• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

jakie kupić narty średniozaawansowany

• IP: 81.219.66.* 03.11.09, 22:42
    mam 179 cm wzrostu i 83 kg

chcialem atomicki sl 9 170 cm nie wiem czy to dobry wybór
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Jozzo IP: *.dsl.bell.ca 04.11.09, 06:20
      Nie sledze juz ze 2 sezony sprzetu ale albo slalomki krotrze albo jak tu mowia
      allroundy 170+ To tak generalnie. Slalomka bardziej wymagajca i limitujaca
      allroundy wszechstronniejsze.
      • Gość: Sky. IP: *.fornfyndet.se 04.11.09, 11:13
        Wybor swietny,nie podales wieku.Pamietaj ze narty sportowe wymagaja sily, im
        wiecej wsadzisz w narte otrzymasz z nawiazka na nogi i to musiz odpowiednio
        sparowac i ukierunkowac i wtedy bedziesz najsprawniesjzy na stoku, pamietaj
        ostroznie.Narta Atomic serii SL o twardosci 9 lub 11 lub 12 wymaga troche innego
        traktowania niz zwykjla narta.Po zalozeniu odrazu zaczynasz jechac w pozycji
        mocno przygiete kolana i sylwetka pochyklona do przodu.Innej pozycji ta nbarta
        nie toleruje odrazu lezysz ale wtej pozycjhi jest niesamocicie stabilna i
        bezpieczna. Te formulke co teraz powiedzialem zapamietaj na cale zycie.Poniesie
        Ciebie do przodu stracisz praktycznie kontrole i nie jedziesz tam gdzie trzeba
        utrzymujac te nogi przygiete panujesz nad narta i ja wyprowadzisz bez upadku.Nie
        zycze upadku na narcie soportowej.Bul jak cholera bezpieczniki puszcza ale w
        sytuacji tuz przed zlamaniem kosci.
        Nastawy wiazan musza byc o 10 do 20% a nawet wiecej ,wieksze niz dla normalnej
        narty.
        Inaczej bedzie ona w zakrecie lub w zwrocie wypinac sie sama.
        Jak sie zdecydujesz napisz na privat (Skyddad) powiem wszystkie tajniki odnosnie
        tyh nart.
        Pzdr.Sky.
        • 04.11.09, 11:27
          Sky :)
          Nie fantazjuj ... proszę :)
          Bo jeszcze ktoś w to uwierzy.
          pozdro.
          --
          Żeglarstwo w obiektywie
          • 04.11.09, 12:32
            sky ma swój styl
            i nie fantazjuje :-))
            jeżdziłem w zeszłym roku na rossignol race SL (jeden dzień, mogłem
            dłużej)
            i z przykrościa stwierdzam, że to narty znacznie powyżej moich
            możlwości...
            Te atomici - są też - jak mniemam - dla narciarza zaawansowanego.
            Pytanie zatem - co to znaczy narciarz średniozaawansowany.
            Jesli jezdzisz swobodnie po czarnych trasach, śmigasz po lodzie i
            muldach, lubisz jazdę agresywną - to kupuj je.
            jesli wolisz jazdę bardziej rekreacyjną, po przygotowanych trasach -
            nie wykorzystasz mozliwości nart i nie sprawią Ci satysfkacji..
            jeep
            • 04.11.09, 12:39
              Zgoda, Sky ma swój styl ... fantazjujący ;)
              Nie każdy jednak o tym wie i ktoś może potraktować to dosłownie.
              Co do A SL9, to jest to typowa slalomka o bardzo krótkim skręcie.
              Nic szczególnego poza tym jej nie wyróżnia. Jeśli ktoś lubi krótkie skręty carvingowe, to jest to narta dla niego.
              pozdro.
              --
              Żeglarstwo w obiektywie
              • Gość: dam IP: 81.219.183.* 04.11.09, 12:44
                aha i wiek 21
                • Gość: dam IP: 81.219.183.* 04.11.09, 12:46
                  jazda bardziej rekreacyjna ale czasami tez przychodzi chcec poscigania sie,
                  trasy czarne ale nie zawsze ;) jak mozecie podac konkretne modele i dlugosci ;)
                  • Gość: Jozzo IP: 70.51.166.* 04.11.09, 13:53
                    Poczytaj ABC Froum powinno sie ostac z poprzednich lat.
                    Jest tam analuiza sprzetu w miare sensowna - oczywiscie z przed paru lat wiec
                    troche trzeba to zaktualizowac Bylo tez sporo syskusji z kuba, andrzejm
                    sydaddem. Generalna linia to jak slalomka to do 160
                    dluzsza wyapocza jej sens pozatym slalomka to bardzo specyficzna jazda
                    Jakis Crossy typu [powtarzam typu atomic sz ] czy cos s head bardziej
                    uniwerdalne cos co nie jest typowa slalomka to ok 170++
                    powinno dzc ci to o co pytasz [ troche sieposcigac, czarne trasy no i wiecej
                    relaxu jak sienie scigasz [slalomka wymaga w sumie ciaglego wiszenia na
                    krawedziach i w sumie jazdy krotkimi skretami a wiec moim zdniam jest poprostu
                    upie...dliwa [osobiscie po dwuch latach slalomi wrocielem do normalniejsszych
                    nart tzn Rossi 9x 3 para zdarta teraz jestem w procesie zakupu head chip
                    www.head.com/ski/ski.php?region=pl&tag=chip&id=2061
                    jednak 183 cm i mam to byc narta relaksowa z mozliwoscia przyciniecia jej jak
                    trzeba. zreszta u heada jest selektor ktory mozna potraktowac nie tyle jako
                    wyrocznie co wskaznik, innymi slowy punkt odniesicenia Atomik tez keidys to
                    mialGeneralan zasada powinno byt to ze jak bierzesz slalomke to rzeczywicie
                    krotka do 160 i decydujesz sie na jazde tak do jakij ta narta jest przeznaczona
                    [nie znacy to ze nie da sie tym pojechac inaczej ale to jet poprostu
                    upier...liwe no i po co jak do normaniejszej jazdy sa narty lepiej do tego
                    przeznaczone. Inne ja bym zaczynal od 170++

p.s
                    na marginesie dnia [ciekawe czy orto znouw przekreci znaczenie mojego tekstu
                    i jesli to co z tego wyjdzie albo kiedy zacnie jego fragmenty uzywac jako swoje
                    [nie mam nic przeciwko temu - w koncu moze nadalo by to jakis sens jego
                    wypowiedziom]]
                    • 04.11.09, 14:14
                      Sam dostatecznie kręcisz swoje teksty. Nie zrobiłbym tego lepiej.
                      Zbyt wiele nas różni Jozzo, bym sięgał po Twoje słowa, ale jak masz jakiś przykład na podorędziu, to chętnie poczytam.
                      pozdro.

--
                      Żeglarstwo w obiektywie
                      • Gość: Jozzo IP: 70.51.166.* 04.11.09, 14:27
                        pokaz wszyskim cos konkretnego napisalw ostanich np 10 posatch -
                        Nie wiele poza zaczepkami jak w powyzszym majacymi na celu zalapane sie na
                        wymiane slow poza kontekstem watku. Well masz cos konkretnego i z sensem to
                        odpisuj na moje posty inaczej podaruj sobie i bedzie spko/
                        • 04.11.09, 14:57
                          Jeśli liczysz Jozzo na to, że przemilczę na tym forum jakieś Twoje kolejne rewelacje, to zawiedziesz się. Nie myśl, że Twoje bezpardonowe i pozbawione sensu ataki wystraszą mnie i będziesz mógł dalej wpędzać ludzi w kanał ( hehe ... to rzeczywiście Twój tekst, chociaż nie do końca, bo kiedyś mówiliśmy tak na podwórku). Korzystasz z tego, że to forum jest praktycznie pozbawione administratora. W każdej inne sytuacji 98% twoich postów zostało by wycięte. Moją winą jest to, że czasem jednak Ci odpisuję, bo nie uważam Cię za człowieka skończonego i mam chyba słabość do Ciebie. Próbuję dać Ci szansę, a kończy się to jak zwykle. Również w tym wątku nie wytrzymałeś ze swoim i impertynencjami i po całkiem rozsądnym (jak na Ciebie) poście musiałeś coś dodać. Konkretów oczywiście jak zwykle brak.
                          pozdro.
                          p.s.
                          Sorry dla autora wątku za te osobista dygresję.
                          --
                          Żeglarstwo w obiektywie
                          • Gość: Jozzo IP: 70.51.166.* 04.11.09, 15:55
                            No coz - jak zwykle zaczepki wszystko off topic byle tylko zaspokic swija
                            mgalomanie [to o tobie] no bo meritum sprwy jak zwykle unikasz]
                            Nie da ci sie pomoc wiec pozostaje owyjscie ostateczne o---lac wszystko
                            milczeniem. Coz pomililem sie majac nadziej ze jestes reformowalny. to juz
                            naprawde so long ortodoxie ostatnia rada plynaca prosto z serca zmien nika z
                            otodox na trollox bedzie odpowiednijesz jak dla ciebie. No i oczywiscie latwiej
                            bedzie trawic twoje teksty.

Zdrowka , ja jade po odbior moich nowych desek i zamierzam z niech miec duzo
                            uciechy. Tak ze jest nadzieja ze wkrotce przestane sie bawic toba i twoimi
                            infantylnymi tekstami na tym forum
                            Cheers i zrozum ze moje posty osdnosza sie nie tyle do twojej osoby a co do
                            sposobu w jaki prezentujsze swoje wypowiedzi na forum.
                            Tzn jak napiszesz cos z sensem ... zreszt to juz pisalem
                            Przestn presonlizowac wszystko i szukac zaczepek do plytkich
                            zagrywek i bedzie wszystko OK. Nie szukaj wrogow, przyjaciol na forum bo to nie
                            miejsce do tego. Postaraj sie pisac z sensem czyli mniej a konkretniej skoncz z
                            wycieczkami osobistymi nie przekrecaja sensu tektow innych czlonkow napewno ci
                            to pomoze w zaistnieniu na forum jako wiarygodny expert czego ci z calego
                            serca zycze.
                            Zegnaj jak na razie nie tyle ortodoxie co trolloxie.

• Gość: Jozzo IP: 70.51.166.* 04.11.09, 14:34
                      malo byc atomic sx - a napisalo mi sie atomic sz
    • Gość: gość portalu IP: 62.29.157.* 04.11.09, 14:13
      a może Rossignol Radical r8x/r8s?
      • 04.11.09, 14:35
        a może Rossignol Radical r8x/r8s?
        ------
        ja własnie jezdziłem na R9s
        twarda, wymagająca - to nie jest narta dla średniozaawansowanego..
        Może 8s jest łagodniejsza...
        Niemniej - to narta ekspercka.
        Moim zdaniem - zły wybór.
        www.allegro.pl/item802046977_narty_rossignol_radical_r8s_165_cm_sezon_09_10.html

jeep
        • Gość: gość portalu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.09, 17:29
          raczej należę do grupy średnio zaawansowanych... raczej do tych mniej niż
          bardziej średnio zaawansowanych...

osobiście w ubiegłym roku jeździłem na 9x (na modelu chyba z roku '07) i
          przesiadając się z moich dotychczasowych - to po prostu rewelacja, siła,
          stabilność, szybkość, trzymanie... coś nie porównywalnego...

3 tygodnie temu kupiłem nowe 8x (model z ubiegłego roku) za ok. 1250

zapewne są one trochę na wyrost jeżeli chodzi o moje umiejętności... mam
          nadzieję, że dobrze się spiszą...
          • Gość: dam IP: 81.219.183.* 04.11.09, 19:49
            9x , 8x ale jaka dlugosc przy moim wzroscie i wadze?
          • Gość: Jozzo IP: *.dsl.bell.ca 04.11.09, 20:43
            To dobrze za nawyrost - takie powinny byc jesli chcemy sie rozwiajc tzn podnosci
            umiejetnosci, Co jest bardzo trudne na nartach ze tak powiem nie na wyrost.
            Narta na wyrost [bez przesady ] szybciej reaguje na nasze dzialnia co ulatwai a
            nawet wrecz zaprasza do nowych b[bareziej zaawansowanych] poczyanan na stoku.
            Narta tepa poprostu takie akcje utrudnia lub wrecz uniemozliwa
            Przez ciekawac jaka dlugosc zakupiles ?
            • Gość: dam IP: 81.219.183.* 04.11.09, 21:24
              ja pytam jaka dlugosc mam kupic wzrost 180 waga 83 8x lub 9x
              • 04.11.09, 21:46
                niech mnie ktos poprawi jesli sie myle ale moim zdaniem "x" oznacza u rossignola
                gigantówke a "s" slalomowke.

jesli chciales na poczatku atomic sl to szukasz chyba slalomowki? wiec 8s lub 9s.

a w ogole to czemu chcesz slalomowke, napisz chlopakom co chcesz jezdzic to Ci
                cos doradza. teoretycznie to slalomka max do brody, gigantowka conajmniej
                Twojego wzrostu. ale to teoria :)
                --
                pozdrawiam
                piotr
                Les 3Vallees,Zillertal,Sella Ronda,Madonna di Campiglio,Val Gardena,Val diSole,Livigno
                • Gość: Jozzo IP: *.dsl.bell.ca 04.11.09, 22:00
                  gadzamy sie ale zamiast slow gigantowka uzyl bym cos wspoczenieszego
                  czy narta do normalnej jazdy ;) [ waze zeby nie brac zby dlugiej slalomowki
                  [jesli juz taka musimy miec] Wszystko inne czyli noramlne jazda to mniej wiecej
                  +/- 170-180 w zaleznosci od wagi, wzrostu i sytlu jazdy.
                  On pisze 8/9x tzn Rossi derived from gigant dla normalnej jazdy.
                  Zdarlem 3 pary takich 8x oversize teraz sie [zkomuteryzowalem ;) przeisadajc sie
                  na head chip]
                • Gość: dam IP: 81.219.183.* 04.11.09, 22:05
                  pisze tak ponieważ sie nie znam na nartach wiec jezdze bardziej rekreacyjnie ale
                  oczywiscie sa momenty gdzie chce sie poscigac czyli rossi 8x byloby wporzatku?
                  jezeli tak to jaka dlugosc przypomne wzrost 180 waga 83
              • Gość: Jozo IP: *.dsl.bell.ca 04.11.09, 21:51
                W dzisiejszych naartach ze tak powiem nie ma zlotej recepty nadlugosc nartsa
                genralen wytyczne a reszta zalezy od kupujacego delikwenta. Sam mialem nie tak
                dawno problem z moimi head chip] pisalem chodziel z problemem 177 czt 183 jednie
                z mnijeszym [wygodniejszm promienim i latwiejsz w pakowaniu drugie stabilniesz,
                szybsze itp
                Naprawde co bym nie wygral bylo by pewnie OK ale wybralem dluzsze ze wzgledu na
                [no wlasnie sentyment do dlugich nart czy tak naprwde ze wzgldu na ich
                stabionosc - czciwie mowac nie jestem w stanie okreslic.

Co do twojego problemu przemysl zastanow sie nie kupuj za krotkiej nie bedzie
                stabilna zwlaszcza na lodzie ale nie przesadzaj z dlugoscia tez ;) Mysle ze
                zlotym srodkim odniesienia bylo by wzisc o
                jeden zabek ponad 170cm No ale to sugestia decyzja nalezy do ciebie.

Poczekaj co inni powiedza ale ty musisz podjac decyzje na bazie tego co tu
                piszemy i na bazie tego co oczekujesz od narty na ile chcesz sie rowijac itp itd.
                • 04.11.09, 22:00
                  to ja nie rozumiem
                  po co mu kazesz kupowac taka długą slalomke?

nie rozumiem tez argumentu z trzymaniem na lodzie, przeciez zawodnicy na
                  zawodach jezdza praktycznie po lodzie a tak jak pisalem wczesniej narty maja
                  bardzo krotkie?

--
                  pozdrawiam
                  piotr
                  Les 3Vallees,Zillertal,Sella Ronda,Madonna di Campiglio,Val Gardena,Val diSole,Livigno
                  • 04.11.09, 22:03
                    ok, wlasnie zobaczylem Twoj post wyzej, doradzales do x a nie s

no ale mnie zastanawia czemu Tworca watku chcial akurat atomic sl?
                    rozumiem ze nie ze wzgledu na ładna szate graficzna ;)
                    --
                    pozdrawiam
                    piotr
                  • Gość: Jozzo IP: *.dsl.bell.ca 04.11.09, 22:21
                    moze cos pokercile ale wydaje mi sie za npisalem ze slalomka do 160 a cos
                    innego to 170++ no chyba ze ma sie 1560 cm i wazy sie te 50-60 kg to wtedy krotrza.

Kupisz krtoka mieka narte z poza slalomek i masz troche wagi to beziesz [mozesz
                    miec ] mial problemy na lodzie no ale to juz niuanse.
                    • 04.11.09, 23:00
                      No, oczy przecieram ze zdziwienia, ale ok. tak trzymać Jozzo.
                      Jeśli chodzi o dylemat ciut dłuższa czy krótsza, to zdecydowanie stawiałbym na krótszą. "Łatwiejsza w pakowaniu" ... hehehe ... jakbym siebie słyszał, ale to nie żart. To ważna cecha. Długie narty to problem transportowy, a to na dłuższa metę się liczy. Długi narty to także problem przy muldach, których wszędzie pełno. Stabilność dla celów amatorskich, jest wystarczająca nawet przy nartach wyraźnie krótszych, zwłaszcza, że te narty nie należą do lekkich, a waga ma w stabilności spore znaczenie. Na lodzie, najważniejsze są krawędzie ( ostre) i sztywność narty, nie długość.
                      Spójrz na łyżwy ... czy są długie ;) Jedyny problem z przykrótkimi nartami możesz mieć poza trasą ( w puchu) ale to zupełnie inna para kaloszy.
                      pozdro.
                      --
                      Żeglarstwo w obiektywie
                      • Gość: Jozzo IP: *.dsl.bell.ca 05.11.09, 00:07
                        znowu zaczynasz daj spoko - twoj tekst jest poprostu infantylny
                        pelny ogolnikow nie majacych wikszego uzasadnienia poza tym zeby nie wychodzic
                        na stok no chyba ze na osla laczke za oknem.
                        Zaczynam miec watpliwosci co do twojego narciarstwa.
                        No bo jak stawiasz wygode w pakoaniu ponad mozliwasci narty to cos tu nie gra i
                        to balistycznie. Napewni z krotsza lateij szpanowac po kurorcie. Cos mie sie
                        wydaje ze wciaz trenujesz plug na muldzie za oknem. Napisz cos zebym i ja i cale
                        forum przetalo oczy.

• 05.11.09, 00:16
                          Gość portalu: Jozzo napisał(a):

> znowu zaczynasz daj spoko - twoj tekst jest poprostu infantylny
                          > pelny ogolnikow nie majacych wikszego uzasadnienia poza tym zeby nie wychodzic
                          > na stok no chyba ze na osla laczke za oknem.
                          > Zaczynam miec watpliwosci co do twojego narciarstwa.
                          > No bo jak stawiasz wygode w pakoaniu ponad mozliwasci narty to cos tu nie gra i
                          > to balistycznie. Napewni z krotsza lateij szpanowac po kurorcie. Cos mie sie
                          > wydaje ze wciaz trenujesz plug na muldzie za oknem. Napisz cos zebym i ja i cal
                          > e
                          > forum przetalo oczy.
                          >

--
                          Żeglarstwo wobiektywie
                          • 05.11.09, 00:21
                            No popatrz, jak pozory mylą ... a już myślałem, że Ci się poprawiło :D
                            Szkoda, no może później ... więc zdrówka życzę.
                            --
                            Żeglarstwo wobiektywie
                        • 05.11.09, 00:25
                          • Gość: Jozzo IP: *.dsl.bell.ca 05.11.09, 00:50
                            jestes poprosu infantylny a twoje posty maja zanmiona ba sa wpelnym rozmachu
                            niczym innym jak "trollingiem"

In Internet slang, a troll is someone who posts controversial, inflammatory,
                            irrelevant, or off-topic messages in an online community, such as an online
                            discussion forum, chat room or blog, with the primary intent of provoking other
                            users into an emotional response[1] or of otherwise disrupting normal on-topic
                            discussion.[2]

Skorzystaj z tego co tu napisalem naprawde warto:
                            forum.gazeta.pl/forum/w,380,102482081,102514440,Re_to_deski_dla_zaawansowanych.html
                            • 05.11.09, 11:03
                              Masz alergię na myślących inaczej, to bardzo niepokojące.
                              Jednak daje się zauważyć pewne symptomy poprawy, choć na razie jak sam widzisz
                              są dość niestabilne. No właśnie, wracając do tematu, a właściwie do pod
                              tematu w doborze nart, a mianowicie stabilności. Zdecydowanie przeceniasz
                              znaczenie tej cechy we współczesnym narciarstwie. Może robisz to w dobrej
                              wierze, ale patrzysz na to z perspektywy delikatni mówiąc lat 70-80 ubiegłego
                              wieku. Jeśli jako stabilność przyjmiemy zdolność narty do utrzymywania
                              nadanego jej kierunku, to we współczesnym narciarstwie carvingowym jest to cecha
                              drugo, jeśli nie trzecio-rzedna. Dlatego nie mamy nart 2-metrowych i większych.
                              A narty dobiera się teraz raczej pod brodę, niż na wyciągniętą nad głową rękę.
                              Sorry Jozzo, ale te czasy już minęły sam z reszta to dostrzegasz i tonujesz z
                              roku na rok zalecana długość. Jesteś już całkiem blisko zdrowego rozsądku i to
                              dodaje mi sił, by nad Tobą jeszcze popracować.
                              Wracając do gloryfikowanej przez Ciebie stabilności, pozwolę sobie
                              zauważyć, że ta cecha ma największe znaczenie w jeździe na krechę. Chyba nie o
                              takim narciarstwie myślisz, a przynajmniej nie posądzam Cię o to. W carvingu,
                              można by nawet powiedzieć, że duża stabilność jest przeszkodą. Utrudnia
                              bowiem manewrowanie nartami i tym samym wprowadzanie narty w skręt. Jak wiesz
                              skręt cięty jest podstawa jazdy carvingowej i można by powiedzieć, że skrętem
                              carving stoi. Dlatego dziś, narty są, jakie są ... carvingowe i czy tego chcesz,
                              czy nie ... cechy tych nart dobiera sie pod katem carvingu.
                              Stad wszystkie są mniej lub bardziej taliowane, mają sporą sztywność i są dziś
                              znacznie krótsze niż kiedyś. Nie ma więc potrzeby gloryfikować
                              stabilności i z tego powodu wydłużać narty.
                              Może przynieść to wręcz przeciwny skutek do zamierzonego, czyli znacznie
                              pogorszyć sterowność nart, bo zwiększając stabilność zwiększamy moment
                              bezwładności nart.
                              pozdro.

--
                              Żeglarstwo wobiektywie
                              • 05.11.09, 11:13
                                gdyby ludzie jeździli carvingowo
                                a tymczasem - 90% narciarzy jeździ klasycznie, tyle że na krótszych
                                nartach i nieco szerzej..
                                Moim zdaniem narty produkuje sie krótkie - żeby łatwiej wchodziły w
                                skręt i pozwalały szerokim rzeszom ludzi słabo jeżdzących czuć się
                                na nartach w miarę swobodnie.. To marketing i celowa polityka
                                producentów sprzętu..
                                Swoja drogą - spróbuj pojeżdzic na dłuższych deskach niż zalecasz -
                                zobaczysz różnicę..
                                Pozdrawiam
                                jeep
                                • 05.11.09, 12:23
                                  Rozumiem, ze Ty Jeep należysz do tych ... powiedzmy 90% ;) ?
                                  pozdro.
                                  --
                                  Żeglarstwo w obiektywie
                                  • 05.11.09, 12:32
                                    Rozumiem, ze Ty Jeep należysz do tych ... powiedzmy 90% ;) ?
                                    > pozdro.
                                    -------
                                    owszem
                                    :-))
                                    jeżdzę średnio, głównie w starym stylu, ciągle za wąsko, próbuję
                                    carvingowo jak jest rano,pusto i sztruksik cieszy...
                                    Ale ekspertem nie jestem.
                                    Pozdrawiam
                                    jeep
                              • 05.11.09, 11:21
                                Wiotaj Dam,
                                mam 179 cm wzrostu i 83 kg

chcialem atomicki sl 9 170 cm nie wiem czy to dobry wybór .
                                Krotko powiemn odradzam.Bedziesz na nich bardzo szybko wykonczony,dostaniesz
                                buli w kolanach i sie zniechecisz.
                                Do narty kupionej w sklepie doradzalbym SL 11 i naucz sie walczyc z nia.Az ja
                                poskromisz.Sa to narty stabilne przy tej regyule ktora wczesniej
                                podalem,wpadniesz na szklanke ,na doly zawsze wyjdziesz ale to wymaga z Twojej
                                strony uzycia wiele sily.Musisz sie troche przygotowac fizycznie do tych
                                nart,silownia,rower,troszke pobiegac.Jezeli Twoje miesnie praktycznie wszystkie
                                beda wytrenowane
                                bedziesz mail satysfakcje na stoku nikt Tobie nie podsksoczy i Ty nikomu nie
                                bedziesz zagrazal.
                                Servis narty jest rzecza najwazniejsza ,narty typu sportowego sprzedazne mmaja
                                troche inne katy krawedzi.Servisy na calym swiecie nie przestawiaja maszyny
                                tylko wszystko wala na 90stopni.Po sezonie jak oddasz dios ervisu narta straci
                                polowe swoich wlasciwosci.
                                Pomady i Vaxy czyli smarowidla do nacierania slizgu.
                                Na czysty slizg nakladamy tylko na goraco pierwsze wartswy ,pozniej operacje
                                mechaniczne cyklinowanie ,sciaganie szczota z brazu,i powtorka.Smar musi byc
                                dobrany do temperatrury sniegu.W normalnych warunkach rekreacyjnych wystarczy
                                koloru czerwonego lub lekko rozowego zalezy od marki.Akle o tym pozniej.
                                Pzdr.Sky.
                                • 05.11.09, 11:26
                                  Narty sa dlatego krotsze ,gdyz powoduja mniej urazow mechanicznych na
                                  cialo.Swiatowa sluzba zdrowia dala dyrektywy do producentow sprzetu sportowego;
                                  poprostu obnizyc koszty sluzby zdrowia i urazy ludnosci,tansza rehabiliotacji
                                  itp.Wyczynu nie dotyczy.
                                  Pzdr.Sky.
                                  • 05.11.09, 11:51
                                    skyddad napisał:

> Narty sa dlatego krotsze ,gdyz powoduja mniej urazow mechanicznych > na cialo.Swiatowa sluzba zdrowia dala dyrektywy do producentow
                                    > sprzetu sportowego; poprostu obnizyc koszty sluzby zdrowia i urazy > ludnosci,tansza rehabiliotacji
                                    --------------------------------
                                    Ciekawy punkt widzenia :) Ja w jakimś sensie mógłbym się zgodzić, że krótkie nary są mniej urazowe. Jednak co na to powie Jozzzzzzo ?
                                    ===========================
                                    > Wyczynu nie dotyczy.
                                    ---------------------
                                    Sęk w tym Sky, że w wyczynie też jeżdżą na krótkich nartach. popatrz na zawody PS. Wiec chyba nie tylko o zdrowie tu chodzi ... .
                                    pozdro.

--
                                    Żeglarstwo w obiektywie
                              • Gość: Jozzo IP: *.dsl.bell.ca 05.11.09, 14:37
                                Naprawde bywasz niebezpieczny zwlaszcza dla nowicjuszy i dlatego pozwole sobie
                                wciac sie tutaj
                                Mam alergie na teksty oparta nie tyle na wiedzy i doswadczeniu co na virtuyalnej
                                wyobrazni piszacego ktory wpalata prare faktow w swoja wyobraznie o dosc
                                niebezpiecznym sporcie i na baize tego mieni sie exxpertem, To co napisales
                                siwadczy o tym ze nie wiele rozumiesz
                                Innymi slowy autorytatywnosc towjej wypowiedzi jest odwrotnie porporcjonalna do
                                wiedzy i doswadczenia co jest naprawde niebezpieczne w aspekcie dosc
                                niebezpieczniego sportu jakim jest narciarstwo.
                                cdn:
                                forum.gazeta.pl/forum/w,380,102482081,102538879,last_call_to_ortodox_trollox.html

• 05.11.09, 15:40
                                  Czy coś poza wiecznie powtarzanymi sloganami i epitetami jesteś w stanie jeszcze z siebie wydusić?
                                  Napisałem, co napisałem ... jeśli jesteś ekspertem, a ja nie mam racji, to proszę ... popraw gdzie się mylę. Napisz swoją wizje stabilności nart i wytłumacz jak ma się to do ich długości i sterowności. To ty używasz tego argumentu .Czas skończyć z pisaniem bzdur. Zamiast epitetów ... fakty proszę.
                                  pozdro.
                                  --
                                  Żeglarstwo w obiektywie
                                  • Gość: Jozzo IP: *.dsl.bell.ca 05.11.09, 16:11
                                    • 05.11.09, 16:33
                                      szydło z worka. Taki z ciebie "ekspert".
                                      pozdro.

--
                                      Żeglarstwo w obiektywie
                                      • Gość: Jozzo IP: *.dsl.bell.ca 05.11.09, 20:41
                                        Nie nie jestem expertem ale mam odrobina poczucia uczciwosci ijak czegos nie
                                        rozumiem to o tym nie pisze natomist wiekszosc twoich tekstow cdn

forum.gazeta.pl/forum/w,380,102482081,102538879,last_call_to_ortodox_trollox.html
                                        gdyby nie szkodliwac -czyli wpuszczanie nowicjusz w kanal] twoich tekstow
                                        woigole bym nie reagowal

Na kazdy nonsensowy tekst kieroany do mnie bede odpowiadal ci linkiem to tego
                                        postu.

Zrozum wreszcie ze to co piszesz a wszczegolnosci towj wywod na temt sztywnosci
                                        narty to taki groch z kapusta ze tego nie tylko nie da sie skomentowac teog sie
                                        nie da nawet czytac.

Bylo pare dyskiusji na temt nart i roli sztywnosci narty ...
                                        w mininym czasie przejzyj ABC - Forum Zrozum wreszczie ze forum to nie
                                        kawiarniany stoli gdzie byrujesz przed osobami dobrze cie znajacymi na forum
                                        powines brac wiecej odpowiedzialnosci za to co piszesz.
                                        Zdrowka zycze i sukcesow dochodzenia do statusu experta.
                                        • 05.11.09, 21:25
                                          Kolejny już raz zamiast konkretów, fachowej wiedzy, rzeczowej dyskusji ... jest lanie wody i slogany tak już wytarte, że sam w nie nie wierzysz. Pozostawiam to bez komentarza i zamiast pastwić się nad Tobą, przemilczę.
                                          pozdro.
                                          --
                                          Żeglarstwo w obiektywie
                                          • Gość: Jozzo IP: *.dsl.bell.ca 05.11.09, 22:16
                                            Poprostu jut tylko przez grzecznosc odpisuje na twoje posty.
                                            Zaczyna to przybierac postac spmu wiec wybacz ze postapie nieeleganco i przestan
                                            odpowiwadc na twoje posty.

A tak na marginiese dnia w ramach budowania sojego wuzerunku jako experta forum
                                            to zrob sobie taki cwiczonko:

Zaloz choc jeden watek i poprowadz go przynajmniej chociaz tak jak ten z
                                            minionych sezonow:

forum.gazeta.pl/forum/w,380,41172665,0,Fishery_Atomy_Volkl_i_caly_ten_kram.html
                                            nieco skromny i napewno nie na miare twojego expertckiego pisania wiec nic
                                            dziwnego ze masz o moim pistanu taka o to opinie:

"
                                            Kolejny już raz zamiast konkretów, fachowej wiedzy, rzeczowej dyskusji ... jest
                                            lanie wody i slogany tak już wytarte, że sam w nie nie wierzysz. Pozostawiam to
                                            bez komentarza i zamiast pastwić się nad Tobą, przemilczę.
                                            "

Ja niestety nie moge zmienic jak na razie zdania o twoim pisaniu tez wiec dalej
                                            uwazam ze:

• Gość: gość portalu IP: 62.29.157.* 05.11.09, 10:13
        odnośnie tych 8,9/x,s to dla ciebie chyba odpowiednia długość to 160
        ja kupowałem u nich: www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3078857
        tylko ze dla siebie brałem 170 (jestem trochę wyższy i cięższy)

maja jeszcze 8x 160cm lub 9s 155cm

lepszych cen dla siebie nie znalazłem nigdzie...

• Gość: Jozzo IP: *.dsl.bell.ca 05.11.09, 14:42
          W/g mojego rozumienia narciarstwa to
          Hmm s - slalomka taak 160 max x minimum 170 chyba ze osoba jest wazy naprawde
          niewiele. No na dzisiejszych stokach mozna spotkac wiel roznych czasmi wrecz
          szokujacych kombinacji wiec ?
    • 04.11.09, 16:47
      nie jestem fachowcem, ale jak patrze na puchar swiata to raczej nikt nie jezdzi
      na takich dlugich slalomkach (do wzrostu) wszyscy maja takie pod brode
      --
      pozdrawiam
      piotr
      • Gość: Sky IP: *.fornfyndet.se 05.11.09, 16:05
        Zolwiu to co pakazuje na zawodach swiatowych TV to akurat w ostaniej chwili sie
        wrecza zawodnikowi narty od producenta tej samej marki na ktorych jezdzil
        zawodnik. Zauwaz czasami glupie miny zawodnikow po wreczeniu takiej chaly do
        reki.Taka Ania po wreczeniu nart to az sie smieje.Kto jej niezna to powie ze
        radosna ale jak sie ja zna, to kwasny usmiech.Wez przepisy Fisowskie i zobacz
        ile musza wynosic zjazdowki a ile maja SL-ki.Treningowe sa malutkie ale na
        zawody to juz wedlug przepisu.
        Pzdr.Sky.

• 05.11.09, 16:53
          to ze im daja inne narty to zauwazylem, i one zawsze maja mniej wiecej ta sama
          dlugosc, niezaleznie od konkurencji, masz racje. ale slalomki maja takie "pod
          brode" i bede sie upieral ;),

znalazlem te dane o ktorych mowiles, na stronie fis, aktualne na ten rok:

Ski length
          Minimum length "developed" length (unwound length) in accordance with ISO
          Norm including a measurement tolerance of +/- 1 cm. The ski length has to be
          marked on the ski.
          Downhill
          Ladies WC/WSC/OWG/COC: 210 cm
          Ladies FIS/ENL 210 cm/ - 5 cm tolerance
          Men WC/WSC/OWG/COC: 215 cm
          Men FIS/ENL 215 cm/ - 5 cm tolerance
          Super-G
          Ladies WC/WSC/OWG/COC: 200 cm
          Ladies FIS/ENL 200 cm/ - 5 cm tolerance
          Ladies MAS (Giant Slalom Skis allowed):180 cm/without tolerance
          Men WC/WSC/OWG/COC: 205 cm
          Men FIS/ENL 205 cm/ - 5 cm tolerance
          Men MAS (Giant Slalom Skis allowed):185 cm / without tolerance
          Children II: 175 cm
          Giant Slalom
          Ladies WC/WSC/OWG/COC: 180 cm
          Ladies FIS/ENL 180 cm/ - 5 cm tolerance
          Ladies MAS: 180 cm / -5 cm tolerance
          Men WC/WSC/OWG/COC: 185 cm
          Men FIS/ENL 185 cm/ - 5 cm tolerance
          Men MAS: 185 cm / -5 cm tolerance
          Slalom
          Ladies (all categories): 155 cm
          Men: 165 cm
          Men Junior I at FIS and ENL races: 165 cm / -10 cm tolerance
          Children I & II: 130 cm
          --
          pozdrawiam
          piotr
    • Gość: o_andrzej IP: *.man.poznan.pl 06.11.09, 10:15
      > mam 179 cm wzrostu i 83 kg
      >
      > chcialem atomicki sl 9 170 cm nie wiem czy to dobry wybór

Ciekaw jestem czy powaznie pytasz czy tylko podpuszczasz? Na tak sforumulowane
      pytanie moze byc tylko jedna odpowiedz. Masz lekka nadwage, ktora troche
      przeszkadza w narciarstwie. :) Dotyczy to rowniez i mnie (186, 90).

Ale zakladajac, ze jezdzisz dobrze, ze lubisz slalomki (a nie crossy czy
      gigantki), to 170 cm sa za dlugie. Wez 160 cm.
      • 06.11.09, 10:42
        panowie w PŚ to tez raczej chudziny nie sa :p a i wzrost w wiekszosci maja sluszny

z tego co mi wiadomo to wieksza masa szybciej sie bedzie kulac z gorki :), wiec
        nie wiem w czym to ma przeszkadzac, nie bede wam podawal swojej wagi bo
        wpadniecie w kompleksy chudziny ;)
        --
        pozdrawiam
        piotr
        • Gość: o_andrzej IP: *.man.poznan.pl 06.11.09, 11:05
          > z tego co mi wiadomo to wieksza masa szybciej sie bedzie kulac z gorki :)

Dobrze kombinujesz. Nie wiem po co niejaki Galileusz spuszczal z krzywej wiezy w
          Pizzie te swoje drobiazgi. Co tym chcial udowodnic do dzisiaj nie wiem. :)

Fakt, wielu zjazdowcow, zwlaszcza slalomowcow, ma/mialo niezle gabaryty. Taki
          Tomba np. Prawie grubas.
          • 06.11.09, 14:51
            Gość portalu: o_andrzej napisał(a):

> Dobrze kombinujesz. Nie wiem po co niejaki Galileusz spuszczal z krzywej wiezy
            w Pizzie te swoje drobiazgi. Co tym chcial udowodnic do dzisiaj nie wiem. :)

dzis zostalby uznany za terroryste i zesłany do guantanamo ;)
            takie sa moje doswiadczenia i koniec! grubasy jezdza szybciej :), zwlaszcza na
            plaskim i nie dam sie przekonac (ani odchudzic tym bardziej)

nie bede ortodoksyjny wiec Ty i galileusz mozecie miec inne zdanie

:p

--
            pozdrawiam
            piotr
          • Gość: Dam IP: *.adsl.inetia.pl 21.11.09, 00:12
            tak czy siak dzieki za informacje, post widocznie byl potrzebny zebyscie
            oczyscili atmosfere miedzy soba ;) pozdrawiam
    • 11.11.09, 20:25
      Ja ostatnio zakupiłem te:
      kliknij
      Jeżdze od paru miesięcy i próbowałem różnych, ale te przypadły mi najbardziej do
      gustu. Parametry ciała mam podobne do ciebie.
    • 09.12.09, 12:14
      Witam serdecznie,
      przy wyborze nart powinienes sie kierować tym, jaki stopień "szusowania" :)
      reprezentujesz, a gdy juz to ustalisz, powinienes sprawdzic czy są one dobrze
      dopasowane do Twoich butów. Myślę, że 170cm to odpowiednia długość nart do
      Twojego wzrostu. Polecam duży wybór sklepu:
      www.sklep-presto.pl/cat-pol-1196850858-Sporty-zimowe-Buty.html . Pozdrawiam.
    • 09.12.09, 12:21
      Witam serdecznie, przy wyborze nart powinienes sie kierować tym, jaki stopień
      "szusowania" :) reprezentujesz, a gdy juz to ustalisz, powinienes sprawdzic czy
      są one dobrze dopasowane do Twoich butów. Myślę, że 170cm to odpowiednia długość
      nart do
      Twojego wzrostu. Polecam duży wybór sklepu:
      www.sklep-presto.pl/cat-pol-1196776693-Sporty-zimowe-Narty.html . Pozdrawiam.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.