Dodaj do ulubionych

Zapalenie jamy ustnej

04.05.08, 12:41
Moja mala (20 m-cy) od paru dni ma ostre zapalenie jamy ustnej, zapalenie gardla i dopadl ja jeszcze wirus herpes (opryszczka). Bylismy u pediatry, ktory przepisal antybiotyk augmentin ( 5 ml 3 x dziennie), Daktarin w zelu i nurofen przeciwgoraczkowo, wczoraj do tego wszystkiego przyplatalo sie zapalenie dziaselek (krwawia), caly czas goraczkuje i poplakuje. Leki podaje jej od piatku ale jakos nie widze zadnej poprawy, najgorzej jest w jamie ustnej, ciagle pojawiaja jej sie nowe biale pecherze, dzis zauwazylam juz na dolnej wardze od wewnatrz, na dodatek nie mohe dostac nigdzie leku Trilac oslaniajacego przewod pokarmowy od antybiotykow, w aptekach wszyscy robia wielkie oczy jakby pierwszy raz o tym slyszeli. Poradzcie prosze co moge jej jeszcze podac, moze znacie jakies domowe sposoby, zeby sie pozbyc tego cholerstwa, moze znacie jakies inne probiotyki oslaniajace, ktore moge tu kupic, na razie podaje jej actimel. Od 4 dni mala nie przyjmuje pokamrmow stalych, kompletnie nic nie je, pije tylko herbatki no i mojego cyca, ktorego domaga sie prawie 24 godziny na dobe. Bede wdzieczna za kazda rade.
Edytor zaawansowany
  • gypsi 04.05.08, 13:20
    To moze byc opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, wtedy antybiotyk nie dziala, a
    tylko wyjalawia. Zwlaszcza ze Augmentin to dosc "gruba rura".

Trilacu tu nie ma, skad mieliby znac polska nazwe?
    Musisz pytac o Lactobacillus, a i to raczej w "healthy shops" niz w aptekach.
    Albo zamowic w internecie.
  • rene41 04.05.08, 23:24
    MIchał miał niedawno to samo podawałam 3x2ml NYSTATYNE proszek rozrabia sie woda tym tez dobrze pedzlowac jame ustna a na osłone zoładka
    lacidofil 3x1 (my jestesmy jeszcze w polsce wiec niewiem czy kupisz to w angli)U nas po kilku dniach wyszły babelki na okołu ust okropnosc smarowalismy fioletem(wodny roztwor gencjanowy )
    --
    rene41.fotosik.pl/ Mateuszek 05.11.2001r Maja 18.06.2005r Michałek 07.08.2007r :)
  • gabrielle76 06.05.08, 18:07
    Jak na mój gust to dawka leku jest bardzo duża, moja córka ma 20 miesiecy i do
    tej pory dostawała max 3 ml i to 2 razy na dobe, uwazaj zebyscie tego
    antybiotyku nie przedawkowali

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.