bo miała już dość leżenia na oddziale patologii dziecko urodziło
        sie martwe !!! były już zielone wody płaodowe - zdajecie sobie oczywiście
        sprawę z tego że ja wpadłam w panikę kiedy sie dowiedziałam jak poszłam ją
        odwiedzić i usłyszałam w płaczu i jej rozpaczy moje dziecko nie żyje !!!! To
        są polskie szpitale.
        A druga historia z moją małą czyli moim drugim dzieckiem w 7 mieś. w
        supermarkecie Tesko podczas zakupów sobotnich poczułam olbrzymi ból i nagle
        zobaczyłam całe nogi we krwi oczywiście trafiłam do tego samego szpitala na ten
        sam oddział patologii ciąży - różnica ok. 4 lat - obecnie szpital przyjzany
        dziecku śmiech na sali - na 3 dzien pobytu dostałam zapaści - a kiedy mówiłam
        pielęgniarkom że bardzo sie zle czuje i nie mogę oddychac i że chce żeyb mnie
        zbadał lekarz one odpowiadały - pić kawe następna nie zawracac głowy tylko
        położyc sie do łózka dopiero wtedy jak padłam trupem lekarz sie pojawił a jak
        sie ocknełam i powiedziałam że zaskarże szptal jeśli cokolwiek sie stało mojemu
        dziecku nastychiast pojwiał sie Pani ordynator tak miały mnie w dupie i nikt
        nawet badan nie zlecił.
        Daltego zmieniłam szpital i rodziłam w innym. To cała rzeczywistość.
        • mari40 Re: OKROPNA HISTORIA !! 24.04.06, 11:54
          nic się w Polsce nie zmieniło i nieprędko się zmieni,tu panuje prawo
          buszu,wygrywa silniejszy i ten co ma pieniądze i władzę.
          Prze 11 lat szukaliśmy odpowiedzi na pytanie,co jest z naszym dzieckiem nie
          tak,najpierw nas lekceważono,potem leczono na autyzm,potem na słynne ADHD,a od
          pół roku mamy diagnozę rzadki zespół Dandy-Walkera,wodogłowie,padaczka,niestety
          postawiono nam diagnozę i czekają,na co?niewiem,Nie mogąc tego dłużej znosić
          zaczeliśmy toczyć samotną walkę,pomagają nam rodzice dzieci z chorobą tą samą
          co ma nasz syn,a lekarze brak mi słów.Zaznaczam że większość wizyt jest
          prywatna,jak również rehabilitacja.
          zapraszam,zajrzyjcie,poczytajcie
          http;//m-a-t-e-u-s-z-9-4.blog.onet.pl
          • olijka1 Re: OKROPNA HISTORIA !! 24.04.06, 14:04
            mari40 napisała:

> http;//m-a-t-e-u-s-z-9-4.blog.onet.pl

weszlam, widzialam... brak mi slow..
            jest mi strasznie glupio, ze w pogoni za pieniadzem, uzalaniem sie jak mi zle,
            bo mam problemy finansowe, nie potrafie docenic najwazniejszej rzeczy w
            zyciu... ze moje dzieci sa zdrowe... wstyd mi.

--
            Babski Świat
            Rocznik 1980;-)
            • mari40 Re: OKROPNA HISTORIA !! 25.04.06, 10:38
              witam serdecznie olijka1
              nie chcę aby było ci głupio lub przykro,bo niczemu nie jesteś winna,ja też mam
              swoje lepsze i gorsze dni,potrafię narzekać na szare codzienne sprawy,chciałam
              pokazać ten blog,aby można było zobaczyć jak jedna pomyłka pociąga za sobą
              kolejne,a my musimy to wszystko przejść
              pozdrawiam serdecznie ciebie i twoje dzieciaki
          • konstruktorka1 Re: OKROPNA HISTORIA !! 25.04.06, 14:52
            Moja historai
            Chodzilam do fundacji do ginekologa mam migotanie przedsionkow i niedomykalnosc
            zastawki wiec od razu stweirdzilam ze lepiej prywatnie to byl 2000 rok szpital
            na Karowej. Maz zapytal sie lekarza czy moglby byc obecny przy porodzie lekarz
            zaspiewal 1600PLN - niestety tyle nie mielismy
            Jak zaczelam rodzic to pojechalismy na Karowa okazalo sie ze miesc nie ma maz
            zadzwonil do znajomego znajomy do szpitala i zostalam.
            Zdecydowalismy sie na porod rodzinny przynajmnie maz mnia pilnowal
            Rodzilam 12 godzin po 12 godzinach lekarz zdecydowal ze trzeba mi cos dac na
            przyspieszenie. Dostalam jakis srodek dozylnie i dostala migotania
            Potem byla cesarka bo Wladek mia "dziwne" bicie serca
            Nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym tematem czy nie ale Wladek ma Autyzm i
            niedotlenienie okoloporodowe.
            Teraz rahebilitacja w UK nie bede juz komentowac rehabilitacji w Polsce
            panstwowa z kolejka roczna pozostaje tylko chyba prywatna
            Ewa
            • olijka1 Re: OKROPNA HISTORIA !! 25.04.06, 15:20
              konstruktorka1 napisała:

