Dodaj do ulubionych

Praca na Cyprze - pytania

11.07.08, 09:33
Hej jestem zainteresowana pracą jako kelnerka na Cyprze. Mam w związku z tym kilka pytań.
1. Na jak długo trzeba podpisać kontrakt? ( mogę pracować do końca września bo jestem studentką).
2. Czy wylot na Cypr i powrót opłacam sama czy finansuje to agencja?
3. Jak wygląda sprawa zakwaterowania i wyżywienia?
4. Czy cypryjscy pracodawcy są sprawdzeni i wiarygodni?
5. Czy możliwe jest wcześniejsze zakończenie kontraktu, gdyby warunki na Cyprze mi nie odpowiadały?
6. Czy istnieje możliwość zarezerwowania pracy dla dwóch osób w tym samym hotelu? Chciałabym zabrać ze sobą koleżankę, by było mi raźniej.
7. Jak dużo pieniędzy trzeba wziąć ze sobą na start?
Bardzo proszę szybką odpowiedź
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • ekspert_gowork Re: Praca na Cyprze - pytania 22.07.08, 11:11
      Witam!
      1. Na dzień dzisiejszy kontrakty są minimalnie do końca października, czyli do
      końca sezonu turystycznego na Cyprze.
      2. Bilet w jedną stronę, na trasie Warszawa-Larnaka jest opłacany z Pani
      kieszeni w wysokości 1400zł (w kwotę biletu wchodzi również transfer z lotniska
      do miejsca zamieszkania). Bilet powrotny może Pani wykupić za bonus wypłacany
      zazwyczaj przez pracodawców z zakończeniem kontraktu.
      3. Zakwaterowanie ( 2-3 osobowe pokoje ), ubezpieczenie w czasie pracy oraz
      wyżywienie ( 3 posiłki dziennie) jest gwarantowane przez pracodawce cypryjskiego.
      4. Współpracujemy już z tymi sieciami hotelowymi od kilku sezonów turystycznych,
      stąd pewność, iż są to sprawdzeni przez nas pracodawcy.
      5. Może Pani zakończyć wcześniej kontrakt, jednak wraz z zerwaniem kontraktu
      naraża się Pani na stratę ewentualnego bonusu, wypłacanego z zakończeniem kontraktu.
      6. Oczywiście istnieje taka możliwość. Bardzo często osoby wyjeżdżają razem.
      7. Trzeba wziąć ze sobą pieniądze na pierwszy miesiąc, gdyż wypłata będzie z
      końcem przepracowanego miesiąca. Proponujemy wziąć ze sobą ok 800zł.

Z poważaniem,
      Agnieszka Zielińska
        • ekspert_gowork Re: Praca na Cyprze - pytania 01.08.08, 10:09
          Witam serdecznie!

Oczywiście posiadamy oferty pracy dla mężczyzn. Stanowisko pracy zależy od Pana
          poziomu jęz. angielskiego oraz od doświadczenia i predyspozycji. Z podstawami
          jęz. angielskiego może się Pan ubiegać o stanowisko pomocy kuchennej czy pomocy
          hotelowej. Jeżeli pana angielskie jest w stopniu min. komunikatywnym może być to
          stanowisko np kelnera. Pracodawcy cypryjscy nie wymagają doświadczenia.
          Wynagrodzenie waha się od 500- 600 Euro netto miesięcznie i w tym jest
          gwarantowane darmowe wyżywienie i zakwaterowanie przez cały kontrakt.
          Podjąć może Pan pracę od sierpnia, a długość min. umowy musi trwać do końca
          października. Oczywiście są również dłuższe kontrakty.

Z poważaniem,
          Zespół GoWork.pl
          • zuzanna233 Re: Praca na Cyprze - pytania 06.08.08, 09:36
            Ja również jestem zainteresowana praca na Cyprze. Wiem ze podpisuje sie kontrakt
            z pracodawca ale co dzieje sie w przypadku kiedy muszę ten kontrakt zerwać?Czy
            jestem obciążona jakąś kara???Co dzieje sie ze mną ze strony prawnej?? I czy to
            oznacza ze w stronę powrotna wracam na swój koszt i nie mam szans na żaden bonus?
            Z góry dziękuję za odpowiedz.
            Pozdrawiam Zuza
            • ekspert_gowork Re: Praca na Cyprze - pytania 07.08.08, 16:37
              Witam serdecznie!
              Jeżeli musi Pani zerwać kontrakt i wrócić wcześniej do kraju, musi Pani
              poinformować o tym pracodawcę. Nie będzie Pani miała żadnych problemów prawnych
              aby taki kontrakt zakończyć wcześniej. Jednak pracodawcy starają się
              zabezpieczyć przed taką sytuacją i pobierają z Państwa pensji kaucję zwrotną w
              wysokości 10-20% z pensji podstawowej. Osoba, która zakończy kontrakt otrzyma
              jej pełen zwrot, a osoba, która zerwie umowę- traci kaucję.

Z poważaniem,
              Zespół GoWork.pl
              • andrzej19600 Re: Praca na Cyprze - pytania 11.08.08, 09:57
                gowork pisze: pracodawcy starają się
                zabezpieczyć przed taką sytuacją i pobierają z Państwa pensji kaucję zwrotną w
                wysokości 10-20% z pensji podstawowej. Osoba, która zakończy kontrakt otrzyma
                jej pełen zwrot, a osoba, która zerwie umowę- traci kaucję.

Rozumiem ze pobieraja te 10-20% od placy miesiecznej??(czyli co miesiac po 10-20
                % czy od calej pensji po 10-10%? I od czego zalezy czy podejma 10 albo
                20%?Rozumiem ze po przepracowaniu calego kontraktu wszystko zostanie mi
                zwrocone?MAm taka gwarancje??
                • ekspert_gowork Re: Praca na Cyprze - pytania 11.08.08, 16:43
                  Witam!

Pracodawcy cypryjscy bardzo często pobierają kaucję w wysokości 10-20% od
                  Państwa miesięcznych zarobków.
                  Kaucja ta jest formą zabezpieczenia się pracodawców na wypadek ewentualnego
                  zerwania kontraktu przez pracownika.
                  Jeżeli osoba zerwie kontrakt przed jego planowaną datą zakończenia, wówczas
                  traci kaucję. Osoba, która dopracuje do końca kontraktu otrzyma całkowity zwrot
                  pobieranej przez pracodawcę kaucji.

Z poważaniem,
                  Zespół GoWork.pl
                  • marieene Re: Praca na Cyprze - pytania 12.08.08, 11:43
                    Witam.
                    Ja jeszcze nie zaczelma pracy ale mam pytanie dotyczace dni wolnych. Jezeli
                    zdecydowalabym sie na wyjazd na 6 miesiecy(a moze i dluzej)To czy wtedy
                    obowiazuja mnie jakies wolne dni...?tzn. czy moge byc np. tydzien na urlopie
                    platnym...czy moge bez problemu wziac sobie dzien wolny jak nie dwa.
                    Zastanawia mnie to poniewaz wyjezdzajac zostawilabym tu w Polsce cala swoja
                    rodzine i 2malych dzieci.Wiec bardzo zalezaloby mi jednak na wizytach w Polsce
                    co jakis czas.Czy cos takiego w ogole wchodzi w gre?
                    Dziekuje i pozdrawiam MArianna
                    • ekspert_gowork Re: Praca na Cyprze - pytania 12.08.08, 16:51
                      Witam!
                      Dopiero po przepracowanym półrocznym kontrakcie na Cyprze mogą Państwo ubiegać
                      się o dłuższy urlop. Jego długość będzie zależała od indywidualnego pracodawcy.
                      W czasie trwania urlopu jak najbardziej będzie mogła Pani wybrać się do Polski,
                      by odwiedzić rodzinę.
                      Z poważaniem,
                      Zespół GoWork.pl
                            • ekspert_gowork Re: Praca na Cyprze - pytania 20.08.08, 11:59
                              Witam!

Spotkania rekrutacyjne odbywające się w siedzibie naszej agencji w Warszawie od
                              poniedziałku do piątku (od godz. 10:00 do 15:00)prowadzone są przez
                              polskojęzycznego konsultanta. Podczas takiego spotkania sprawdzamy Państwa
                              znajomość języka angielskiego oraz przedstawiamy szczegółowo ofertę pracy.

W okresie zimowym (styczeń-luty) jest również możliwość przybycia na Targi
                              Pracy z pracodawcą cypryjskim. Targi Pracy również odbywają się w siedzibie
                              naszej agencji w Warszawie.

Osoby zainteresowane spotkaniem rekrutacyjnym , prosimy o przesłanie swojego
                              CV w wersji angielskiej na adres: cypr@gowork.pl

Z poważaniem,
                              Zespół GoWork.pl
                              • eliza.duda1 Re: Praca na Cyprze - pytania 23.09.08, 10:53
                                Dzień dobry!
                                Mam pytanie do agencji GoWork.pl jak wygląda dokładnie sprawa z ubezpieczeniem
                                po godzinach pracy? bo rozumiem, że pracodawca zapewnia tylko i wyłącznie
                                ubezpieczenie w czasie pracy, czy dobrze myślę? Proszę o odpowiedź i o
                                potwierdzenie moich wątpliwości.
                                • ekspert_gowork Re: Praca na Cyprze - pytania 25.09.08, 15:34
                                  Witam!
                                  Pracodawca zapewnia ubezpieczenie tylko i wyłącznie w godzinach pracy. Po
                                  godzinach pracy powinna się już Pani indywidualnie ubezpieczyć wykupując kartę
                                  Isic, Euro26, Planeta Młodych bądź ubezpieczając się w tradycyjnej
                                  ubezpieczalni. Ewentualnie można również pobrać z NFZ kartę E111, która wydawana
                                  jest bezpłatnie.
                                  Z poważaniem,
                                  Zespół GoWork.pl
                    • mesanichta Re: Praca na Cyprze - pytania 17.09.08, 09:39
                      W trakcie kontraktu nie ma mowy o urlopie.Masz pracowac 6 dni i juz.Nie licz na
                      elastycznosc szefow.Jak zachorujesz,bedziesz miec mniejsza wyplate,jak bedziesz
                      chorowac za czesto(np.4 razy po 2-4 dni w ciagu kilku miesiecy jak moja
                      kolezanka),to cie wyleja z dnia na dzien,jak ci nikt nie pomoze,to mozesz nie
                      miec gdzie spac.Wszytkim odchodzacym dawali kilka godzin na wyniesienie sie z
                      hotelu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka