• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Paszporty brytyjskie dla dzieci urodzonych w UK Dodaj do ulubionych

  • 05.10.06, 21:41
    Słyszałam od kilku osób, że dzieci urodzone na terenie UK, od początku lub od
    końca lipca otrzymują automatycznie paszport brytyjski. Mój brzdąc urodzony
    25.08, więc niby się kwalifikuje. Kiedy byliśmy po akt urodzenia, spytałam
    pana urzędnika, czy to prawda i czy chcę, żeby moje dziecko miało obywatelstwo
    brytyjskie, czy podwójne (tak zrozumiałam, ale pewności nie mam, czy o to mu
    chodziło). Powiedział też, że więcej szczegółów dowiem się, kiedy zadzwonię
    pod nr podany na passport form (do pobrania na poczcie), ale z moim angielskim
    boję się, że niewiele zrozumiem. Słyszałyście coś o tym drogie mamy?
    Zaawansowany formularz
    • 05.10.06, 22:34
      To ci ktos niezbyt prawdziwe rzeczy powiedzial:) Musisz miec w UK indefinite
      leave to remain aby dziecko po urodzeniu dostalo od razu paszport.
      A indefinite leave to remain dostaje sie jak sie mieszka i pracuje legalnie 5
      lat w UK.

      POczytaj sobie tutaj:
      www.ind.homeoffice.gov.uk/applying/nationality/advice/bn9
      Children born to people who are not British citizens but who are legally
      settled here

      9. If neither parent is a British citizen, a child born here on or after 1
      January 1983 will still be a British citizen if either the father or mother is
      legally settled. 'Settled' means ordinarily resident (see paragraph 16) in the
      United Kingdom without being limited under the immigration laws as to how long
      the person can stay here. For this purpose, a person cannot be ordinarily
      resident if he or she is in breach of the immigration laws. We do not consider
      certain members of diplomatic or consular missions, or members of visiting
      forces or international organisations as being settled here, even if immigration
      control does not apply to them.

      Children born to people who are European Economic Area (EEA) nationals

      10. Special consideration applies where a child's parents are EEA nationals who
      are exercising Treaty rights under European Community (EC) law.

      11. A child who was born in the United Kingdom on or after 1 January 1983 but
      before 2 October 2000 will be a British citizen if, at the time, either parent
      was an EEA national who was exercising Treaty rights. This is because the
      parent's stay is regarded as having been free of a time limit under the
      immigration laws.

      12. Since 2 October 2000, EEA nationals who have a conditional right of
      residence in the United Kingdom (such as workers and business people) are not
      regarded as free of a time limit under the immigration laws. They are not
      regarded as settled in the United Kingdom until they obtain indefinite leave to
      remain. A child of such parents born here on or after 2 October will not be a
      British citizen unless one of the parents has first been given indefinite leave
      to remain. However, a child born here from 2 October 2000 will be able to
      register as a British citizen if a parent later gets indefinite leave to remain.
      There are more details about registration in leaflet BN11 which you can get from
      the address in paragraph 19 or from this website.
      • 06.10.06, 09:26
        Ewentualnie po 3 latach od zamieszkania na stale w UK (przynajmniej tak bylo 5
        lat temu), jak sie ma brytyjskiego partnera (nie pamietam, czy zwiazek musi byc
        zalegalizowany).
        • 06.10.06, 10:48
          pyza_uk napisała:

          > Ewentualnie po 3 latach od zamieszkania na stale w UK (przynajmniej tak bylo
          5
          > lat temu), jak sie ma brytyjskiego partnera (nie pamietam, czy zwiazek musi
          byc
          >
          > zalegalizowany).

          Ja moim dzieciom (z Brytyjczykiem) wyrabialam brytyjskie paszporty zaraz po
          urodzeniu. Wypelniajac normalny formularz w internecie na stronie Passport
          Office. Nic tam nie bylo o dlugosci mieszkania w UK.
          --
          ------
          Jockeys
        • 06.10.06, 10:59
          pyza, dla małżonków/partnerów tak, dla dzieci - do razu.
          --
          Jagienka i Dominik
          • 06.10.06, 11:26
            Jagienka, jesli zadne z rodzicow nie jest obywatelem ani stalym rezydentem UK
            to dziecko z takiego zwiazku tu urodzone chyba nie nabywa automatycznie
            obywatelstwa brytyjskiego (moj maz jest Anglikiem a ja, gdy dzieci rodzily
            bylam stala rezydentka, wiec nigdy tej sprawy doglebnie nie badalam)
            • 06.10.06, 11:47
              ale ja pisałam o dzieciach którego jedno z rodziców jest Brytyjczykiem, w
              odpowiedzi na post Pyzy_uk
              --
              Jagienka i Dominik
              • 06.10.06, 11:56
                Tak, tak - to mialam na mysli - dzieci od razu, zagraniczny partner po 3
                latach :-) Skrot myslowy, bo juz jedna noga u dentysty (polskiego, nhs) bylam...
            • 06.10.06, 12:07
              Moze trzeba jasniej:)
              -jesli zadne z rodzicow dziecka nie ma obywatelstwa Brytyjskiego ani indefinite
              leave to remain (ktore mozna dostac dopiero po 5 latach legalnej pracy w UK), to
              dziecko nie dostaje automatycznie po urodzeniu paszportu brytyjskiego.

              -aby dziecko dostalo, jedno z rodzicow musi miec indefinite leave to remain, lub
              obywatelstwo brytyjskie

              2. A child who was born in the United Kingdom on or after 1 January 1983 will be
              a British citizen if either the father (see Note 3) or the mother is a British
              citizen. A child who was born in the United Kingdom on or after 1 January 1983
              will also be a British citizen if either the father or mother, although not a
              British citizen, is legally settled (see paragraph 9) in the United Kingdom. In
              any other circumstances, a child who was born in the United Kingdom on or after
              1 January 1983 will not be a British citizen.
              • 06.10.06, 14:51
                Moj maz ma status stalego rezydenta - indefinite leave to remain, ja nie, ale
                nasze dziecko,ktore urodzi sie w styczniu od razu bedzie moglo otrzymac
                brytyjski paszport.
                Czytalam wzmianke o tym,ze jak aplikacja na stalego rezydenta zostanie zlozona
                po narodzinach dziecka - otrzymuje ono taki status jak rodzice i musi przejsc
                przez proces naturalizacji aby otrzymac paszport, jesli przed - automatycznie
                jest on nadawany.
                • 07.10.06, 04:09
                  Dzięki za wszystkie informacje :)
    • 09.10.06, 11:06
      A czy ktoras z Was orientuje sie jak to jest z samym przekraczaniem granicy z
      dzieckiem,ktore ma brytyjski paszport? Czy moga byc jakies problemy w zwiazku z
      tym,ze oboje rodzice maja polski a dziecko brytyjski? Mam nadzieje,ze nie,ale
      nigdy nic nie wiadomo!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.