> Rodzilam 12 godzin po 12 godzinach lekarz zdecydowal ze trzeba mi cos dac na
              > przyspieszenie. Dostalam jakis srodek dozylnie i dostala migotania
              > Potem byla cesarka bo Wladek mia "dziwne" bicie serca
              > Nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym tematem czy nie ale Wladek ma Autyzm i
              > niedotlenienie okoloporodowe.

dokladnie to samo przezyla moja przyjaciolka i jej synek... i to jednak chyba
              ma zwiazek... ale jej wmawiali, ze nie.
              --
              Babski Świat
              Rocznik 1980;-)
              • konstruktorka1 Re: OKROPNA HISTORIA !! 25.04.06, 18:47
                Ja znalazlam dobrego neurologa jeszcze w Polsce ( po czterech latan szukania o
                co chodzi) i przyjzal sie jeszcze raz tomografii.
                Wydaje mi sie ze to ma jednak zwiazek w kazdym razie zupelnie nie pomaga
                Pozdrow kolezanke ode mnie. Teraz tylko rehabilitacja rehabiliatcja i
                rehabilitacja
                Dlatego tez tu siedzimy Wladek chodzi do szkoly specjalnej a w niej cuda na
                kolkach nie rehabilitacja. W Polsce mowiono mi co mam robic tu sie pytaja co
                moga zrobic dla niego i dla nas. Nie zeby nie wiedzieli co robia
                Jak sie na poczatku zapytal mnie lekarz czy nie mialabym nic przeciwko speech
                theraphy dla Wladka to o malo nie wywinelam orla z wrazenia
                Pozdrawiam
                Ewa

olijka1 napisała:

> konstruktorka1 napisała:
                >
                >
                > > Rodzilam 12 godzin po 12 godzinach lekarz zdecydowal ze trzeba mi cos dac
                > na
                > > przyspieszenie. Dostalam jakis srodek dozylnie i dostala migotania
                > > Potem byla cesarka bo Wladek mia "dziwne" bicie serca
                > > Nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym tematem czy nie ale Wladek ma Auty
                > zm i
                > > niedotlenienie okoloporodowe.
                >
                > dokladnie to samo przezyla moja przyjaciolka i jej synek... i to jednak chyba
                > ma zwiazek... ale jej wmawiali, ze nie.
            • mari40 Re: OKROPNA HISTORIA !! 26.04.06, 08:08
              do konstruktorka 1
              Co do rehabilitacji w polsce,nic się nie zmieniło,2-3 maiesiące czekania do
              lekarza,potem 10 zabiegów i tak cały czas,a pozatym śmiem twierdzić,że jakość
              rehabilitacji też zostawia wiele do życzenia,no ale cóż my możemy,nic po prostu
              nic,więc aby pomóc własnemu dziecku korzystamy z rehabilitacji prywatnej,nie
              jest to takie proste z powodów finansowych,ale w grę wchodzi życie i zdrowie
              naszego dziecka,nie mamy innego wyjścia
              pozdrawiam serdecznie,dziękując tym którzy zaglądają na blog Mateusza i
              wspierają go dobrym słowem
              http;//m-a-t-e-u-s-z-9-4.blog.onet.pl
    • darma13 Re: OKROPNA HISTORIA !! 24.04.06, 13:39
      Roznie to z tymi lekarzami i ich wiedza wyglada.Moj lekarz, gdy w 12 tygodniu
      wyszlo mi badanie na toksoplazmoze pozytywnie,powiedzial, ze na pewno urodze
      dziecko uposledzone, wodoglowie itp i zasugerowal zabieg.Po kolejnych badaniach
      i pobycie min w szpitalu Matki Polki w Lodzi okazalo sie, ze wcale nie musi byc
      az tak zle.Teraz moja corcia ma 10 miesiecy, jest zdrowa i sliczna.Az strach
      pomyslec co by bylo gdybym tego lekarza posluchala!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka