Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Proszę o opinie na temat Rytra i Krynicy

IP: *.blutmagie.de 14.02.10, 21:54
    W tygodniu wybieramy się w tamte okolice. Koledzy namawiają nas na Ryterski
    Raj, ale nie mam żadnej informacji na temat tamtej stacji. Zastanawiam się,
    jakie panują warunki. Dodam, że jestem początkująca. Będę wdzięczna za każdą
    opinię.
    Edytor zaawansowany
    • eggostarte 16.02.10, 00:27
      Podobno chwalą sobie ludzie Rytejski R. bowiem sporo komentarzy przewija się w
      internecie. Jak jest na prawdę nie wiem bowiem nie sprawdzałam, ale
      kiedyś...może:) Póki co brak urlopu:)
    • Gość: serec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.10, 10:12
      Sama górka jest dosyć stroma w pierwszej części. Dla początkującej niezbyt dobre miejsce. Jeśli znajomi są dobrymi narciarzami wybrałbym Krynicę, jeśli jednak wszyscy zaczynacie naukę to Wierchomla będzie dużo lepsza (taniej i mniejszy tłok kosztem trudniejszych tras których w Krynicy nie brakuje).

pozdrawiam

serec
    • Gość: john IP: *.fejk.se 16.02.10, 13:16
      Krynicę odradzałbym początkującej osobie. Panujący tak tłok też na początek może
      odstraszyć. Podobnie jak ktoś wyżej - polecam Wierchomlę (mają zniżki) i Rytro,
      gdzie również panują fajne warunki.
    • aniaa80 17.02.10, 23:43
      Gość portalu: john napisał(a):

> Krynicę odradzałbym początkującej osobie. Panujący tak tłok też na początek moż
      > e
      > odstraszyć. Podobnie jak ktoś wyżej - polecam Wierchomlę (mają zniżki) i Rytro,
      > gdzie również panują fajne warunki.

- Przychylam się także do tej wypowiedzi. W najbliższym czasie także się tam
      wybieram. Rok temu warunki były idealne w okresie kiedy byłam, więc liczę na to
      samo w tym roku.
    • Gość: malokolo IP: *.pfaffeneder.org 21.02.10, 22:46
      a dla CIebie stok w Rytrze nie jest zbyt stromy? na mnie Ryterski Raj zrobił
      ogromne wrażenie, jest super przygotowany i okolica piękna, ale nie odważyłam
      się zjechać z samej góry.
    • Gość: cziumate IP: *.chello.pl 23.02.10, 01:00
      Skąd ten brak odwagi przy zjeździe ze stoku na Ryterskim Raju?:) Wrażenie
      niesamowite jak dla mnie jakie wywiera sam zjazd; stok jest także bardzo dobrze
      przygotowany, szczególnie oświetlenie nocą bardzo dobre oraz dobre zaplecze w
      postaci bazy z wypożyczalnią sprzętu, gorąco polecam i wręcz namawiam- Polska
      jest piękna i za granicę wcale nie trzeba jeździć.
    • Gość: klipper IP: 66.90.110.* 24.02.10, 23:07
      Oj warto, warto też za granicę. Choćby po to, aby zauważyć różnicę. Ale my i tak
      chwalimy nasze górki. Choć parę razy na Ryterskim stoku się zawiodłem, to nadal
      tam wracamy. Ale to również za przyczyną klimatu, hotelu, basenu. Odpowiadają
      nam takie warunki.
    • Gość: cziumate IP: *.chello.pl 28.02.10, 12:10
      Ale skąd zawód? Hmm szczerze mówiąc nie wiem na czym można tam się zawieść,
      opinie ludzi także dość pozytywne widać na każdym kroku:)
    • Gość: rugytan IP: *.adsl.inetia.pl 23.04.10, 16:24
      bo wszystko zaczyna się od tego, że na parkingach są wolne miejsca i potem na
      cały dzień jest dobry humor :)
    • Gość: DDDDDDDDDDDD IP: *.free.aero2.net.pl 29.12.14, 21:51
      Super Stacja jeżdżę tam od 7 lat i nie zamienił bym tego na nic innego ( wiem bo byłem np. w Czarnej Górze ale to jest bez porównania ). Brak kolejki do wyciągu, fajnie przygotowane trasy i przede wszystkim Raj dla małych dzieci ( wyciąg taśmowy z której można korzystać kupując karnet a nie tak jak wszędzie że trzeba wykupić lekcje u instruktora bo inaczej wyrzuci dziecko z taśmy, super karuzela narciarska Rotondo) SuperRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!
    • Gość: cziumate IP: *.chello.pl 23.02.10, 01:02
      "...i Rytro,
      gdzie również panują fajne warunki..."
      - widzę, iż nie tylko ja jestem zadowolony z Ryterskiego ale jest tu także
      szersze grono entuzjastów- tak trzymać!:)
    • eggostarte 23.02.10, 01:40
      Gość portalu: cziumate napisał(a):

> "...i Rytro,
      > gdzie również panują fajne warunki..."
      > - widzę, iż nie tylko ja jestem zadowolony z Ryterskiego ale jest tu także
      > szersze grono entuzjastów- tak trzymać!:)

Wiesz...komentarze pozytywne nie biorą się znikąd a są wyrazem okoliczności
      jakie spotykają turystów w miejscu wypoczynku, co jeden turysta to komentarz, a
      najbardziej cieszą pozytywy.
      Zawsze potem wiadomo co jest sprawdzone a co należy omijać szerokim łukiem z
      daleka;)
    • Gość: nuddle IP: *.org.all.de 23.02.10, 09:17
      To prawda, są miejsca, gdzie chcemy wracać, dla mnie również jest to Krynica,
      Rytro czy Zakopane. Nawet tłumy mnie nie odstraszają. Zawsze można spotkać kogoś
      ciekawego. Nie zapomnę jak kilka lat temu będąc w Rytrze spotkaliśmy przy Perle
      (hotelu) Michała Wiśniewskiego, gdy wjeżdżał swoim hummerem hehehehe. Nie jest
      on moim idolem może, ale w tamtym okresie był naprawdę gwiazdą.
    • Gość: cziumate IP: *.chello.pl 24.02.10, 18:00
      No tak Rytro jest piękne - niekoniecznie z Michałem W. :)
      Cała reszta może pozostać bo przyciąga jak magnes ludzi i wracają tam co sezon:)
    • Gość: rugytan IP: *.adsl.inetia.pl 23.04.10, 16:22
      ja byłem jeden raz. właśnie wczoraj w nocy podczas tego mrozu przypomniałem
      sobie o zimowym wyjeździe:) na pewno wróce w beskid sądecki!
    • eggostarte 23.02.10, 01:41
      Gość portalu: cziumate napisał(a):

> "...i Rytro,
      > gdzie również panują fajne warunki..."
      > - widzę, iż nie tylko ja jestem zadowolony z Ryterskiego ale jest tu także
      > szersze grono entuzjastów- tak trzymać!:)

Stąd powstał temat ad. Rytra i Krynicy, sądzę że po jakimś czasie zgromadzi się
      tutaj nam dość potężna skarbnica wiedzy w tym temacie, z której zasięgnąć będzie
      można fachowej wiedzy, idąc za opinią innych ludzi.
    • malpa-na-drzewie 19.04.10, 18:49
      eggostarte napisał:

> Gość portalu: cziumate napisał(a):
      >
      > > "...i Rytro,
      > > gdzie również panują fajne warunki..."
      > > - widzę, iż nie tylko ja jestem zadowolony z Ryterskiego ale jest tu takż
      > e
      > > szersze grono entuzjastów- tak trzymać!:)
      >
      > Stąd powstał temat ad. Rytra i Krynicy, sądzę że po jakimś czasie zgromadzi się
      > tutaj nam dość potężna skarbnica wiedzy w tym temacie, z której zasięgnąć będzi
      > e
      > można fachowej wiedzy, idąc za opinią innych ludzi.

dokladnie,
      ja dorzuce swoje 3grosze, bylem z dzieciakami w ryterskim raju
      i ja i one bawilismy sie swietnie, masa sniegu, ale to moze zasluga tegorocznej zimy
      w porownaniu do polskich karkonoszy ryterski to bajka
      pozdr

--
      Sztuka życia: móc zaspokoić głód zachowując apetyt.
    • Gość: Marta Szocik IP: *.org.all.de 23.02.10, 09:23
      Mam nadzieję, że wypad się udał! Ja mam bardzo dobre wspomnienia z Ryterskim
      Rajem, jak i samym Rytrem. Wynajmowaliśmy pokoje u niezwykle sympatycznych,
      gościnnych ludzi, pogodę mieliśmy zamówioną, więc pewnie kiedyś wrócimy. Być
      może latem, bo czytam wiele pochlebnych opinii na temat tamtejszego parku
      linowego (taki sam jak w Krościenku). Chciałabym spróbować i tej zabawy. A
      okolica naprawdę urocza.

• Gość: cziumate IP: *.chello.pl 24.02.10, 18:04
      Parki Linowy mmm miejsce gdzie można pojechać ze znajomymi i wychodzą wszelkie
      emocje oraz złości:) Jak się człowiek zmęczy to od razu jest mu lepiej:))No i
      jak znacząco poprawia się wtedy nam koordynacja ruchowa;)
    • Gość: lidka GO-GO IP: *.foebud.org 28.02.10, 20:05
      Na nartach, ani desce nie jeżdżę, więc się nie wypowiadam w tym temacie. Ale
      park linowy kocham. Już odliczam dni do lata i urlopu. Krynica też fajna, ale
      raczej dla starych dziadków;) Żart. Ogólnie spoko, tylko za dużo ludzi.
    • jeepwdyzlu 24.02.10, 18:11
      Ryterski raj to porażka
      jedno krótkie - 600m krzesło, jeden orczyk
      zjazd zajmuje średniojeżdzącemu narciarzowi minutę..
      warunki - dupa blada..
      w ostatni weekend WSZYSTKO połynęło
      ratrak w sobotę przygotował pół trasy, w niedzielę jezdzili tylko
      najbardziej zdeterminowani...
      Miałem ważne spotkanie w perle południa - zabrałem narty - jeździłem
      może godzinę.. O ile to można nazwać jazdą...
      Krynica czy Wierchomla - to inna bajka
      Rytro - to miły hotel i koniec...
      Nie dziwcie się
      szczyt "góry" to 600mnpm

jeep
    • Gość: cziken IP: *.aof.su 24.02.10, 23:01
      Uuu... to ja CI współczuję trochę tego niezadowolenia. Na pewno masz większe
      wymagania od nas. Ale jak domniemywam jesteś singlem, albo na nartach byłeś sam.
      My jeździmy z całą rodzinką, mój mąż pochodzi z Piwnicznej i mamy tam dom po
      teściach. Do Wierchomli podobna odległość, ale my np. nie przepadamy za
      Wierchomlą. Moje dzieci (10 i 8 lat) bez wzlęgu na termoaktywne, porządne
      koszulki, stroje marzną, gdy zjeżdżają na Wierchomli, dla nich zjazd jest zbyt
      długi i monotonny. Zgodzę się z Krynicą, super miejscówa na narty, ale nie
      przeszkadzają Ci te tłumy?
    • Gość: cziumate IP: *.chello.pl 28.02.10, 12:08
      do "jeepwdyzlu" - wiesz każdy siły mierzy na zamiary i co dla jednych jest mało
      atrakcyjne dla drugich wydaje się spełnieniem oczekiwań:)
    • Gość: kasia l. IP: *.foebud.org 28.02.10, 20:00
      a my pochodzimy z Rytra i wracając z Krakowa (studiujemy z bratem) często
      jedziemy na Ryterski. Wcale nie jest najgorzej. I ceny teraz na wiosnę obniżyli.
    • egzegia 02.03.10, 00:31
      Gość portalu: kasia l. napisał(a):

> a my pochodzimy z Rytra i wracając z Krakowa (studiujemy z bratem) często
      > jedziemy na Ryterski. Wcale nie jest najgorzej. I ceny teraz na wiosnę obniżyli
      > .

Obniżki zawsze przyciągną niezdecydowanych albo stałych klientów/turystów- wszak
      świat się kreci a kręci się na promocji oraz zniżkach:-) Normalna kolei rzecz a
      jednak wciąż zadziwia:P
    • Gość: KAlinka IP: 91.206.27.* 03.03.10, 00:02
      Wszyscy łapiemy się na promocje, bo w końcu nikt przepłacać nie lubi. Ja też
      zawsze korzystam ze wszystkim możliwych zniżek na stoku.
    • makama111 10.04.10, 00:40
      Gość portalu: KAlinka napisał(a):

> Wszyscy łapiemy się na promocje, bo w końcu nikt przepłacać nie lubi. Ja też
      > zawsze korzystam ze wszystkim możliwych zniżek na stoku.

teraz juz praktycznie po sezonie na ryterskim ale zaczal sie tam sezon letni,
      wyciag, górki, jakies atrakcje dla dzieci i downhill, warto sie tam wybrac w
      ladna pogode
      --
      Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem.
    • diorr 21.04.10, 01:44
      makama111 napisała:

> Gość portalu: KAlinka napisał(a):
      >
      > > Wszyscy łapiemy się na promocje, bo w końcu nikt przepłacać nie lubi. Ja
      > też
      > > zawsze korzystam ze wszystkim możliwych zniżek na stoku.
      >
      > teraz juz praktycznie po sezonie na ryterskim ale zaczal sie tam sezon letni,
      > wyciag, górki, jakies atrakcje dla dzieci i downhill, warto sie tam wybrac w
      > ladna pogode
      no z nowego sącza rzut beretem czyli warto w jakaś piękną niedziele podjechać i
      np. wypożyczyć rower. ale to rozmowa na inny wątek.
    • makama111 21.04.10, 23:33
      diorr napisał:

> makama111 napisała:
      >
      > > Gość portalu: KAlinka napisał(a):
      > >
      > > > Wszyscy łapiemy się na promocje, bo w końcu nikt przepłacać nie lub
      > i. Ja
      > > też
      > > > zawsze korzystam ze wszystkim możliwych zniżek na stoku.
      > >
      > > teraz juz praktycznie po sezonie na ryterskim ale zaczal sie tam sezon le
      > tni,
      > > wyciag, górki, jakies atrakcje dla dzieci i downhill, warto sie tam wybra
      > c w
      > > ladna pogode
      > no z nowego sącza rzut beretem czyli warto w jakaś piękną niedziele podjechać i
      > np. wypożyczyć rower. ale to rozmowa na inny wątek.

czy ja wiem czy na inny watek, moze nie na dzial narty, ale wykorzystanie stoku
      poza sezonem narciarskim tez daje mu renome i slawe, i kase, wiec ma sens
      rozmowa o tym
      --
    • Gość: rugytan IP: *.adsl.inetia.pl 23.04.10, 16:14
      jakoś radzić poza sezonem sobie muszą. większość wyciągów chodzi prawie cały
      rok. do tego te trasy rowerowe- całkiem miła opcja na któryś weekend
    • makama111 23.04.10, 23:40
      Gość portalu: rugytan napisał(a):

> jakoś radzić poza sezonem sobie muszą. większość wyciągów chodzi prawie cały
      > rok. do tego te trasy rowerowe- całkiem miła opcja na któryś weekend

jesli pogoda dopisze, a sama sie tego obawiam, to pierwsza powazniejsza okazja a
      testowanie beskidzkich terenow to majowka

--
    • Gość: rugytan IP: *.adsl.inetia.pl 23.04.10, 16:16
      mieli fajne młodzieżowe, wieczorne karnety w tym sezonie. za 20zł czy jakoś tak.
    • Gość: tomaszm IP: *.research.netlab.hut.fi 24.02.10, 23:12
      Ile ludzi, tyle opinii, jak ze wszystkim. I co z tego, ze przeczytasz, ze super
      stok, jak drugi powie, ze beznadzieja? Wg mnie to zależy od umiejętności i
      oczekiwań oraz tego, czy wypowiadająca się osoba ma porównanie w tej kwestii. Ja
      do niedawna byłem początkującym narciarzem. Ryterski zjazdł wydawał mi się
      ogromnym wyzwaniem, a teraz? Szukasz mocniejszych wrażeń, Do Rytra czasem uda
      się dzieciom mnie namówić.
    • Gość: rugytan IP: *.adsl.inetia.pl 23.04.10, 16:21
      są oczywiście rzeczy, które oceniane są subiektywnie przez różnych narciarzy.
      ale są takie opinie, które wyrażają wszyscy. nop bo jeśli piszą, że są kolejki
      to pewnie są. jeśli miasto bezpieczne to zapewne tak jest. jest sens przeglądać
      opinie
    • makama111 23.04.10, 23:47

> są oczywiście rzeczy, które oceniane są subiektywnie przez różnych narciarzy.
      > ale są takie opinie, które wyrażają wszyscy. nop bo jeśli piszą, że są kolejki
      > to pewnie są. jeśli miasto bezpieczne to zapewne tak jest. jest sens przeglądać
      > opinie

kolejki sa tragiczne, jako zjawisko, sie odechceiwa wszystkiego ale tam gdzie sa
      nowoczesne wyciagi, kanapowe, to juz nie ma kolejekt, kasina ma to juz opanowane
      --
    • makama111 10.04.10, 00:47
      a od kiedy dziala Ryterski Raj?
      to chyba byla pierwsza taka solidna zima z jaka musial sie ten kompleks
      zmierzyc, co nie?
      --
    • diorr 21.04.10, 01:45
      makama111 napisała:

> a od kiedy dziala Ryterski Raj?
      > to chyba byla pierwsza taka solidna zima z jaka musial sie ten kompleks
      > zmierzyc, co nie?
      trudno powiedzieć. ale spory udział w promowaniu miała gmina a nie tylko
      prywatny inwestor. gmina Rytro prężnie się rozwija i inwestuje coraz więcej w
      turystykę
    • makama111 21.04.10, 23:37
      diorr napisał:

> makama111 napisała:
      >
      > > a od kiedy dziala Ryterski Raj?
      > > to chyba byla pierwsza taka solidna zima z jaka musial sie ten kompleks
      > > zmierzyc, co nie?
      > trudno powiedzieć. ale spory udział w promowaniu miała gmina a nie tylko
      > prywatny inwestor. gmina Rytro prężnie się rozwija i inwestuje coraz więcej w
      > turystykę

to bedzie jakies z 10lat czyli juz zdazyli sie zbadac na wszelkie mozliwe zimy
      a promocje regionowi zapewnia takze Justyn aKowalczyk, w kocu kasina wielka lezy
      niedaleko
      --
    • Gość: rugytan IP: *.adsl.inetia.pl 23.04.10, 16:17
      no niedaleko. Śnieznica. też całkiem niezłe stoki. justyna chyba nie lubiła tych
      górek :) na treningi to tak średnio :)
    • makama111 23.04.10, 23:52

> no niedaleko. Śnieznica. też całkiem niezłe stoki. justyna chyba nie lubiła tyc
      > h
      > górek :) na treningi to tak średnio :)

ona to jest niezniszczalna, jej tekst ze osiagnela juz wszystko i biega bo lubi
      jest niezniszczalny, wielki podziw,
      a ona tez zjazdowe narty lubi?
      --
    • piotrv1 01.02.15, 14:16
      Wspaniałe możliwości daje Krynica Zdrój.
      Dobrze przygotowane Centrum Narciarskie Słotwiny Azoty
      Kompleks Narciarski JAWORZYNA KRYNICKA oraz na Stok HENRYK.
      Miasteczko daje ogromne możliwości spędzania czasu poza stokiem.
      Kuligi, Lodowiska, Sankostrada, Deptak, Pijalnie, Wody Zdrojowe, Kolej szynowa na Górę Parkową, Rajskie Ślizgawki, Polana zjazdowa, Pak Linowy, Muzeum Zabawek itp.
      więcej o atrakcjach na www.krynica-zdroj.pl

sprawdzony nocleg polecam w AVANTI
      ich oferta na www.naszakrynica.pl
    • Gość: Serec IP: *.205.34.219.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.02.15, 16:30
      Dodaj jeszcze tlok na Jaworzynie. Nie mowie o kolejkach do wyciagow, tylko o szerokosci tras w stosunku do przepustowosci wyciagow. Dodatkowo nowe krzesla sa wolnie jak .... Jeszcze dodajmy ze najlepsza trase (V) otworza pewnie po feriach. A poza tym wszystko super...
    • maj1956 17.02.15, 22:28
      Bardzo lubię stok w Rytrze i często tu szusuję, ale ostatnio prawdziwą zmorą są tu liczne szkółki, potrafi ich być jednocześnie 4-5 po 8-11 dzieciaków.Stok niestety jest za krótki na taką ilość uczących się w tym samym czasie, poza tym jest dość trudny, więc jest mnóstwo upadków.Część instruktorów bardzo profesjonalnie prowadzi te zajęcia, korzystając z części stoku, ale niestety niektórzy uważają że cały stok należy do nich i zjeżdżają wężykiem po CAŁEJ SZEROKOŚCI STOKU!!!!!!!!!!! i to niestety dość skutecznie zniechęca ludzi do przyjazdu.Mam nadzieję,że właściciel jakoś ten problem rozwiąże np. w tym samym czasie max 3 szkółki i mają korzystać z części stoku.Dodam,że ostatnio warunki są doskonałe.
    • nataliajajko 04.05.18, 21:55
      Serdecznie polecam w miejscowości Ryta, nawet w sezonie nie jest tłoczno, kojejki są bardzo małe. W okolicy jest bardzo czyste powietrze, co jest dużym plusem dla osób zamieszkałych tłoczne miasta. Wykwalifikowani instruktorzy dobrze nauczą jeździć na nartach zarówno dzieci jak i doroslych. Ogromną zaletą jest to że stok ma dwie trasy główne: dla doświadczonych i dla dzieci. Trasy te zbiegają sie w tym samym miejscu na dole. Polecam hotel Ryterski Raj, który znajduje się bardzo blisko stoku.Hotel jest tani a zarazem urokliwy z super jacuzzi. Co roku wybieram się tam z rodziną i znajomymi. Polecam!

• fernend 16.04.19, 20:47
      Spędziliśmy w Ryterskim kilka dni podczas ferii. Tak jeżeli chodzi o stok - był utrzymany bardzo dobrze - naśnieżony, wyratrakowany codziennie. Ogromny plus za to, że nie ma tłumów :D Poza tym jak dla mnie też było fajne, że po spędzeniu nocy i pysznym śniadaniu w Ośrodku Ryterski, od razu wychodząc jesteśmy praktycznie na stoku - jest to bardzo komfortowe i wygodne. No i oczywiście wieczory w strefie relaksu - bardzo przyjemne. Genialny ośrodek www.ryterski.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.