Dodaj do ulubionych

43.1.4 na 48 skomplikowana relacja

24.03.13, 03:51
Witajcie,
od kilku miesięcy jestem w dosyć trudnej relacji partnerskiej. Zadałam pytanie Wyroczni jak powinnam postępować, aby ta relacja była dla nas obojga satysfakcjonująca.

Wyrocznia, mam wrażenie, odpowiedziała niezwykle dosłownie, obrazując aktualną sytuację. W heksagramie wyjściowym - 43.1.4 pokazała mnie i moje nieustanne rozterki, podejrzenia, obawy... Czy jednak znaczy to, że są one słuszne? Jak na razie pozostają jedynie w mojej głowie i tam też czekają na zmaterializowanie się... Wiem jedno, dłużej tak nie wytrzymam. Z kolei heks 48 Studnia to odpowiedź po przeobrażeniu... nie wygląda mi to zanadto optymistycznie, raczej tak, jakbym w tej relacji ugrzęzła. Ale nadal nie udzieliłam sobie odpowiedzi na pytanie: jak powinnam postępować?

Bardzo proszę o jakiekolwiek sugestie, dopiero zaczynam przygodę z I-Ching. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Obserwuj wątek
    • transwizje Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 27.03.13, 12:32
      Problemem tej relacji jest 27. Usta.
      Słowa, jakość wymiany informacji, rozmowa, ale tez inne rzeczy związane z cenionymi wartościami.

Generalnie 48 w związkach z innymi mówi o odległości, niemożności pokonania dystansu, opóźnieniach z tego powodu.
      Nie wiem na jakiej zasadzie wypadło to jak mówisz w partnerstwie. Być może mieszkacie daleko od siebie.
      43 raczy wyrzucić z siebie wszystko, co zalega i ciąży w głowie, ostrzega przed tym, co może zwalić się na głowę, jeśli nie zrobić jakiegoś ruchu. Wyjść naprzeciw.
      Tym niemniej 48 po przemianie daje jakieś rozproszenie reakcji, odległość, dystans także w czasie, jeśli nie w przestrzeni, odpowiedź daną przy jakiejś innej okazji.
      Może trzeba się zastanowić w ogóle nad zensownością tego układu.

Pozdrawiam, ES
      • czterrdziesci_i_cztery Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 27.03.13, 14:08
        ES, bardzo dziękuję za odpowiedź :) Jestem zdumiona tym, z jak wielką precyzją odpowiada nam Wyrocznia I-ching. Ponieważ ja i mój partner faktycznie mieszkamy daleko od siebie: na co dzień dzieli nas bowiem 300 km!! Mimo wszystko, jest w nas wiele determinacji, aby widzieć się przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca. Rozmawiamy codziennie. Niestety oboje jesteśmy związani swoimi obowiązkami zawodowymi i prawdopodobnie dopiero w okolicach wakacji będzie można mówić o przeprowadzce któregoś z nas. Transwizjo, czy znając już kontekst sytuacji - że chodzi raczej o dystans kilometrów, nadal interpretujesz ten układ heksagramów jako wskazówkę na bezsensowność tego związku?

> 43 raczy wyrzucić z siebie wszystko, co zalega i ciąży w głowie, ostrzega przed
        > tym, co może zwalić się na głowę, jeśli nie zrobić jakiegoś ruchu. Wyjść naprz
        > eciw.
        Rozumiem, że chodzi o to, żeby wszystko co zaległe i niedopowiedziane z siebie wyrzucić? Faktycznie mam tego ogromną potrzebę, bo trochę tych rzeczy zaległo.

> Problemem tej relacji jest 27. Usta.
        Czy to znaczy, że heksagram pomocniczy (w tym przypadku 27. Usta) to dopełnienie wróżby, określa kontekst sytuacji?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
        Pozdrawiam :)
        M.
        • transwizje Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 28.03.13, 09:05
          Jeśli jest odległość to nie ma mowy o bezsensie, to jedynie problem, który jeszcze potrwa (występuje bowiem po przemianie, a jednocześnie określa motyw/przyczynę pytania).
          43 w tym wypadku to także wyruszenie w drogę, aby ów kontakt nawiązać. 1 linia - dzieje się w przyszłości, więc kolejna podróż, 4 - droga bez osiadłości, podróżowanie, nadal.

27 w tym wypadku, jako suma obu heksów opisuje sprawę jednym słowem, i tak samo odnosi się do przeszłości jak do przyszłości. To heksagram mowy, deklaracji zgodnych/lub niezgodnych z prawdą, które trzeba dotrzymać.
          Może też się odnosić do robienia planów.

Pozdrawiam, ES
          • czterrdziesci_i_cztery Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 28.03.13, 21:30
            Bardzo dziękuję za pomoc. Mam jednak wątpliwości odnośnie kilku innych rozkładów w kontekście mojego związku i aż boję się o to pytać na forum...

Zapytałam jak potoczy się ta relacja, jej ogólna przyszłość. Pokazał się heksagram 42.1.2.3, a więc czytam to jako ekspansję, rozwój tego związku... tak w istocie się dzieje, natomiast heksagramem po zmianie jest 57, Przenikanie. Jest wola, jest zapał, ale będziemy potrzebowali jeszcze trochę czasu, aby do siebie dotrzeć i w pełni się zrozumieć. Ok.

Jednak coś, co niepokoi mnie w tym wszystkim najbardziej jest pytanie "Co on do mnie czuje": hex 53.4 -> 33 ...
            Czytałam to forum i wiem z niego, że heksagram 33 jest dość niejednoznaczny. Ktoś pisał o gwałtownym zwrocie akcji, pozytywnym, chociaż na co innego wskazywało. Dodatkowo, heksagramem pomocniczym jest w tym przypadku 22. Wdzięk, więc nie jest źle, a i reszta rozkładów raczej nie mówi o końcu relacji... czy to znaczy, że jego uczucie mimo trwania relacji wygaśnie? :( Czy może wręcz przeciwnie?...

Szukająca pocieszenia,
            M.
            • czterrdziesci_i_cztery Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 28.03.13, 22:49
              Dodam jeszcze, że znalazłam właśnie kolejne znaczenie heksagramu 22, opisujące sytuację jako odświeżanie czegoś, ozdabianie. Sądzę, że może chodzić o reaktywację uczuć, które albo ich renesans, wstrzymywany dotychczas przez moje wątpliwości... tak mi to współgra z innymi rozkładami.

Pozdrawiam,
              M.
              • transwizje Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 29.03.13, 09:15
                4 linia to droga, odległość. 33 może oznaczać spotkanie i odwrót, drogę z powrotem.

Jednak interpretacja heksów na pytanie co ktoś czuje jest bardzo ulotna i złudna, najczęściej uruchamia mnóstwo złudzeń osoby pytającej. W praktyce przekonuję się, że odpowiedzi dotyczą bardzo konkretnych myśli/planów/zamiarów, a nie uczuć. Jak np. ta przemiana, ewidentnie jest to myślenie o spotkaniu i konieczności powrotu/odwrotu. Czy jest to opis uczucia? ;-)))) Dla mnie bardzo pośredni i bardzo bieżący.
                Najlepiej ograniczyć tego rodzaju rozpytywanie, jeśli się nie ma wprawy w rozróżnianiu sensu odpowiedzi, bo można się zakręcić.
                Pozdrawiam, ES
                • czterrdziesci_i_cztery Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 11.04.13, 01:44
                  No i niestety, stało się. Heksagram 33 rzeczywiście zamanifestował się jako jego odejście, decyzja podjęta, jak twierdził, rozumowo.

Zapytałam Wyrocznię o to, jak będzie wyglądała nasza dalsza relacja. Otrzymałam odpowiedź 51.2 -> 54.
                  I rzeczywiście, burza była straszna, mam wrażenie, że zniszczyła między nami już wszystko. Niemniej jednak linia 2. mówi o tym, że chociaż faktycznie dużo się stało, to, co zostało utracone, powróci. Po siedmiu dniach, jak czytam. Nie wiem czy są na to jakiekolwiek perspektywy, bardzo w to wątpię. Postawiłam jeszcze pare(naście :D) innych rozkładów odnośnie jego, mnie, tej relacji - w różny sposób, ale ten rozkład był jako pierwszy i na nim staram skupiać się najbardziej.

Powiedziałam, że nie chcę się z nim przyjaźnić, że wolę w ogóle nie mieć z nim kontaktu. Czy możliwe jest więc, że "powróci" jako przyjaciel? Chociaż w książce "I-ching dla żółtodziobów" napisane jest wyraźnie, że jeśli opuści cię kochanek... nie martwic się, powróci. Bynajmniej nie jako kolega, ale w dawnej formie. Sama nie wiem. Proszę o pomoc.
                  • transwizje Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 11.04.13, 09:41
                    51 to burza w szklance wody. I być może tak chcesz rzecz traktować, jako coś przemijającego bez śladu. Ale po przemianie 54 sugeruje rolę podległą, brak satysfakcji, zależność od decyzji drugiej strony. Lub falstart. Jest kiepski dla relacji, chyba, że opiekuńczych albo pracowniczych. Długie czekanie na siebie itp.
                    Hm, najlepiej na nic nie liczyć, nic to znaczy nic, ani to ani sio, tylko żyć. Czas pokaże, a odpowiedź Księgi zostanie najlepiej zrozumiana. W tej chwili tylko zakręcasz się. A człowiek zakręcony zaczyna dostawać od Księgi ilustracje swoich marzeń albo lęków, a nie tego, co się stać ma. Zostaw to. Albo uwolnij się. Naprawdę, tak jak twój były. I wtedy stanie się najlepiej dla was obojga, nie wiem co. ;-)

Pozdrawiam, ES
                    • czterrdziesci_i_cztery Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 11.04.13, 11:05
                      Chodzi Ci Ewo o to, że odpowiedzi Wyroczni, przez stan mojego umysłu i nastroju mogą być zmącone i nieprawdziwe? Czy to heksagram mówi o tym, że nic już się nie stanie między nami i powinnam się uwolnić?

Może warto w takim razie postawić jeszcze jeden rozkład - za dzień, dwa... Chociaż ten wydaje mi się, niestety, całkiem wiarygodny...
                      Pozdrawiam...
                    • czterrdziesci_i_cztery 51.2 na 54 11.04.13, 12:05
                      Chciałam dopisać jeszcze jedną rzecz odnośnie tego rozkładu. Ostatnio IDENTYCZNY rozkład pojawił mi się w odpowiedzi na pytanie "co dalej między mną a moją serdeczną koleżanką". Otóż, dyskutowałyśmy korespondencyjnie na tematy ideologiczne. Niby nic, ale jednak dyskusja z biegiem czasu zaczęła robić się coraz ostrzejsza. Zestresowałam się niemiłosiernie, bardzo bałam się, że ta rozmowa i nasze odmienne poglądy przełożą się na nasze stosunki prywatne. Zaproponowałam jej spotkanie, jak gdyby nigdy nic, ona się zgodziła i jak gdyby nigdy nic, bardzo serdecznie rozmawiałyśmy ze sobą jak przyjaciel z przyjacielem. Wszystko mieściło się w czasie dokładnie 6 dni.
                      51.2 na 54 pokazało, że faktycznie - burza była niespodziewana i sroga, SĄDZIŁAM, że to może być wyraźne ochłodzenie relacji. Tymczasem w ogóle nie poruszyłyśmy tematu tej dyskusji na spotkaniu, bo miałyśmy mnóstwo innych. Heks 54 zamanifestował się więc tak, że to ja wyciągnęłam "rękę" jako pierwsza, chcąc upewnić się, czy wszystko między nami w porządku. I rzeczywiście było i jest, a ja nie czuję, jakbym zrobiła coś wbrew sobie i cieszę się, że wyszło jak wyszło.
                    • czterrdziesci_i_cztery Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 23.04.13, 12:09
                      Ciąg dalszy.

Rzeczywiście poszłam za Twoją radą, Ewo, staram się uwolnić. Teraz, z perspektywy dwóch tygodni analizuję rozkład na chłodno.

Pan dzwonił do mnie jeszcze kilka razy, chociaż prosiłam, żeby tego nie robił. Proponował przyjaźń. Nie zgodziłam się. Nie chcę z nim kontaktu. Ostatecznie rozstaliśmy się w średniej atmosferze i teraz nie mamy żadnego kontaktu. Czy tak mógł zamanifestować się układ 51.2/54 ? Z jednej strony tak, bo On przystał na moje warunki, był od nich zależny. A z drugiej strony 54 bardziej pokazuje jednak na jakiś (toksyczny) układ, aniżeli na wyjście z niego...

W linii 51.2 jest napisane "sto tysięcy razy stracisz"... czyli więcej razy, niż się spodziewam. Nasze rozmowy telefoniczne, w których on pertraktował "przyjaźń" odbyły się już kilka razy, może potrzeba ich jeszcze kilka, aby heksy się zrealizowały? Nie mówiąc już o tych "siedmiu dniach" po których odzyskam swoje "skarby"...

Nie wiem, w którym "momencie" rozkładu teraz jestem. ES, czy sądzisz, że rozkład mógł się zrealizować poprzez ostateczny brak kontaktu? Jeśli tak, to dziwne, bo "skarby" do mnie nie wróciły...
                      Pozdrawiam serdecznie
                        • czterrdziesci_i_cztery Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 24.04.13, 18:11
                          ES, nie chcę żebyś zrozumiała mnie źle, bo czytam często to forum i doceniam Twoją wiedzę.
                          Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale widzę, że od sumy heksagramów zależy w Twoim przekonaniu ostateczna odpowiedź. Z mojego niewielkiego, ale zawsze, doświadczenia wynika, że suma heksagramów mówi o dodatkowych okolicznościach, sytuacji obecnej, bieżącej, ale zazwyczaj nie udziela odpowiedzi na pytanie. Zgadza się, 41 to strata z korzyścią dla czegoś, czego nie znamy i jeszcze nie mamy, czegoś lepszego. Heksagram 41 pokazał więc idealnie okoliczności: rozstaliśmy się w myśl zasady "tak będzie lepiej". I to wszystko. Reszta to heksagram 51.2 na 54, ten rozkład chciałam przeanalizować na forum w kontekście sytuacji, którą opisałam i która jest teraz.

Pamiętam nawet Twój odległy post o narodzinach małych kózek (?) u Ciebie. 41, które wyszło Ci w sumie, mówiło o tym, że będą jakieś opóźnienia, ale ostateczna odpowiedź była jak najbardziej pozytywna i szukać jej trzeba było w rozkładzie heksów. Nie uważasz, że gdyby to było tak proste i oczywiste, ludzie zamiast analizować I-ching zdanie po zdaniu, dodawaliby tylko heksagramy? Jestem pewna, że tak nie myślisz :) I mam nadzieję, że napiszesz mi czy heks 54 może manifestować się jako koniec relacji... bardzo mnie to nurtuje. Jeszcze raz napiszę - nie traktuj tego posta niewłaściwie, po prostu bardzo chciałabym poznać I-ching. Suma heksów jest istotnym aspektem, ale na pewno nie najważniejszym.

Pozdrawiam serdecznie!
                          • transwizje Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 24.04.13, 19:29
                            Może manifestować się jako niezadowalająca, trudna relacja zależności, albo niezadowolenie z jej braku, tu nic nie wskóramy. Trza czekać i patrzeć.
                            Zejść ze swych żądań i zgodzić się na małe, niezadowalające pod groźbą końca? Czy pozostać przy nich i zgodzić się na okresową samotność? Oto jest pytanie...
                            Dlatego warto przeanalizować 41. Jego filozofię.
                            Pozdrawiam, ES
                            • czterrdziesci_i_cztery Re: 43.1.4 na 48 skomplikowana relacja 25.04.13, 11:51
                              O jedno jeszcze chciałam się zapytać: powiedzmy, że sytuacja 54 się zgadza, ale jak ma się do tego heksagram 51 i linia 2? Przecież 51 to burza w szklance wody, a nie awantura, która kończy związek. Poza tym II linia w heks 51 wskazuje na powrót.

Czy mam to rozumieć jako chwilową przerwę w relacji, a to wszystko się jeszcze nie dokonało? Czy przeciwnie, wszystko się dokonało, a ten "powrót" z linii drugiej to po prostu jego próby kontaktu? Wiem, ES, że to życie zweryfikuje, ale powiedz, jak Ci się wydaje i dlaczego :)

Które heksagramy mówią o definitywnym końcu relacji, jak np. karta Śmierć w Tarocie?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka