Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Oberintal relacja

• Gość: klp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.10, 22:56
      Dzieki za fotki , co do SFL ; warunki sniegowe na Masnerze - pomarzyc ,
      moje ulubione miejsce w Alpach . Cenię SFL za tradycyjne nazewnictwo
      tras nie ponumerowane i niezanglizowane - ( mieszkam na Sląsku - znam
      niemiecki ) W Alpach czesto stawiają na tradycyjność.
    • skyddad 18.01.10, 05:21
      Bardzo dobre zdjecia ,mozna wszystko zobaczyc.Widac zes sie pofatygowal skoro
      swit na stoki,naswietleone jak trzeba.Cala ta Twoja wyprawa jest bardzo
      zachecajaca,tak aby na przyszly rok pojechac i tez sobie ja zaliczyc.
      Dzieki jeszcze raz za naprawde bardzo dobre zdjecia.
      Pzdr.Sky.
    • ewangelizator_carvingu 22.01.10, 19:35
      ok mam chwile wiec napisze parę słów o tym lodowcu, tego dnia była lampa, śladowe ilosci narciarzy, wiec idealny czas na lodowiec i stad moje oceny sa na pewno zawyżone

niesamowity dojazd, osobówka da się wjechać właściwie pod sam lodowiec, my przyjechaliśmy skibusem z Prutz, o 9.00 na parkingu oprócz 30 osób ze skibusa było jeszcze jedno auto osobowe ;)
      generalnie w ciągu dnia przez lodowiec przewinęło się 200-300 osób
      w nocy spadło 5-10 cm śniegu i przy takiej ilości narciarzy niesamowite warunki na trasach utrzymywały sie przez cały dzień;
      lodowiec jest mały ale całkiem urozmaicony, jest nawet czarna trasa, która sprowadza sie do jednej stromej ścianki, najfajniejsza jest zjazdówka do krzesełka, reszta tras to płaskie szerokie lodowcowe stoki, sa również ciekawe mozliwosci off-piste dla poczatkujacych, bez wiekszego ryzyka mozna wyjecha poza trasę i znaleźć swój kawałek czystego śniegu

generalnie na wypad na jeden dzień świetne miejsce
      --
      pozdro
      ec
      byłem, zobaczyłem, jeździłem
    • Gość: alienski IP: *.dip.t-dialin.net 22.01.10, 20:32
      ...bry wieczor :)
      Ciesze sie, ze Ci sie ten lodowiec podobal, bo osobiscie znam go dobrze i bywam
      tam od wielu lat co roku, przewaznie jednak na koniec sezonu, w kwietniu.
      Przy takiej pogodzie jaka miales, a co widac na swietnych fotkach, mozna chyba
      przebolec troche dluga, choc malownicza droge na szczyt.
      Jesli chodzi o off-piste to mysle, ze masz na mysli ten stok z prawej od orczyka
      na Falginjoch, gdzie zdarzalo sie juz, ze sniegu bylo po pas (doslownie).
      Jako ciekawostke chcialbym nadmienic, ze sa plany (oraz ponoc juz pozwolenie i
      fundusze) na wybudowanie kolejki na najwyzszy szczyt lodowca, Weißseespitze
      (3.535 m)
      Tym faktem chce przyciagnac ta mala i spokojna dolina, jeszcze wiecej narciarzy
      zima i turystow latem. Nie wiem czy to dobrze.
      Znajac ich tempo (kolejke linowa Karlesjochbahn na tzw. Dreiländerblick
      postawiono miedzy Majem a Pazdziernikiem 2008)
      bedzie mozna zjezdzac z 3500 npm. juz w 2011.
      Pozdrawiam - alienski
    • ewangelizator_carvingu 23.01.10, 00:28
      nie wiem jak wygladałaby moja relacja z Kaunertal gdybym napotkał tam 1000 narciarzy
      ale spoko to forum chyba nie jest aż tak opiniotwórcze ;-)
      druga sprawa dostepność doliny Kaunertal - nieałtwo ale warto tam sie wybrać
      tak jak napisałem na 1 dzień miejsce WARTE odwiedzenia, czyli 1 dzień karnetu ski6
      --
      pozdro
      ec
    • ewangelizator_carvingu 23.01.10, 00:52
      z Prutz do Nuuders można się dostac skibusem / Postbus z karnetem ski6/, jednak Nauders to tylko cześć ośrodka położonego na granicy austr- ita
      wzdłuz gondolki ciągnie się trasa nr 1. która oceniam jako najlepsza w dolinie Oberintal
      --
      pozdro
      ec
    • ewangelizator_carvingu 06.02.10, 13:39
      troche z opóźnieniem napisze pare zdań o SFL, gdzie spedzislimy wiekszość dni wyjazdu
      z pewnoscią jeden z najlepszych osrodków austriackich, gdybym mial go do ktoregoś porównac to krzyżówka Ischgl z Saalbach, wielkosc, trudnosc i długość tras na poziomie Saalbach
      wjazd na płaskowyz z doliny, co nie do końca widac na mapach, prowadzi stromą serpentynową drogą, trzy wioski połozone sa na płaskowyzu "wiszącym" nad doliną Oberintal, wiekszosc stoków połozonych na wschód i południe, jest też pare zjazdów na pólnoc
      mieszkajac w Prutz dojeżdzalismy skibusem, co jest bardzo fajna opcja zwazywszy na stromy dojazd
      startowalismy z gondolki Waldstein, zgodnie z opiniami ludzi w necie i to sie sprawdziło;
      najfajniejsze trasy osrodek oferuje w Serfaus, na Masnerze i Lazidzie, jeden dzień na Masnerze trafilismy na 10cm puchu wiec jazda na trasach i przy trasach dostarczyła niesamowitej frajdy
      warto tam udac sie od razu z rana
      mniej uczęszczana jest przeciwna czesc ośrodka - pólnocne stoki Zwolferkopf, co jest oczywiste bo jest to północny stok i ni ema tyle słońca, trasy sa fajnie urozmaicone, wszystkie wyciagi maja Heizung /generalnie wszystkie połnocne wyciagi w SFL sa podgrzewane/, polecam to miejce narciarzom na "wyjeżdzenie"
      najciekawsza trasa to IMO Frommesabfahrt - 10 km prowadzace z Schonjochl do Fiss, polecam zrobic ją rano, bo południu jest tam niezły tłok /zjazdówka/
      srodkowa czesc ośrodka traktowalismy raczej jako "przelotówke, z uwagi na gestośc zaludznienia na stoku
      w ośrodku jest stosunkowo duzo ludzi co widac na niektórych trasach, ale nigdy na wyciagach, duzo rodzin z dziećmi, a takze niepełnosprawnych /przypuszczam ze z zespołem Downa/ takze szacunek dla nich i dla ich instruktorów

--
      pozdro
      ec
    • ewangelizator_carvingu 06.02.10, 13:46
      na koniec co rzadko robie, polece naszego landlorda - wystarczy w googlu wpisac Hermann Sailer Prutz, bardzo sympatyczny człowiek, wizyte u niego polecam zwłaszcza cierpiacym na stereotyp autriackiego gbura
      polece rowniez Prutz jako miejsce skad mozna dostac sie nie tylko do SFL ale tez lodowiec Kaunertal i Nauders /a takze Fendels - najblizej połozony ośrodek, gdzie chcieliemy pojechac na nightskiing ale sie nie udało, bez tych wycieczek wyjazd nie byłby taki udany
      --
      pozdro
      ec
    • Gość: ec IP: *.abcdata.pl 11.02.10, 10:19
      napisał do mnie jeden forumowicz ze nie moze znaleźć pana Hermana
      racja, Hannes Sailer Prutz, moja pomyłka

pozdrawiam
      ec

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?